Pages:
Author

Topic: Vispilio'nun Tam Bağımsız 🔥 Merit Cafe'si 🔥 - page 49. (Read 36479 times)

full member
Activity: 490
Merit: 104
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
ben @efs'nin globale de merit vermesini doğru buluyorum

Yok bende eleştirmedim zaten kendim de veriyorum globalde.
Dediğim gibi durum değerlendirmesi, bölüme giren değer hesabı manasında.
@Efs ile aramı bozmayın Cheesy
@kartepe ile arasını bozmaya çalışıyorum hocam.  Türk forumunda son zamanlarda aksiyon azaldıSmiley)
İşin şaka tarafı tabii ki bu. Güzel, bilgilendirici yazı nerede karşımıza çıkıyorsa elimizde varsa merit ateslemeliyiz.

@gospodin hocam efs nin ne işi olur benim gibi birisi ile. Adam hem legendary hemde moderatör. Biz yalandan da olsa member. Sıkletimiz çok farklı 😄
Şurası bir gerçek ki bizim local bölüm bu merit konusunda epey güdük sayılır. @vispilio var Allah'tan adam hem forumda aktif hem de dağıtıyor. En çok dağıtanlar kısmına baktım efs den yukarida olması normal mi? Neticede efs ye daha çok merit geliyordur.
Birde soyek bir sorum var. Telefon ile girdiğim için foruma bazen efs nin adına tıklayınca onun künye açılıyor. Bazen -1 trust gözüküyor bazen de 0 gözüküyor trust kısmı o nasıl oluyor?
legendary
Activity: 1638
Merit: 1328
Stultorum infinitus est numerus
Ben biri bana merit verdiğinde geleni TR ye veriyorum.  çünkü burası kısır döngü.  global forumda adamlar meriti 10 ar 20 şer veriyor birbirine, 1 satırlık mesajlara üç beş merit geliyor.   zaten 1 ay kasan kişi 200-300 merit topluyor. bizim forumda zaten aktif olan 10 kişi var. en aktif ilk 10 a bile bir şey gelmiyor çünkü başkasında da yok.  Anca dışardan buraya gelecek ki o zaman hareket olsun.  Globalde işler öyle değil bolluk olduğu için zaten herkes tabiri caizse saçıyor sağa sola.

Bana haftada bir 1 j.r dan mesaj geliyor merit istiyor 1 adet 2 adet. adam 3 ayda member zor oluyor.

globalde 1 jr. başlık açıyor, mesela borsa tanıtımı yapıyor, guide yapıyor zaten 1 saat sonra member oluyor. 2 gün sonra 40 lara kadar geliyor.

Kullanici sayisi onemli burada, Turkce bolumunde takilan toplam 50 hesap varsa globalde 5000 var. Rutbesi yuksek hesap sayisi fazla yok bizde (aktif olan) bu nedenle ciddi bir dagitim soz konusu olmuyor.

doğru bir yaklaşım ama tam olarak gerçeği ortaya koymuyor hocam,  oransal olarak ve aktiflik sayısına göre orada çok daha fazla smerit bolluğu var.  

spam mesaj atana kimse vermiyor zaten orada da. Ama aktif ve düzgün konu açan adam 1 saatte member oluyor, ertesi gün 40 lara geliyor. 1000 smeriti olan adam var kaç tane.  

1 e 10 oran var diyelim globalle  (ki bu kadar oran da yok, türk forumu da local forumlar arasında ilk 3,  dünyada 200 tane ülke var.
ama merit bolluğu açısından 1 e 50 oran var. abartmıyorum direk 1 e 50 belki daha fazla oran var.

burada sıfırdan legandary olmuş adam orada moderatöre denk olur.

Oyle, fakat iki ucu riskli degnek. Merit source olan arkadaslar sadece burada merit dagitsa, merit circle'dan laf atilir. Globalde de merit atmaya dikkat etseler bu sefer de buraya merit yetismez. Topu topu 150-160 merit source var zaten, her ay generate edilen 20k sMerit'in en az 16-17k'si global forumda harcaniyor diye tahmin ediyorum. Geri kalanda Rus, Endonezya, Hindistan falan bu forumlarda gidiyordur gibi geliyor. Ozellikle Rus forumlari bu merit konusunda cok aktif. Zaten bizimde cok fazla merit source'umuz yok.
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
Ben biri bana merit verdiğinde geleni TR ye veriyorum.  çünkü burası kısır döngü.  global forumda adamlar meriti 10 ar 20 şer veriyor birbirine, 1 satırlık mesajlara üç beş merit geliyor.   zaten 1 ay kasan kişi 200-300 merit topluyor. bizim forumda zaten aktif olan 10 kişi var. en aktif ilk 10 a bile bir şey gelmiyor çünkü başkasında da yok.  Anca dışardan buraya gelecek ki o zaman hareket olsun.  Globalde işler öyle değil bolluk olduğu için zaten herkes tabiri caizse saçıyor sağa sola.

Bana haftada bir 1 j.r dan mesaj geliyor merit istiyor 1 adet 2 adet. adam 3 ayda member zor oluyor.

globalde 1 jr. başlık açıyor, mesela borsa tanıtımı yapıyor, guide yapıyor zaten 1 saat sonra member oluyor. 2 gün sonra 40 lara kadar geliyor.

Kullanici sayisi onemli burada, Turkce bolumunde takilan toplam 50 hesap varsa globalde 5000 var. Rutbesi yuksek hesap sayisi fazla yok bizde (aktif olan) bu nedenle ciddi bir dagitim soz konusu olmuyor.

doğru bir yaklaşım ama tam olarak gerçeği ortaya koymuyor hocam,  oransal olarak ve aktiflik sayısına göre orada çok daha fazla smerit bolluğu var.  

spam mesaj atana kimse vermiyor zaten orada da. Ama aktif ve düzgün konu açan adam 1 saatte member oluyor, ertesi gün 40 lara geliyor. 1000 smeriti olan adam var kaç tane.  

1 e 10 oran var diyelim globalle  (ki bu kadar oran da yok, türk forumu da local forumlar arasında ilk 3,  dünyada 200 tane ülke var.
ama merit bolluğu açısından 1 e 50 oran var. abartmıyorum direk 1 e 50 belki daha fazla oran var.

burada sıfırdan legandary olmuş adam orada moderatöre denk olur.
legendary
Activity: 1638
Merit: 1328
Stultorum infinitus est numerus

hero member
Activity: 1078
Merit: 696

bir de şu taktiği unutmayın. 

diyelim 1 tane smeritiniz var.  gidip onu  TEK sayı ile bitene verin.  89-27-13 vb. gibi tek sayı ise. adama da 1 smerit gelir. çünkü diğer 1 meriti daha önceden almıştır.

ben bakıyorum adamın, çift sayı meriti varsa, gidiyorum 2 tane veriyorum. ki adama da 1 tane gelsin. onu da birine illa verir, bu sever verilen biraz daha fazla sistem akar.

ya da bakıyorum adamın tek sayı ile bitiyor 79 meriti var. 1 tane veriyorum ki 80 olsun gitsin o da birine versin. sistem gene aksın.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%

@kartepe ile arasını bozmaya çalışıyorum hocam.  Türk forumunda son zamanlarda aksiyon azaldıSmiley)
İşin şaka tarafı tabii ki bu. Güzel, bilgilendirici yazı nerede karşımıza çıkıyorsa elimizde varsa merit ateslemeliyiz.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1727
Be A Hope

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
Şuradan da son 30 günde en çok smerit dağıtan üyelerin listesine göz atabilirsiniz.
https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=topsend
ilk sırada @suchmoon var. eleman güzel de merit alıyor.
ben @efs'nin globale de merit vermesini doğru buluyorum. birkaç gün önce zaten bu konuyu forumda konuşmuştuk. diğer bölümlerden bize merit gelmiyor diye bizim de onlara göndermemiz saçma olur. keşke merit kaynaklarımız forumda biraz daha aktif olsa. yakında @teramit ve @mhanbostanci'ya taciz mesajları atmaya başlayacağım. burayı okuyorlarsa engellemesinler sakın beni:)
full member
Şuradan da son 30 günde en çok smerit dağıtan üyelerin listesine göz atabilirsiniz.

İlk 3-5 üye ile diğerleri arasındaki fark bariz olarak görülebilir.
Son ayda;
176 adet Vispilio'nun 133 adet EFS 167 adet Deathwing tarafından gönderilmiş.
@Mbostanci ve @Tramit listede yok. Mbostanci 10 tane kadar gönderebilmiş. Tramit aktif değil sanırım.
Deathwing sanırım ilk verilen smeritleri harcıyor : )
EFS'ninkileri yaklaşık yarısı globalde verilmiş
Vispilio'nun da az bir kısmı globalde

Yanlış anlamayın türkçe bölüme ne kadar girmiş diye bakıyorum sadece. Kimseyi kesinlikle eleştirmiyorum sistemi eleştiriyorum. Herkes özgür nasıl dağıtmak istediğinde. Bende globalde veriyorum zaman zaman iyi gönderilere. Bu mesajda türkçe bölümün durumuna bakıyorum sadece.
Yani bizim kaynaklarımıza sistem tarafından tahsis edilen ve bölüme giren sayı kabaca 200 filan.
Bunların hepsi türkçe bölümde dönse (ki dışarı çıkanda var doğal olarak)
200-100-50-25-12-6-3-1: 347 dağılım yapar.

Tek bir rus hesabın chim 1018 dağıtmış dikkat ederseniz hep rusça bölümde o da globalde dağıtmamış.
xandr de hep rus bölümde dağıtmış 464 smerit'i.

1482-741-370-185-92-46-23-11-5-2-1: 2958 merit yapar sadece 2 rus fanı olan hesabın merit gücü.

Diğerlerini bilmiyorum ama bizim local bölüme destek veren @vispilio  hocama teşekkür ederim. Bana geldiği zaman ya başka hesaplara atıyorum ya da o dağıtın diye yine ona destek amaçlı geri yolluyorum. Merit cafe başlığına. @efs nin de globalde daha çok bizim local bölüme sahip çıkmasını beklerim. Globalde ki birisi gelip, bizim local bölümde merit vermez. Rusları tebrik ediyorum. Adamlar birbirine destek konusunda iyiler.

Garibime giden, metada millet birine kaliteli gördükleri düşünceye bile merit atıyor. Üst rütbeler de ki kişiler de merit dolu. Bu zıkkım paylaştıkca çoğalıyor. Zaten forumda olan kişiler belli. Yobit imzası yokken burada takılan kişileri fenerin ilk 11 i gibi sayarım 😄😉
legendary
Activity: 2058
Merit: 1135

Her ay döngüde olan sMerit sayın ne kadar? Bizim forumun diğer forumlara oranla çok düşük olduğunu düşünüyorum kimisi aylık bin adet alıyor.

Bu görüşe katılıyorum, tek bir kişi 1000 source merit alabiliyorsa ayda, Türkçe foruma verilen kaynak meritler'in arttırılması çok adil olur.

Şurada yazdığına göre: https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=sources
30 günde 20895 sMerit'e kadar toplam liyakat üretimi olan 130 liyakat kaynağı var.

Bu istatistik doğru: 20895 / 130 = bir kaynak ortalama aylık 160 sMerit alıyormuş gibi bir sayı çıkıyor,

ama birkaç kişi 1000'er sMerit aldığı için ortalamayı yükseltiyor, daha dengeli ve liyakatli bir dağılım olması gerekir.
Bizler HEK-B olarak arkandayız @Vispilio😎
Halkların Emekçi Kapitalistleri-Burjuva hareketi, daha fazla merit kaynağı bulma konusunda kararlıdır😉
legendary
Be A Hope

İlk 3-5 üye ile diğerleri arasındaki fark bariz olarak görülebilir.
Son ayda;
176 adet Vispilio'nun 133 adet EFS 167 adet Deathwing tarafından gönderilmiş.
@Mbostanci ve @Tramit listede yok. Mbostanci 10 tane kadar gönderebilmiş. Tramit aktif değil sanırım.
Deathwing sanırım ilk verilen smeritleri harcıyor : )
EFS'ninkileri yaklaşık yarısı globalde verilmiş
Vispilio'nun da az bir kısmı globalde

Yanlış anlamayın türkçe bölüme ne kadar girmiş diye bakıyorum sadece. Kimseyi kesinlikle eleştirmiyorum sistemi eleştiriyorum. Herkes özgür nasıl dağıtmak istediğinde. Bende globalde veriyorum zaman zaman iyi gönderilere. Bu mesajda türkçe bölümün durumuna bakıyorum sadece.
Yani bizim kaynaklarımıza sistem tarafından tahsis edilen ve bölüme giren sayı kabaca 200 filan.
Bunların hepsi türkçe bölümde dönse (ki dışarı çıkanda var doğal olarak)
200-100-50-25-12-6-3-1: 347 dağılım yapar.

Tek bir rus hesabın chim 1018 dağıtmış dikkat ederseniz hep rusça bölümde o da globalde dağıtmamış.
xandr de hep rus bölümde dağıtmış 464 smerit'i.

1482-741-370-185-92-46-23-11-5-2-1: 2958 merit yapar sadece 2 rus fanı olan hesabın merit gücü.
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598

Her ay döngüde olan sMerit sayın ne kadar? Bizim forumun diğer forumlara oranla çok düşük olduğunu düşünüyorum kimisi aylık bin adet alıyor.

Bu görüşe katılıyorum, tek bir kişi 1000 source merit alabiliyorsa ayda, Türkçe foruma verilen kaynak meritler'in arttırılması çok adil olur.

Şurada yazdığına göre: https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=sources
30 günde 20895 sMerit'e kadar toplam liyakat üretimi olan 130 liyakat kaynağı var.

Bu istatistik doğru: 20895 / 130 = bir kaynak ortalama aylık 160 sMerit alıyormuş gibi bir sayı çıkıyor,

ama birkaç kişi 1000'er sMerit aldığı için ortalamayı yükseltiyor, daha dengeli ve liyakatli bir dağılım olması gerekir.
member
Activity: 854
Merit: 20
Öncelikle şunu belirtmeliyim by rallier ve teramit'in açtıkları Merit başlıklarının Türk forumuna önemli bir momentum kazandırdığını düşünüyorum ve bugüne kadar foruma katkısı olup halen aktif olan arkadaşlarımıza ekstra bir motivasyon sağlamak için 3. Bağımsız Merit Başlığı'nı da ben açıyorum.

Burada kendinize veya başkalarına ait değerli bulduğunuz postlar'ı paylaşabilirsiniz, her hafta merit vermeye çalışacağım arkadaşlar.

Özellikle multi oyunlarına girmeyen ve bağımsız hareket eden, forumda özgün yazılarla değer yaratan üyeleri davet ediyorum.

Forumda halihazırda aktif olan fakat uzun zamandır merit alamadıklarını düşünen arkadaşlar da varsa eski yeni gözetimi yapmadan onlar da mesajlarını burada paylaşabilirler.

Türkçe bölümünde global forumdaki bazı tartışmaların da üzerine çıkan çok değerli yazarlar görüyorum, onları biraz motive ve teşvik edebilirsek kendi adıma çok memnun olurum.

dilenci değilim abi varsa bi meritini alırım Smiley)))
yada ben bitcoin safiye1 ver 10 al Smiley)

legendary
Be A Hope
Bunu bende merak ettim. Dün şu sayfadan istatistiklere bakmaya çalıştım ama bulamadım.
https://public.tableau.com/profile/ddmrddmr#!/vizhome/BitcointalkMeritDashboard/GlobalSummary

Merak ettiğim şey: Belirli bir ay boyunca, hangi bölüme kaç smerit dağıtımı yapılmış.
Örneğin global bölümler - Lokal Bölümler sayıları ve yüzdeleri.
Sistem ne kadar adil işliyor bir görelim.

legendary
Activity: 1218
Merit: 1291
Forum çok aktif hale geldi, meritlerde 0'ı tükettik beyler  Grin

Katkı yapan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum, paylaşımlara devam, huseyin'in mesajından başlamak üzere Kasım'ın 3. haftasından itibaren hayırlısıyla devam edeceğiz dağıtımlara... 🍀

legendary
Forum çok aktif hale geldi, meritlerde 0'ı tükettik beyler  Grin

Katkı yapan arkadaşlara çok teşekkür ediyorum, paylaşımlara devam, huseyin'in mesajından başlamak üzere Kasım'ın 3. haftasından itibaren hayırlısıyla devam edeceğiz dağıtımlara... 🍀

member
Activity: 1106
Merit: 25
https://bitcointalksearch.org/topic/ulkenin-eitim-sistemi-hakknda-bir-duunce-5197915
Member olmak için 1 tane merit lazım hocam o bakımdan koydum.

Edit: bana 1 adet gelince member oldum. @ vispilio hocam dağıtıyor diye bu başlığa pasladım. 1 tane
@ kalemder hocama teşekkür ederim. Sayesinde member liğe dev bir adım atmış olduk.😄
full member
legendary
Be A Hope
Yorum ve ilgine çok teşekkür ederim @vycl87, sanat diyemem ama bazı fikirleri monte ettim. Anlamlı bir parça olmasına çalıştım sadece Smiley
Gelen yorumlar olunca çok mutlu oluyorum. Basit bir şey de olsa insanların yaptığınız bir şeye yorum yapması insanı sevindiriyor.

Bu arada Global bölüm ile Yerel bölümü arasında bir köprü olması için,
Yerelde içerik üreticisi arkadaşlara da destek olmak amacıyla şöyle bir konu açmıştım:
https://bitcointalksearch.org/topic/march-2020-update-kalemder-merit-source-application-for-the-turkish-board-5183702
Buraya attığım mesajları inceleyip kendileri merit veriyorlardı yerel bölüm kullanıcılarına.
Israr ettikleri için dün konuyu (Merit source application) olarak güncelledim.
Kabul etmeleri önemli değil ama yararlı gördüğüm mesajları oraya atmaya devam edeceğim.
Siz de gönderebilirsiniz. Başkalarına ait yararlı mesajları, ingilizce bir açıklama ile link paylaşabilirsiniz.
Yerele önemli bir katkı ve arz olacağından eminim.

Maddiyatını geçtim. Yazdığı bir yazıya, yaptığı bir sanata merit, like, rep vs geldiğinde her insan mutlu olur.
Sosyal medya bunun sayesinde en zengin içerik yelpazesine sahip. Para kazanmak işin en son aşaması veya hiç değil.
legendary
Kalemder üstadın bu modern sanat çalışması ödülü hak ediyor bence.

https://bitcointalksearch.org/topic/m.52937592
Kendisini bu vesileyle tekrar tebrik ediyorum.

Bir hatırlatma yapalım, yarışmaya katılan eserlerden olduğu için bu çalışmayı merit'e değer bulan arkadaşların Kalemder'in Meta'da

10th Anniversary Art Contest başlığındaki benzer post'una göndermesi daha isabetli olur...
Pages:
Jump to: