Pages:
Author

Topic: 14 Mayıs 2023 TBMM ve Cumhurbaşkanı seçimleri - page 5. (Read 2673 times)

sr. member
Activity: 630
Merit: 463
Arkadaş anlamıyorsunuz değilmi? Sosyal yardımlardan tutunda hiçkimse düzeninin değişmesini istemiyor. Adam ben neden sıfır araba alamıyorum demiyor, bir değeri 3-5 yerden aldığı maaaş elden gidecek diye başka partiye oy vermiyor. Kimsenin umrunda vatan, toprak bütünlüğü, göçmen meselesi yok bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyorlar. Mecliste pkk varmıi hizbullah varmış umrunda değil.  Bunlar sadece gündemi oyalayan konular. Vatan toprağı kaybetmemizi sağlayan bu partiye insanlar hala oy veriyor. Diyecek birşey yok

Adama soruyorsun neden OĞAN'a oy verdin diyorum. Teröre karşı tek kişi o diyor. TV'ye kırmızı bültenle aranan adamı sokmadılarmı? Sırf pkk sempatizanlarından oy gelsin diye ama pkklı chp.

Deprem bölgesine olan milletin tepkisini anlıyorum ama onlar anlamıyor. Binaların çoğu akp'nin iktidar olduğu dönemde imar barışı adı altında milleti caanlı kanlı tabuta koymadı mı? Aklı başında insan bunun için bile olsa oy vememeliydi ama ne oldu?

Bu topluluk bana göre rengini belli etti diyecek birşey yok zenginlerin düzeni bozulmasın yeter gerisinin pek önemi yok. Fakirler hayatalrından memnun değişimi isteyen yok.

Sınırlarıda chp elek etti.
Adamlar sahte video ile miting yaptı bir tane savcı yok. Hiçkimse huzuru bozulsun istemiyor. Bu sadece iktidar için değil muhalefet içinde geçerli.

Muharrem Ince’nin muhalefete yaptığı muhalefeti, muhalefet iktidara yapabilseydi bugün düzen değişebilirdi.Kaybettiği oran 0.5 olunca AKP, Sinan Oğan ve Zafer Partisi ile de görüşmeme kararı aldı deniliyor.Öyle ki aradaki farkı kapatacaklarına çok eminler.0.5 oy, 325 bin seçmen yapıyor, az değil.Ama o kadar eminler ki bize zaten oy verecek 325 bin kişi vardır diye rehavet kapladı piyasayı.İki gündür altın, döviz düşüş halinde.Piyasalar RTE’yi kabul etti bile.Hala 28 Mayıs bekliyoruz ama bahsettiğin sebeplere bakınca doğru, kimse düzeni bozulsun istemiyor…

kardeş yine mi muhareem yaa . adam seçimi bıraktı hala muharrem . bence en güzeli herkes kılıçdar lehine çekilsin seçimden .

Bu seçimde en fazla konuşulan aday ne Kemal Kılıçdaroğlu oldu ne Tayyip Erdoğan, bu seçimin açık ara en fazla konuşulan adayı Muharrem İnce oldu ve hala konuşuluyor baksanıza. Devam edecek bu konuşmalar. Memleket partisi barajı geçemedi. Bunda Muharrem İnce’nin başkanlıktan çekilmesinin de etkisi olduğunu düşünüyorum ben. Keşke çekilmeseydi ve daha aktif bir yarış izleseydik. Muhtemelen Sinan Oğan ile %2.5-2.5 bölüşürlerdi oyları. Memleket partisi büyük bir hayalkırıklığı yaşadı ama Muharrem İnce dik duruşundan taviz vermedi. Şimdi seçimden sonra fazla gündeme gelmiyor ama eğer seçimlerden önce çekilmese ve Kemal Kılıçdaroğlu küçük bir oy farkıyla ikinci tura kalsaydı canlı canlı gömerlerdi Ince’yi.
member
Activity: 755
Merit: 39
Arkadaş anlamıyorsunuz değilmi? Sosyal yardımlardan tutunda hiçkimse düzeninin değişmesini istemiyor. Adam ben neden sıfır araba alamıyorum demiyor, bir değeri 3-5 yerden aldığı maaaş elden gidecek diye başka partiye oy vermiyor. Kimsenin umrunda vatan, toprak bütünlüğü, göçmen meselesi yok bana dokunmayan yılan bin yıl yaşasın diyorlar. Mecliste pkk varmıi hizbullah varmış umrunda değil.  Bunlar sadece gündemi oyalayan konular. Vatan toprağı kaybetmemizi sağlayan bu partiye insanlar hala oy veriyor. Diyecek birşey yok

Adama soruyorsun neden OĞAN'a oy verdin diyorum. Teröre karşı tek kişi o diyor. TV'ye kırmızı bültenle aranan adamı sokmadılarmı? Sırf pkk sempatizanlarından oy gelsin diye ama pkklı chp.

Deprem bölgesine olan milletin tepkisini anlıyorum ama onlar anlamıyor. Binaların çoğu akp'nin iktidar olduğu dönemde imar barışı adı altında milleti caanlı kanlı tabuta koymadı mı? Aklı başında insan bunun için bile olsa oy vememeliydi ama ne oldu?

Bu topluluk bana göre rengini belli etti diyecek birşey yok zenginlerin düzeni bozulmasın yeter gerisinin pek önemi yok. Fakirler hayatalrından memnun değişimi isteyen yok.

Adamlar sahte video ile miting yaptı bir tane savcı yok. Hiçkimse huzuru bozulsun istemiyor. Bu sadece iktidar için değil muhalefet içinde geçerli.

Muharrem Ince’nin muhalefete yaptığı muhalefeti, muhalefet iktidara yapabilseydi bugün düzen değişebilirdi.Kaybettiği oran 0.5 olunca AKP, Sinan Oğan ve Zafer Partisi ile de görüşmeme kararı aldı deniliyor.Öyle ki aradaki farkı kapatacaklarına çok eminler.0.5 oy, 325 bin seçmen yapıyor, az değil.Ama o kadar eminler ki bize zaten oy verecek 325 bin kişi vardır diye rehavet kapladı piyasayı.İki gündür altın, döviz düşüş halinde.Piyasalar RTE’yi kabul etti bile.Hala 28 Mayıs bekliyoruz ama bahsettiğin sebeplere bakınca doğru, kimse düzeni bozulsun istemiyor…

kardeş yine mi muhareem yaa . adam seçimi bıraktı hala muharrem . bence en güzeli herkes kılıçdar lehine çekilsin seçimden .
full member
Activity: 545
Merit: 124
~~~

buralar ıssız bir ormanda devrilen ağaç gibi rahat ol,

sen bir Wanda Nara'sın, ben de off günlerde matematik öğretmenliği yapıyorum  Roll Eyes...
copper member
Activity: 1190
Merit: 925

legendary
Activity: 1904
Merit: 1282

legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
Aslında ülke olarak yanlış düşüncemizin bir tezahürü bu yazdıklarınız. Kızdığım şey, ülke bu 3/5 yıl verilecek basit bir kurum veya okul değil. Bu yüzden de çıkaracağınız aday her kesimi kucaklamalıdır ki buna en büyük aday KK değildi.
mesele aday meselesi değil, ülkelerin orta uzun vadeli vizyonları olur, her gelen bu vizyona bir rötuş çeker sadece...Ben bir Sünni Türk olarak KK'ya oy verdim, İngiltere'de Hindu asıllı bir başbakan gorevde
https://tr.m.wikipedia.org/wiki/Rishi_Sunak

bana ne dininden ırkından halife mi seçiyoruz cumhurbaşkanı mı?

Yazdıklarımda etnik kökeni ilgilendiren bir şey göremedim? KK’nın Alevi veya Sünni olması beni gram ilgilendirmez. Benim düşüncelerime göre bir çok gaf vermiş, CHP’nin kadrolarını Atatürkçülükten uzaklaştıran, HDP ile açık açık görüşen ve bunları destekleyici açıklamaları yapan düşünceleri yüzünden oy kaybedebilecek bir adaydı KK ve öyle de oldu. Söyleyin Mansur Yavaş aday olsaydı böyle bir sonuçla karşılaşırlar mıydı? Bu seçimi kazanabilecek ana aday Mansur Yavaş’tı ve onu aday göstermediler. Bahsettiğin şey buydu. Sanırım siz KK’nın Aleviliği ile ilgili söz söylediğimi zannettiniz?
Mansur Yavaş'ın Genel Başkanı kim? ve hangi partide? Smiley
hero member
Activity: 882
Merit: 879
Aslında ülke olarak yanlış düşüncemizin bir tezahürü bu yazdıklarınız. Kızdığım şey, ülke bu 3/5 yıl verilecek basit bir kurum veya okul değil. Bu yüzden de çıkaracağınız aday her kesimi kucaklamalıdır ki buna en büyük aday KK değildi.
mesele aday meselesi değil, ülkelerin orta uzun vadeli vizyonları olur, her gelen bu vizyona bir rötuş çeker sadece...Ben bir Sünni Türk olarak KK'ya oy verdim, İngiltere'de Hindu asıllı bir başbakan gorevde

Yazdıklarımda etnik kökeni ilgilendiren bir şey göremedim? KK’nın Alevi veya Sünni olması beni gram ilgilendirmez. Benim düşüncelerime göre bir çok gaf vermiş, CHP’nin kadrolarını Atatürkçülükten uzaklaştıran, HDP ile açık açık görüşen ve bunları destekleyici açıklamaları yapan düşünceleri yüzünden oy kaybedebilecek bir adaydı KK ve öyle de oldu. Söyleyin Mansur Yavaş aday olsaydı böyle bir sonuçla karşılaşırlar mıydı? Bu seçimi kazanabilecek ana aday Mansur Yavaş’tı ve onu aday göstermediler. Bahsettiğin şey buydu. Sanırım siz KK’nın Aleviliği ile ilgili söz söylediğimi zannettiniz?
legendary

hero member
Activity: 882
Merit: 879
@meser üzüldüm ya 2k az para değil üstelik "değecek mi" düşüncesi var, umarım çok kazanırsın ve değer.
çekecem eşofmanımı yürüyüp sandığa gidecem yine, benim oyumu başkasına mı yazacaklar haram zıkkım olsun

@mandown herkesin bildiği şeyler kimi işinden olmamak için kimi yardımlar kesilmesin kimi bilmem ne için oy veriyor. herkes bir defa dese ki kimin imkanlarını kime layık görüyorsunuz? bu iş biterdi çoktan

yau tamam Kılıçdaroğlu siyasi deha diyen yok ama en azından hakaret etmiyor kimseye! kaç yıldır genel başkan bi açığı olsa yedi düvel bilirdi. bi seçim gezisinde video vardı, evin kedisi gelip kucağına oturuyor falan  Smiley geçsin 3-5 yıl da o yönetsin, bu memlekette idareci mi yok? beğenmezsek o da gider başkası gelir, kraldan çok kralcı dolu memleket...

Aslında ülke olarak yanlış düşüncemizin bir tezahürü bu yazdıklarınız. Kızdığım şey, ülke bu 3/5 yıl verilecek basit bir kurum veya okul değil. Bu yüzden de çıkaracağınız aday her kesimi kucaklamalıdır ki buna en büyük aday KK değildi. Seçimden önce KK aday olmasın diye her yerde bağıran kişiler seçim adaylığından sonra KK lehine çalışmalara başladı. Üzülüyorum ki bu insanlar buna mecbur bırakılmak zorunda bırakıldı. HDP seçmeni vermez korkusuyla geçmişte milliyetçi kökenleri olan bir başkanı aday göstermezseniz böyle bir sonuçla karşılanırsınız. HDP’den %9 oy almış olabilirsiniz ancak AKP’ye mecburiyetten oy veren veya Oğan’a veren %5’lik kitleyi yanınıza diğer türlü çekerdiniz ve alacağınız oy hiç yoksa %15 artardı ve bu durumda AKP yerine sizin adayınız ilk turda seçilirdi. KK burada doğru olmayan şekilde adaylıkta ısrar etmeseydi bunu görmezdi. Bu arada ikinci turu da kaybedeceğini eklememe gerek yok herhalde.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
avrat eteği altı hesap yenerilio

klasik tek partici faşist zihniyeti iliklerine kadar taşıyorsun. sana bakınca tek parti faşizmini kanlı canlı karşımda görüyorum. kendi halkına hakaret eden, kendi halkını aşağılayan, kendi halkını vurdulu-kırdılı tehdit eden, açık oy ve gizli sayım ile iktidar hayali kuran, milletin iradesi ile seçilmiş olanları asan, dardelerden medet uman, asıl olan(!) biziz diyen, ordu göreve diye zırlayan, halkı süpürge tohumu yemeye mahkum eden, süngülerin üzerine inşaa edilmiş fildişi kulelerden halkçılık edebiyatı yapan, amerika'dan demokrasi dilenen, allah kelimesini duymaktansa pkk'nın siyasi uzantısıyla işbirliği yapmaktan çekinmeyecek, faşist olduğu kadar cahil ve saldırgan olan kudurmuş bir zihniyet...

yenerilio sizin kaderiniz bu! forum köşelerinde multi hesaplarınızla sonsuza kadar kudurucaksınız! ben bunları anketlerin bangır bangır sizi favori gösterdiği ortamda başşaklarımı ortaya koyarak söyledim! sen de biraz erkek ol ve avrat eteği altı hesapları kullanmaktan vazgeçip kendi hesabınla ortaya çık! korkma! seni her zamankinden daha az hırpalayacağım burada! korkma! vurdulu-kırdılı tehditlerin kadar cesur ol! sonra istersen ağababan nazım gibi veya john dündar gibi yurtdışına da kaçarsın; ama baştan söyleyeyim seninki biraz beyinsiz göçü olur.

maalesef, malum zihniyetin ürünü bazı kimseler bu defa depremzedelere hakaret etmiş. yani ben yaşanan olaylara şaşırmıyorum. bunların az buçuk tarihini bilen herkes kapkara bir çukura sahip olduklarını zaten bilir; bu yaşananlar az bile, ellerine bir fırsat geçse bin beterini de yapma potansiyelleri var.

https://twitter.com/elonue/status/1658556930720235521

https://twitter.com/muhammed8851/status/1658220450055372801

https://www.star.com.tr/guncel/secim-sonuclarini-hazmedemeyen-chpliler-depremzedelere-kin-kustu-haber-1785813/

legendary
@meser üzüldüm ya 2k az para değil üstelik "değecek mi" düşüncesi var, umarım çok kazanırsın ve değer.
çekecem eşofmanımı yürüyüp sandığa gidecem yine, benim oyumu başkasına mı yazacaklar haram zıkkım olsun

@mandown herkesin bildiği şeyler kimi işinden olmamak için kimi yardımlar kesilmesin kimi bilmem ne için oy veriyor. herkes bir defa dese ki kimin imkanlarını kime layık görüyorsunuz? bu iş biterdi çoktan

yau tamam Kılıçdaroğlu siyasi deha diyen yok ama en azından hakaret etmiyor kimseye! kaç yıldır genel başkan bi açığı olsa yedi düvel bilirdi. bi seçim gezisinde video vardı, evin kedisi gelip kucağına oturuyor falan  Smiley geçsin 3-5 yıl da o yönetsin, bu memlekette idareci mi yok? beğenmezsek o da gider başkası gelir, kraldan çok kralcı dolu memleket...
legendary
Size köylerden nasıl oy aldıklarını gösteren bir kanıt bırakayım bak bu benim telefonuma dün geldi. Köy adını sildim.

Gittimmi gitmedim. Yıllar boyunca köylüme iktidarın doğru yolda olmadığını söyledim kötü ben oldum bu seçimde köyümden chp'ye oy çıkıyor ve tadaaaa sonuç.
Mesajı görünce kahkaha attım.
hero member
Activity: 1288
Merit: 961
Sadece YSP 1000'in üzerinde uyuşmazlık itirazı yapmış o kadar çok hata var ki bazı illerde milletvekili dağılımı değişebilir.
Cumhurbaşkanlığı adayları için yanlış geçirilmiş oylar olsa da iki büyük aday da %50'yi bulamadığı için etki etmemiştir. Ancak milletvekili sonuçlarında küçük değişiklikler görebiliriz.

Gerçekçi sayılara ulaşılırsa hocam mental olarak insanlar ikinci tura daha iyi hazır olur yani o yüzden sonuna kadar tüm sandıklar kontrol edilmeli yani. Ben bile bir ara sikerim ya böyle işi bu millet böylesine razıysa giderim mühürü kırarak o adaya veririm dahası da beni ilgilendirmez moduna girmiştim. Açıkcası bu zorlamaları ile psikolojik bir üstünlük sağlamışlardı ancak ciddi bir çabayla tersine döndürmek lazım. Ben bu seçimde memleketime gitmek için totalde 2000 TL civarı harcadım bir sonraki turda da aynısını belki daha da fazlasını harcayacağım benim gibi birçok insan ise ne masraf edicem bu sonuçla adam yine kazanacak zaten diyebilir. 1.turdaki o sayıya güvenmemek lazım.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
Sadece YSP 1000'in üzerinde uyuşmazlık itirazı yapmış o kadar çok hata var ki bazı illerde milletvekili dağılımı değişebilir.
Cumhurbaşkanlığı adayları için yanlış geçirilmiş oylar olsa da iki büyük aday da %50'yi bulamadığı için etki etmemiştir. Ancak milletvekili sonuçlarında küçük değişiklikler görebiliriz.

Mersin’de Hüdapardan listeye girip Meclis hakkı kazanan aday, İyi parti itirazları sonucu vekilliği düştü. İyi parti bir milletvekili daha çıkardı ve Hüdapardan bir vekil daha azaldı. Nasıl YSK’ya yanlış yazılıyor aklım almıyor. Zaten YSP’nin %10’un altında kalması beni çok şaşırtmıştı. İtirazlar sonucunda belki daha farklı senaryolar da izleyebiliriz.
legendary
Activity: 1386
Merit: 1231
Daha neler göreceğiz Cheesy
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
legendary
Telegramda gündemi takip ettiğim bir kanal var Siz bilin diye isminde. Burada son birkaç saatte 10'u aşkın tutanak ve sisteme girilen sayılarda yer alan tutarsızlıklarla ilgili gönderiler paylaşıldı. Örneğin Ankara Keçiören'de toplamda 101 oyu olan CHP ve İYİ partinin oylarının 0 olarak girilmesi gibi. Ya da Hatayda 7 oyu olan MHP'nin 39 olarak girilmesi gibi. En uçlardan birisi ise YSP'nin 364 oyunun MHP'ye yazılması ( İronik kısım Diyarbakır'da yer alan bir sandıkta bu Cheesy )

https://tutanak.oyveotesi.org/ - Sandık tutanaklarını sorgulayabileceğiniz adres
https://sts.chp.org.tr/ - YSK'nın sandık verilerine bakabileceğiniz adres

Bakın bakalım sizin sandıkta alavere dalavere dönmüş mü?
yok canım olur mu öyle şey  Smiley
şuraya yazılacak çok şey var da neyse Kiss tepemin tası atana kadar sabredecem
hero member
Activity: 1288
Merit: 961
Telegramda gündemi takip ettiğim bir kanal var Siz bilin diye isminde. Burada son birkaç saatte 10'u aşkın tutanak ve sisteme girilen sayılarda yer alan tutarsızlıklarla ilgili gönderiler paylaşıldı. Örneğin Ankara Keçiören'de toplamda 101 oyu olan CHP ve İYİ partinin oylarının 0 olarak girilmesi gibi. Ya da Hatayda 7 oyu olan MHP'nin 39 olarak girilmesi gibi. En uçlardan birisi ise YSP'nin 364 oyunun MHP'ye yazılması ( İronik kısım Diyarbakır'da yer alan bir sandıkta bu Cheesy )

https://tutanak.oyveotesi.org/ - Sandık tutanaklarını sorgulayabileceğiniz adres
https://sts.chp.org.tr/ - YSK'nın sandık verilerine bakabileceğiniz adres

Bakın bakalım sizin sandıkta alavere dalavere dönmüş mü?
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
Kendi adıma işin özü şu.
Sadece bir görsel ekliyorum yoruma zaten gerek yok iktidar ve oy verenlerin istediğini bende yapmaya karar verdim.

Anlayana.

20 yıldır kendi ülkemizde 2. sınıf vatandaş muamelesi görüyoruz ve halkın neredeyse yarısının bu şekilde devam etmek istemesi toplumdaki çürümüşlüğün en büyük kanıtıdır. akp medyayı ele geçirdikten sonra ortalama insanın 7/24 propagandaya maruz kaldıktan sonra bunları idrak edememesi gayet normal. BOP planı yıllardır tıkır tıkır işlemeye devam ediyor. Ülkenin aydınlık tarafı maalesef bunlarla başa çıkacak seviyede araçlara sahip değil. Bu öyle bir kara propaganda ki cb adayı mitinglerinde sahte videolar izletirken hukuk buna karşı en ufak bir şey bile yapamıyor. Böyle bir ortamda farklı seçim sonucu beklemek bu halka gereğinden fazla anlam yüklemektir.
legendary
Kendi adıma işin özü şu.
Sadece bir görsel ekliyorum yoruma zaten gerek yok iktidar ve oy verenlerin istediğini bende yapmaya karar verdim.

Anlayana.
Pages:
Jump to: