Pages:
Author

Topic: [XMR] Monero - XMR/BTC Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 8. (Read 71834 times)

legendary
Activity: 1274
Merit: 1000
★ BitClave ICO: 15/09/17 ★
Monero a QT wallet geliyormuş.
Bunun geliştirimi için 14.000 monero bağış toplanmış.
https://forum.getmonero.org/8/funding-required/2476/the-official-qt-gui-project
monero avrupa kıta sahanında baya popüler, eğer qt wallet tutarsa popülaritesi daha da artacaktır.
Bilginize.
kaç yıldır geliyor o Grin
legendary
Activity: 3136
Merit: 1516
Monero a QT wallet geliyormuş.
Bunun geliştirimi için 14.000 monero bağış toplanmış.
https://forum.getmonero.org/8/funding-required/2476/the-official-qt-gui-project
monero avrupa kıta sahanında baya popüler, eğer qt wallet tutarsa popülaritesi daha da artacaktır.
Bilginize.
hero member
Activity: 1531
Merit: 560
çok yüksek hacim var fiyat oturdu gibi, ben de zararı kabul edip ufak tırmanışta çıkartıcam elimden.
sr. member
Activity: 409
Merit: 250
0,0160 lardan 0,0180 lere gelmiş.

geldi de ne oldu. 0.0180 denn monero almak için 40.000 satoshi den Lisk sattık.
lisk oldu 44.000 satoshi. zararın dibindeyim Sad
Burada fırsatlar bitmez.
Ben Cryptsy de %40 kaybettim (dolandırıldım)
Kaybettiğimi zamanla yerine koydum.
legendary
Activity: 952
Merit: 1006

Daha da çıkabilirdi ama BTC yükselişi biraz taş koydu gibi. Eğer o ralli biterse pekala yükseliş de devam edebilir, belki. Eğer uzun bir pump ise zaten yapabilecekleri dipin böylesine yoğun işlem gören bir coinde babasını yaptılar. Tabii yine de 0.03 hayal, 0.022 şu an daha gerçekçi gibi.

Hocam satacağınız coin olduğunda söyleyin, alalım. Cool
legendary

sr. member
legendary
Activity: 1858
Merit: 1014
0.03 BTC'yi görmesi çok çok zor. Çok büyük bir olayın olması gerekiyor, kullanımı artıracak ilgi çekecek büyük bir haberin gelmesi gerekiyor. Şu anda bile primli olduğunu düşünüyorum. Çok değil daha 1 ay önce bu fiyatın 10'da birinden işlem görüyordu. Zamana bırakmak lazım biraz.
legendary
Activity: 2212
Merit: 1112
LLP Programming & Electronics
Bu coin 300'ü görecek! Tarihe kısa bir not düşün.

Önemli olan ne  zaman görecek?  Onu da söylersen  ben cerçeveletip duvara asarım  Wink

Bayramdan önce.. 300 u vuracak. Daha sonrasında ile çok geçmeden 1 aya kalmaz misli misline katlayacak. Duvara as ama Smiley)

Buyrun :  ....

Bir arkadaş var dı , bayramda 3 ü vuracak demişti  Smiley Çerçeveleyip duvara asmıştık
hero member
Activity: 546
Merit: 501
tam da düşündüğüm yolda ilerliyor. Önce btc pump landı xmr nin yükselmesi durduruldu. Şimdi Btc den kar alıp çıkan balinalar , önce xmr yi dumplayıp uygun bir satın alma fiyatı yarattılar kendilerine Smiley
legendary
Activity: 2212
Merit: 1112
LLP Programming & Electronics
legendary
XMR Poloniex de 0,0167 ye kadar düştü. Sizce önümüzdeki bir kaç hafta yön ne tarafa doğru gider.

Söylemek çok zor. Ani bir panik satımları ile bir anda inanılmaz düşüş yaşandı. Belki bir balina çıkış yapmıştır da olabilir ama market de bu paniğe ayak uydurdu diyebiliriz. Açıkçası haberlerin hiçbir şey ifade etmediği bir noktadayız. Şu an bence olay tamamen market maker dediğimiz büyük miktarlar ile piyasaya yön veren balinaların elinde, ihtiyaçlarına göre kısa bir yukarı dalgadan sonra tekrar aşağıya itebilirler, uygun fiyata toplayıp tekrar çıkarabilirler. Kim bilir.

XMR devi bizzat polo trollbox'a gelip milleti sakinleştirmeye çalışıyor. Bu da acayip yani.  Shocked

Şu an xmr tablosu ya dead cat bounce'u gösteriyor ya da tekrar yukarı hareketi.

Neden bilmiyorum içimden bir ses yükseliş öncesi son alım fırsatı diyor.
sanırım lisk satıp xmr alacağım.

edit : yaptım. 179 dan XMR ye geçtik bakalım Smiley
legendary
Activity: 952
Merit: 1006
XMR Poloniex de 0,0167 ye kadar düştü. Sizce önümüzdeki bir kaç hafta yön ne tarafa doğru gider.

Söylemek çok zor. Ani bir panik satımları ile bir anda inanılmaz düşüş yaşandı. Belki bir balina çıkış yapmıştır da olabilir ama market de bu paniğe ayak uydurdu diyebiliriz. Açıkçası haberlerin hiçbir şey ifade etmediği bir noktadayız. Şu an bence olay tamamen market maker dediğimiz büyük miktarlar ile piyasaya yön veren balinaların elinde, ihtiyaçlarına göre kısa bir yukarı dalgadan sonra tekrar aşağıya itebilirler, uygun fiyata toplayıp tekrar çıkarabilirler. Kim bilir.

XMR devi bizzat polo trollbox'a gelip milleti sakinleştirmeye çalışıyor. Bu da acayip yani.  Shocked

Şu an xmr tablosu ya dead cat bounce'u gösteriyor ya da tekrar yukarı hareketi.
sr. member
hero member
Btc arttığı için xmr arttı cümlemi son birkaç gün için söyledim.
Kendi kuru stabil iken usd bazında artış oldu.
Yoksa bütün yükseliş trendini btc ile açıklamak mümkün değil.

yanlış anlamışım o zaman kusura bakma Wink

Bir arkadaşa verdiğim tüyo umarım uygulamıştır. Smiley  
0.021 den xmr long pozisyonundaydı. Xmr 0.018 ler civarındaydı 1-2 gün önce aşağıdaki önerimdi. Smiley

kapatma pozisyonu beklemede kal. Bende long ta bekliyorum . 2150 de kar al bence ondan sonra da alım emri ver kademeli olarak . 0.016 -0.017-0.018-0.019 gibi aşağılardaki alımların daha kuvvetli olsun. Aralıkları salladım sen de belirleyebilirsin duvarlara bakıp.

bu da bir önceki önerim : Yatırım önerisi olarak eth 0.02 den yukarı short , dash short , bts 1000 satoshi den short aklımda olanlar şimdilik bunlar. short girdiysen ve gerçekten büyük bir haber yoksa işlemi kapatmamanı öneririm dump illaki gelir.Ama marjı iyi ayarla elinde patlamasın.

Bu arada yatırım fonu mu toplasam , yatırım önerisi mi vermeye başlasam bilemedim. Smiley
full member
Activity: 238
Merit: 100
Btc arttığı için xmr arttı cümlemi son birkaç gün için söyledim.
Kendi kuru stabil iken usd bazında artış oldu.
Yoksa bütün yükseliş trendini btc ile açıklamak mümkün değil.
hero member
Btc arttığı için değeri arttı Smiley
Hacim olarak btc den sonra 2. sırada.
Hala beklenen o büyük düşüşü de yaşamadı, belki de yaşamayacak.
Kullanıcılara ve bana da en fazla güven veren altcoin olma yolunda ilerliyor.

"btc arttığı için mi değeri arttı" şaka yapıyor olmalısın.İkisinin grafiklerini karşılaştır bakalım.

Btc nin bu artışındaki sebep xmr korkusu olmalı , yoksa değişen hiçbir olay olmadı.Düşünsenize btc nin ilk yayıldığı alan olan deepweb pazarı artık başka bir coine kucak açmış durumda ama ne hikmetse fiyat artmaya devam ediyor.İşin ilginç yanıda xmr 'de balina alımları dışında ciddi bir alım isteğini deli gibi durdurmaya çalışan birilerinin olması.Bütün gece takip ettim irc 'de sohbet edenlerden gelen bilgiler de vardı.
Lending 400 xmr civarına kadar düştü . İlk koyulan duvarları ezip geçtiler , 9000 btc  ' nin üstüne çıkan talep , o satın almalarla 7000 lere kadar düştüğünü gözlemledim.
Bundan sonrası için net konuşamam  fakat şunu söyleyebilirim ki xmr nin buraya kadar yükselipte eski fiyatına kadar dumplanmaması bize şunu gösteriyor.
1) Xmr stok sahipleri anlaşılan btc 'de o kadar da fazla stok sahibi değiller . Ki bu geyet normal dananın kuyruğu kopalı yıllar oldu.Bu yüzden böyle bir fırsat çıkmışken xmr nin yükselmesine izin verebilirler.
2) Xmr stok sahipleri dump yapmak için henüz istedikleri fiyata erişmemiş olabilir.Ama her halükarda ben bu insanların bu coini öldürecek kadar ciddi bir dump yapacağını sanmam."en azından ben böyle yapmazdım.ben olsam yükseldikçe azar azar yedirirdim insanlara"
3) Btc 'de olduğu gibi Xmr ' de stok sahipleri o kadar da güçlü olmayabilir.Ne kadar çok zengin o kadar çok iyi. Bilenler beni anlayacaktır. John Nash
(marketcap değeri göz önünde bulundurularak , güç karşılaştırmasını ima ettim)

Xmr'nin bu çıkışında takılıp kalması sürekli bir önceki pump noktasına kadar dump lanması ve bu garip durumda btc 'nin artma sebepleride bana göre şunlar :

1)Öncelikle böyle bir haber ve çıkıştan sonra btc kuyrukçularının xmr 'nin çıkışına köstek olması pek normal bence sonuçta market cap'teki değeri bu pump a rağmen 60 kattan fazla. Bu onlar için pekte zor olmasa gerek.
2) Herkese (özellikle deepweb e ) biz vardık var olmaya devam edeceğiz mesajı vermeye çalışıyor olabilirler (btc yi pump layarak)
3) Ya da bu insanlar tamamen çıkarları doğrultusunda hangi coin gelecek vaat ediyorsa ordaki gemiye atlayacak kadar kurnaz davranarak bir yandan ellerindeki btc stoğunu yükseklerden eritip , xmr yi şimdilik düşük tutarak sağlam bir geçiş yapma derdindeler.

Ne yalan söyleyeyim aklıma gelen seneryolar hep xmr 'nin iyi btc ' nin kötü olduğu yönünde , bunu manipülasyon yapmak için yazmadım.O kadar da yatırımım yok  zaten ( 4 usd 'den alınmış 20.5 xmr 'den başka bir şey değil.)
İleride ne olacağını bilsem zaten bu kadar az bir yatırımla girmezdim.Nash amcanın da dediği gibi bireysel çıkarlar aynı hedef doğrultusunda birbirleri ile çatışma halindedir. Ve ortaya çıkan sonuç ise ikisininde  hedefe çıkış yolundaki doğrultudan sapmış bir sonuçtur.
full member
Activity: 238
Merit: 100
Btc arttığı için değeri arttı Smiley
Hacim olarak btc den sonra 2. sırada.
Hala beklenen o büyük düşüşü de yaşamadı, belki de yaşamayacak.
Kullanıcılara ve bana da en fazla güven veren altcoin olma yolunda ilerliyor.
hero member
Activity: 2002
Merit: 670
Kayda değer bir değişim yok.
hero member
oha kıyamet kopuyor söylediğim noktada , saat tahminim tutmadı ama satıcılar kötü takıldı pump a , çırpınıyorlar adeta. Lending'de xmr kalmadı resmen günlük %2 faiz bile alınıyor."Bakalım kim galip gelecek" 
eğer alıcılar o barajı yıkarsa , fena yerlere gidecek onu söyleyeyim.
Pages:
Jump to: