Pages:
Author

Topic: Vispilio'nun Tam Bağımsız 🔥 Merit Cafe'si 🔥 - page 48. (Read 36198 times)

legendary
Activity: 1834
Merit: 1726
Be A Hope
Bu videoyu Vispi ustaya ithaf ediyorum Smiley

https://youtu.be/Tnm_Kd3Bz44
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
sr. member
Activity: 840
Merit: 300
https://bitcointalksearch.org/topic/m.53042169

10 kasımla ilgili izlediğim videonun önemli kısımları, 40 dk lık videonun özeti niteliğinde, emekli albay, anıtkabir komutanlığını yapmış bir kişinin ortaya koyduğu belgeler üzerine hazırladığı bir video belgeseldi
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598

Arkadaşlar mevlid kandiliniz kutlu olsun, herkese sağlıklı huzurlu günler diliyorum. Bugün mevlid kandili dualarınızı eksik etmeyin, bu gün en çok duların kabul olduğu gece, dua kapılarının sonuna kadar açıldığı bir gece. Böyle bir gecede bütün foruma sağlıklı huzurlu günler diliyorum Herkese bol ve hayırlı kazançlar diliyorum.

Müslüman alemi için en önemli günlerden biri daha geldi... Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in (sav) dünyaya gelişinin yıldönümü. Rebiülevvel ayının On birinci gecesini on ikinciye bağlayan gece camiler dolup taşacak ve eller semaya yükselecek.

Teşekkürler, bilmukabele, bütün iyilerin ve iyi niyetli Müslüman aleminin Mevlid gecesini kutluyorum, mutluluklar diliyorum.

legendary
Be A Hope

Kaliteli Yazı Nedir?
Yeni başlayacak üyelere yararlı olabileceğini düşündüğüm öneriler
https://bitcointalksearch.org/topic/m.53012923

Forum Jargonu / Kripto Terminolojisi / Blockchain Sözlüğü
https://bitcointalksearch.org/topic/m.52980819

Beklenen Önemli Gelişme ve Haberler (Kasım-Aralık)
Paylaştığım bir haber +%45 değer kazanarak fiyatlandı.
https://bitcointalksearch.org/topic/m.52969969

Bitcoin Whitepaper'ı - 11. Yıl - Türkçe Makale ve Yorumları
https://bitcointalksearch.org/topic/m.52937592

Takip Edilesi Coinler (İlk 100 Arasında) - Kasım 2019
https://bitcointalksearch.org/topic/m.52914717

[Rehber] İmza Kampanyası Nedir / Şartları / Seçimi
https://bitcointalksearch.org/topic/m.52906932

Bitcoin'deki Artış ve Çin Başkanının Açıklamaları
https://bitcointalksearch.org/topic/m.52883793

sr. member
Activity: 840
Merit: 300
107 yaşında teyzeye mesaj atıp mutlu etme konusu. ben greetings from turkey seni seviyoruz gibi şeyler yazdım. ismimi de  osman ottoman yazdım Smiley

https://bitcointalksearch.org/topic/m.52994453

https://bitcointalksearch.org/topic/m.52993811
legendary
Activity: 1988
Merit: 1109
Akıyor bu akşam gönder gelsin @wolwi.
Kalan 4

Ethereumu kişisel olarak altcoin olarak görmüyorum arkadaşlar hatta çok şaşırtacağından da eminim ( olumlu olarak ) .
sizce 2020 de bizi en çok şaşırtacak coin hangisidir? Hem olumlu hem olumsuz olarak.Sebebleriyle beraber listelerseniz ufak çapta bir sepet yapabiliriz beraber.
Ben xrp diyorum.Sebebide bu coinin, merkezsiz altcoinleri tanımak için küçük ve orta ölçekli yatırımcılar tarafından benimsenmesini gösterebilirim.Etrafınızda da vardır pek etliye sütlüye karışmaz ama ripple alan insanlar.
Sonuçta 1 kaç dolardan buralara kadar düştü ama arkasında birilerinin olmadığını söylemek bu coine ayıp olur.Ciddi bir şekilde geri geleceklerini düşünüyorum.

bunlarda da güzel fikirler vardı, meriti hak ediyor bence üstad..

Kendilerinin de satış sözleşmesinde yer verdiği üzere sec onaylı olması yatırımınızın garanti kar getireceği anlamına gelmez.

Aslında 2015'te çalışmalara başlayan şirket 2017 yılında bir yatırım toplama süreci geçiriyor ancak bugünlerde bir yatırım süreci daha söz konusu. Projeye dair benim için en etkileyici nokta eski yatırımcıları oldu. Yatırımcılar arasında Harvard University endowment ve bitcoine yaptıkları erken yatırımla tanınan ikizlerin şirketi Winklevoss capital'ta mevcut.

Blockstack erken dönem yatırımcıları: https://www.crunchbase.com/organization/blockstack/investors/investors_list#section-investors

Blockstack, kullanıcıların verilerini tamamen sahiplenip kontrol ettiği ve verileri kullanabilen ağ uygulamalarının yerel olarak kullanıcının tarayıcısında çalıştırıldığı, blok tabanlı, merkezi olmayan yeni bir internet platformudur.

Kabaca özetlemek gerekirse whatsapp gibi bir uygulama kullanırken yada facebook gibi bir uygulamaya kayıt olurken kişisel verilerinizi şirketlere teslim etmeyip kendi elinizde tutabilmenizi sağlıyor. Uygulamalar veya internette kullanacağınız her türlü veri buna dahil. Verinizi kendi cihazınızda tutarak insanlarla paylaşabileceksiniz. Merkeziyetsiz internet olarak tanımlamışlar. Yani whatsapp'taki gibi uçtan uca şifrelenmiş hikayesi değil. Eski internette verilerinizin tamamı büyük şirketlerin elindeydi kontrolü geri alıyoruz diyorlar.

Web sitesi üzerinden kendinize bir id yaratıyorsunuz ve yakın gelecekte kaydolacağınız uygulama veya sitelere bu id ile kaydolabileceksiniz. Id no alırken her hangi bir kimlik bilgisi v.b. istemediği için kimliğinizi gizleyebileceksiniz. Sadece sistemin size verdiği aynı diğer cüzdanların seedleri gibi olan 12 kelimelik bir anahtar veriyor size kimliğinize sahip çıkabilmeniz için.

Platform üzerinde uygulamalar geliştirmek mümkün, örneğin uygulamalardan birinde tamamen kriptolanmış excel ve word dosyaları hazırlayabiliyorsunuz. Platformda sayabildiğim kadarıyla şu ana kadar geliştirilmiş 130 civarı uygulama var. İlk bakışta gözüme çarpanlar:

Fotoğraflarınızı kriptolayabileceğiniz uygulama
Blockchain ağı üzerinde gizli sohbet uygulaması
Merkeziyetsiz mail uygulaması
Merkeziyetsiz internet sayfaları oluşturabileceğiniz uygulama
Merkeziyetsiz araç takip uygulaması
Merkeziyetsiz şifre yöneticisi
Merkeziyetsiz browser
Merkeziyetsiz patreon alternatifi
Sunucusuz dosya transferi uygulaması
Merkeziyetsiz blog
Merkeziyetsiz bulut sistemi
Merkeziyetsiz oyun uygulamaları
Merkezitetsiz depolamaya bağlı müzik dinleyebileceğiniz uygulama
Merkeziyetsiz kodlama uygulamaları

Kıt bilgimle tam anlayamadığım bir sürü uygulama daha var. Adamlar kısaca yeni interneti yaratmayı planlıyor. Yatırımcıları sıklıkla blockchain sadece bitcoin değildir sloganını kullanıyor. Çoğu kripto Bitcoinin açtığı yoldan veya Ethereum'un açtığı yoldan ilerlerken bunlar daha farklı bir yol açmaya çalışıyor gibi görünüyor.

Uygulamaların hepsi kendi başına ico olabilecek projeler. Bir şeyleri yine kaçırıyoruz sanırım. Uygulama sayfasından görüntü:

Beğendiniz mi ? Nasıl alacaksınız ?

Zor alırsınız, ben yatırım sürecine dün gece öğrenmiş olmama rağmen o enfes hıyarlığımla bir kaç saat sonra başvurdum o arada site yoğun talepten çökmüş v.b. ama muhtemelen alamayacağım ben de. Çok erken dönemlerde 0.00012 dolardan satış yapmalarına, bu satış döneminde önceden akredite olmuş kullanıcılara 0.12 dolardan kesin satış yapmalarına ve benim gibi her şeyden geç haberi olanlara 0.30 dan sıra gelirse satmalarına rağmen eth ve btc yolladım ama sıra bana kadar gelmeyecek ve paramı geri yollayacaklar.  Yine de şansınızı denemek istiyorsanız satış sayfası: https://stackstoken.com/ Cüzdanlarını indirdikten sonra Ledger nano s ile bitcoin uygulaması üzerinden cüzdan edinebiliyorsunuz yada hardware cüzdanınız yoksa sıfırdan cüzdan açabiliyorsunuz.

Almanın 2 yolu daha olacak. Birisi platform üzerinde uygulama yazarak en çok kullanılan uygulamalar arasına girerseniz.
Diğeri de borsalardan ancak bildiğimiz borsalardan değil. ATS (alternatif trade sistemi) tipinde henüz ortada hiç olmayan, muhtemelen ilk örneği tZero olacak olan borsa tiplerinde listelenecek ve Amerika vatandaşlarına tamamen açık olup sadece SEC'den geçmiş paritelerle işlem yapacak borsalar.

Web sitesi: https://blockstack.org/

NOT: Bu başlığın self moderated açılmasının tek sebebi atılacak anlamsız imza kampanyası mesajlarının silinecek olmasıdır. Boşuna atmayın sileceğim.

@ vycl87 yine araştırmacı gazetecilik yaparak btctürk'e ait olan bir makaleyi foruma taşımış: https://bitcointalksearch.org/topic/2013-ylndan-bu-yana-her-ay-100tllik-btc-alsanz-neler-olurdu-biliyormusunuz-5191293 (2013 Yılından Bu Yana Her Ay 100TL'lik BTC Alsanız Neler Olurdu Biliyormusunuz?)

ben de o başlığın altına yazdım sanıp aslında başka bir yere şunu yazdım:))

Kıcasa 2 yönlü işlemleri özetleyim:

1. bugün Btcturk.com'a 183 TL banka hesabına transfer ediyorsunuz, Btcturk.com 1 Btc hesabınınza yatırıyor, siz isterseniz 1BTC'yi kendi cüzdanınıza anında geçirebilirsiniz.

2. Elinizde 1 BTC'yi Btcturk.com hesabınıza gönderiyorsunuz, Btcturk.com 1 BTC'nin karşılığı olan 182 TL'yi sizin belirttiğiniz banka hesabınıza aynı gün gönderiyor.

@btcturk hesabının ilk yazdığı postlara bakarsanız fiyatın şu an için ne kadar komik olduğunu görüyoruz. işin aslı hocam, ben bazen elimdekileri bozuyorum ya da ether bozmak zorunda kalıyorum. inanın her seferinde "ulan ya 3-4 sene sonra bu bozduklarım dünyanın parası ederse!!!" aklıma geliyor.

mesela bir arkadaşım benden borç istiyor ve ben ona nedense elimde olan paradan (dolarlar, altınlar Grin) değil de bu kriptoşlardan bozup verip daha sonra da şayet fiyatı düşmüşse alıp yerine koyuyorum. yükselmişse dövize basıyorum. yani 1 ayakkabı, 1 gömlek alayım diyorum hoop gitti 1 ether. zararına satış yok ama garip bir hallerdeyim. sevmediğim birisi "ooo altın coşmuş, hemen almak lazım." diyorsa elimde ne kadar altın varsa satıyorum. yine aynı şekilde uyuz olduğum birisinde benim pantul markasından görürsem bir daha onu giymem, ki en az 5 tane aynı modelden almışımdır. dışarıda sıçmam, vitalik twitter'dan malca bir şey paylaşsın her şeyi satarım.

peki bu boktan durum 5 sene sonrasının maldivler biletiyse? buraya deli gibi grafikler ekleyip hepinizin başını döndürebilirim. "5 sene önce 1000 dolarlık verge alsaydınız şu an trump'ın komşusuydunuz!" gibisinden psikopatça bilgilerle de demek istediklerimi desteklerdim. ben ve benim gibi olanlar varsa bu durumu nasıl düzeltebiliriz. güvendiğimiz koinler bile sıçarken, @wolwoo'nun dediği gibi eskiyi getir yeniyi götür piyasasında btc neyi stoklamalıyız? demek istediklerimi tam olarak anlatamadım ama ileride pişman olmamak için neye güvenelim? tl'ye mi?

legendary
Be A Hope
Akıyor bu akşam gönder gelsin @wolwi.
Kalan 4
legendary
legendary
Be A Hope
Sanat yarışmasından 3-4 atıyorlar valla hiç alışık değilim : )
Günlerimi harcadım ama o kadar olsun.
Theymo da görürse yaptıklarımızı belki dişe dokunur.
Türkçe bölümde faydalı, detaylı mesajlara dağıtırım artık
Yararlı bulduğunuz mesajları atı verin burdan.
full member
Activity: 490
Merit: 104
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
ben @efs'nin globale de merit vermesini doğru buluyorum

Yok bende eleştirmedim zaten kendim de veriyorum globalde.
Dediğim gibi durum değerlendirmesi, bölüme giren değer hesabı manasında.
@Efs ile aramı bozmayın Cheesy
@kartepe ile arasını bozmaya çalışıyorum hocam.  Türk forumunda son zamanlarda aksiyon azaldıSmiley)
İşin şaka tarafı tabii ki bu. Güzel, bilgilendirici yazı nerede karşımıza çıkıyorsa elimizde varsa merit ateslemeliyiz.

@gospodin hocam efs nin ne işi olur benim gibi birisi ile. Adam hem legendary hemde moderatör. Biz yalandan da olsa member. Sıkletimiz çok farklı 😄
Şurası bir gerçek ki bizim local bölüm bu merit konusunda epey güdük sayılır. @vispilio var Allah'tan adam hem forumda aktif hem de dağıtıyor. En çok dağıtanlar kısmına baktım efs den yukarida olması normal mi? Neticede efs ye daha çok merit geliyordur.
Birde soyek bir sorum var. Telefon ile girdiğim için foruma bazen efs nin adına tıklayınca onun künye açılıyor. Bazen -1 trust gözüküyor bazen de 0 gözüküyor trust kısmı o nasıl oluyor?
legendary
Activity: 1638
Merit: 1328
Stultorum infinitus est numerus
Ben biri bana merit verdiğinde geleni TR ye veriyorum.  çünkü burası kısır döngü.  global forumda adamlar meriti 10 ar 20 şer veriyor birbirine, 1 satırlık mesajlara üç beş merit geliyor.   zaten 1 ay kasan kişi 200-300 merit topluyor. bizim forumda zaten aktif olan 10 kişi var. en aktif ilk 10 a bile bir şey gelmiyor çünkü başkasında da yok.  Anca dışardan buraya gelecek ki o zaman hareket olsun.  Globalde işler öyle değil bolluk olduğu için zaten herkes tabiri caizse saçıyor sağa sola.

Bana haftada bir 1 j.r dan mesaj geliyor merit istiyor 1 adet 2 adet. adam 3 ayda member zor oluyor.

globalde 1 jr. başlık açıyor, mesela borsa tanıtımı yapıyor, guide yapıyor zaten 1 saat sonra member oluyor. 2 gün sonra 40 lara kadar geliyor.

Kullanici sayisi onemli burada, Turkce bolumunde takilan toplam 50 hesap varsa globalde 5000 var. Rutbesi yuksek hesap sayisi fazla yok bizde (aktif olan) bu nedenle ciddi bir dagitim soz konusu olmuyor.

doğru bir yaklaşım ama tam olarak gerçeği ortaya koymuyor hocam,  oransal olarak ve aktiflik sayısına göre orada çok daha fazla smerit bolluğu var.  

spam mesaj atana kimse vermiyor zaten orada da. Ama aktif ve düzgün konu açan adam 1 saatte member oluyor, ertesi gün 40 lara geliyor. 1000 smeriti olan adam var kaç tane.  

1 e 10 oran var diyelim globalle  (ki bu kadar oran da yok, türk forumu da local forumlar arasında ilk 3,  dünyada 200 tane ülke var.
ama merit bolluğu açısından 1 e 50 oran var. abartmıyorum direk 1 e 50 belki daha fazla oran var.

burada sıfırdan legandary olmuş adam orada moderatöre denk olur.

Oyle, fakat iki ucu riskli degnek. Merit source olan arkadaslar sadece burada merit dagitsa, merit circle'dan laf atilir. Globalde de merit atmaya dikkat etseler bu sefer de buraya merit yetismez. Topu topu 150-160 merit source var zaten, her ay generate edilen 20k sMerit'in en az 16-17k'si global forumda harcaniyor diye tahmin ediyorum. Geri kalanda Rus, Endonezya, Hindistan falan bu forumlarda gidiyordur gibi geliyor. Ozellikle Rus forumlari bu merit konusunda cok aktif. Zaten bizimde cok fazla merit source'umuz yok.
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
Ben biri bana merit verdiğinde geleni TR ye veriyorum.  çünkü burası kısır döngü.  global forumda adamlar meriti 10 ar 20 şer veriyor birbirine, 1 satırlık mesajlara üç beş merit geliyor.   zaten 1 ay kasan kişi 200-300 merit topluyor. bizim forumda zaten aktif olan 10 kişi var. en aktif ilk 10 a bile bir şey gelmiyor çünkü başkasında da yok.  Anca dışardan buraya gelecek ki o zaman hareket olsun.  Globalde işler öyle değil bolluk olduğu için zaten herkes tabiri caizse saçıyor sağa sola.

Bana haftada bir 1 j.r dan mesaj geliyor merit istiyor 1 adet 2 adet. adam 3 ayda member zor oluyor.

globalde 1 jr. başlık açıyor, mesela borsa tanıtımı yapıyor, guide yapıyor zaten 1 saat sonra member oluyor. 2 gün sonra 40 lara kadar geliyor.

Kullanici sayisi onemli burada, Turkce bolumunde takilan toplam 50 hesap varsa globalde 5000 var. Rutbesi yuksek hesap sayisi fazla yok bizde (aktif olan) bu nedenle ciddi bir dagitim soz konusu olmuyor.

doğru bir yaklaşım ama tam olarak gerçeği ortaya koymuyor hocam,  oransal olarak ve aktiflik sayısına göre orada çok daha fazla smerit bolluğu var.  

spam mesaj atana kimse vermiyor zaten orada da. Ama aktif ve düzgün konu açan adam 1 saatte member oluyor, ertesi gün 40 lara geliyor. 1000 smeriti olan adam var kaç tane.  

1 e 10 oran var diyelim globalle  (ki bu kadar oran da yok, türk forumu da local forumlar arasında ilk 3,  dünyada 200 tane ülke var.
ama merit bolluğu açısından 1 e 50 oran var. abartmıyorum direk 1 e 50 belki daha fazla oran var.

burada sıfırdan legandary olmuş adam orada moderatöre denk olur.
legendary
Activity: 1638
Merit: 1328
Stultorum infinitus est numerus

hero member
Activity: 1078
Merit: 696

bir de şu taktiği unutmayın. 

diyelim 1 tane smeritiniz var.  gidip onu  TEK sayı ile bitene verin.  89-27-13 vb. gibi tek sayı ise. adama da 1 smerit gelir. çünkü diğer 1 meriti daha önceden almıştır.

ben bakıyorum adamın, çift sayı meriti varsa, gidiyorum 2 tane veriyorum. ki adama da 1 tane gelsin. onu da birine illa verir, bu sever verilen biraz daha fazla sistem akar.

ya da bakıyorum adamın tek sayı ile bitiyor 79 meriti var. 1 tane veriyorum ki 80 olsun gitsin o da birine versin. sistem gene aksın.
legendary

@kartepe ile arasını bozmaya çalışıyorum hocam.  Türk forumunda son zamanlarda aksiyon azaldıSmiley)
İşin şaka tarafı tabii ki bu. Güzel, bilgilendirici yazı nerede karşımıza çıkıyorsa elimizde varsa merit ateslemeliyiz.
legendary
Be A Hope

legendary
Şuradan da son 30 günde en çok smerit dağıtan üyelerin listesine göz atabilirsiniz.
https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=topsend
ilk sırada @suchmoon var. eleman güzel de merit alıyor.
ben @efs'nin globale de merit vermesini doğru buluyorum. birkaç gün önce zaten bu konuyu forumda konuşmuştuk. diğer bölümlerden bize merit gelmiyor diye bizim de onlara göndermemiz saçma olur. keşke merit kaynaklarımız forumda biraz daha aktif olsa. yakında @teramit ve @mhanbostanci'ya taciz mesajları atmaya başlayacağım. burayı okuyorlarsa engellemesinler sakın beni:)
full member
Activity: 490
Merit: 104
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Şuradan da son 30 günde en çok smerit dağıtan üyelerin listesine göz atabilirsiniz.
https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=topsend

İlk 3-5 üye ile diğerleri arasındaki fark bariz olarak görülebilir.
Son ayda;
176 adet Vispilio'nun 133 adet EFS 167 adet Deathwing tarafından gönderilmiş.
@Mbostanci ve @Tramit listede yok. Mbostanci 10 tane kadar gönderebilmiş. Tramit aktif değil sanırım.
Deathwing sanırım ilk verilen smeritleri harcıyor : )
EFS'ninkileri yaklaşık yarısı globalde verilmiş
Vispilio'nun da az bir kısmı globalde

Yanlış anlamayın türkçe bölüme ne kadar girmiş diye bakıyorum sadece. Kimseyi kesinlikle eleştirmiyorum sistemi eleştiriyorum. Herkes özgür nasıl dağıtmak istediğinde. Bende globalde veriyorum zaman zaman iyi gönderilere. Bu mesajda türkçe bölümün durumuna bakıyorum sadece.
Yani bizim kaynaklarımıza sistem tarafından tahsis edilen ve bölüme giren sayı kabaca 200 filan.
Bunların hepsi türkçe bölümde dönse (ki dışarı çıkanda var doğal olarak)
200-100-50-25-12-6-3-1: 347 dağılım yapar.

Tek bir rus hesabın chim 1018 dağıtmış dikkat ederseniz hep rusça bölümde o da globalde dağıtmamış.
xandr de hep rus bölümde dağıtmış 464 smerit'i.

1482-741-370-185-92-46-23-11-5-2-1: 2958 merit yapar sadece 2 rus fanı olan hesabın merit gücü.

Diğerlerini bilmiyorum ama bizim local bölüme destek veren @vispilio  hocama teşekkür ederim. Bana geldiği zaman ya başka hesaplara atıyorum ya da o dağıtın diye yine ona destek amaçlı geri yolluyorum. Merit cafe başlığına. @efs nin de globalde daha çok bizim local bölüme sahip çıkmasını beklerim. Globalde ki birisi gelip, bizim local bölümde merit vermez. Rusları tebrik ediyorum. Adamlar birbirine destek konusunda iyiler.

Garibime giden, metada millet birine kaliteli gördükleri düşünceye bile merit atıyor. Üst rütbeler de ki kişiler de merit dolu. Bu zıkkım paylaştıkca çoğalıyor. Zaten forumda olan kişiler belli. Yobit imzası yokken burada takılan kişileri fenerin ilk 11 i gibi sayarım 😄😉
legendary

Her ay döngüde olan sMerit sayın ne kadar? Bizim forumun diğer forumlara oranla çok düşük olduğunu düşünüyorum kimisi aylık bin adet alıyor.

Bu görüşe katılıyorum, tek bir kişi 1000 source merit alabiliyorsa ayda, Türkçe foruma verilen kaynak meritler'in arttırılması çok adil olur.

Şurada yazdığına göre: https://bitcointalk.org/index.php?action=merit;stats=sources
30 günde 20895 sMerit'e kadar toplam liyakat üretimi olan 130 liyakat kaynağı var.

Bu istatistik doğru: 20895 / 130 = bir kaynak ortalama aylık 160 sMerit alıyormuş gibi bir sayı çıkıyor,

ama birkaç kişi 1000'er sMerit aldığı için ortalamayı yükseltiyor, daha dengeli ve liyakatli bir dağılım olması gerekir.
Bizler HEK-B olarak arkandayız @Vispilio😎
Halkların Emekçi Kapitalistleri-Burjuva hareketi, daha fazla merit kaynağı bulma konusunda kararlıdır😉
Pages:
Jump to: