Pages:
Author

Topic: 14 Mayıs 2023 TBMM ve Cumhurbaşkanı seçimleri - page 8. (Read 2673 times)

hero member
Activity: 1288
Merit: 961
Bir genç, Kılıçdaroğlu'na oy verirken masayı kırdı.

https://twitter.com/gusholderhaber/status/1657646123643809792

Masayı kırmaya gidiyorum. Smiley

Devlet malına zarar vermeyeceğini bilerekten kameralara yakalandığınızı gönül rahatlığıyla söyleyebilirim

sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
Oyumuzu kullandık milletimiz için hayırlısı olsun. Nefret dili yerini sevgi diline bıraksın toplumsal huzur gelsin. Artık ekonomik krizi değil kalkınmayı konuşalım.

Kimse kimsenin oyuna karışamaz ancak oy vermeyenlerin şikayet etmeye hakları olduğunu düşünmüyorum. Ortada bir sorun görüyor ama bunu değiştirmek için hiçbir şey yapmıyorsanız sızlanmanın anlamı yok.

Seçimler darbe değil demokratik haktır. Oylama sonucunda kazanacak Cumhurbaşkanı adayını ve yeni milletvekillerini şimdiden tebrik ederim. Umarım görevlerini layığıyla yerine getirirler. Kim kazanırsa kazansın biz ülkenin daha iyi yerlere gelmesi adına aktif muhalefet yapmayı sürdüreceğiz. Grin

Muhalefet, iktidar kadar önemli bir kavramdır, bu yüzden muhalefet olmayı çok doğru buluyorum, iktidarın denetlenmesi muhalefet aracılığıyla olmalıdır, Mustafa Kemal Atatürk bile kendine muhalif bir partiyi, kendisi kurdurtmuştur, iktidarı iyi işlere teşvik etmek muhalefetin ana amaçlarından olmalıdır, tıpkı Kemal Kılıçdaroğlu’nun vaatlerinin iktidar partisi tarafından özellikle son aylarda birebir yapılması gibi,
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
Oyumuzu kullandık milletimiz için hayırlısı olsun. Nefret dili yerini sevgi diline bıraksın toplumsal huzur gelsin. Artık ekonomik krizi değil kalkınmayı konuşalım.

Kimse kimsenin oyuna karışamaz ancak oy vermeyenlerin şikayet etmeye hakları olduğunu düşünmüyorum. Ortada bir sorun görüyor ama bunu değiştirmek için hiçbir şey yapmıyorsanız sızlanmanın anlamı yok.

Seçimler darbe değil demokratik haktır. Oylama sonucunda kazanacak Cumhurbaşkanı adayını ve yeni milletvekillerini şimdiden tebrik ederim. Umarım görevlerini layığıyla yerine getirirler. Kim kazanırsa kazansın biz ülkenin daha iyi yerlere gelmesi adına aktif muhalefet yapmayı sürdüreceğiz. Grin
hero member
Activity: 882
Merit: 879
Uzun uzun düşündüm ve aslında farkına vardım ki yurtdışına gidecek birisi olarak bu düzen benim için en iyisi ve 20'nin altına düşmeyen ve 30'a merhaba diyecek olan döviz kurlarıyla kısa sürede Türkiye'de bir ev araba arsa alabilecekken neden düzeni değiştireyim dedim. Her ne kadar kendimi bildim bileli mevcut yönetimi eleştirdiysem de olan bana ve gençliğime oldu o oyları verenler bunu düşünmedi. Peki ben neden düşüneyim dedim ve oyumu gerektiği gibi kullandım.

Dersem inanmayın bu bir photoshoptur. Tabiki de böyle bir yanılgıya düşerek büyüklerimin yaptığı gibi kendi geleceğimi ve benden sonra gelecek olanların kaderiyle oynayamam. İnşallah bu turda bitiririz tüm olayı. Ha bu arada bu photoshop olayından yaparak etrafındakilere ufak bir kriz geçirtmek isteyen varsa site bu dur: akkermansia.github.io/pusula/

Son paragrafa kadar şok olmuştum ancak son paragrafta fotoşop olduğunu öğrendikten sonra normal karşıladım. Oy sizin demokratik hakkınız elbette istediğiniz partiye oy atabilirsiniz. Bunu paylaşsaydınız da neden verdiniz deme hakkında burada kimse sahip değil. Sadece kendince yorum yapabilirdi.

Neyse konumuza dönecek olursak son saatlere giriyoruz artık yarı süre sona erdi. Twitter’da bir çok mühür kırma haberleri geliyor. Asparagas haberlerden de uzak durmak lazım. Çabuk galeyana gelen bir halka sahibiz. İnşallah kazasız belasız atlatırız.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
yazzıh ya devlet malıdır, mühürleri kırmayın arkadaşlar  Grin
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Bir genç, Kılıçdaroğlu'na oy verirken masayı kırdı.

https://twitter.com/gusholderhaber/status/1657646123643809792

Masayı kırmaya gidiyorum. Smiley
hero member
Activity: 1288
Merit: 961
Uzun uzun düşündüm ve aslında farkına vardım ki yurtdışına gidecek birisi olarak bu düzen benim için en iyisi ve 20'nin altına düşmeyen ve 30'a merhaba diyecek olan döviz kurlarıyla kısa sürede Türkiye'de bir ev araba arsa alabilecekken neden düzeni değiştireyim dedim. Her ne kadar kendimi bildim bileli mevcut yönetimi eleştirdiysem de olan bana ve gençliğime oldu o oyları verenler bunu düşünmedi. Peki ben neden düşüneyim dedim ve oyumu gerektiği gibi kullandım.

Dersem inanmayın bu bir photoshoptur. Tabiki de böyle bir yanılgıya düşerek büyüklerimin yaptığı gibi kendi geleceğimi ve benden sonra gelecek olanların kaderiyle oynayamam. İnşallah bu turda bitiririz tüm olayı. Ha bu arada bu photoshop olayından yaparak etrafındakilere ufak bir kriz geçirtmek isteyen varsa site bu dur: akkermansia.github.io/pusula/
hero member
Activity: 882
Merit: 879
Türkiye’nin tarihi seçimlerinden birisine tanıklık ediyoruz. 2002 yılından sonra 2023 yılında bakalım nasıl bir senaryo bizi bekleyecek. Cumhurbaşkanı seçimlerinin dışında konuşursak, meclis çok renkli bir yapıya sahip olacak. Bir yanda CHP kadrosundan giren DEVA, GELECEK, DP, Saadet üyeleri, diğer yandan AKP tarafından meclise sokulacak HÜDAPAR, BTP, YRP partileri. Bunların meclis çatısı altında ayrılacağını düşünürsek bir çok komplike gruplar oluşacak. Meclis 600 milletvekili ile farklı bir siyasi alana doğru yönelerek devam edecek. Hele ki seçimden sonra ittifaklar dağılırsa o zaman çok karışık işler göreceğiz buna eminim.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
Vatandaşlık görevimizi yerine getirdik ve sandıkta oy kullandık. Merak ettiğim hususlardan birisi seçime katılım oranı kaç olacak? Önceki yıllarda %80 üstü katılım vardı diye hatırlıyorum belki bu sene %90 üstü seçime katılım ortalaması olabilir. Kritik bir seçim ve ülkemiz için hayırlısı olsun inşallah.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
az evvel oy kullandım. geçen başkanlık seçiminde de biraz yoğunluk vardı ama bu seçimde oy kullanmak için resmen 30 dakika sırada bekledim. büyük şehirlerde olmasa da küçük şehirlerde bayağı hareketli geçeceği belli. şimdiden herkes için hayırlısı olsun.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Büyük gün geldi, sabah uyandığımızda belki de hayatımızın en kritik seçiminde oy vereceğiz. Yalan yok, heyecanım çok bu sefer. Akşam olunca açılan sandıkları görüp anlık takip etmek için çok hevesliyim. Eminim ki yine yanlış girilen sonuçlar olacak, yine birileri birilerini kandırmaya çalışacak, yine sistemsel sıkıntılar olacak. Ama içimde bu sefer güzel hisler var, sanki ilk sandıklar açıldığında %55'in üstünde bir oy oranı göreceğiz ve gece boyu da yakalayamayacaklar gibi geliyor. Bakalım yarın bizi neler bekliyor olacak Smiley
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
Cumhurbaşkanı kaybedersek darbe yaparız (1) diyor. Seçim güvenliğinden sorumlu içişleri bakanı seçimlere darbe girişimi (2) diyor. Bunların kafa uçmuş şuursuzlukta nirvanaya ulaşmışlar. Kaybedince seve seve o koltukları bırakacaksınız. Nefret dili artık kaybedecek.

1 "Milletin iradesine ve demokrasimize gölge düşürmeyiz, gerektiğinde 15 Temmuz gecesi olduğu gibi hayatımız pahasına istiklâl ve istikbalimize sahip çıkarız"
2 "15 Temmuz, fiili darbe girişimiydi. 14 Mayıs 2023 ise Türkiye'yi tasfiye etmeye yönelik hazırlıkların her birini bir araya getirerek oluşturabilecek siyasi darbe girişimidir"

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu suikast girişimlerine karşı çelik yelek giyerek son mitinglerini yaptılar. Ülkeyi kaos ortamından çıkarmamakta kararlı olanlar bunu başaramayacak.
1. dediğinizi ben de gördüğümde oha ne oluyoruz falan dedim ama sonra toparlattılar. İstanbul'u bile chp'ye verdik, bunu da veririz, niye vermeyelim gibi bir şey dedirttiler. Bu arada aylarca olan durum:

Teşekkür billboardları asılı kaldı, her gün geçtiğim yolda ve Tem'in ortasında kocaman kocaman bunları gördükçe delirmiştim. Ekrem İmamoğlu mazbatayı aldı falan bir süre sonra kaldırdılar. Şaka gibi gerçekten.

Yarın uyanır uyanmaz sandıklar açılır açılmaz gidicem basıcam oyu dayanamıyorum. Sonrası için de umarım sorunsuz bir seçim geçiririz ama öyle sakin geçeceğini sanmıyorum. Çok pisleşti ortam. Bu seçimle 15 Temmuz'un ne alakası var mesela. Niye 15 Temmuz gibi koruyacağını söylüyorsun.
full member
Activity: 546
Merit: 154
Herhangi bir kaza olmadan hayirlisi ile secim sonuclansin. En dogal hakkimiz oldugunu kavgaya gerek olmadigini hatirlatmak isterim.
sr. member
Activity: 574
Merit: 346
benim tahminim erdoğan kaybeder .bay bay kemal derken bay bay erdoğan olur . bir haftadır banka hisselerinin ve kchol un roketlemesi bunun işareti. ben öyle yorumluyorum.

Yarın 17.00’de sandıklar kapandıktan sonra her şey yavaş yavaş belli olacak. Recep Tayyip Erdoğan seçilmese de mecliste AK parti var olmaya devam edecek. Bakalım meclistekilerin o zaman tutumları nasıl olacak, Recep Tayyip Erdoğan bahsettiği gibi sokak çağrısı yapacak mı? Bunları bilmek için adil bir seçim olması gerekecek. Umarım seçimlerin şeffaflığı gerçekleşir. Bu post yarın çok daha anlamlı olabilir. Korkum hile hurda dönmesidir.
member
Activity: 755
Merit: 39
benim tahminim erdoğan kaybeder .bay bay kemal derken bay bay erdoğan olur . bir haftadır banka hisselerinin ve kchol un roketlemesi bunun işareti. ben öyle yorumluyorum.
sr. member
Activity: 574
Merit: 346

Maalesef işte devletimizin tarafsız (!) medya organı. Buna kim ne diyecek acaba?
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
Hocam ona gerek yok şu videoyu izleyin şu ülkede 1 tane savcı yokmu bunların hesabını soracak. Bir ülkenin cumhurbaşkanı ne şartla olursa olsun bunu yapmamalı. Cumhurbaşkanıda devletin bir memurudur bunu bunlar unutmuş durumda.

Bu videosu bile artık gitmesi gerektiğinin en büyük kanıtıdır. En azından benimn curhurbaşkanım bunu yapmamalı.

https://twitter.com/Haber/status/1657028265876267009

Bu yüzden benin cumhurbaşkanım değildir.

Videoyu oraya koyarken birisi de çıkıp acaba bunda hata var dememiş mi? Çok ilginç bir şekilde seçmene, daha doğrusu kendi kitlesine bir şeyleri tekrar tekrar anlatırken yaptıkları yanlışlar ve montaj videolar ile oy kaybedeceklerini düşünmüyorlar mı? Şimdi yarın seçim var ve bu seçim milletin kaderini etkilemekte direkt etkili olacak. Resmî olarak bir makamda yer alıyor ve yarın ki seçimden sonra bunu tekrarlayacak mı beraber göreceğiz.

Bu arada oy beklentiniz nelerdir?

İlk tur için konuşuyorsak Kemal Kılıçdaroğlu %48
Recep Tayyip Erdoğan %46
Sinan Oğan % 5
İnce %1 diyorum.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Hocam ona gerek yok şu videoyu izleyin şu ülkede 1 tane savcı yokmu bunların hesabını soracak. Bir ülkenin cumhurbaşkanı ne şartla olursa olsun bunu yapmamalı. Cumhurbaşkanıda devletin bir memurudur bunu bunlar unutmuş durumda.

Bu videosu bile artık gitmesi gerektiğinin en büyük kanıtıdır. En azından benimn curhurbaşkanım bunu yapmamalı.

https://twitter.com/Haber/status/1657028265876267009

Bu yüzden benin cumhurbaşkanım değildir.
sr. member
Activity: 1638
Merit: 273
Cumhurbaşkanı kaybedersek darbe yaparız (1) diyor. Seçim güvenliğinden sorumlu içişleri bakanı seçimlere darbe girişimi (2) diyor. Bunların kafa uçmuş şuursuzlukta nirvanaya ulaşmışlar. Kaybedince seve seve o koltukları bırakacaksınız. Nefret dili artık kaybedecek.

1 "Milletin iradesine ve demokrasimize gölge düşürmeyiz, gerektiğinde 15 Temmuz gecesi olduğu gibi hayatımız pahasına istiklâl ve istikbalimize sahip çıkarız"
2 "15 Temmuz, fiili darbe girişimiydi. 14 Mayıs 2023 ise Türkiye'yi tasfiye etmeye yönelik hazırlıkların her birini bir araya getirerek oluşturabilecek siyasi darbe girişimidir"

Kılıçdaroğlu ve İmamoğlu suikast girişimlerine karşı çelik yelek giyerek son mitinglerini yaptılar. Ülkeyi kaos ortamından çıkarmamakta kararlı olanlar bunu başaramayacak.

Madde 1’i göremedim bir yerde kaynak var mı hocam?Gerçekten böyle bir açıklama yapmış olmamasını umuyorum.Eğer böyle bir şeye ciddi ciddi kalkışırlarsa ülkede kaos hakim olur.Bir tek kişinin bile bu yüzden burnu kanarsa bu ülkenin demokrasisi bitmiş demektir.21 senedir herhangi bir şekilde kaybeden taraf çıkıp böyle bir açıklama yapmadı.Muharrem İnce geçen seçim çıkıp adam kazandı dedi.Ne yapsaydı insanlara sokağa çıkın mı deseydi?Ayrıca burada monarşi yok, kimse de padişah değil, ülke de kimsenin tapulu malı değil.Eğer kaybederlerse bunu sindirmek zorunda kalacaklar.

https://twitter.com/RTErdogan/status/1656907905021493248 Burada açıklamasında yine benzer cümleleri kullanıyor Cumhurbaşkanı Erdoğan.Dün kendisine sorulan soruda kaybedersek sandığa saygı duyup gideceklerini de söyledi ben bürokrasiye güvendiğim için sandık sonucunun yansıyacağını düşünenlerdenim.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925

Madde 1’i göremedim bir yerde kaynak var mı hocam?Gerçekten böyle bir açıklama yapmış olmamasını umuyorum.Eğer böyle bir şeye ciddi ciddi kalkışırlarsa ülkede kaos hakim olur.Bir tek kişinin bile bu yüzden burnu kanarsa bu ülkenin demokrasisi bitmiş demektir.21 senedir herhangi bir şekilde kaybeden taraf çıkıp böyle bir açıklama yapmadı.Muharrem İnce geçen seçim çıkıp adam kazandı dedi.Ne yapsaydı insanlara sokağa çıkın mı deseydi?Ayrıca burada monarşi yok, kimse de padişah değil, ülke de kimsenin tapulu malı değil.Eğer kaybederlerse bunu sindirmek zorunda kalacaklar.
Pages:
Jump to: