Pages:
Author

Topic: Κάρτα Visa από Crypto.com - page 5. (Read 1501 times)

newbie
Activity: 3
Merit: 0
October 30, 2020, 08:33:52 AM
#4
Αν κάποιος ενδιαφέρεται για τη συγκεκριμένη κάρτα, παρακαλώ ας χρησιμοποιήσει το referral link μου ή τον κωδικό μου και κερδίζουμε και οι δυο από 50$

https://crypto.com/exch/csgqakmpbt
referral code csgqakmpbt

Έκανα κι εγώ account χρησιμοποιώντας το referral code σου.
Ευχαριστώ
jr. member
Activity: 136
Merit: 1
October 30, 2020, 07:04:37 AM
#3
Σ' ευχαριστώ για το referral!

Σε απλό διακριτικό φάκελο ήρθε. Μη σε αγχώνει όμως. Δε μπορεί να ενεργοποιηθεί από κανέναν παρά μόνο από εσένα μέσω του app.

Το KYC γίνεται πολύ πιο γρήγορα από τον αναμενόμενο χρόνο αλλά σε περίπτωση που υπάρξει καθυστέρηση είναι γιατί έχουν κατενθουσιαστεί όλοι με την κάρτα και η εταιρεία δεν προλαβαίνει να εκδίδει. (5 εκατομμύρια πελάτες απ' ότι ανέφερε ο CEO σε πρόσφατη συνέντευξη)

Συμφέρει όντως η κόκκινη, αλλά αν υπάρχει ένα μεγάλο αποθεματικό όπου μπορεί να το κλειδώσει κάποιος για έξι μήνες, αξίζουν προσωπικά και οι υπόλοιπες κάρτες. Δε βρίσκεις εύκολα οποιαδήποτε κάρτα που να έχει επιστροφή στα πάντα όσον αφορά αγορές. Και δυστυχώς σε χώρες όπως η Ελλάδα ήμασταν μέχρι πρότινος αναγκασμένοι να χρησιμοποιούμε τις χρεωστικές με κανένα κέρδος ή πιστωτικές με πόντους κτλ από συγκεκριμένα καταστήματα οπότε για μένα ήταν μονόδρομος.

Εμένα η κάρτα ήρθε απ' όσο θυμάμαι μέσα σε 5 μέρες από την ώρα που από "issued" η ένδειξη άλλαξε σε "shipped".
Σε αυτό το κομμάτι είναι φυσιολογικό η εταιρεία να στέλνει πρώτα τις "μεγαλύτερες" κάρτες ( με 4 και 5% επιστροφή) αφού είχα επικοινωνήσει μαζί τους και αυτό μου είπαν ήταν ειλικρινέστατοι. Εκτός αυτού συν το γεγονός ότι η ζήτηση από τη συγκεκριμένη κάρτα είναι τεράστια και ας μην την γνωρίζει σχεδόν κανένας στην Ελλάδα. Στην υπόλοιπη Ευρώπη και ειδικά στην Αμερική οι άνθρωποι είναι πολύ πιο ενημερωμένοι απ' ότι εμείς εδώ σε τέτοια θέματα.

Επειδή ανέφερες πολύ σωστά για κανόνια, όπως όλες οι κάρτες έτσι κι αυτή θέλει καλή γνώση των πραγμάτων προτού κάποιος "επενδύσει" σε αυτήν και βάλει πχ 1000 ευρώ. Αν και πίστεψέ με τα 1000 ευρώ δεν είναι τίποτα μπροστά στα ποσά που έχουν βάλει κάποιοι. Προσωπικά αυτό που κάνω είναι να βάζω το ποσό που θέλω να σπαταλήσω και να χρησιμοποιώ αυτήν για όποια αγορά χρειάζεται κάρτα, είτε σε φυσικό κατάστημα είτε online. Win win για όλους.
hero member
Activity: 771
Merit: 528
October 29, 2020, 10:22:56 PM
#2
Ευχαριστούμε που μοιράστηκες την εμπειρία σου.
Έκανα και εγώ sign up χρησιμοποιώντας το referral σου.
Θέλει όμως 2-3 εργάσιμες ημέρες για το KYC απότε περιμένω.
Όντως απότι βλέπω μόνο η κόκκινη συμφέρει, η επόμενη θέλει δεκαπλάσιο ποσό και προσωπικά δε βάζω 1000 ευρώ σε ανταλλακτήριο. Το καλό είναι ότι έχει και δωρεάν συνδρομή spotify. Αρκετά καλή φαίνεται σαν περίπτωση γενικά, προσοχή όμως γιατί τα κανόνια έρχονται απροειδοποίητα.

Μετά από πόσο καιρό σου ήρθε η κάρτα; Ήρθε με απλό φάκελο ή συστημένη;
jr. member
Activity: 136
Merit: 1
October 23, 2020, 08:40:24 AM
#1
Καλησπέρα σε όλη την κοινότητα!

Αποφάσισα να ανοίξω αυτό το topic ώστε να καταθέσω την προσωπική μου εμπειρία μετά από αρκετή αναζήτηση για ένα τρόπο που να μου δίνει τη δυνατότητα ανά πάσα στιγμή να χρησιμοποιώ όσα κρυπτονομίσματα χρειάζομαι για απλές καθημερινές ανάγκες.

Θα μπω κατευθείαν στο θέμα γιατί διάλεξα τη συγκεκριμένη Visa έναντι άλλων επιλογών.
Να αναφέρω ότι η κάρτα που μου ήρθε από την εταιρεία είναι η μεταλλική κόκκινη και μέχρι στιγμής τη χρησιμοποιώ ανελλιπώς ακόμη και σε ΔΕΚΟ και πληρωμές λογαριασμών, ώστε να πάρετε μια ιδέα για το πώς λειτουργεί.

Σε αντίθεση με άλλες κάρτες από άλλες πλατφόρμες, η συγκεκριμένη ανάλογα ποιο «μοντέλο» είναι σου δίνει από 1 εως 8% επιστροφή σε οποιαδήποτε αγορά.

Για τη συγκεκριμένη κόκκινη που διάλεξα έχω 2% επιστροφή και έβαλα περίπου 110€ για να την πάρω (την τότε ισοτιμία) τα οποία παραμένουν δικά μου και μπορώ ανά πάσα στιγμή να τα ρευστοποιήσω μετά τους 6 μήνες που κλειδώνονται. Για να πάρω την κάρτα και να κάνω όλη αυτή τη διαδικασία, έπρεπε να κατεβάσω την εφαρμογή Crypto.com από το κινητό. Η εφαρμογή διαθέτει επίσης ένα ενσωματωμένο exchange για αγορά όλων των νομισμάτων, εγώ απλώς μετέφερα από το wallet μου μερικά btc χωρίς να χρειαστεί να «χρεωθώ» σε συμβατικό χρήμα για να την πάρω.

Το φόρτισμα της κάρτας είναι πολύ εύκολο και η κάρτα υποστηρίζει όλα τα γνωστά νομίσματα. Σε αντίθεση με τις υπόλοιπες κάρτες που δίνουν άλλες πλατφόρμες, για να προσθέσω ένα ποσό, πρέπει απλώς να βάλω ό,τι ποσό θέλω από το wallet μου.

Στο Crypto.com δίνουν επίσης πορτοφόλι που μπορεί να συνδεθεί με την εφαρμογή. Εάν το πορτοφόλι δεν έχει χρήματα, μπορώ απλά να συμπληρώσω, βάζοντας ένα ποσό σε €. Οι αγορές που μπορώ να κάνω και το υπόλοιπο της κάρτας βασίζεται σε συναλλαγματικές ισοτιμίες σε πραγματικό χρόνο και το υπόλοιπο της κάρτας διευθετείται σε ευρώ, οπότε γνωρίζω ανά πάσα στιγμή και σε πραγματικό χρόνο τι ποσά χαλάω.

Η χρήση της κάρτας είναι αρκετά απλή και το σύστημα λειτουργεί καλά, παράλληλα με την παραδοσιακή ανέπαφη μέθοδο πληρωμών.
Μέχρι στιγμής, δεν υπήρξαν προβλήματα σε κανένα από τα καταστήματα στα οποία χρησιμοποίησα την κάρτα.

Μετά από κάθε αγορά, η εφαρμογή στέλνει μια ειδοποίηση στο κινητό και ενημερώνει πόσα χρημάτα επιστρέφει. Μέχρι στιγμής μου έχει επιστρέψει μόνο μερικά ευρώ, αλλά με κάθε αγορά αυτά αυξάνονται. Η συγκεκριμένη κόκκινη που πήρα δεν έχει τρελά προνόμια (τα προνόμια κλειδώνονται για πάντα εφόσον κάποιος τα προλάβει), αλλά μερικές από τις υπόλοιπες μεταλλικές προσφέρουν εκπτώσεις για πράγματα όπως το Netflix και το Spotify. (Τα συγκεκριμένα παρέχονται δωρεάν)

Τα μπόνους για τις υπόλοιπες κάρτες πραγματικά ξεφεύγουν αλλά έπρεπε να κλειδώσω για 6 μήνες μεγαλύτερα ποσά κάτι που δε μπορούσα να κάνω όταν έβγαζα την κάρτα εκείνη τη στιγμή.

Μετά από ένα μήνα με την κάρτα μόνο θετικά μπορώ να πω μέχρι στιγμής.

Εδώ να πω πως με κάθε referral χρήστη η εφαρμογή δίνει σε όλους από 50$ για κάθε referral που γίνεται τα οποία μπορούν να ξοδευτούν κανονικά είτε για αγορά κρύπτο είτε για φόρτιση της κάρτας.

Μέχρι στιγμής είμαι αρκετά ικανοποιημένος από τα προνόμια που προσφέρει και προσωπικά για μένα είναι ο πιο εύκολος τρόπος να χρησιμοποιώ crypto για απλές καθημερινές συναλλαγές.

Αν κάποιος ενδιαφέρεται για τη συγκεκριμένη κάρτα, παρακαλώ ας χρησιμοποιήσει το referral link μου ή τον κωδικό μου και κερδίζουμε και οι δυο από 50$

https://crypto.com/exch/csgqakmpbt
referral code csgqakmpbt

Ό,τι απορία τυχόν έχει κάποιος μπορεί να ρωτήσει.
Pages:
Jump to: