Pages:
Author

Topic: [XMR] Monero - XMR/BTC Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 4. (Read 71834 times)

legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
Alım yapmayı düşünen arkadaşlar, farkettiyseniz şu an ortalık Bitcoin'in segwit özelliğini içeren yeni versiyonunun haberleriyle çalkalanmaya başladı. BTC yükselişi zorluyor. Şu durumda hangi coin olursa olsun alışa girmek tehlikeli.

Bunu yazmak için girmiştim, sen yazmışsın. Zaten piyasa bir müddettir yukarıyı kırdı kıracak gerginliğinde, çok bir hareket olmamasına rağmen özellikle margin yapılan major altların sert düşüşleri şimdiden olduğuna göre balinalar da bu çıkışta btcde kalmak istiyor belli ki. Sonraki bacak oluştuğunda poloniex'i kan götürür diye düşünüyorum.
sr. member
Activity: 594
Merit: 252
Alım yapmayı düşünen arkadaşlar, farkettiyseniz şu an ortalık Bitcoin'in segwit özelliğini içeren yeni versiyonunun haberleriyle çalkalanmaya başladı. BTC yükselişi zorluyor. Şu durumda hangi coin olursa olsun alışa girmek tehlikeli.
legendary
110'un altını görünce birçok kişi 100'ün altını göreceğine inandı ve satmaya devam etti, ben satmadım. Oralardan fiyatı toparlayıp uçuracaklarını umdum ama olmadı.24hr Low 0.00989800 beklemeye devam.
birileri şu an ucuzdan yavaş yavaş toplamaya devam ediyor farkındasınızdır. long! Smiley

Bana pek öyle gelmiyor. Fibonacci yanılmazsa 0.0085 - 0.0095 arası bir taban bekliyorum. Ancak 20 dolarlara çıkarmak şu aşamada hayal. Zira hakkında hiç iyi bir haber yok kullanılabilecek. Alphabay'de xmr kabul eden satıcıların sayısı bir elim parmaklarını geçmemekle birlikte alphabay forumlarında satıcılar xmr'ı kullanmanın zorluğundan dem vuruyorlar. Şu an için balinalar eğer tekrar alıma geçecekse mantıklı olan rakam 0.0085 - 0.0095 gibi. Tabii tamamen yanılıyor da olabilirim. Ancak muhakkak shortlayan balina da vardır, o da aşağı iyice ittirmek isteyecektir fiyatı.
Benim tahmin tuttu galiba üstad Cheesy bundan sonra uptrend başladı böyle devam eder diye düşünüyorum. 0.015 falan görür mü acaba, senin fikrin nedir?

Valla ne desem bilmiyorum 0.011'den beri almamak için kendimi zor tutuyorum. Öyle bir yere gidecek ki tepeden almak zorunda kalacağız gibi. Benim 0.0085 - 0.0095de taban beklememin sebebi oversold olma durumuydu. Yani margin yapanlar shortladıkça shortladı ve 0.01 civarı demek ki oversold oldu ki yukarıya tepki başladı. Şu aşamada grafik yatay şekilde boğa durumunda kalırsa dead cat bounce alt üst olur, yukarı hareket kesin olabilir. Ben 0.0115'de alım tuttum, bir iki dumpta korkup çektim. Merakla izliyorum. Çok risk gerçekten. Lips sealed
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
110'un altını görünce birçok kişi 100'ün altını göreceğine inandı ve satmaya devam etti, ben satmadım. Oralardan fiyatı toparlayıp uçuracaklarını umdum ama olmadı.24hr Low 0.00989800 beklemeye devam.
birileri şu an ucuzdan yavaş yavaş toplamaya devam ediyor farkındasınızdır. long! Smiley

Bana pek öyle gelmiyor. Fibonacci yanılmazsa 0.0085 - 0.0095 arası bir taban bekliyorum. Ancak 20 dolarlara çıkarmak şu aşamada hayal. Zira hakkında hiç iyi bir haber yok kullanılabilecek. Alphabay'de xmr kabul eden satıcıların sayısı bir elim parmaklarını geçmemekle birlikte alphabay forumlarında satıcılar xmr'ı kullanmanın zorluğundan dem vuruyorlar. Şu an için balinalar eğer tekrar alıma geçecekse mantıklı olan rakam 0.0085 - 0.0095 gibi. Tabii tamamen yanılıyor da olabilirim. Ancak muhakkak shortlayan balina da vardır, o da aşağı iyice ittirmek isteyecektir fiyatı.
Benim tahmin tuttu galiba üstad Cheesy bundan sonra uptrend başladı böyle devam eder diye düşünüyorum. 0.015 falan görür mü acaba, senin fikrin nedir?
legendary
Gecmis olsun. Piyasa cok tehlikeli, eger yukselis devam ederse daha cok kisiyi mahvetmis olacaklar. Zira millet dususte deli gibi short pozisyonlar acti. Hepsi su an muazzam zararlar yaziyor. Simdilik spike degil de yavas yavas ilerledigi icin dead cat bounce diyemiyorum, bu sekilde ufak ufak artarak 5-6 gun daha gecirirse kapanan short pozisyonlari daha da fiyati ittirecektir. Su an izlemesi keyifli ama yatirim yapmasi pek bi soguk terli olabilir. Dun kendime hakim olamayip 110 civari alacaktim, sonra korktum.  Roll Eyes
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
Tırnaklarımla kaza kaza biriktirdiğim 1  BTC yi son 1 haftada açık unuttuğum bir long sayesinde sıfırladım monero ile.
Büyük ders oldu bana, öğrendiklerimi sizlerle paylaşmak isterim :
1. elin s.k ile gerdeğe girilmezmiş.
2. ezbere alım yapmamak lazımmış.
3. her alımda bir kol kesme noktası belirlemek ve soğuk kanlılıkla buna göre hareket etmek lazımmış.

artık QT cüzdanı çıkmadan bi daha monero almam..
legendary
Activity: 952
Merit: 1006
En tehlikeli trade tipidir. Trade eğitim videolarında en kötü strateji bile akla göre yapılan tradeden iyi olduğu söyleniyor. Aslında bende denedim o yolu başta kazandım 1 sıçradım 2 sıçradım 3 te yakaladılar. O yüzden stratejinize disiplinli şekilde ve düşünmeden devam etmelisiniz. Düşününce aptal akıl öğrendiği şeyi yapar ; Yani kaybeder. Geçmiş olsun ama Kaybettiğim dediğiniz xmr piyasanın en sağlam coinlerinden; sabrederseniz ve maliyeti aşağı çekebilirseniz kazanmasanız da zarar etmezsiniz.

Sanal para piyasalarında bir strateji oluşturmak oldukça güç.Bunu deniyorum fakat alçalmalar ve yükselmeler bazen gelişi güzel oluyor.Ne bir mantık ne de bir analiz işe yarıyor.Hal böyle olunca bende pump ve dumplardan kazanmayı düşünür oldum açıkçası
legendary
Activity: 1848
Merit: 1023
I am a good bro
En tehlikeli trade tipidir. Trade eğitim videolarında en kötü strateji bile akla göre yapılan tradeden iyi olduğu söyleniyor. Aslında bende denedim o yolu başta kazandım 1 sıçradım 2 sıçradım 3 te yakaladılar. O yüzden stratejinize disiplinli şekilde ve düşünmeden devam etmelisiniz. Düşününce aptal akıl öğrendiği şeyi yapar ; Yani kaybeder. Geçmiş olsun ama Kaybettiğim dediğiniz xmr piyasanın en sağlam coinlerinden; sabrederseniz ve maliyeti aşağı çekebilirseniz kazanmasanız da zarar etmezsiniz.
tamam ama ne zaman? belki 1 yil boyunca hic cikmayacak xmr. icerde parasi kalacak.
Boşuna kaybetmeyi göze alacağınız miktarlarla yatırım yapın diye bas bas bağırmıyoruz yıllardır.
hero member
Activity: 714
Merit: 500
Topluluğu olan coinler  herkesin elinde vardır özellikle balinaların. Paraya ihtiyacı olunca önce yükseltir; ardından böyle çakarlar bu piyasanın kuralı bu, çok uzun hareketsiz kalması kimsenin işine yaramaz. O yüzden maliyetini düşürebildiği kadar düşürüp, Daha kısa sürede zararını telafi edebilir.
sr. member
Activity: 280
Merit: 250
tamam ama ne zaman? belki 1 yil boyunca hic cikmayacak xmr. icerde parasi kalacak.
hero member
Activity: 714
Merit: 500
sr. member
Activity: 280
Merit: 250
Aylarca trade de kazandığım tüm karı onca streslerle beklemelerde uğraşıp kazandığım karı monero aldı elimden.Çok kaybettirdi.Hala elimde tutuyorum umarım çıkar diye.Bir yandanda acaba biraz daha alıp maliyeti düşürsemmi diyorum ama bu kayıp cesaretimi kırdı açıkçası
bi strateji uygulanmadan yapilan trade anlamsizdir. bugun kazanirsin yarin hepsini kaybedersin.
legendary
Activity: 952
Merit: 1006
Aylarca trade de kazandığım tüm karı onca streslerle beklemelerde uğraşıp kazandığım karı monero aldı elimden.Çok kaybettirdi.Hala elimde tutuyorum umarım çıkar diye.Bir yandanda acaba biraz daha alıp maliyeti düşürsemmi diyorum ama bu kayıp cesaretimi kırdı açıkçası
sr. member
Uzak durmakla en iyisini yapmışsınız. Ne gerek var kendimizi o kadar strese atmaya. İhtimalleri de çok iyi özetlemişsiniz emeğinize sağlık teşekkürler değerli olcaytu kardeşim.
legendary
Hocam bu makale sözüm ona Monero'nun rakibi Dash'in topluluğundan birinin makalesiymiş. Ancak tabi bu makalenin ötesinde, moneronun deep web marketlerine eklenmesi balonu şu an için patlamak üzere zira neredeyse hiç bir satıcı monero kabul etmek istemiyor. Kullanım zorluğundan ve belki ilginç gelecek ama coinleri takip edemediklerinden sıcak bakmıyorlar. Dolayısıyla pek bir şey ifade etmiyor. Dash ve LTC zaten 1 yılı aşkındır deep web marketlerinde kabul ediliyor mesela. Önemli olan kabul edilmek değil, kullanılmak zira o zaman asıl talep artar.

Emeğine sağlık değerli olcaytu kardeşim çok doyurucu oldu bu aktardıkların. Tüm bu bilgi ve yorumları göz önünde bulundurunca şimdi monero hakkında görüşüm tam olarak netleşti. Bu göstergelere göre monero almak risk anlayışım açısından tam bir kumar olurdu. Bu sebeple bu dakikadan sonra yükselse de girmediğime pişman olmam. Zira belirsiz bir beklentiye, şansa, balon hareketlere bağlı faktörlerle gelen kar kısa vadeli bir kazanç gibi görünse de uzun vadede bu tür işlemlerin sonu toplamda ancak zarar olur. Bu sanal para piyasasındaki piyasa yapıcı büyük oyuncular da bundan beslenerek kar sağlıyorlar zaten.

Hocam aynen oyle. Simdi durust olmak gerekirse monero piyasadaki toplulugu en saglam, teknolojisi en umut vaad edici coinlerden. Buna suphe yok. Ancak bana oyle geliyor ki monero balinalari ile alphabay balinalari, yazin akumulasyon sinyalleri veren xmri yavas yavas topladilar, sonra da haberi servis edip cikisi yakaladilar. Kripto paralarin kitlelerce kullanildigi ideal bir dunyada elbette monero su an cok ucuz. Ancak oyle bir dunyada degiliz, belki de hic olmayacagiz. Su an icin moneroda yapilacak day trade icin cok saglam dirayet lazim. Guzel firsat fazlasiyla oldu dun aksam, yine olacaktir cunku bircok kisi short pozisyona dustu. Fiyat 0.012'yi gorurse bu pozisyonlarin eli titremeye baslayacak ve pozisyonlar kapandikca alimlar artip fiyat yukselecek. Dolayisiyla tetikte olmak gerekiyor. Tabii boyle olmayabilir, ac shortcular kara gecirmek icin iyice dumplayabilir. Burada yapilacak her islem resmen kumar. Ancak tabii riskin buyuklugu geregi kazanc da oyle olur. Marketteki yukari mi asagi mi kararsizligi panik alimlari ve satimlari getirecektir, bunun yaninda muhakkak volatalite yuksek bir kac gun en azindan onumuzde. Cesareti olan bu volataliteden yararlanip harikalar yaratabilir, sans da lazim tabii. Ben sahsen dun ufak bir kar yakalamama ragmen bugun uzak durma karari aldim.
sr. member
Activity: 456
Merit: 261
Elimizde şişti kaldı monero. Karıda geçtim zararsız kurtalayım yeter Smiley Biraz yüksek fiyattan alım yapmışız.
sr. member
Hocam bu makale sözüm ona Monero'nun rakibi Dash'in topluluğundan birinin makalesiymiş. Ancak tabi bu makalenin ötesinde, moneronun deep web marketlerine eklenmesi balonu şu an için patlamak üzere zira neredeyse hiç bir satıcı monero kabul etmek istemiyor. Kullanım zorluğundan ve belki ilginç gelecek ama coinleri takip edemediklerinden sıcak bakmıyorlar. Dolayısıyla pek bir şey ifade etmiyor. Dash ve LTC zaten 1 yılı aşkındır deep web marketlerinde kabul ediliyor mesela. Önemli olan kabul edilmek değil, kullanılmak zira o zaman asıl talep artar.

Emeğine sağlık değerli olcaytu kardeşim çok doyurucu oldu bu aktardıkların. Tüm bu bilgi ve yorumları göz önünde bulundurunca şimdi monero hakkında görüşüm tam olarak netleşti. Bu göstergelere göre monero almak risk anlayışım açısından tam bir kumar olurdu. Bu sebeple bu dakikadan sonra yükselse de girmediğime pişman olmam. Zira belirsiz bir beklentiye, şansa, balon hareketlere bağlı faktörlerle gelen kar kısa vadeli bir kazanç gibi görünse de uzun vadede bu tür işlemlerin sonu toplamda ancak zarar olur. Bu sanal para piyasasındaki piyasa yapıcı büyük oyuncular da bundan beslenerek kar sağlıyorlar zaten.
legendary
sr. member
Çok düşen bir pariteye ezberden öldü bitti deme huyum yoktur. Her yatırım aracında döküm hareketleri olur malum iki günde iki düşüşte öngörü yapılmaz. Ancak aşağıda gördüğüm yazı beni çok düşündürüyor. Xmr nin geleceği konusunda kafamı fena halde karıştırdı.

İngilizcem zayıf tam anlamını çıkaramıyorum ama doğru anladıysam, Monero'yu sırf pump&dump tan kazanmak için göstermelik olarak darknet e eklemişler diyor. Eklemeden önce düşük fiyattan yüklüce xmr almışlar ve sonra duyuruyu yapmışlar diyor doğru anlamışsam.

https://cointelegraph.com/news/monero-loses-darknet-market-in-apparent-exit-scam

"Everyone is looking at the 150 BTC Oasis made from their exit scam while in fact Oasis probably made most of their money from their Pump&Dump (tm) game they pulled of with their Monero stunt.

They where[sic] the first market to support Monero and they also where[sic] the first to know Monero was going to get accepted on the dark-web. By simply taking long positions and buying loads of Monero just before they made their announcement they most likely made huge amounts of money, way more than 150 Bitcoins."
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
etc ye yapılan operasyonun cok benzeri yapıldı. 0.01 altına çekilip oralarda gidip gelir gibime geliyor. almak isteyenlere tavsiyem 0.009 ustu almasınlar
Pages:
Jump to: