Pages:
Author

Topic: İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.ş Halka arzı Onaylandı #izenr - page 3. (Read 984 times)

legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
Halka arz fiyatı 19 lira değil mi? Şu an 59 lira yanı 3 katını bulmuş 2 katı değil hocam. Buna rağmen inanılmaz bir rağbet var. Telegram gruplarında 100 lira beklentisi var İzener ile ilgili olarak. Bana biraz küçük yatırımcının tutmasıyla buralara geldi izlenimi verdi. Yarın halka arz için portföy değeri şartı getirirlerse şaşırmam. Bundan şikayetçi olan balinalar vardır muhakkak.

Küçük yatırımcılar satmadığı için tahta yapıcılar pek bir şey yapamıyor ellerinde yeteri kadar hisse olmadığı için, şuan yükselişin asıl nedeni bizleriz çünkü satmıyoruz.
Enerji hisselerine hype çok yüksek olduğu için kimse satmak istemiyor ayrıca.

Portföy değeri gibi bir şeyin geleceğini hiç sanmam ama geldi diyelim en zararlı olan taraf borsa olur onun içinde getirmezler böyle bir şey.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
Halka arzlarda sürekli tavan giden bir çok hisse var bunlar yaklaşık olarak 1-2 x yapmış durumda bir yerde düzeltme olacaktır ama bu ne zaman olur kestirmek güç. Gün içinde kısa süreli tavan bozma durumu olsada tekrardan toparlanıp tavan oluyor yani genel hype oldukça fazla. Birikimi olanlar için halka arzları uzun süreli tutmak daha karlı gözüküyor.

Tavanda hala alım bekleyen milyon üstü lot mevcut büyük ihtimalle bir iki gün daha tavan yapar sonra taban yapmaya başlayacaktır ancak bistteki kadın sayısı arttığı için fiyat daha da yukarı bile gidebilir %40ları bulmuş kadın yatırımcı sayısı ve kadınlar daha tutucu
Cuma günü 4 milyon lot üstünde alım bekleyen emir vardı, halka arz fiyatının iki katına çıkmış olmasına rağmen halen 4 milyon lot alıcı beklemesi yine tavan olacağını gösteriyor fakat hafta başı borsa nasıl açılır yine aynı talepler gelir mi? hep beraber göreceğiz. Bir yerde düzeltme yapacaktır ve sonrasında yine çıkacağını düşünüyorum.

Halka arz fiyatı 19 lira değil mi? Şu an 59 lira yanı 3 katını bulmuş 2 katı değil hocam. Buna rağmen inanılmaz bir rağbet var. Telegram gruplarında 100 lira beklentisi var İzener ile ilgili olarak. Bana biraz küçük yatırımcının tutmasıyla buralara geldi izlenimi verdi. Yarın halka arz için portföy değeri şartı getirirlerse şaşırmam. Bundan şikayetçi olan balinalar vardır muhakkak.
hero member
Merit: 883
Eloncoin.org - Mars, here we come!
Halka arzlarda sürekli tavan giden bir çok hisse var bunlar yaklaşık olarak 1-2 x yapmış durumda bir yerde düzeltme olacaktır ama bu ne zaman olur kestirmek güç. Gün içinde kısa süreli tavan bozma durumu olsada tekrardan toparlanıp tavan oluyor yani genel hype oldukça fazla. Birikimi olanlar için halka arzları uzun süreli tutmak daha karlı gözüküyor.

Tavanda hala alım bekleyen milyon üstü lot mevcut büyük ihtimalle bir iki gün daha tavan yapar sonra taban yapmaya başlayacaktır ancak bistteki kadın sayısı arttığı için fiyat daha da yukarı bile gidebilir %40ları bulmuş kadın yatırımcı sayısı ve kadınlar daha tutucu
Cuma günü 4 milyon lot üstünde alım bekleyen emir vardı, halka arz fiyatının iki katına çıkmış olmasına rağmen halen 4 milyon lot alıcı beklemesi yine tavan olacağını gösteriyor fakat hafta başı borsa nasıl açılır yine aynı talepler gelir mi? hep beraber göreceğiz. Bir yerde düzeltme yapacaktır ve sonrasında yine çıkacağını düşünüyorum.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282

hero member
legendary
Kale Seramik halka arzından sonra en fazla artış gösterenler arasında olduğu görülüyor tavan bozsa bile kısa sürede tekrar tavan oluyor üstelik tavanda 4-5 milyonda talep bekliyor. Yeni haftada nasıl başlayacak merak ediyorum, tavanda tutunabilecekmi yoksa sert bir taban mı göreceğiz. Bir çok kişi bu hissenin fiyatının düşük olduğunu düşünüyor bu sebeple tavan olarak yükselmeye devam edebilir. (Ytd)

Fiyatın neye göre düşük olduğunu düşünüyorlar anlayamadım.Enerji şirketleri elbette önemli ama arz fiyatına göre şu anda 3x yapmış durumda.Ben borsaya yüzbinlerce lira yatırsaydım eminim bu hisseyi alırken çok düşünürdüm.Genelde insanlarda da hepsini tek hisseye gömme alışkanlığı olduğu için zararlı çıkan sayısı da olabilir.Arz’dan aldıysanız elbette bekleyebilirsiniz.

Bir yerde düzeltme gelecektir, o düzeltme geldiğinde alınabilir sanki o düzeltmeyi yakalarsa eğer yatırımcı bence pişman olmaz.
Şuanki yükselişte almak bana da mantıklı gelmiyor, burdan bir yerden alsan aşşa yönlü gitme hareketi var, en sonunda birileri kar alacaktır bu hisseden.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Kale Seramik halka arzından sonra en fazla artış gösterenler arasında olduğu görülüyor tavan bozsa bile kısa sürede tekrar tavan oluyor üstelik tavanda 4-5 milyonda talep bekliyor. Yeni haftada nasıl başlayacak merak ediyorum, tavanda tutunabilecekmi yoksa sert bir taban mı göreceğiz. Bir çok kişi bu hissenin fiyatının düşük olduğunu düşünüyor bu sebeple tavan olarak yükselmeye devam edebilir. (Ytd)

Fiyatın neye göre düşük olduğunu düşünüyorlar anlayamadım.Enerji şirketleri elbette önemli ama arz fiyatına göre şu anda 3x yapmış durumda.Ben borsaya yüzbinlerce lira yatırsaydım eminim bu hisseyi alırken çok düşünürdüm.Genelde insanlarda da hepsini tek hisseye gömme alışkanlığı olduğu için zararlı çıkan sayısı da olabilir.Arz’dan aldıysanız elbette bekleyebilirsiniz.
sr. member
Activity: 672
Merit: 254
Güzel kazandırıyor.

Elde tutmaya devam sonuna kadar.
hero member
sr. member
Tavan bozupta çıkanlar çok olmuştur diye tahmin ediyorum ama alıcısı çok olduğundan dolayı tekrar tavan ile kapatıyor günü.
Haftaya büyük ihtimalle kesin bir düşüş gelecek ve o zaman çıkış sağlayacağım. Valla iyi paralar kazandırdılar millete.

Bence de haftaya bir düşüş yaşanır gibi. İzenerji bekleten az kalmış herhalde onlardan birisi de benim. Halka arzdan bir miktar almıştım gerçekten güzel kar bıraktı. Baydönerden de beklemediğim bir kar geldi. Ben bu kadar tavan olacağını düşünmemiştim. Gelecek hafta çoğundan çıkacağım herhalde.
legendary
Tavan bozupta çıkanlar çok olmuştur diye tahmin ediyorum ama alıcısı çok olduğundan dolayı tekrar tavan ile kapatıyor günü.
Haftaya büyük ihtimalle kesin bir düşüş gelecek ve o zaman çıkış sağlayacağım. Valla iyi paralar kazandırdılar millete.
legendary
Geçtiğimiz hafta perşembe gününden bu yana hemen hemen her gün tavanı bozuyor daha sonra tekrar tavan oluyor inanılmaz derecede de hacim oluştu ve tekrar tavan yaptı bkalım pazartesi ne olacak sanırım %300 yapmadan bu malı bırakan olmayacak ama el değştirme oranı neredeyse %100 olmuş durumda sanırım el değiştiren de alıyor tutuyor bakalım bu iş nereye varacak.
hero member
Kapanıştaki tavanda bekleyen lot adedi yaklaşık olarak 7 milyon pazartesi günü yine tavan olacak gibi görünüyor tabi yine devre kesici uygulaması yapılabilir. Lot fiyatı diğer enerji şirketlerine göre daha düşük olması sebebiyle mi çıkıyor yoksa pek satış olmadığı için mi satılmıyor bilemedim ama yatırımcısına iyi kazandırdığı bir gerçek.
legendary
Activity: 980
Merit: 1077
#SWGT CERTIK Audited
Bugün İZENR baktım tavanı bozmuş bir önce ki tavanı bozduğunda görmemiştim. Bugün görünce hemen alım emri verdim ama maalesef vermedi. Bir önceki bozmasından sonra tavan yaptığını bildiğim için bugün de yapacağını tahmin ediyordum. Büyük ihtimalle büyük yatırımcılar toplamış. Bize sıra düşmedi.
sr. member
Activity: 968
Merit: 292
Enerji hisseleri çok kazandırıyor. Şimdilik satmayı düşünmüyorum. Yatırım yaparken multi hesapla güzel paralar kazanılır. En azından şimdilik trend bu yönde. Küçük yatırımcıyı kapsaması, yatırımcının çok fazla olması ve eşit dağılımdan dolayı fiyatların aşırı düşmesini beklemiyorum. Bu yüzden çok iyi katlanıyor. Bu furya daha uzun süre devam eder gibi duruyor.
legendary
@ZekiBeyy 2 kere tavan bozdu ikisindede kısa sürede tavana attılar. @totti67 ben evde iki hesapla giriyorum valla şaka maka derken asgari ücrete yakın bir para bırakıyor v çevremde hala girmeyen, bu olaydan habersiz insanlar var. Şu teknoloji çağında nasıl habersiz kalıyorlar anlam veremiyorum.

hero member
Bugünde tavan bozup milletin elinden topladılar emir tahtasını göremediğim için karar veremedim ve almadım 15 dakika sonra tavan yaptıp geçtiler. Sanırım son 6 yada 7 hisse tavanı hiç bozmadı ve %100'ün üzerinde kar sağlamış oldu bunun üstüne son halka arzların tamamında tavanda alım bekliyor.
Satışa başladığı günden beri tavan bozmadı sadece bu gün devre kesici uygulandı. Bay döner, Ofis yem, Tatlıpınar enerji tavan bozmadan 2x geçen halka arzlar.

İzdemir hisseside Kale seramik gibi 4x görebilir insanlar bu hissenin fiyatının çok düşük olduğunu en az 100 lira olması gerektiğini düşünüyorlar bakalım düzeltme ne zaman gelecek.
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Cuma ve bugün tavan bozup tekrar tavan yaptırdılar ky'nin elinden malı olabildiğince toplamaya çalışıyorlar şaka bir yana her evden 2 kişi halka arza katılsa her ay asgari ücrete yakın bir parayı eve sokmuş oluyorlar. Usd olarak ucuz görünsede bizim borsamız sanki ath dönemi yaşıyor gibi.

Valla hocam bizim aileden en az 4 kişi ile bu halka arzlara katılım sağlayabilirdik ama bende öyle bir vizyon yok maalesef Grin yakın arkadaşlarım da başımın etini yedi kardeşim çok büyük meblağlar değil evdekileri de dahil et diye ama nato kafa nato mermer benim kafa Grin aynı arkadaşlar nft piyasası için de çok uğraştılar onlarla aynı zamanda dahil olmam için ama orada da en az 1 sene kaybettim Grin ulan millet dost bulamaz kendisine bu konularda rehberlik edecek, bende olanın değerini bilemedim iyi mi Grin
legendary
Bugünde tavan bozup milletin elinden topladılar emir tahtasını göremediğim için karar veremedim ve almadım 15 dakika sonra tavan yaptıp geçtiler. Sanırım son 6 yada 7 hisse tavanı hiç bozmadı ve %100'ün üzerinde kar sağlamış oldu bunun üstüne son halka arzların tamamında tavanda alım bekliyor.
sr. member
Cuma ve bugün tavan bozup tekrar tavan yaptırdılar ky'nin elinden malı olabildiğince toplamaya çalışıyorlar şaka bir yana her evden 2 kişi halka arza katılsa her ay asgari ücrete yakın bir parayı eve sokmuş oluyorlar. Usd olarak ucuz görünsede bizim borsamız sanki ath dönemi yaşıyor gibi.

Eşi ve 18 yaşını geçmiş çocuğu olanlar için daha fazla gelirden bahsedilebilir. Elbette anne babasının bankacılık hesap işlemlerini yapan diğer çocuklar da anne ve babasının hesabıyla bu avantajını daha da arttırabilir. Bu zamanlar borsada çok iyi olan zamanlar. Bakalım daha ne kadar böyle sürecek. Şu an ilgi devam ediyorken bunu kullanmak en güzeli olur.
Pages:
Jump to: