Author

Topic: WAVES - En Gelişmiş Kripto-kıymet ve Kitle-fonlama Platformu - page 291. (Read 335898 times)

sr. member
Activity: 409
Merit: 250
waves 16k btc olmuş, bu gidişle liskden gelenler de ikinci bir vurgun hesabıyla girerse 20k yı görür gibi. bu da artan btc fiyatı ile yaklaşık 10 milyon dolar yapıyor ki, waves ekibi bile topladıkları paraya inanamayacak bence.  Grin
Bende biraz yatırmıştım çok araştrmadan yatırmıştım proje güzel bulup ama insanlar bayağı olumsuz eleştirmiş geri alma imkanım olsa alırım yani
Neler diyorlar mesela?
Belki Zühtü Can Bey in bircevabı olabilir.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
waves 16k btc olmuş, bu gidişle liskden gelenler de ikinci bir vurgun hesabıyla girerse 20k yı görür gibi. bu da artan btc fiyatı ile yaklaşık 10 milyon dolar yapıyor ki, waves ekibi bile topladıkları paraya inanamayacak bence.  Grin
Bende biraz yatırmıştım çok araştrmadan yatırmıştım proje güzel bulup ama insanlar bayağı olumsuz eleştirmiş geri alma imkanım olsa alırım yani
hero member
Activity: 602
Merit: 500
nerden gırılıyor bu cuzdana bulamadım ben bır turlu

Cüzdan şu an herkese açık değil. Bir grup kişi test ediyoruz. 2-9 Haziran arası kullanıma açılacak.
sr. member
Activity: 388
Merit: 288
Living the dream
waves 16k btc olmuş, bu gidişle liskden gelenler de ikinci bir vurgun hesabıyla girerse 20k yı görür gibi. bu da artan btc fiyatı ile yaklaşık 10 milyon dolar yapıyor ki, waves ekibi bile topladıkları paraya inanamayacak bence.  Grin
hero member
Activity: 1260
Merit: 644
Her coin için bilgisayarımıza ayrı bir cüzdan mı kuracağız. Sürekli bu cüzdanların güncellenmesi mi gerekecek?

Eşler arası alışveriş yapıyoruz. Diyelim btc satın almak istedik, Satan kişinin onaylar tamamalanmadan işlemi iptal edebilme ihtimali olur mu?

Paramızı Tl ye dönüştürmek istediğimizde BTC Türk deki gibi istediğimiz fiyattan satış emri girerek mi yoksa o anki kurdan mı satış yapacağız?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
Waves e yatırımlar devam ediyor
26 Mayıs dan itibaren yatırılan Btc de artış var. Günlük 600 BTC nin altına inmemiş. son 4 günde 4585 BTC yatmış ve toplamda 15630 BTC olmuş
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-G1LMDjAX9roVJDuhVewGG_pykSLIprWAElwO-6TcRA/edit#gid=0

Tek cüzdan --> bütün desteklenen coin'ler.

Coin'lerin Waves'e entegrasyonu teker teker Waves ekibi tarafından yapılacak. Mesela bu yaz tam sürüm geldiği zaman BTC, ETH ve Waves desteklenecek. Diyelim ki BTC aldığınız zaman, bu işlem BTC blokzincirinde değil Waves blokzincirinde gerçekleşecek, iptal etme ya da çifte harcama gibi bir şey mümkün olmayacak.

Cüzdan şu an şöyle görünüyor:

Lisk ve The DAO'cuların son hafta yapılan yatırımları artırdığını düşünüyoruz.

nerden gırılıyor bu cuzdana bulamadım ben bır turlu
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
borsalar giriş tarihi anlamlı olmus. oda bu hafta girseydi lisk dao dan sonra 3. altcoini kaldıramazdı bunyeler. ne takip edeceğimizi şaşırdık. bir yandanda btc hareketi var.
ben twitter ve facebooktan ne kadar giveaway verecekler merak ediyorum. cunku asırı takipcisi yok saglam giweaway verebilirler.
hero member
Her coin için bilgisayarımıza ayrı bir cüzdan mı kuracağız. Sürekli bu cüzdanların güncellenmesi mi gerekecek?

Eşler arası alışveriş yapıyoruz. Diyelim btc satın almak istedik, Satan kişinin onaylar tamamalanmadan işlemi iptal edebilme ihtimali olur mu?

Paramızı Tl ye dönüştürmek istediğimizde BTC Türk deki gibi istediğimiz fiyattan satış emri girerek mi yoksa o anki kurdan mı satış yapacağız?

-----------------------------------------------------------------------------------------------------
26 Mayıs dan itibaren yatırılan Btc de artış var. Günlük 600 BTC nin altına inmemiş. son 4 günde 4585 BTC yatmış ve toplamda 15630 BTC olmuş
https://docs.google.com/spreadsheets/d/1-G1LMDjAX9roVJDuhVewGG_pykSLIprWAElwO-6TcRA/edit#gid=0

Tek cüzdan --> bütün desteklenen coin'ler.

Coin'lerin Waves'e entegrasyonu teker teker Waves ekibi tarafından yapılacak. Mesela bu yaz tam sürüm geldiği zaman BTC, ETH ve Waves desteklenecek. Diyelim ki BTC aldığınız zaman, bu işlem BTC blokzincirinde değil Waves blokzincirinde gerçekleşecek, iptal etme ya da çifte harcama gibi bir şey mümkün olmayacak.

Cüzdan şu an şöyle görünüyor:

Lisk ve The DAO'cuların son hafta yapılan yatırımları artırdığını düşünüyoruz.
sr. member
Activity: 560
Merit: 256
Arkadaş benim waves ler gün geçtikce azalıyor neden olabilir 650 civari idi geçen 588   2 gün önce 500 küsürdü
şimdi girdim baktım 444 küsür ,benim bilmedigim bir olay mı var yoksa ,devamlı eksilirmi yada waveslerimmi çalınıyor?
Herkesin eksiliyor alım yükseldikçe paylar düşüyor.
Yatırdığın btc şuanki waves fiyatıyla hesabındaki waves miktarı eşleşiyorsa sıkıntı yok.
Tamamdır şimdi anladım çok teşekkürler:)
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
Arkadaş benim waves ler gün geçtikce azalıyor neden olabilir 650 civari idi geçen 588   2 gün önce 500 küsürdü
şimdi girdim baktım 444 küsür ,benim bilmedigim bir olay mı var yoksa ,devamlı eksilirmi yada waveslerimmi çalınıyor?
Herkesin eksiliyor alım yükseldikçe paylar düşüyor.
Yatırdığın btc şuanki waves fiyatıyla hesabındaki waves miktarı eşleşiyorsa sıkıntı yok.
sr. member
Activity: 560
Merit: 256
Arkadaş benim waves ler gün geçtikce azalıyor neden olabilir 650 civari idi geçen 588   2 gün önce 500 küsürdü
sr. member
Merkezi borsalara bağımlı kalmadan kriptopara alım-satımından; Bitshares gibi bir alım satım mı anlamalıyız. Yani para bizim cüzdanımızda duracak. Borsada alım satım yapmak istenildiğinde, direk eşler arası aktarım olacak. Coin aracı kurumun eline hiç geçmeyecek. Dolayısıyla paramız daha güvende olacak. (acaba gerçekten cryptsy gibi sitelerde hırsızlık oldu mu?)

Evet, kriptopara alım-satımları dediğiniz gibi, eşler arası gerçekleşecek. BitShares'le bu açıdan benzeşiyor bu platform, fakat BitShares'in "dolar" yerine geçen bitUSD'sinin ekonomik altyapı anlamında çok büyük eksiklikleri var. 1 bitUSD'nin her zaman 1 dolar edeceğinin garantisi yok. Fakat WAVES ile, sizin WAVES'deki dolarlarınız ya da TL'niz, "geçit" adı verilen kuruluşların banka hesabında tamamen rezerv edilecek.

Örnek vermek gerekirse, biz Bitkapital olarak TL geçidi olacağız. Siz bize TL yatırdığınızda biz de sizin WAVES cüzdanınıza XTL göndereceğiz. Sizin her bir XTL'nizin karşılığı reel banka hesabında rezerv edilmiş olarak duracak. İstediğinizde, XTL'nizi Bitkapital'e geri vererek TL'ye dönüştürebileceksiniz.
Merhaba,

legendary
Activity: 1274
Merit: 1068
Şu an itibarıyla fiyat:

1 dalga = 20346 satoshi
ilk gun yatirimi %20 lik bonusu da dahil etmistim ben Cheesy haklisiniz suanki maliyet ~0.2mbtc
hero member
Şu an itibarıyla fiyat:

1 dalga = 20346 satoshi
hero member
Activity: 742
Merit: 501
1 dalga = 0.000166btc yemi geliyor...
legendary
Activity: 1274
Merit: 1068
crowfunding e 2 gun kala maliyet 0.000166 btc gibi birsey. herhalde ico maliyeti 0.00015 altina dusmez.
hero member
Dao ya bakınca, İco bitiş tarihi ile borsada işlem görmesi arasındaki süre ne kadar kısa olursa fiyat yükselişi o kadar az olur gibi bir intiba oluştu bende.

Bu fikirde olan çok kişi var. Ama tabii o arada geçen sürenin kalitesi de önemli. İki hafta içerisinde gelecek önemli duyurular/haberler olabilir. Umutluyuz : )
sr. member

ICO sonrası plan açıklandı:

1 Haziran: ICO bitişi

2-9 Haziran:

- Adresler kullanıcı cüzdanlarında oluşturulup ICO hesaplarına eklenebilecek.
- ICO sayfasından WAVES çekim işlemleri gerçekleşebilecek.
- Sosyal medya ve imza kampanyaları için ayrılan ödenek dağıtılacak.

14 Haziran: WAVES'in borsalarda işlem görmeye başlaması

Dao ya bakınca, İco bitiş tarihi ile borsada işlem görmesi arasındaki süre ne kadar kısa olursa fiyat yükselişi o kadar az olur gibi bir intiba oluştu bende.
hero member

ICO sonrası plan açıklandı:

1 Haziran: ICO bitişi

2-9 Haziran:

- Adresler kullanıcı cüzdanlarında oluşturulup ICO hesaplarına eklenebilecek.
- ICO sayfasından WAVES çekim işlemleri gerçekleşebilecek.
- Sosyal medya ve imza kampanyaları için ayrılan ödenek dağıtılacak.

14 Haziran: WAVES'in borsalarda işlem görmeye başlaması
sr. member
Bunun haricinde, orta vadede, yani 1-2 sene içerisinde, 1 milyar dolar cap yani $10'ı görmemiz mümkün gibi geliyor bana.

ICO'da 10 BTC yatıranlar 1-2 senede 600 bin dolar yapacak diyorsun yani? Wink

3 sene diyelim : )
Umarım Waves başarılı olur da bir daha aracı kurumdan hırsızlık haberleri duymayız.
hero member
Bunun haricinde, orta vadede, yani 1-2 sene içerisinde, 1 milyar dolar cap yani $10'ı görmemiz mümkün gibi geliyor bana.

ICO'da 10 BTC yatıranlar 1-2 senede 600 bin dolar yapacak diyorsun yani? Wink

3 sene diyelim : )
Jump to: