Pages:
Author

Topic: Yeni başlayanlar için Bitcoin - page 7. (Read 21425 times)

hero member
Activity: 756
Merit: 500
June 14, 2013, 05:08:53 PM
Peki şöyle sorayım?

Mesela web tabanlı cüzdan ve pc ye hatta 8 gb yer kaplayan 2 çeşit cüzdan var ? Hangisinin kırılması daha zor olur ?  Tahminim 2.şık

ve de türk lirası ile bitcoin alabileceğimiz bir site veya adres var mı?

localbitcoins biliyorum ben ama!

ve o zaman diyorsun hiç başlama boşu boşuna elektrik yakarsın Smiley doğru mu anlamışım hocam?

Hic baslama dersem yanaln olur, sayet sabriniz ve yatiracak bi 60-100 bin dolar arasi paraniz varsa butterflylabs den bir kac adet mini rig alip uzun vadede hem paranizi amorti edip hemde kazanc saglarsiniz,

kirilmasi en zor cuzdan bir kagida print edip guvenli biryerde sakladiginiz cuzdandir.  PC ye yuklediginiz cuzdanin o kadar yer kaplamasinin sebebi bugune kadar bulunan bloklari icermesinden oturu. Alternatif cuzdanlar kullanabilirsiniz bloklari pc de bulundurmayan.  Neticede sizin Coinleriniz bilgisayarinizda degil bitcoin networkunde. Bitcoin adresinizle beraber export edeceginiz private key ile daha sonra herhangi bir platformda coinlerinize erisebilirsiniz.

Hocam ben bi Mining Rig alayım diyorum ne önerirsiniz?
sr. member
Activity: 252
Merit: 251
June 14, 2013, 05:04:44 PM
Peki şöyle sorayım?

Mesela web tabanlı cüzdan ve pc ye hatta 8 gb yer kaplayan 2 çeşit cüzdan var ? Hangisinin kırılması daha zor olur ?  Tahminim 2.şık

ve o zaman diyorsun hiç başlama boşu boşuna elektrik yakarsın Smiley doğru mu anlamışım hocam?

Hic baslama dersem yanaln olur, sayet sabriniz ve yatiracak bi 60-100 bin dolar arasi paraniz varsa butterflylabs den bir kac adet mini rig alip uzun vadede hem paranizi amorti edip hemde kazanc saglarsiniz,

kirilmasi en zor cuzdan bir kagida print edip guvenli biryerde sakladiginiz cuzdandir.  PC ye yuklediginiz cuzdanin o kadar yer kaplamasinin sebebi bugune kadar bulunan bloklari icermesinden oturu. Alternatif cuzdanlar kullanabilirsiniz bloklari pc de bulundurmayan.  Neticede sizin Coinleriniz bilgisayarinizda degil bitcoin networkunde. Bitcoin adresinizle beraber export edeceginiz private key ile daha sonra herhangi bir platformda coinlerinize erisebilirsiniz.

newbie
Activity: 22
Merit: 0
June 14, 2013, 03:22:31 PM
Peki şöyle sorayım?

sr. member
Activity: 252
Merit: 251
June 13, 2013, 05:51:02 PM
Ne yapmamı önerirsin peki abi?

yeni bir pc alsam bana ne kadar getirir?Bir de yukarıda dediğim gibi ben çalışıyorum bunun sürekli başındamı durmak lazım?

7 den gece 12-1 e kadar yani 5-6 saatlik zamanda ne kadar kazanırım???

Bitcoin için deli gibi sistem alanlar var ben 7870 HD RADON ile günde 1.70$ Kazanıyordum ki bıraktım ticaretini yaptım biraz elime para geçti onuda ticarette birazcık katladım zaten amacım oyun falan almak Smiley birde abi demenizi gerektiren bir durum yok hocam Smiley Paranız varsa ASICMiner alabilirsiniz ya da 5-6 Tane 7970 ekran kartı. Forumda işi daha iyi bilen büyüklerimiz mevcut onlar daha iyi bilgi verebilirler Smiley

Hocam diyelim peki Smiley

7870 mi Smiley 1500 tl kart günlük 2 dolar desek aylık 60 dolar o da 0,5 btc hemen hemen şu günle söylüyorum tabi Smiley

Asicminer fiyatı ne kadar? 5-6 tane 7970 mi Smiley yuh Smiley

Hevesinizi kirmak gibi olmasin ama bitcoin kazmak icin 2-3 yil kadar gec kaldiniz. Ekran karti ile su anda bitcoin kazmak tamamen karsiz bir is ustelik cebinizden elektrik faturasi cikar. 100 bin dolar yatirip HD 7990 lardan olusan dev bir ciftlik bile kursaniz su anda o parayi amorti edemezsiniz.  Piyasaya bu ise ozel cihazlar cikti ASIC Miner seklinde, Avalon, Butterflylabs yada Block Erupter gibi. Ama su dakika itibari ile bu cihazlarin bile kucuk olanlarinin getirisi pek kalmadi, ancak yuksek model birsey alirsaniz ancak o zaman kar edersiniz. SU anki zorluk derecesi artisi aylik % 40 civarinda,buda haftalik % 10 kazanc dusmesi demek.

Misal, https://products.butterflylabs.com/  buradaki 5 GHashlik cihazi siparis ettin diyelim, eline gecmesi en erken 3-4 ay.
Su adresteki hesap makinesini kullanarak http://www.coinish.com/calc/#  tahmini kazancinizi gorebilirsiniz. Linkteki expert butonuna basarak

Mining Hardware: bunu Bitforse SC 5 Gh/s olarak secin
Pool Fee: 3 yapin geneli bu sekil,
Time to Delivery: bolumune 3 ay yazin, en iyi ihtimal buda.
Planned time to mine: bolumune kac ay mining yapicaksiniz diyor mesela 12 ay olsun
Utilization: : burasida bir gun icinde ne kadar calistiricaksiniz, 24 saat calistiricaksan 100 kalsin, 8 saat calistiricam dersen  33.3 e denk gelir.

sonra bu degerleri girdikten sonra sayfayi az asagi kaydirin, yesil olan bolumde kazanc degerlerinizi goreceksiniz.

Income/planned time:   buradaki degeri gorup heyecanlanmayin cunku bu hersey sabit olmus olsaydi elinize gecicek para, sizin dikkate alacaginiz bolum bir alt satirdaki  .. considering reduction:  kismi.

gunde 24 saat calistirip 3% pool fee odeyip elektrigi ,cihazin bedelini ve aylik zorluk derecesinin artisindan dogan azalmayi dustukten sonra elinize 1 yil sonra gececek miktar $118.42
newbie
June 13, 2013, 05:15:14 PM

yeni bir pc alsam bana ne kadar getirir?Bir de yukarıda dediğim gibi ben çalışıyorum bunun sürekli başındamı durmak lazım?

Bitcoin için deli gibi sistem alanlar var ben 7870 HD RADON ile günde 1.70$ Kazanıyordum ki bıraktım ticaretini yaptım biraz elime para geçti onuda ticarette birazcık katladım zaten amacım oyun falan almak Smiley birde abi demenizi gerektiren bir durum yok hocam Smiley Paranız varsa ASICMiner alabilirsiniz ya da 5-6 Tane 7970 ekran kartı. Forumda işi daha iyi bilen büyüklerimiz mevcut onlar daha iyi bilgi verebilirler Smiley

Hocam diyelim peki Smiley

7870 mi Smiley 1500 tl kart günlük 2 dolar desek aylık 60 dolar o da 0,5 btc hemen hemen şu günle söylüyorum tabi Smiley

Asicminer fiyatı ne kadar? 5-6 tane 7970 mi Smiley yuh Smiley
hero member
June 13, 2013, 03:08:35 PM

newbie
June 13, 2013, 02:46:12 PM

hero member
June 13, 2013, 02:37:13 PM
Abi pc'im baya eski!

Pentium cpu 2,81 ghz

Ekranda nvidia Geforce Fx5200 serisi

o kartla bitcoin cok işyi kasamassın sanırım
newbie
June 13, 2013, 02:33:50 PM
Abi pc'im baya eski!

Pentium cpu 2,81 ghz

Ekranda nvidia Geforce Fx5200 serisi
hero member
June 13, 2013, 02:31:24 PM
Ben başlayayım o zaman Smiley

Bende dedemden kalma bir pc var.Olmadı bir laptop alayım da kasayım diyorum.Ama 1,20 dolar gibi bir para çok az değil mi günlük?

Yani şöyle sorayım;Sürekli başında mı olmak lazım?Ben sabah 8 akşam 7 çalışan adamım.7 den sonra otursam kaç para kasarım geceye kadar?

Yani bunun bir sınırı var mı?

Ekran kartın durumu nedir?
newbie
June 13, 2013, 02:29:51 PM
Ben başlayayım o zaman Smiley

Bende dedemden kalma bir pc var.Olmadı bir laptop alayım da kasayım diyorum.Ama 1,20 dolar gibi bir para çok az değil mi günlük?

Yani şöyle sorayım;Sürekli başında mı olmak lazım?Ben sabah 8 akşam 7 çalışan adamım.7 den sonra otursam kaç para kasarım geceye kadar?

Yani bunun bir sınırı var mı?
legendary
Activity: 1638
Merit: 1328
Stultorum infinitus est numerus
June 12, 2013, 05:29:02 AM
Çoğu kişi poolu tavsiye ediyor ingilizce forumlarda da gördüğüm kadarıyla. Peki kendi poolumuzu açmak için ne yapmamız lazım? İnternette bulduğum; "If you want to run your private pool with a minimal amount of extra configuration, run bitcoind with -server and some additional configuration for RPC commands. This would allow you to create a simple pool for your personal use." ama bende bitcoind açılmıyor.

o Biraz zor ancak şuanda Bitcoin kazmanızı önermiyorum, Litecoin daha ileride

yarın yada ertesi gün resmi Litecoin Türkiye Pool açılacak, ona başlayabilirsiniz.
newbie
Activity: 2
June 12, 2013, 05:22:23 AM
Çoğu kişi poolu tavsiye ediyor ingilizce forumlarda da gördüğüm kadarıyla. Peki kendi poolumuzu açmak için ne yapmamız lazım? İnternette bulduğum; "If you want to run your private pool with a minimal amount of extra configuration, run bitcoind with -server and some additional configuration for RPC commands. This would allow you to create a simple pool for your personal use." ama bende bitcoind açılmıyor.
legendary
Activity: 1638
Merit: 1328
Stultorum infinitus est numerus
June 11, 2013, 11:08:18 PM
Ben evdeki ve arkadaşımın evindeki bilgisayarlarla ile solo mining yapmak istiyorum ama o benim kurduğum servera bağlanamıyor onun bağlanması için ne yapmalıyız?
Kullandığım program guiminer

Nasıl yapacağınızı bilmiyorum ancak çok çok iyi bir sisteminiz (50-60 GH) olmadığınız sürece solo-mining yapmanız size malesef birşey kazandırmaz.

BitMinter pool'una kayıt olabilirsiniz.

https://bitminter.com/
newbie
Activity: 2
June 11, 2013, 01:35:16 PM
Ben evdeki ve arkadaşımın evindeki bilgisayarlarla ile solo mining yapmak istiyorum ama o benim kurduğum servera bağlanamıyor onun bağlanması için ne yapmalıyız?
Kullandığım program guiminer
full member
Activity: 216
Merit: 100
May 30, 2013, 11:59:40 AM
Yeni başlayan arkadaşlar Bitcoin'le ilgili sorularınızı bu başlıkta sorabilirsiniz.
Pages:
Jump to: