Pages:
Author

Topic: Yeni bir coin çıkıyor. Japonya kendini geliştiriyor. - page 6. (Read 3788 times)

full member
Activity: 630
Merit: 101
Japonya ısınma turlarını iyice arttırmaya başladı dünya dijital paraya hazırlanıyor
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Dünyanın en büyük yatırım bankalarından biri olan JPMorgan'ın CEO'su Jamie Dimon dijital para çılgınlığına karşı sert bir söylem geliştirirken, Japonya'da bankalar yeni bir dijital para üzerinde çalışıyor.
Japon bankaları 2020 Tokyo Olimpiyatları'nda hazır olacak bir dijital para birimini tanıtmayı planlıyor. Bankaların bu planlarında son zamanda ülkede mobil telefon ödeme servisini sunan Çinli Alibaba'nın Alipay servisine yanıt verme motivasyonu öne çıkıyor. Mizuho ve Japan Post Bank'ın başı çektiği bankalar J Coin isimli dijital para birimi için Japonya Merkez Bankası ve finansal regülatörün desteğini almış durumda. J Coin akıllı telefonlar üzerinden para transferi ve ödemeler için kullanılacak.

Akıllı telefon uygulamaları ve mağazalardaki QR kodlarla kullanılabilecek olan J Coin yene çevrilebilir olacak. Para birimi ile ilgili hizmetler ücretsiz olurken, bankalar da tüketicilerin tüketim davranışları ile ilgili verilerin derlenmesinden fayda sağlayacak. Bunun yanında MUFG da blockchain bazlı MUFG Coin isimli bir para birimi geliştiriyor. MUFG Coin'in, Japon bankalar tarafından geliştirilen J Coin'e dahil olup olmayacağı da tartışma konusu ediliyor.

Bu haber bitcoin fiyatında nasıl etki yapacak çok merak ediyorum, yani illa ki bir etkisi olacaktır tabii ki haberin kendisinin değil bu olayın gerçekleşmesiyle birlikte neler olacak bakalım.
full member
Activity: 1049
Merit: 210
Crypto Trader
Japonlarda piyasaya girelim dedi demek.Ama ne kadar başarılı olurlar acaba.
Bence orda sadece kendi ülkelerinde uygulasalarda tutar.
full member
Activity: 308
Merit: 100
--
Bir ara sanırım Estonya ya da Ukrayna kendi coinini çıkartmayı düşünüyordu sonra vazgeçildi. Japonya kafaya taktıysa çıkartır. Zaten dijital para olayına çok sıcak bakıyorlar sürekli bitcoin geçen işletmeler artıyor Japonyada. Ben ico yaparlarsa bir miktar alırım çünkü şimdiden değerleneceğini düşünüyorum. Proje iyi mi kötü mü ne vaadediyor hiç önemli değil bir ülkenin çıkarttığı ilk coin olacak, kesinlikle değerlenecektir. Şimdiden konuşmaya başladık daha ne olsun Smiley
legendary
Activity: 1064
Merit: 1013
Bitcoin Trader
Adamlar büyük ihtimal kendi ekonomisini ve para çıkışını kendi kontrolünde tutmak için yapıyor ki aslında buda ülke bakımından mantıklı bir hareket

kara para aklaması devamında ülkede ki paranın çıkışı gibi bir çok şeyi coinle yapılanları takip edebilir

Aslında bunu bütün devletler kullanabilir.

Yine bitcoin aslında anonimlik bir durum söz konusu olur ve

devlet yani ülke kendi için bir coin üretir. Her kim olursa olsun. Ülkesine para girişide çıkışıda ancak kendi coinin exchange ile yapılmasını sağlayabilir

full member
Activity: 398
Merit: 101
1 JCoin 1 Japon Yenine eşit olucakmış. E o zaman ha kredi kartı kullanmışın ha JCoin kullanmışın bi farkı olmucak. Hemde her harcaman devlet kontrolunde olucak. O zaman ne anlamı kalıyo ki bu coinin.
member
Activity: 130
Merit: 10
"Kim ne cikarirsa cikarsin hicbiri bitcoinin tirnagi olamaz" mantigi bence yanlis. Ortada butun oyunu degistirebilecek bir Bitcoin gercegi var. Ve su anda hicbir denetime tabi degil. Hicbir devletin kendi sistemi icinde tuttugu insanlarin sistemin disina cikmasina izin verecegini sanmiyorum. Diger tum kontrol mekanizmalarini gectim, sadece maddi olarak bile cok buyuk zararlar gorebilirler. Bu nedenle cok uzak olmayan bir zamanda, ulkelerin kendi blockchain sistemlerini -tum dunya uzerinde birbirlerine entegre sekilde tabii ki- olusturup, bir nevi kendi para birimlerinin dijital hallerini olusturacaklarini dusunuyorum. Yani yapilan tum islemler kendi kayit defterleri uzerinde kayitli olup, kendi kontrol ve denetimlerine tabi olacak. Bitcoin bir devrim yapti ama bunun bu sekilde surmesine izin vereceklerini sanmiyorum.
full member
Activity: 126
Base Currency her zaman Btc olacağı için çok fazla sıkıntı yok. Çıkarılacak her altcoin btc paritesini kullanmaya mahkumdur.
full member
Activity: 406
Merit: 189
çinin yasaklarından sonra piyasa çine kaymıştı, bu haber dahada iyi oldu. ama nedense mt-gox faciasından sonra mesafeliyim bu japonlara
sr. member
Activity: 1638
Merit: 273
Bitcoini bu derecede yükseldiğini görünce iyi bir şeyler olacağını görüp bu işe girmişler demek. Japonlar akıllı adamlar iyi bir iş yapmışlar diğer ülkelere de örnek olacaktır. Dünyanın gelişimi için pozitif yönde bir gelişme.
sr. member
Activity: 868
Merit: 259
Monetizing Mobile Engagement Data
Japonyanın çıkaracağı bu coinin adı J Coinmiş. Yalnız piyasaya çıkması için baya bekleyeceğiz anlaşılan. Haberde 2020 Olimpiyatlarına kadar hazır edileceği yazıyor. Umarım halka arz ederlerde bizde ucuzdan birkaç bişey toplarız. Takip edilmesi gereken bir haber.
sr. member
Activity: 672
Merit: 281
Japon ya en iyisini yapar ama BTC yi hiç coin geçemez .
legendary
Activity: 1078
Merit: 1059
FROSTING
Japonlar yapıyorsa çok sağlam proje demektir. Bu adamlar boş iş yapmaz.
full member
Activity: 286
Rakip coin iyidir bitcoini canlı tutar. Uzun süre Bitcoinle yarışamaz balinaların destek vermesi de yetmeyebilir. Herkes tarafından kullanılan bir coin olmalı.
full member
Activity: 252
Bitcoinin yerini alamaz zaten de yatırım da mı yapılmaz? Neden olmasın erkenden alınsa, bir devletin yarattığı ve desteklediği coin nasıl oluyormuş görmüş oluruz.
brand new
Activity: 0
Merit: 0
Çıksın çıksın Cheesy benzerleri ancak aslını yaşatır  Wink bitcoin için olumlu gelişme
hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Benim düşüncem gün gelecek her ülke kendi coini ni çıkarmak zorunda kalacak çünkü bundan çok kısa sürede dünyadaki para sistemleri artık dijital ortamlarda yapılmaya başlayacak . Dijital para yani ,ulusal coini ,yaratmayan ülkeler küreselleşen dünya içerisinde ticari faaliyetlerde bulunamayacak bunu bugün Estonya  yaptı yarın Japonya sonra Çin derken bu tüm dünyayı saracak.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
Bu önemli bir şey. Bir geçiş kademesi bile olabilir. Zaten hali hazır sistemde bankalar arası transferler dijital olarak yapılıyor. Eğer sistemi bu yöne çevirip bir de kullandırtmayı başarabilirlerse günün birinde insanlar kağıt paranın varlığını unutmaya başlar hatta ne gerek var derler. Olacaksa böyle böyle olacak bu iş.
full member
Activity: 854
Merit: 109
Trident Protocol | Simple «buy-hold-earn» system!
Bitcoine rekabet sağlayamaz tabiiki ama bu tür kripto paraları duymak güzel tabii dünya dijitale yavaş yavaş evrimleşiyor
sr. member
Activity: 1664
Merit: 271
Bitcoine elbette rakip olamaz, fakat kripto paraların çoğalması çıkmasıı olumlu bir şey.
Pages:
Jump to: