Pages:
Author

Topic: Zeytinyağı Kullanın : +20 yıl yasamak garanti - page 4. (Read 692 times)

legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Sadece zeytinyağı değil beslenmeye bir bütün olarak bakılmalı. Diğer sağlıklı yağları da dietinize beslenme programında bulundurmanız sağlığın açısından çok önemli. Benim günlük tüketmeye çalıştığım diğer yağlar, hindistan cevizi yağı, Avakado yağı aşırı besleyiciler.
Zeytinyağı kullanın. Diğer tüm yağları unutun ve bu yağın etrafında birleşin.
Tereyağı, margarin, kuyruk yağı gibi yağlar çok sağlıksız katılıyorum. Zeytinyağından başka da faydalı yağlar var ne kadar çeşitli beslenirseniz o kadar sağlıklı olursunuz. Tek tip beslenme uzun vade de fazla sağlıklı olmuyor.
hero member
Activity: 1204
Merit: 623
Zeytin ve zeytin yagı hayattır. Akdeniz mutfagı dünyaca meşhur. Ege bölgesindeki zeytinliklerde yapılan kıyımın tersine çevrilmesi gerekiyor. Ta romalıların diktiği zeytin ağaçlarını şimdi biz kesiyoruz. Bu ölmez ağaçları gelecek nesiller için çoğaltıp üretimi artırmamız lazım. Kimyasal yaglara son vermeliyiz.
sr. member
Activity: 968
Merit: 292
Sofradan eksik olmaz. Severek tüketiriz.
Yemeklerde, salatalarda ve sabahları zeytine zeytin yağı ekleyip; pul ve kara biber, kekik, zerdeçal katıp bir de üzerine taze limonu sıkıp ekmeği banarak yemek gibisi yok. Adına ilaç mı dersin iksir mi dersin kür mü dersin ne dersen de...
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
Zeytinyağının çok yararlı olduğuna %100 eminim, kendimden ve eşimden kanıtlı olacak şekilde biliyorum ancak hiçbir gıdanın mucizevi bir şekilde öne çıkarılmasını doğru bulmuyorum. Sağlık için onlarca belki de yüzlerce parametre var. Tek bir şeyin mucizevi olması imkansız. Uzak doğuda zeytinyağı kullanılmıyor, hatta hediye gelse bile kullanmıyorlar, o derece. Sürekli kızartma yiyorlar ve taze meyve sebze de çok az yiyorlar ancak kafaları da deli gibi çalışıyor, uzun da yaşıyorlar, kalp hastalıkları vs. de az. Dediğim gibi tek şeye bağlamak yerine akdeniz tipi beslenmenin en doğru ve dengeli beslenme çeşidi olduğunu hemen herkes biliyor ve kabul ediyor. Sebze meyveyi bol tutacak şekilde ve sağlıklı proteini yeterli miktarda olacak şekilde beslenmek en doğrusu gibi geliyor bana.
member
Activity: 1011
Merit: 64
Avrupa'da zeytinyağı tüketiminde son sıradayız. Ne kadar acı. İspanya'da bu konuda bizden baya öndeler.

Bu mucizevi yağı Anadolu insanından kim mahrum bıraktı ? Kim uzak tuttu bu kötülügü bize kim yaptı ?

Havalar soğudu bir tavsiye daha bırakayım;

Oksuruyorsanız soğuk aldıysanız zeytinyağına iki adet küçük aspirin atın kısık ateşte eritin vücudunuza sırtınızı yağlayın sabah kalktiginizda ne öksürük ne halsizlik kalır.

Tekrar soruyorum bu mucizeyi Anadolu insanından kim mahrum bıraktı.

Zeytinyağı hayattır mucizdedir. Kansermisin zeytinyağı iç kanser değilmisin yine iç.
legendary
Activity: 2506
Merit: 1505
Özellikle Akdeniz mutfağının yüzyıllardır vazgeçilmezi olan zeytinyağı bu coğrafyadaki insanların uzun yaşamasını sağlamış. Ayçiçek yağı yine kabul edilebilir ama diğer yağları kullanmak gerçekten mantıksız şu devirde. Hazır tükettiğimiz çoğu şeyde palm yağı gibi zararlı yağlar var, kanola yağı keza öyle. Ülkemizde zeytinyağı bol ama fiyatlar bir tık pahalı olmaya başladı. Üretimin çoğu ihraç ediliyor, iç pazarda uygun fiyattan bulmak zorlaştı.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Hocam balığı bile zeytin yağı ile tüketen biriyim zeytinyağı aşkım vardır yeşil zeytin içine dökülen zeytinyağını ekmek banarak yemenin keyfi bende bambaşkadır.  Ancakkkkk
Zeytin yağı var zeytinyağı var. Herzaman kaliteli zeytinyağına ulaşmak maddi olarak mümkün olmayabilir.

Zeytinyağı evimde her zaman bulunur ancak bana göre hakika zeytinyağı  fabrikasyon olmayan kasik yöntem ile üretilen soğum sıkım tabir edilen  yağlardır.
Geçtiğimiz yıl muğla taraflarından bir arkadaşım vasıtası ile 60 litre civarında olabildiğince az işlem görmüş zeytin yağı temin ettim abi yok böyle bir lezzet.

member
Activity: 1011
Merit: 64
Zeytinyağı dururken yemekleri Çicekyağı ile yapmayın. 60-65 yaşında kalp damar sağlığı problemleri ile vefat yerine, 80-100 de yasında sapa sağlam olun.  +20 yıl daha trade hayatınıza eklersiniz.

Uzun süren araştırmalarım son yıllarda netice vermeye başladı. 21.YY dünyasında hala zeytinyagı yerine diğer yağları kullanan insanların ciddi manada uyarılması hatta nasihat edilmesi ve eğitimden gecirilmesi gerektiği inancını tasimaya başladım.

Öyle ki zeytinyağı kullanarak devlete bile katkı sunabilirsiniz. Hastane masraflarınız azalır ilaç kullanmanıza gerek kalmaz. O derece sağlıklı olan bu yağ niye nasıl bizden uzak kaldı. Niye 21.YY dünyasında zeytinyağı tüketiminde Avrupa'nın en sonuncusu hatta dünyada son siralarda yer alıyoruz.

Neden yemekleri kizartmaları salatayı zeytinyağı ile yapmıyoruz neden sabah aç karnına bir fincan icmiyoruz bu mucizeyi neden vücudumuza bu kötülüğü yapıyoruz.

Bakalım faydalarına;

Zeytinyağı beyin gelişimine IQ artışı sağlar (en önemli madde) IQ herşeydir.
Zeytinyağı bütün kanserleri engeller geriletir
Zeytinyağı ömrü uzatır
Zeytinyağı saç tırnakların gelişimine katkıda bulunur
Zeytinyağı kalp damar rahatsızlıklarını engeller
Zeytinyagı kan dolasımını arttırır
Zeytinyağı kemik gelişimine yardımcı olur
Zeytinyağı göz sağlığını korur
Zeytinyağı deriyi korur vücudun parlak görünmesini sağlar

Sonuç olarak 21. Yy dünyasında yemekleri kızartmaları hala çiçekyagı ile yapmak ve bunca bilgiye rağmen ülkemizin zeytinyağı tüketiminde Avrupa'da son sırada olması rezalettir.

Zeytinyağı kullanın. Diğer tüm yağları unutun ve bu yağın etrafında birleşin.

Artık evimde sadece zeytinyağı var diyebilirim. Patates kızartması dahil yaptığım herşeye katıyorum.
Pages:
Jump to: