Pages:
Author

Topic: 14 Mayıs 2023 TBMM ve Cumhurbaşkanı seçimleri - page 10. (Read 2673 times)

hero member
Activity: 1036
Merit: 619
Seçime dair görüşüm bir daha da seçim konuşmayacağım zaten pek sevmiyorum:

Seçimin yüzde 60 ile ilk turda Erdoğan tarafından kazanılacagına kanaat getirdim. Genelde böyle düşünmüyordum ama durum iyice bu noktaya doğru evrilmise benziyor.

Sürprizi de MHP ve Sinan Ogan yapacak çok yüksek oy alacaklar muhtemelen. Özellikle CHP ile HDP nin yerel seçimlerden bu yana sürdürdüğü birlik bu seçimde iyice görünür oldu.

Biliyorsunuz Millet ittifakı belediye seçimlerinde hdp ile birlik olup bircok buyuksehirde başarıya ulasmıştı İstanbul, Ankara Antalya gibi birçok büyükşehir HDP desteğiyle CHP'ye geçmişti. Şimdi gördugum kadarıyla aynısını genel seçim için yapıyorlar ama zor. Bu sefer işler ters tepmişe benziyor. Seçimden sonra İyi parti ile CHP arasında büyük bir kavga yaşanırsa şaşırmam. Meral Akşener zordan destek olduğunu düşünüyorum zira K.K aday olmasını hiç istemedi. Ama destek vermesi bile onu kaybeden tarafa düşürecek.

Etrafınızdaki kişiler Ak parti seçmeninden oluşuyorsa %70’de diyebilirsiniz. Asıl seçimden sonra çok büyük şaşkınlık yaşayacaksınız bu düşüncelere sahipseniz. Görmek istemediğiniz %50 bu seçimde büyük bir oy potansiyeli ile geliyor. Benim kendi düşünceme göre

%45 Kemal Kılıçdaroğlu, %45 Recep Tayyip Erdoğan, %5 Muharrem ince %5 Sinan Oğan. Küsüratlarda değişiklik olur ama ilk turda seçimin biteceğini zannetmiyorum. İkinci tura kalmazsa ben şaşırırım. Her iki büyük aday içinde söylüyorum bunu.
member
Activity: 1011
Merit: 65
Seçime dair görüşüm bir daha da seçim konuşmayacağım zaten pek sevmiyorum:

Seçimin yüzde 60 ile ilk turda Erdoğan tarafından kazanılacagına kanaat getirdim. Genelde böyle düşünmüyordum ama durum iyice bu noktaya doğru evrilmise benziyor.

Sürprizi de MHP ve Sinan Ogan yapacak çok yüksek oy alacaklar muhtemelen. Özellikle CHP ile HDP nin yerel seçimlerden bu yana sürdürdüğü birlik bu seçimde iyice görünür oldu.

Biliyorsunuz Millet ittifakı belediye seçimlerinde hdp ile birlik olup bircok buyuksehirde başarıya ulasmıştı İstanbul, Ankara Antalya gibi birçok büyükşehir HDP desteğiyle CHP'ye geçmişti. Şimdi gördugum kadarıyla aynısını genel seçim için yapıyorlar ama zor. Bu sefer işler ters tepmişe benziyor. Seçimden sonra İyi parti ile CHP arasında büyük bir kavga yaşanırsa şaşırmam. Meral Akşener zordan destek olduğunu düşünüyorum zira K.K aday olmasını hiç istemedi. Ama destek vermesi bile onu kaybeden tarafa düşürecek.
hero member
Activity: 1974
Merit: 575
Hatırlayanlar olacaktır, Osman Sarıgün isminde bir vatandaş, Kemal Kılıçdaroğluna yumruk atmıştı, ve akabinde Kemal Kılıçdaroğluna bir saldırı düzenlenmiş, sığınmak zorunda olduğu evi yakma niraları atılmıştı, hani diyorlar ya HDP ile ortaklık yapan terorist bunlar diye, akabinde PKK saldırısına uğrayan TEK lider olmuş olmasını görmeyenlerin bilmeyeceği bir bilgi vereyim; O gün orada olan, Osman Sarıgün dahil, 1 kişi bile 1 gün bile hapis cezası almadı, "bi daha yapmayın sakın bak" diyerek gönderdiler, dava sonucu hapis çıkmadı, hepsine 2 yıla kadar cezalar verilip, hapis cezası vermedi. Elbette bu belirli bir kesim insana bir mesajdır, vurabilirsiniz, sonucunda bir şey olmaz denildi. Bu kısmı çok bariz, ben bugün sokakta ki random birine yumruk attığımda bile hapis cezası alıyorken, KK yumruk yedikten sonra ve bulunduğu yer yakılmak istendikten sonra 1 kişiye 1 gün bile hapis cezası çıkmadı, illa ki bir anlamı vardır bunun, görmek isteyenler görür, istemeyenler normal karşılayabilir, anlayışla karşılarım.

Hani diyorlar ya "apo başkanın heykelini dikeceğiz diyen seloyu salacak bunlar!!" falan diye daha işte o Selonun davası görülmedi bile tam olarak, hani "haksız yere yatıyor" diyoruz ya, e tamam adam kötü biriyse, apo heykeli dikeceğiz diyorsa, tamamlayın bütün davalarını? Daha sonuçlanmamış onlarca davası var adamın, tamamlayın onları? Yatsın valla umrumda bile değil, ama sen beğenmediğin herkesi içeri tıkıp, davayıda sonra bulurum konusu diye ertelersen, gülerler sana. He hiç mi yok sonuçlanan davası? Var, ama adamın ne kadar yatacağı bile belli değil çünkü daha onlarca sonuçlanmamış davasıda var, bu ülkede demokrasinin seviyesini merak eden, cumhurbaşkanı adayı olmuş birinin sonuçlanmamış davalarıyla hapiste olduğunu bilsin, ondan sonra eleştirsin karşı tarafı. Sen sevmeyebilirsin, bende sevmeyebilirim, ama adil bir şekilde yargılanmasını isteyebilirim kötü birinin, eğer sen bunu kabul etmezsen, yarın KK başa geçtiğinde şuan iktidarda olan kişileri kafasına göre içeri atıp, ondan sonra illa buluruz bir dava derse bu sana yapılmış bir haksızlık olmayacak mı? İşte ben bununda karşısında dururum, yarın öbür gün rövanşist bir duyguyla hakimler daha sonuçlanmamış davalarla yıllarca bugünün iktidarını içeri atarsa, ve hiçbir ceza kesinleşmeden bile yıllarca yatarsa, işte bunu eleştirmekte bana düşer, bir protesto olursada en önde beni görürsünüz.

Şimdi çıkmışlar öcüleştirilıyoruz, böyle laf ettiler şöyle laf ettiler diyorlar, miting yapan insanı taşlamayı, belkide taş doğru yere isabet etse, insan öldürmeyi sanki çok normalmiş gibi gören, seni beni öldürmek isteyen, onlar vatanseverken 25+ MİLYON! muhalifi vatan haini ilan edenler, ölelim istiyor, hepimiz ölelim, gerebelimde rahat rahat ellerini kollarını sallaya sallaya gezsinler istiyorlar, sen onlarla aynı fikirde değilsen, yumruk atmak, yakmak, taşlamak istiyorlar, sonrada başlarında ki zat çıkıp, fake bir video ile kandil ile KK aynı videoya montajlayıp gerçekmiş gibi halka gösteriyor, ondan sonra neden taşlama oluyor. İşte bu taşlama arkadaşlar, başımızda olan kişilerin nefret yaymasından dolayı atılıyor, o atanlarda da suç yok, onlara taş attığınız kişiler katil dediler, o taş attığınız kişiler terorist dediler, o taş attıklarınız aponun adamları diyor, ondan sonra senin benim gibi alakası bile olmayan adamlar taşlanıyor ve bundan memnuniyet duyuyorlar.

He biz mi ne yapıyoruz o arada? Bugün sakaryada 15 yaşında bir çocuk KK'nin aracını taşladı, KK açıklama yaptı şikayetçi olmadığını dile getirdi, bu da yetmezmiş gibi kendisinin bilgilerinin saklı kalmasının geleceği açısından daha önemli olduğunu dile getirdi. Çünkü bizlere terorist, bizlere katil, bizlere pkk'lı diyenlere inat, biz onlara gül dağıtacağız, biz onlara kucak açacağız, biz bugün akpli olup nefret saçan herkesi, yarın kendi aramıza katıp, söyle dostum nasıl yönetmeliyiz, nelerimiz eksik anlat, anlat ki bilelim eksiklerimizi diyeceğiz, çünkü biz 20 yıldır bize sürtük diyen, anamıza laf eden, kendinden olmayan herkesi hapislere tıkan, kendinden olan herkesi hapisten uzak tutan, hileli hurdalı hak yiyen düzenden bıktık.

Bundan sonra huzur, sevgi, barış içerisinde çok sakin bir 20 yıl geçirme vaktimiz geldiğine inanıyoruz, rövanş yok, öç yok, sadece sevgi var, sadece aşk kazanacak aşk. İşte bu yüzdendir ki kalp hareketi bizim sembölümüz oldu, ne rabianın dördü, ne mhp'nin bozkurtu, ne hdp'nin zafer işareti, bizim işaretimiz kalp, çünkü tek derdimiz insanların kalbine girebilmek, ne kadar saldırırlarsa saldırsınlar, ne kadar küfür ederlerse etsinler, biz hepsini doyasıya kucaklayacağız. Onlar bile anlamayacak, zamanı geldiğinde onlar bile bizle kol kola olacak, ülkenin güzelliklerinden memnuniyet dile getirecekler, ve onlar bile anlamayacak ne kadar güzelleşti bir anda her şey, çünkü nefret saçmadan, sarıla sarıla büyüyeceğiz bundan sonra.

Benimde bundan sonra burada ki davranışım budur, Kemal bey banada örnek oldu, burada bundan sonra kavga etmeyeceğim, bundan sonra bir yanlış, bir hata görürsem, düzelteceğim, ama sevgi diliyle, barış diliyle düzelteceğim, elimden geldiğince sevgi yayarak ilerleyeceğim, bütün muhalif arkadaşlarıma da tavsiyem bu yöndedir. Kim ne derse desin, katil desinler, terorist desinler, fetöcü desinler, umrumda değil, ne derlerse desinler, benim tek hedefim, onlarında mutlu olmasını sağlamak olmalı, bir ülke ancak ve ancak herkesi mutlu etmeye odaklanırsa büyür, sadece kendi kesimini mutlu etmek isteyen kimse o ülkeyi yükseletmez, bir taraf yükselirken diğerini aşağı bastırarak yükselir, bizim tek hedefimiz, herkes el ele verip beraber yükselmek olmalıdır.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
mitingler de montaj videodan sonra şimdi de montaj afişler basmış birileri, biraz okur yazarlığı olan insan herşeyi görüyor biliyor, bu algı operasyonları geri teper, ayrıca kendi seçmenlerinin zekalarıyla alay ediyorlar..
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
Akp genel başkanı ve cb adayı mitinglerinde söylediği ardı arkası kesilmez yalanların ardından şimdi de montaj videolar yayınlamaya başladı. Bu alenen suç işleyen zat hakkında işlem yapamayanlar ülkede hukukun bittiğinin bir diğer kanıtı oldu.
İçişleri bakanlığı YSK'nin itirazına rağmen paralel seçim takip sistemi kurmuş. Seçim güvenliğinden sorumlu şahıs bizzat kendisi seçimlere gölge düşürecek hareketler yapıyor. Aynı şahıs telefondaki istihbarat uygulamasını sosyal medyada paylaşabilecek kadar devlet ciddiyetinden uzak ve suç işliyor.
Böyle bir ortamda seçime gidiyoruz.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
chp'li atatürkçülerin ve hdp'li apokürtçülerin ortaklaşa düzenlediği van mitinginde apokürtçü bazı gruplar bölücü terör örgütü pkk'nın elebaşı lehine tezahüratta bulunmuştu ve türk bayraklarını ayaklarıyla ezmişti. tüm bunlar yetmezmiş gibi ne yazık ki İmamoğlu aynı mitingde 6-8 Ekim olaylarının sorumlusu olarak hapse tıkılan selahattin demirtaş için özgürlük naraları atmıştı.

https://youtu.be/TLizczRs7Js

bizim forumun kullanıcılarının da çok sevdiği malum gazetelerden biri olan gazete duvar çarpıcı bir manşet atmış.

Kılıçdaroğlu'nun Van mitingi: 'Sanki Selo başkan gelmiş'

Kemal Kılıçdaroğlu'nun Van mitingi, yoğun katılıma sahne oldu. Yeşil Sol Parti bayraklarının da yer aldığı mitingde, Demirtaş'ın son mitingine atıfla “Sanki Selo başkan gelmiş" yorumları yapıldı.
https://www.gazeteduvar.com.tr/kilicdaroglunun-van-mitingi-sanki-selo-baskan-gelmis-haber-1616289

chp-hdp işbirliği ve bu yaşananlar erzurum halkını provoke etmiş olacak ki istenmeyen olaylar yaşanmış. halkımız chp'li atatürkçülerin ve hdp'li apokürtçülerin işbirliğine karşı daha soğukkanlı olmalı.
member
Activity: 1011
Merit: 65
Millet ittifakının bu ülkeyi yönetebilecegini falan düşünen var mı diye merak ediyorum. Millet ittifakı seçildiğinde ne olur tabiki tekrar erken seçim olur. Boş boş konuşmaya bile gerek duymuyorum.

Bazen duygularınızla hareket etmeyi bırakıp gerçekçi olun.

Kime oy atarsanız atın umrumda degil hatta ben oy bile kullanmayacağım.  

Ne yaparsanız yapın gençler.
hero member
Activity: 882
Merit: 879
Seçime kaldı 6 gün. Pazar günü yapılacak seçim sadece Türkiye’de değil, dünyanın dört bir tarafında merakla takip edilecek. Avrupa’da ve dünyanın diğer ülkelerinde çok yüksek sayıda oylar kullanılıyor. Almanya’da son yılların en fazla katılım sağlayan seçimlerinden biri olduğu konuşuluyor. Suudi Arabistan’da 250-400 bin dolara gayrimenkul + free ID alan Suudi’ler büyükelçilikte oylarını kullanırken görüntülenmiş. Bedavaya ID verirsen olacağı bu. Türkiye’nin en güzel semtlerini Suudi’ler bedavaya aldılar. Şimdi de oy vererek seçimin kaderinde söz hakkı bulunduruyorlar. Vatandaşlık alan Suriyelileri söylemiyorum bile.

Umarım bu seçim ülkemiz için en güzel şekilde sonuçlanır.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Seçme seçilme hakkına darbe dersen olacağı bu.

Ülkemizde yönetim ile ilgili çok büyük sorun var şu seçime sonuç ne olursa olsun kimse adil ve eşit diyemez bir taraf ülkenin bütün kaynaklarını kullanırken diğer taraf kendi kaynaklarını kullanıyor.

TOGG, IHA, SIHA, TANK, İçişleri, Bakanlar, emniyet, valilik

Valinin teki çıkmış diyorki taşı atanlar onlar. Lan senin görevin o mu? O ortamda ne ara ilk taşın videosunu buldunuz..
bunlar ne zamandır bir siyasi partinin ürünü oldu? Dün yapılan saldırıda taşı atanında taş yiyeninde elinde Türk bayrağı var.
insanları bölmenin anlamı yok. Yıllarca mezhep üzerinden siyaset yapanlar şimdi mezhep ile işim yok diyor.
Uzun zamandır benim zaten cumhurbaşkanım değildir.  Bunu ben değil kendisi söylemiştir.

Kim ne derse desin bu iş.

#ilkturdabitmeli
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
imamoğlu'ndan hazzetmem ama beni bile sinirlendiren bir görüntü Angry
bir siyasetçi yaptıklarıyla ya da yapamadıklarıyla değerlendirilmeliyken bizde hep böle bir mağduriyet eza cefa vs ile gündem oluyor?! zamanında şiir okumaktan hapse göndermeler vardı gerçi imamoğlu'na da dava açıldı! şimdi bir de kafasına otobüse vs taş atmalar
ne zaman normal bir ülke olacağız merak ediyorum
legendary
Orada sorumlu kimse bulunsun, polis müdürü veya vali yada kaymakam, bunların hepsi tek tek hesap vermeli, burası muz cumhuriyeti değil, saldırdıkları kişi belki de seçimden sonra cumhurbaşkanı yardımcısı olacak, diyelim ki öyle olacak o zaman da bize yardım edin diye bas bas bağıracaklar, dövüldüğün, sövüldüğün yere hizmet götürünce acaba seni dövenler veya sövenler bunda utanırlar mı sanmıyorum,

Ya Kılıçdaroğlu'na saldırı yapıldı sonucunda ne oldu kim ceza aldı, ne kolluk kuvveti görevini yapıyor ne hukuk düzeninde insanlar hakkını arayabiliyor, bu ülkede asayişi sağlaması gereken bir numaralı kişi içişleri bakanı ama icraatlerine baksan normal şartlar altında en az 100 kere istifa etmesi lazımdı. Bu ülkede istifa mekanizması akp ile bitirildiği için işini düzgün yapmayan hiç kimse bunun hesabını vermiyor, utancından insan içine çıkmaması gereken tipler görevine aynen devam ediyor. Seçimden sonra ülke normalleşirse sorumlular yargılanır ama iş işten çoktan geçmiş olacak. Geç gelen adalet adalet değildir.
Her seferinde nefret söylemleri ile halkı kutuplaştıran şeytanlar yıllarca bundan nemalandı demek ki milletin bir bölümü hala buna prim veriyor bunun sonucundan da bir şey çıkmaz.
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
Maalesef işte kavga dövüşe kadar işi düşürdüler. Gerçekten rezalet. Şu anda herhangi bir yere gidip 10 kişi hükümet aleyhine azıcık sesli konuşsak polis en kısa sürede damlar ve önce sert müdahale eder sonra ters kelepçeyle falan gözaltına alır. Ama orada seçim mitingi için toplanmış halka ve siyasetçiye taşlar atıldı ve emniyeti valisi oturdu izledi. Yazık gerçekten yazık. Seviye gittikçe düşüyor. İğrenç bir mentaliteleri var, zaten biliyorduk ama iyice midemiz kaldırmıyor artık. Kaybedeceklerini anladıkları için daha da pisleşeceklerini bekliyorduk ve öyle de oldu. Yazık gerçekten, bu ülke bu iğrenç seviyeyi hak etmiyor.

Orada sorumlu kimse bulunsun, polis müdürü veya vali yada kaymakam, bunların hepsi tek tek hesap vermeli, burası muz cumhuriyeti değil, saldırdıkları kişi belki de seçimden sonra cumhurbaşkanı yardımcısı olacak, diyelim ki öyle olacak o zaman da bize yardım edin diye bas bas bağıracaklar, dövüldüğün, sövüldüğün yere hizmet götürünce acaba seni dövenler veya sövenler bunda utanırlar mı sanmıyorum,
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
Maalesef işte kavga dövüşe kadar işi düşürdüler. Gerçekten rezalet. Şu anda herhangi bir yere gidip 10 kişi hükümet aleyhine azıcık sesli konuşsak polis en kısa sürede damlar ve önce sert müdahale eder sonra ters kelepçeyle falan gözaltına alır. Ama orada seçim mitingi için toplanmış halka ve siyasetçiye taşlar atıldı ve emniyeti valisi oturdu izledi. Yazık gerçekten yazık. Seviye gittikçe düşüyor. İğrenç bir mentaliteleri var, zaten biliyorduk ama iyice midemiz kaldırmıyor artık. Kaybedeceklerini anladıkları için daha da pisleşeceklerini bekliyorduk ve öyle de oldu. Yazık gerçekten, bu ülke bu iğrenç seviyeyi hak etmiyor.
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
Ben bugüne kadar siyaset pek konuşmadım ve tartışmalara girmek istemedim ama görüyorum ki artık neredeyse iç savaş çıkartacaklar.
Bir oy bir oydur diyerek artık bu işi ilk turda bitirmemiz gerektiğinin kanıtını gördük erzurum'da.İnsanları birbirine kışkırtıp savaş çıkartmak mı istiyorsunuz anlamış değilim?
Bunu yaparak elinize ne geçiyor aksine ülkede insanlar bir bütün haline gelmiş oluyor.İkinci tura kalmaması gereken bir seçimi atlatmamız gerekiyor.İlk turda umarım biter ve bu siyasetin kapkara gününde bir daha böyle şeyler görmeyiz.
Bende ilk turda bitmesini umuyorum ama eğri oturup doğru konuşmak lazım, görünen köydeki sonuçlara göre yüzde 51 ihtimalle cumhurbaşkanlığı seçimi ikinci tura kalacak, bu ikinci turdan sonra her iki sonuçta da fanatik taraftarlar akın akın sokaklara inerken, karşıt gruplar ile çatışma halinde olabilirler, ülkeye yarardan çok zararın olacağı bir tur sayılabilir,
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Ben bugüne kadar siyaset pek konuşmadım ve tartışmalara girmek istemedim ama görüyorum ki artık neredeyse iç savaş çıkartacaklar.
Bir oy bir oydur diyerek artık bu işi ilk turda bitirmemiz gerektiğinin kanıtını gördük erzurum'da.İnsanları birbirine kışkırtıp savaş çıkartmak mı istiyorsunuz anlamış değilim?
Bunu yaparak elinize ne geçiyor aksine ülkede insanlar bir bütün haline gelmiş oluyor.İkinci tura kalmaması gereken bir seçimi atlatmamız gerekiyor.İlk turda umarım biter ve bu siyasetin kapkara gününde bir daha böyle şeyler görmeyiz.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
Yurtdışında gerçekten sağlam hırsızlıklar dönmeye başladı. Önce Avustralya'da şimdi de Hollanda'da işaretlenmiş oy pusulaları saptandı. Bu hırsızlıklara karşı güvenlik sağlandığı sürece ciddi bir problem oluşmayacaktır tabi ki. Ancak bu şunun göstergesi ki aynı şekilde Türkiye'nin her bölgesinde sandıklara çok iyi sahip çıkılması gerekiyor. Yüzüp yüzüp kuyruğuna gelip işini düzgün yapmamaktan seçimin kaybedilmesini hiçbirimiz istemeyiz.

Ayrıca son zamanlarda bakanların ve cumhurbaşkanının açıklamaları korkunç bir seviyeye ulaştı. Yine darbeci, terörist ilan ettiler kendileri gibi düşünmeyenleri sağolsunlar. Kılıçdaroğlu'nun seçim kazanılması durumunda sokaklara çıkılmaması yönünde çağrı yapmasını da doğru buluyorum. Gözünü karartmış bazı şerefsizler her şeyi yapar öyle bir durumda.
Ak partiye vurulmuş işaretli oy pusulalarını gördünüz mü bilmiyorum da internette böyle bir şey dönmeye başladı. Doğruluğunu kesin olarak bilmediğim için hiç bir şekilde suçlayamam. Böyle bir şey varsa sorumlular bulunmalı ve oy pusulasını kim getirdiyse hesabı ve altındaki kişiler açığa çıkarılmalı. Bir dönem güneydoğu ve doğu bölgesinde şimdiki ismi HDP olan siyasi terörist partinin bu yola çokça başvurduğunu biliyorduk. Şimdi aynı olayları 2023 Türkiye’sinde yaşamamak lazım.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
Yurtdışında gerçekten sağlam hırsızlıklar dönmeye başladı. Önce Avustralya'da şimdi de Hollanda'da işaretlenmiş oy pusulaları saptandı. Bu hırsızlıklara karşı güvenlik sağlandığı sürece ciddi bir problem oluşmayacaktır tabi ki. Ancak bu şunun göstergesi ki aynı şekilde Türkiye'nin her bölgesinde sandıklara çok iyi sahip çıkılması gerekiyor. Yüzüp yüzüp kuyruğuna gelip işini düzgün yapmamaktan seçimin kaybedilmesini hiçbirimiz istemeyiz.

Ayrıca son zamanlarda bakanların ve cumhurbaşkanının açıklamaları korkunç bir seviyeye ulaştı. Yine darbeci, terörist ilan ettiler kendileri gibi düşünmeyenleri sağolsunlar. Kılıçdaroğlu'nun seçim kazanılması durumunda sokaklara çıkılmaması yönünde çağrı yapmasını da doğru buluyorum. Gözünü karartmış bazı şerefsizler her şeyi yapar öyle bir durumda.
legendary
Bugün redditte gezerken bu çakalların çevirdiği başka bir katakulliye denk geldim yurtdışı oyları konusunda. Kendilerine oy çıkan yerlerde her türlü kolaylığı yapmışlar hem daha çok sandık hem daha fazla yer var oy vermek için ama kendilerine oy çıkmayan yerlerde işi iyice zorlaştırmışlar.
Almanya'da 22 oy verme alanı var koskoca ABD'de sadece 8. Almanya'da 2018'de rteye çıkan oy oranı %64, ABD'de sadece %17. Millet oy kullanmak için araba kiralayıp 8-10 saat yol gidiyor. Batı yakasında doğru düzgün oy verilecek yer yok. Bir de bu işin 2. tura kalma ihtimalini düşünün aynısını yapamayacaklar oy veremeyeceği için rte ciddi bir avantaj elde edecek. Yine Hollanda gibi bunlara çok oy çıkan yerlerde 10 sandık koyuyorlar ama benim de hi-tech sektörlerde çalışan arkadaşlarımın olduğu Dublin'de sadece büyükelçilikte oy verilebiliyor.
İşin özü yurtdışı oyları zaten yeterince tartışmalıydı bunun üzerine bir de adaletsiz sandık durumu eklenince durum iyice trajikomik hale geldi.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131

sonra 23 nisan'da atatürk'ü anmamızı unutturuyorlar diyorlar...

aga, sen etrafından bütün atatürkçüleri uzaklaştırmışsın, bu toplum tarafından atatürkçü olarak bilinen değerli bütün insanlar senden uzaklaşmış, senin toplum nezdinde atatürk ile bir alakan kalmamış, tam aksine hdp gibi ne idüğü belli olan oluşumlarla o kadar çok iç içe geçmişsin ki artık seni onlardan ayırabilen neredeyse kalmamış, şimdi seni stadın içine soksak ve 7/24 bağırtsak da düzelme şansın var mı inan bilmiyorum.

sen yine düzelmek istiyorsan 23 nisanlarda herhangi bir yerde avazın çıktığı kadar bağırabilirsin, düzelme ihtimaliniz olsa -yalnızca 23 nisanlarda değil- her gün bağırmanıza bile razı olur bu millet...
hero member
Activity: 1974
Merit: 575
Ülkemizde bir Fransa gibi emeklilik 63ten 65e çıkınca isyan tarzı bir gelişme beklemiyorum, oralara gelmemiz mümkün değil, ki zaten çoğu ülkede öyle değil. Fakat hakkını arayan herkese terorist, siyaset yapan herkese fetöcü, ağzını açana darbeci denildiği sürece iki seçenek kalıyor, ya bütün bu laflara rağmen bildiğin doğrudan şaşmamak, ya da aman bana fetöcü der kesin bunlar korkusuyla hep birisinin canı ne istiyosa onun dediği gibi yaşamak.

Bu seçimde zaten biraz onun seçimi, sürekli bir şekilde "bana karşı çıkan gerçekten doğruları söylüyor olabilir" veya "muhalefet, muhalefet ediyor" demek yerine, "o"na itiraz eden, sevmeyen, istemeyen HERKES ama HERKES terorist, darbeci, fetöcü, pkk'lı, pyd'li, jpg'li, png'li falan. Bunun artık son bulması gerektiğini savunarak bir seçime giriyoruz. Ben ahmet davutoğlunuda, ali babacanıda, temel karamollaoğlunuda günahım kadar bile sevmem, ama biliyorum ki 6lı masa başa geçerse, sabaaaaha kadar istediğimi yazarım hiçbir sorun olmaz, kimsede bana hayırdır birader demez, şafakta almazlar, halkı kin ve düşmanlığa demezler, işte bu seçim bunun seçimi, bu seçim özgürlüğün seçimi, bu seçim yeni gelecek iktidarı sabaha kadar özgürce eleştirebilme hakkını elde etme seçimi, korku duymadan, silivrinin derecesini bilmeden, işkenceler görmeden, dayaklar yemeden, ve hatta öldürülmeden rahatlıkla iktidarı özgürce savunabileceğimiz günlerin seçimi.

Yoksa bakmayın onlar yine illa terorist diyecekler, desinler, sırf onlar dedi diye olmuyor kimse, önemsiz ne dedikleri, önemli olan bizim ne hissettiğimiz, 20-30 milyon oy vereni olan bir gruba, sabaha kadar terorist desinler, ülke nüfüsu zaten 80-90 milyon, bunun totalde 25-30 milyonu terorist zannediyolarsa kendileri bilir, biz biliyoruz ki 14 mayıstan sonra sesi çok daha gür çıkacak çoğunluğuz, 20 yıldır ezdikleri, dövdükleri, öldürdükleri, yeni çoğunluğuz. İktidara geçer geçmez onlar gibi onlara saldırıp etkisiz hale getirip hapse atmıcaz, onların ilk işi kim var kim yok toplatmak, bizim ilk işimiz ise yine yeni gelen iktidarın bütün yanlışları yüzüne vurmak olacak, hiç kimse iktidar diye eleştirilemez olmayacak bundan sonra, oy verdiğinide eleştirebildiğin gün siyaset yapabiliyorsun demektir, oy verdiğini eleştiremiyorsan sen siyaset yapmıyor, tapıyorsundur.
Pages:
Jump to: