Pages:
Author

Topic: İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.ş Halka arzı Onaylandı #izenr - page 5. (Read 979 times)

sr. member
Activity: 630
Merit: 463
İzdemir Enerjiye rekor katılım olumuş. 2.862.794 yatırımcı halka arza katılmış. 5,3 katıl talep gelmiş şirkete.
2.648.422 bireysel yatırımcıya dağıtım yapılmıştır.  Hesap başı en fazla 35-36 lot (665-684TL) gelecek herhalde.
Haftaya borsada işlem görmeye başlar en az bi 7 gün tavan gider gibi duruyor bu taleple.

Çarşamba günü işlem görmeye başlayacak deniliyor, 600 liralık satış fiyatı çok ilginç olmuş, inanılmaz bir rağbet var ve enerji hisseleri borsada sanırım artık yeni trend, enerji şirketlerine korkmadan yatırım yapıyor insanlarımız, yapsınlar da bence çünkü gelecek enerjide, enerji dediğimiz şey günden güne talebi artan ama arzı sabit olan bir şey,

600 liralık hisseler ile kim ne kazanacak ki hocam? Çok az bir dağıtım olmuş ve çok kişiye dağıtım olmuş. Herhalde şöyle bir durum var ki artık her kesim halka arzlara katılıyor. Türkiye nüfusunun %3’ünden fazlası bu halka arza katılmış diye okudum. Doğruluk payını bilmiyorum elbette ama doğrudur.
sr. member
Activity: 1344
Merit: 373
İzdemir Enerjiye rekor katılım olumuş. 2.862.794 yatırımcı halka arza katılmış. 5,3 katıl talep gelmiş şirkete.
2.648.422 bireysel yatırımcıya dağıtım yapılmıştır.  Hesap başı en fazla 35-36 lot (665-684TL) gelecek herhalde.
Haftaya borsada işlem görmeye başlar en az bi 7 gün tavan gider gibi duruyor bu taleple.

Çarşamba günü işlem görmeye başlayacak deniliyor, 600 liralık satış fiyatı çok ilginç olmuş, inanılmaz bir rağbet var ve enerji hisseleri borsada sanırım artık yeni trend, enerji şirketlerine korkmadan yatırım yapıyor insanlarımız, yapsınlar da bence çünkü gelecek enerjide, enerji dediğimiz şey günden güne talebi artan ama arzı sabit olan bir şey,
sr. member
Activity: 812
Merit: 293
Eloncoin.org - Mars, here we come!

Katılım durumuna bakılırsa borsada işlem görmeye başladığında birkaç bin liralık yatırım yapılabilir, dediğiniz gibi bir hafta tavan yapmaya devam ederse kıyak da kâr bırakır. Ki şu ekonomik şartlarda örneğin 2000 liranın bir hafta sonra yanında ikizi ile geri gelmesi benim gibi ufak ufakcilar için bulunmaz nimet.
legendary
Activity: 1218
Merit: 1176
legendary
Activity: 2394
Merit: 1358
adında enerji yazıyor diye hemen gaza gelmeyin dostlar. bildiğim kadarıyla bu adamlar termik santral ve kömür vs kullanıyorlar. enerji şirketlerinde para kazandıran, geleceği olan firmalar yenilebilir enerji firmaları. döner paramız çıktıktan sonra bay bay kemal deriz olur biter.
Hocam zaten burada birkaç kağıt hariç (europower gibi) halka arzlara uzun vadeli giren yoktur. Ben de işin parasındayım zaten alıp o paraları gidip yine farklı yerlere basacağım ben şahsen yatırım tavsiyesi olmasın diye kağıt yazmıyorum. İzdemir özelinde 10 gün tavan beklediğimi söylemişim ama muhtemelen o doğru çıkamayacak gibi görünüyor 5-6 gün yeter gibi daha başka 2 halka arz daha vardı sanırım.
legendary
Buna az önce 1500 TL attım max gelebilecek oran bu tahminimce. Diğerlerine de 1500 atıcam onlar gelmez ama kalsın orda bir şey olmaz.
Firmanın tek artısı benim için GES'e yatırım yapıcak olması, ondan dolayı gittiği yere kadar artık.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
800-1500 TL arası birşey düşecektir bireysel olduğu için çok fazla yatirsaniz bile herkez eşit miktarda alabiliyor gidip siz 100.000 TL lik alayım desenizde paraniz iade ediliyor verdiği kadar alıyorsunuz. Yatırım hesabina para atmanıza gerek yok halka arz menüsünden başvurun para neredeyse ve ne kadarlık almak istiyorsanız belirleyin o hesabınızdan parayı bloke eder. Halka arzlarin kötü tarafı paranın bloke süredir bu halka arz büyük ihtimalle haftaya listelenir iki hafta kalsa satsaniz 3 günde hesabınıza para geçer yani 2000 liralik hisse alacak olsanız en az 3 hafta paranin geri dönüşü oluyor.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Bu halka arzlara tam olarak nereden katılıyoruz birisi açıklayabilir mi?
Bankaların halka arz sekmesinden katıldığımızda aynı olay mı oluyor veya lot ücretleri değişiyor mu bankadan bankaya?
Ona göre ben de bu halka arza katılmayı planlıyorum.Suudi Arabistan ile enerji anlaşması sonrası bu tarz şirketlerin halka arzları ve hisseleri çok değerli hale gelecektir.Uzun vadede 5-10x'ler görebiliriz gibi geliyor.

Hocam bankaların mobil bankacılığın içerisine mobil borsa olarak girebilirsiniz. Bunun haricinde halka arz kısımları tarihleri arasında girip talep oluşturmanız lazım. Halka arz sona erince her kişiye kaç lot dağıtılacağı belli oluyor ve kalan para hesabına aktarılır, alınacak lot alınır.

Talep oluşturma başladı galiba.
Talep adedi ve minimum talep olarak kaç giriyoruz. Ne kadar lot düşeceği belli değil heralde fakat bir miktar yatırım hesabına para atıp almak istediğimiz talep adedini hisse fiyatıyla çarpıp o kadar yatırım hesabına atmamız gerekiyor anlaşılan.
sr. member
Activity: 672
Merit: 254
IZENR İzdemir Enerji Elektrik Üretim A.Ş.

Tarih: 8-9-10 Ağustos 2023
Fiyat: 19,00 TL

Hepimize hayırlı olsun.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
adında enerji yazıyor diye hemen gaza gelmeyin dostlar. bildiğim kadarıyla bu adamlar termik santral ve kömür vs kullanıyorlar. enerji şirketlerinde para kazandıran, geleceği olan firmalar yenilebilir enerji firmaları. döner paramız çıktıktan sonra bay bay kemal deriz olur biter.
hero member
Activity: 994
Merit: 607
★Bitvest.io★ Play Plinko or Invest!
Bankaların halka arz sekmesinden katıldığımızda aynı olay mı oluyor veya lot ücretleri değişiyor mu bankadan bankaya?
Ona göre ben de bu halka arza katılmayı planlıyorum.Suudi Arabistan ile enerji anlaşması sonrası bu tarz şirketlerin halka arzları ve hisseleri çok değerli hale gelecektir.Uzun vadede 5-10x'ler görebiliriz gibi geliyor.

Hocam bankaların mobil bankacılığın içerisine mobil borsa olarak girebilirsiniz. Bunun haricinde halka arz kısımları tarihleri arasında girip talep oluşturmanız lazım. Halka arz sona erince her kişiye kaç lot dağıtılacağı belli oluyor ve kalan para hesabına aktarılır, alınacak lot alınır.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
sr. member
Yıllık gelirleri aşağıdaki gibi, bu da çok iyi.

2020 Yılı: 884 milyon TL
2021 Yılı: 1,3  milyar TL
2022 Yılı: 6,7 milyar TL

Halka arz büyüklüğü 2,6 Milyar TL.
Şirketin %24,02'si halka arz oluyor.

Halka arzdan gelen gelirler aşağıdaki alanlarda kullanılacakmış.

65-70%’ine karşılık gelen kısmı ile GES (Güneş Enerjisi Elektrik Santrali) kurulması
30-35%’ine karşılık gelen kısmının işletme sermayesi finansman için kullanılması

Kaynak: https://www.getmidas.com/midasin-kulaklari/izdemir-enerji-halka-arzi-hakkinda-bilmen-gereken-her-sey-2023-p-24968

Valla bu manzara çok iştah kabartici hocam.mutlaka ama mutlaka değerlendirilebilir. Diğer halka arzlardan farklı olarak bu kez beklemeyi secebilecegim şartlar var, sartlar demisken sakın yanlış anlaşılmasın 😂işten çok anladığímdan değil ya, biraz şu an için ekstra sayılabilecek param var, onu burada değerlendirebilirim, ayrıca mandown hocamın öngörüsü mantıklı geldi, ha tutmazsa da canı sağolsun,  birkac hafta dürüme ara veririm çok çok 😂
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
Sonunda yeni bir enerji firması daha halka arz oluyor. Halkımızın bayıldığı şirket türlerinden. Ben de değerli bulduğumdan yüzde yüz yatırım yapacağım. Bu tarz şirketler gördüğüm kadarıyla günlerce tavan yapıyor borsada. 10 gün minimumları gibi görünüyor. Aslında 5-6. gün satma fikrim vardı normalde ama bu enerji şirketleri benim de favorim oluyor diyebilirim. Halka arz kadar kolay para kazandıran bir yöntem daha yok elbette.

Enerji şirketlerinin gelecekte de önemli yerleri olacak.Bugün konuştuğumuz şey, kaynakların yetersizliği ve bu kaynaklardan en önemli olanı elektrik, enerji.Enerji şirketleri gelecekte çok farklı bir seviyede olacak şimdiden 10 sene vadeli hesabı olan varsa enerjileri toplaması onun yararına olur diye düşünüyorum.Bu yüzden halka arzların da ilgi gördüğü bir gerçek.
legendary
Yıllık gelirleri aşağıdaki gibi, bu da çok iyi.

2020 Yılı: 884 milyon TL
2021 Yılı: 1,3  milyar TL
2022 Yılı: 6,7 milyar TL

Halka arz büyüklüğü 2,6 Milyar TL.
Şirketin %24,02'si halka arz oluyor.

Halka arzdan gelen gelirler aşağıdaki alanlarda kullanılacakmış.

65-70%’ine karşılık gelen kısmı ile GES (Güneş Enerjisi Elektrik Santrali) kurulması
30-35%’ine karşılık gelen kısmının işletme sermayesi finansman için kullanılması

Kaynak: https://www.getmidas.com/midasin-kulaklari/izdemir-enerji-halka-arzi-hakkinda-bilmen-gereken-her-sey-2023-p-24968
legendary
Başvuru tarihleri 8-9-10 Ağustos bireysel olacağı için ortalama 800-900 TL civarı yeterli olacaktır. Eş dost akraba ne buluyorsanız başvurun boşta kalan TL ile en kotu %50 yapacaktır.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Bilgilendirme için teşekkürler hocam Enerji arzı olunca az daha ilgimi çekti. Yatırımları TL cinsinden değerlenebilir bazı kağıtlar TL üzerinden çoklu X'ler yapabiliyor. Enflasyon geçim sıkıntısı olsa da fırsat her yerde var sadece doğru zamanlama ve şans gerisi. Halka arzdan da belki daha sonra ekleme yapabilirim bu enerji hisselerine biraz daha tahtayı takip etmek gerekiyor çok analiz etmediğim için öngörüm şuanlık sıfıra yakın.
legendary
Ben asla ve asla birkaç gün boyunca tahta bozulmadan alım yapamıyorum nasıl yapıyorlar anlamıyorum örnek veriyorum bugün %10 yaptı yarıniçiin emiri ne zaman gireceğim de buürünü alabileceğim bist çok saçma bir durumda. Tahtayı görmek para.
legendary
Bilgilendirmeler için teşekkürler hocam, detayları bekliyor olacağız.

Bazen TL bazlı yatırımlar doğru yatırımlar olabiliyor  Cheesy

Valla ne var ne yoksa giricem bu iki enerji hissesine de, ilk gün hatta borsada almayı bile düşünüyorum yüklü miktarlarda.
Yıllık gelir raporları falan detaylı şekilde paylaşıldıktan sonra hangi enerji şirketine ağırlık vereceğimi o zaman karar vereceğim.

Şimdiden bol kazançlar herkese.
sr. member
İ
İzmir Enerji #izenr taslak izahname bilgileri 👇👇

📌Lot sayısı:138.120.000

📌Lot Fiyatı: 19.00 TL
📌Bireysele Eşit 

📌Arz büyüklüğü:2.624.280.000 TL

Tahminen kişi başı 80 lot civarı birşey düşeceğini düşünüyorum enerji hissesi olacağı için uzun bir süre elde tutulabilir.

Dediğiniz gibi 80 lot dağıtıldı yaklaşık 1.6k TL ediyor ki aslında işin içinde enerji olunca değer sanırım alıp kenara atmaya, şirketle ilgili detaylı bilgilere de baktıktan sonra bence yatırım amaçlı olsun, çorba dürüm sigara parası olsun bir şekilde karşılığını verir 😂
Pages:
Jump to: