Pages:
Author

Topic: Κάρτα Visa από Crypto.com - page 4. (Read 1499 times)

jr. member
Activity: 136
Merit: 1
November 03, 2020, 02:10:10 PM
#24
Στο θέμα verification επιβεβαιώνω ότι όντως έχουν θέμα στην ταυτοποίηση λόγω αδυναμίας ανάγνωσης της ελληνικής.
Αν προσθέσεις σ' αυτό και τον συνεχώς αυξανόμενο αριθμό πελατών που γράφονται στην πλατφόρμα συν τα καινούρια προϊόντα που συνεχώς βγάζουν, τότε είναι που υπάρχουν καθυστερήσεις.
newbie
Activity: 10
Merit: 0
November 03, 2020, 01:58:02 PM
#23
Το address verification ειναι σκετη ταλαιπωρια. Μεχρι στιγμης εχω ανεβασει 2 λογαριασμους απο τραπεζες (μια απο Πειραιως, μια απο eurobank) και δε μου εχει δεχθει κανεναν. Ασε που περιμενεις 2 μερες για να σου πουν. Τωρα ανεβασα λογαριασμο ΔΕΗ να δουμε τι θα γινει.
ναι ισχυει γενικα αυτο και στα περισσοτερα exchanges το ιδιο προβλημα αντιμετωπιζα και εγω.Εστειλα statement απο revolut που ειναι στα αγγλικα και ολα οκ!
hero member
Activity: 771
Merit: 528
November 03, 2020, 01:40:45 PM
#22
Το address verification ειναι σκετη ταλαιπωρια. Μεχρι στιγμης εχω ανεβασει 2 λογαριασμους απο τραπεζες (μια απο Πειραιως, μια απο eurobank) και δε μου εχει δεχθει κανεναν. Ασε που περιμενεις 2 μερες για να σου πουν. Τωρα ανεβασα λογαριασμο ΔΕΗ να δουμε τι θα γινει.
newbie
Activity: 10
Merit: 0
November 03, 2020, 12:48:26 PM
#21
Να σαι καλά! Ποια κάρτα παρήγγειλες;
την κοκκινη

Το reward σου φαίνεται σε σένα; Γιατί σε εμένα ακόμη δε φαίνεται τίποτα.
ναι κανονικα
jr. member
Activity: 136
Merit: 1
November 03, 2020, 12:19:38 PM
#20
Να σαι καλά! Ποια κάρτα παρήγγειλες;
την κοκκινη

Το reward σου φαίνεται σε σένα; Γιατί σε εμένα ακόμη δε φαίνεται τίποτα.
newbie
Activity: 10
Merit: 0
November 03, 2020, 11:09:05 AM
#19
Να σαι καλά! Ποια κάρτα παρήγγειλες;
την κοκκινη
jr. member
Activity: 136
Merit: 1
November 02, 2020, 01:05:05 PM
#18
Να σαι καλά! Ποια κάρτα παρήγγειλες;
newbie
Activity: 10
Merit: 0
November 01, 2020, 09:45:29 AM
#17

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για τη συγκεκριμένη κάρτα, παρακαλώ ας χρησιμοποιήσει το referral link μου ή τον κωδικό μου και κερδίζουμε και οι δυο από

https://crypto.com/exch/csgqakmpbt
referral code csgqakmpbt

Ό,τι απορία τυχόν έχει κάποιος μπορεί να ρωτήσει.


Εκανα και γω χρηση του κωδικου σου και μετα το verification και την καταθεση 1000cro μου εκανε unlock και το bonus.
ευχαριστω πολυ!

οποιος ενδιαφερεται αφηνω και το δικο μου referral link  ωστε να κερδισουμε και οι δυο
https://crypto.com/app/drrtuvp9rb
referral code : drrtuvp9rb

ευχαριστω
jr. member
Activity: 136
Merit: 1
November 01, 2020, 05:06:53 AM
#16
Μάλλον κάπου υπάρχει πρόβλημα. Έκανα sign up έναν φίλο μου με το referral code μου, κατευθείαν εβγαζε οτι είχε $50 σε MCO αλλά του τα έβγαζε κλειδωμένα. με το που έκανε stake 1000 MCO του αποδεσμεύτηκαν (χωρίς ακόμα να έχει ολοκληρωθεί το address verification),  και αμέσως εμφανίστηκαν και σε εμένα τα αντίστοιχα ξεκλείδωτα.

Περίεργο γιατί χρησιμοποίησα το link σου. Μήπως να απευθυνθούμε στο support?

Σήμερα μου φάνηκε εμένα το reward.
Δεν υπάρχει πρόβλημα πιστεύω απλά καθυστερεί το σύστημα λόγω φόρτου και το app συνεχώς αναβαθμίζεται αφού του προσθέτουν συνεχώς καινούρια χαρακτηριστικά και επιλογές.

Βάζω ακριβώς και ό,τι αναφέρει το site σχετικά με τα rewards.
Τι κάρτα έβγαλε ο φίλος σου;

Friend completes sign up, passes KYC verification and gets Sign Up-Bonus ($50 USD* in CRO locked in their CRO Wallet) which is unlocked by staking CRO for a MCO Visa Card.
You get $50 USD* in CRO in your CRO Wallet instantly once they have successfully reserved a Metal MCO Visa Card.
hero member
Activity: 771
Merit: 528
November 01, 2020, 02:36:22 AM
#15
Μάλλον κάπου υπάρχει πρόβλημα. Έκανα sign up έναν φίλο μου με το referral code μου, κατευθείαν εβγαζε οτι είχε $50 σε MCO αλλά του τα έβγαζε κλειδωμένα. με το που έκανε stake 1000 MCO του αποδεσμεύτηκαν (χωρίς ακόμα να έχει ολοκληρωθεί το address verification),  και αμέσως εμφανίστηκαν και σε εμένα τα αντίστοιχα ξεκλείδωτα.

Περίεργο γιατί χρησιμοποίησα το link σου. Μήπως να απευθυνθούμε στο support?
jr. member
Activity: 136
Merit: 1
October 31, 2020, 12:21:00 PM
#14
Ολοκλήρωσα τη διαδικασία KYC σχετικά γρήγορα, έκανα stake 1000 CRO και έδωσα χθες λογαριασμό τράπεζας για επιβεβαίωση διεύθυνσης. Από χθες όμως το address verification είναι pending. Τα $50 επίσης δεν έχουν εμφανιστεί πουθενά, δε ξέρω αν σου έχουν εμφανιστεί εσένα

Δε μου εμφανίστηκε κάτι. Θα πρέπει ενδεχομένως να γίνουν κανονικά όλα τα verifications και μετά να το ελέγξουν για να αποδεσμεύσουν τα rewards.
Ποιο πάνω ανέβασα το λινκ με όλα τα rewards. Θα το ξαναδιαβάσω και θα σου πω.
Αυτό που θα πρέπει να σε απασχολεί τώρα είναι η επιλογή της κάρτας να δείχνει status issued και μετά shipped.
Το πιο χρονοβόρο κομμάτι είναι να φανεί ως shipped. Ήδη απ' ό,τι διάβασα προσλαμβάνουν προσωπικό για να καλύψουν τη ζήτηση. Από το καλοκαίρι που είχαν περίπου 2εκ πελάτες το νούμερο πλέον εκτοξεύτηκε στα 5εκ και συνεχώς αυξάνει. Προσωπικά το θεωρώ στα μεγάλα plus ως εταιρεία.
hero member
Activity: 771
Merit: 528
October 31, 2020, 11:16:55 AM
#13
Ολοκλήρωσα τη διαδικασία KYC σχετικά γρήγορα, έκανα stake 1000 CRO και έδωσα χθες λογαριασμό τράπεζας για επιβεβαίωση διεύθυνσης. Από χθες όμως το address verification είναι pending. Τα $50 επίσης δεν έχουν εμφανιστεί πουθενά, δε ξέρω αν σου έχουν εμφανιστεί εσένα
jr. member
Activity: 136
Merit: 1
October 30, 2020, 11:16:38 PM
#12
καλο φενεται θα κανω κι εγω  account απο το ρεφ σου
Να σαι καλά!
Ποια κάρτα θα παραγγείλεις;
newbie
Activity: 26
Merit: 0
October 30, 2020, 09:48:37 PM
#11
καλο φενεται θα κανω κι εγω  account απο το ρεφ σου
hero member
Activity: 771
Merit: 528
October 30, 2020, 02:45:18 PM
#10
Καλά σίγουρα το θέμα της ταυτότητας είναι για γέλια και για κλάματα, για να μην πούμε πόσο εύκολα παραχαράσσεται με έναν φθηνό πλαστικοποιητή.
jr. member
Activity: 136
Merit: 1
October 30, 2020, 01:54:46 PM
#9
Για το address verification τι έδωσες;
Εγώ έδωσα statement τράπεζας, η διεύθυνση όμως είναι στα Ελληνικά..

Αρχικά είχα δώσει την ταυτότητα που δε τη δέχθηκε και μετά έδωσα διαβατήριο

Για τη διεύθυνση έδωσα λογαριασμό σταθερής τηλεφωνίας και το δέχτηκε κανονικά και ας ήταν στα ελληνικά.
Την ταυτότητα μου την δέχτηκε και αυτήν κανονικά. Θέλει προσοχή στη φωτογραφία της ταυτότητας που ανεβάζουμε να μην υπάρχουν αντανακλάσεις και να φαίνονται καθαρά τα στοιχεία.

off topic αυτό που θα πω για το θέμα της ταυτότητας, είναι όμως σχετικό με το θέμα.

Με τις υπάρχουσες ταυτότητες που έχουμε όλο προβλήματα δημιουργούνται στην ταυτοποίηση αφού όλες οι υπόλοιπες χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης έχουν ταυτότητες σε μορφή κάρτας. Μου έχει τύχει πολλές φορές στο εξωτερικό να με κοιτάνε με μισό μάτι γιατί εμείς μπορεί να τις έχουμε συνηθίσει μιας που τις έχουμε μια ζωή, στο εξωτερικό όμως και με το δίκιο τους, δεν είναι παρά ένα κακοδιατηρημένο κομμάτι χαρτί με πλαστικό.
Πρέπει να αλλάξει κάποια στιγμή αυτό.
hero member
Activity: 771
Merit: 528
October 30, 2020, 01:16:38 PM
#8
Για το address verification τι έδωσες;
Εγώ έδωσα statement τράπεζας, η διεύθυνση όμως είναι στα Ελληνικά..

Αρχικά είχα δώσει την ταυτότητα που δε τη δέχθηκε και μετά έδωσα διαβατήριο
jr. member
Activity: 136
Merit: 1
October 30, 2020, 11:44:54 AM
#7
Όλα τα προνόμια χρήσης της κάρτας υπάρχουν αναλυτικά σε αυτή τη σελίδα

https://help.crypto.com/en/articles/2742447-mco-visa-card-rewards-benefits

Επίσης μόλις είδα ότι το reward με referral link των 50$ ισχύει μέχρι 31 Οκτωβρίου 2020 για τους νέους χρήστες, μετά θα γίνει 25$ οπότε όποιος προλάβει πρόλαβε.

Όπως βλέπω η εταιρεία το έχει βάλει στόχο να γίνει ο νούμερο 1 προορισμός για κρυπτονομίσματα και μέχρι στιγμής το πάνε πολύ καλά με τα rewards που δίνουν για όσους προλάβουν να τα εξασφαλίσουν. Μόνο θετικό το βρίσκω ώστε να αρχίσει ο κόσμος να αποδεσμεύεται από τις "παραδοσιακές" τράπεζες.

Όλες οι λεπτομέρειες για το referral εδώ:
https://help.crypto.com/en/articles/3124990-bg50-referral-program
newbie
Activity: 3
Merit: 0
October 30, 2020, 10:55:38 AM
#6
Σ' ευχαριστώ!
Ποια κάρτα θα παραγγείλεις;

Εμείς ευχαριστούμε για την ενημέρωση!
Την κόκκινη σκέφτομαι κι εγώ.
Έκανα το account αλλά το verification / κάρτα θα τα κάνω το βράδυ από το σπίτι...
jr. member
Activity: 136
Merit: 1
October 30, 2020, 09:44:05 AM
#5
Αν κάποιος ενδιαφέρεται για τη συγκεκριμένη κάρτα, παρακαλώ ας χρησιμοποιήσει το referral link μου ή τον κωδικό μου και κερδίζουμε και οι δυο από 50$

https://crypto.com/exch/csgqakmpbt
referral code csgqakmpbt

Έκανα κι εγώ account χρησιμοποιώντας το referral code σου.
Ευχαριστώ

Σ' ευχαριστώ!
Ποια κάρτα θα παραγγείλεις;
Pages:
Jump to: