Pages:
Author

Topic: 14 Mayıs 2023 TBMM ve Cumhurbaşkanı seçimleri - page 7. (Read 2673 times)

hero member
Activity: 1288
Merit: 961
Dün birazcık şakayla karışık söylemde bulunmuştum ancak ciddiye bindireceğim artık bu gidişle. Şuanda mevcut hükümetin başarısız olduğu birçok şey varken bu kadar oy almasının saçmalığını kabullenemiyorum. Özellikle deprem bölgesinden bu kadar oy alabilmiş olmasını ise ayıplıyorum. Yaptığımız yardımları uykusuzluklarımızı emeklerimizi saymıyorum bile ama celladına aşık bir millet mi artık umrumda olmaz. 2.turda gidip Erdoğan'a vereceğim oyu çevremde ne kadar muhalif görüşte insan varsa gidip Erdoğan için ikna edeceğim. Benim gençliğim çalındı bu kadar beceriksiz bir muhalefetle ve başarısız iktidarla. Artık bende bu düzenin değişmemesi için elimden geleni yapacağım umrumda olmaz. Bir oy eksik Kılıçdaroğlundan bir kişi fazla yurtdışı yolcularından.
hero member
Activity: 1316
Merit: 966
biri bana %75’i sağ/sunni olan bir ülkenin neden dinsiz, milletsiz, kültürsüz ve devletsiz bir toplumsal düzen olabileceğine inanan “sol ideolojiye” oy verileceğine inanildiğini söyleyebilir mi? hani bazen insanlara cahil falan diyorsunuz ama, cahil olan kitleyi bile yönetemeyecek kadar cahil olmak apayrı bir seviye diye dusunuyorum.

ince’ye saldirdiniz. oğan’a saldirdiniz. öyle aptal bir seçmen kitlesi var ki, öyle varoş ki bu kitle, öyle tepeden bakiyolar ki.. gelmiş sinan oğan muhaliflerden oy çaldi saniyorlar. ulan bu ülkede mülteci problemi olmasa benim gibi oğan seçmeninin senin “pironla” işi olabilir mi? senin deden solcu olum. bu coğrafyadaki sol alerjisini hiçbir zaman anlayamayacaksiniz. deva gitti ihalara/sihalara saldirdi, kiliçdaroğlu selahattin demirtaş’i serbest birakacağini vaadetti, bi ötekisi gitti inşaat ekonomisini eleştirdi.

reis bebecan, davutoğlu vb. gibi isimlere öyle bi tokat attı ki %99’u boşa gitti.. niye biliyo musunuz? reisin seçmeni biliyor solun “dinsizliği din edinmiş” bi ideoloji olduğunu.. adam dindar olum. adam korkuyor lan dini elden gidecek diye. neden kiliçdaroğlu, neden bu israr; kim abi; kk kim… kim bu herif, egitimi ne, basarisi ne, hangi secimleri kazanmis, bu herifi kim seviyor? bu solcu dede; bu mutfaktan cikmayan atletli eleman kim? hangi ak partili, hangi mhp’li hangi milli goruslu insan bu herifi takiyor? birkac milletsiz disinda bu herifi kim seviyor? anlayin abi. muhalefeti %25 sol/alevi oya sikistirdilar deli gibi tokatliyolar.

ben zaten sicacagimizi dinledigim her muzik sonrasi youtube’da kk ve pkk propagandasi reklamlari dondugu anda anlamistim. ekrem, mansur gibi isimler aday olsaydi cok farkli olacakti.. ak partililerin bir kismi duzenlerinin degismeyecegine, istikrarin devam edecegine, savunma sanayiine dokunulmayacagina ve terorun palazlanmayacagima emin olacakti..

ama halk salak.. bi biz akilliyiz :d
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
Tek gördüğüm şey cahillik başka birşey değil. İnsan sorgulamazmı ömür boyu çalışarak bir araba bir ev neden alamıyorum diye.  Bu seçimde millete olan inancımı yitirdim. İsterse iktidar 100 yıl daha aynı kalsın artık umrumda değil bir sonraki seçime oy vermeye gidermiyim sanmıyorum.

Sorun muhalefette falan değil cahilimiz çok. Bu adam hala bu kadar oy alabiliyorsa bunun başka açıklaması olamaz.

Seçmenler gurur duyabilirler hizbullah artık mecliste. Kimse bana kadın hakları vs demesin kalbini kırarım. Ölüyorlarmı? bananae.
hero member
Activity: 1974
Merit: 575
Hala saçma sapan bir şekilde, hem burada, hem elbette twitterda ve ekşide (her zaman olduğu gibi) yok aysun kayacı, yok halk salak, yok bunlara müstehak falan gibi çok gerici ve asla oy verilen adayın çizgisinde olmayan açıklamalar görüyorum. 6'lı masanın hiçbir katkısı olmamış, bunu görmeyip, halkı suçlamak en kolayı, fakat bu şekilde 1 oy bile kazanamaz, üstüne 20 yıl daha AKP ile yönetilmeye devam ederiz en fazla. Halkı suçlamaktan ziyade, yapılan yanlışlardan ders çıkartılması çok önemli. Deva gibi, gelecek gibi eski akplilerin akp'den ayrlıp sonra adaya oy kazandıracağına inanmakta hata yapıldığı artık çok aşikardır, bu tarz partilerin bir faydası olmayacağı ve bu partilerden bizim bile nefret ettiğimizi, karşı tarafın kesin nefret ettiğini teeee geçen seneden beri söylemiyor muyduk? Bunu görmeyip halkı suçlamak olmaz. Barıştırıcı ve birleştirici bir kampanya yürüten adayın seçmeninin agresif ve yargılanacaksınız üzerinden bir siyaset yapmasını görmeyip, aysun kayacı veya aziz nesin paylaşarak ne elde edebiliriz?

Şunu artık görmemiz şart, özellikle AKP oylarında ki muazzam düşüşte bunu görebiliriz, halk başka bir adaya verme konusunda veya başka partilere kayma konusunda yatkınlığını gösterdi, ama bunu millet ittifakı yerine cumhur ittifakı diğer partilerine yaptılar, geçen seçimde olmayan yeniden refah mesela benim gözümde bu seçimin en büyük kazananıdır. Neden bu insanlar AKP'ye oy vermeyi bırakıp, yanında olan partilere oy verdiler? Bunu sorgulamak yerine eğer üstten bakmaya devam edersek, daha 20 yıl daha kazanamayız, bu bu kadar basit.

En başta dediğimiz gibi, ittifak tekrar düşünülmeli, bu şekilde olmayacağı belliydi ve olmadı, daha çok oyu olan, daha çok kazandırabileceki, daha düzgün bir ittifakla, bir 5 sene sonra daha aynı mantık denenebilir, aday olarakta demokrat dedem canımdır çok tatlı adam ama Ekremin daha populer olduğu aşikar, o denenebilir. Onun dışında şuan başarılar dileyip, son 5 yılda oluşan ve hepimizi fakirleştiren bir yönetim gibi değilde, artık ekonomik anlamda bazı atılımlar yaparak alım gücümüze odaklanılmış bir 5 yıl yaşanması için dua ederek normal hayatımıza dönme zamanı geldi, bu seçimin ikinci tura kalmasının çok fazla bir mühimi kalmış gibi gözükmemektedir, zaten bitmiş gibi duruyor, ve hatta umarım ikinci tura kalmazda bir an evvel biter, 2 hafta daha seçimle geçmesinin ülkeye bir katkısı olmayacak nasıl olsa, kimse kendini kandırıp bir adayın %1 oyunu arttıramayıp diğerinin %5 arttırmasını ummaya boşuna gerek yok.

Evet iktidar geçtiğimiz 5 yıl beklenmedik derecede kötü yönetti dedik, fakat bu kadar kötü yönetime rağmen oy almayı başaramayan yönetiminde bu süreçte başını öne koyup bir düşünmesi lazım biz nerede hata ettikte dprem bölgesinde bile biz kaybediyoruz demesi lazım. En güzel örnek Erzincan, Sarıgül gitti deli gibi çalıştı aldı vekilliği, demek ki isteyince oluyormuş, bunu diğer 80 il için uygulanacak bir modelle çalışarak belki daha iyi sonuç alınabilir, ama biz dersimizi almadığımız sürece ve sürekli "o kötü, ona oy vermeyin" üzerinden siyaset yapıp rakibini tuvalet terliği bile olsa mottosuyla empoze ederek devam edersek, kazanamayacağımızı görmüş olduk.

Halkımız ve milletimiz için en hayırlısı olmuştur umarım, gazamız mübarek olsun, vatan bizim millet bizim akpliside chpliside diğer bütün partileride şimdi hep beraber oturup vatanı güzelleştirmek için bir 5 yıl daha beraber omuz omuza çalışma zamanı.
member
Activity: 1011
Merit: 65
Seçime dair son öngörümü paylaşmıştım.

MHP supriz yaptı. Bunu bekliyordum.
Meclis açık ara cumhur ittifakında.
ikinci tura kaldı iki hafta sonra muhtemelen yine seçime gideceğiz

Hayırlı olsun

Bir analiz değilde yorum yapayım :

Seçmene 20 yıldır aptal muamelesi yapmak normal mi sizce? Velev ki dediğiniz gibi cahiller onların oyuna ihtiyacınız olmayacak mı hiç.

Sinan Ogan bile isyan etti geçen gün ? Seçim ikinci tura kalsa bana ihtiyacınız olmayacak mı neden bana saldırıyorsunuz dedi.

Neden niçin ve niye fanatizm üzerinden devam ediyorsunuz. Hayretle izliyorum.

full member
Activity: 545
Merit: 124
https://www.youtube.com/watch?v=wlsK6zAy_hg

Nevşin Mengü'nün miting alanlarından derlediği CHP ve AKP'li seçmen profilindeki çok keskin farkları ortaya koyan video ülkenin özeti aslında,

Ortadoğunun ortaçağ bataklığına saplanmış sözde "Anadolu İrfanı" + Suriyeli ısmarlama mülteci vatandaşlar + Arap kültürü propagandasından memnun olan Türkiye'den ev satın alarak vatandaş olmuş hayatında ilk defa oy kullanan gerçek Araplar ve onlara yardakçılık yaparak kendine bir yaşam düzeni kurmuş yerel esnaf + gurbette en adi işleri yaparak çeşitli kompleksler geliştirmiş "kurulu düzenci" dayılar / teyzeler + kontrolü çok zor olan jandarmanın bile nadiren uğradığı yerlerde muhtlarların aşiret reislerinin yüzlerce kişi adına oy kullandığı sahte oylar + 24 / 7 ana akım medyada AKP propagandası + devletin bütün maddi kaynaklarını AKP propagandası için kullanma + 24 / 7 din istismarı + anayurdun her metrekaresinde günde yaklaşık 1 saat 100 desibelden berbat megafonlardan Arapça ezan propagandası

bütün bunları ekleyince Ekrem İmamoğlu'nun dediği gibi sadece toplama çıkarmayla bile yüzde 50 - 50'ye geliyor şaşırtıcı bir sonuç değil,

bu forumda 27 kişi oy kullanmış 26'sı CHP demiş, temel seviye eğitim almış, uluslararası dünyayla teması olan, modern dünyada neler olup bittiğinden biraz haberi olan her grupta dağılım böyle olur, ama Türkiye'nin gerçekleri ortadoğu bataklığına ve karanlık çağlara bundan daha yakın, bu 50-60 yıldır böyle aslında, karşı devrim ve CIA gibi "harf örgütleri" nin toplum mühendisliği projelerinin bunda payı büyük...

Bu seçimlerin sonucu ne olursa olsun günümüz Türkiyesi'nin gerçekliği bu, işte bu sebeptendir ki uluslararası rekabetçi yeteneği ve eğitimi olan Türkler'in büyük çoğunluğu zaten çoktandır yurt dışına taşınmış durumda...
legendary
gece yarısı olmuş hala sonuçlar belli değil. Yapılan bir seçim bunu bu kadar sürüştürmek doğru değil. Diğer taraftan mecliste yine çoğunluk cumhur ittifakında. Seçim ilk tur'da bitmesi gerekli 2. tura kalırsa bu işi bir şekilde çevireceklerdir. Adamların vatandaşın oyuna saygısı yokki bu saate kadar sürüyor.

Diğer yandan AKP'nin hala %50'ye yakın oy alabiliyor olması çok şaşırtıcı 1 günlük yevmiye 1kg et almıyor diğerlerini yazmaya gerek yok zaten herkes herşeyin farkında.

Birde farklı bakanların kendi memleketlerinde değilde başka memleketlerden adaylığı olup birde bunları meclise sokmalarını anlayamıyorum arkadaş senin memleketinde seni savunacak adammı yoktu? Bunun için bile iktidarın oy almaması lazımdı.

Bana bu sonuçlar ciddi anlamda garip geliyor. vatandaş sıkıntısını çözmek için oy vermiyorda futbol takımı tutar gibi oy veriyorlar.

Deprem bölgesinden gelen sonuçlar ise akıl alır gibi değil.

Demekki hayat pahalı falan da değil.

Sonuç herkese hayırlı olsun.
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
Gece yarısı oldu hala sonuçların büyük bölümü yok ysk başkanı dalga geçer gibi aksama yok diyor. Önceki seçimlerde neler olduğunu biliyoruz adamlar her şeyi aksatmak üzerine plan yapmış. Grin ysk açıklamasına göre sandık açılma oranı hala %69.12 diyor gün bitti yeni güne giriyoruz.
59'dan başlattılar 49'a düştü garip garip algı oyunları yine ama bunların olması bekleniyordu. Bakalım sonuç ne olacak, meclis aritmetiğinde ise çok fazla değişim yok ama kaybeden ve kazanan partiler var bunları sonra detaylı analiz ederiz.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Bir kişi de çıkıp bunlar dindar adamlar, hile yapmazlar diyemiyor.

İnsanları dinden soğuttular bunlar, en çok hile en çok çakallık bunlarda.

Şu anda her iki parti de diken üstünde bekliyor, kimse net bir şey konuşamıyor. İkinci tura kalacağı yönündeki görüşler artıyor gibi.
Televizyonda verilen bilgiler çok geriden geliyor, sürekli yeni veri geliyor sorsanız ama hepsi de kendi çıkarlarına göre. Twitch'te yapılan yayınlar şu anda en net verileri gösteriyor.
Hatta şu anda CHP'nin ıslak imzalı tutanak sonuçlarına göre %49'un üstünde Kılıçdaroğlu olduğu söyleniyor. İstanbul'un birçok büyük sandığı hala açılmadı, yani sisteme girilmedi. Bakalım neler olacak Smiley
hero member
Activity: 1078
Merit: 638
Sabah ben de az uyumama rağmen erkenden uyandım. Fazla stresli olduğum için çıkıp koşayım dedim sabahın 7'sinde sprint attım anca biraz kafam yerine geldi. Sonra 8:15'te oy kullanacağım yerdeydim. Beklediğimden çok kalabalık vardı.

Bence ilk turda bitecek olsaydı bu aşamada Anadolu Ajansı'nın verilerinde bile önde olmamız lazımdı. Ben biraz fazla karamsarım ama iyi sonuç bekleyemiyorum. Erdoğan'ın ülkenin bu durumunda %40 alması skandal ötesi bence. Hile hurda ile en az %45-50 arası bitirecekler gibi gözüküyor. Yok yani bu ülkede kafası biraz çalışan ve yalanlara kanmayan 30 milyon insan yokmuş. Tek umudum 2019 İstanbul seçimlerindeki durum. O zaman da bu saatlerde çok kötü sonuç gözüküyordu. Bakalım gene aynı şey olacak mı.

Bir kişi de çıkıp bunlar dindar adamlar, hile yapmazlar diyemiyor.
legendary
Depremi yaşayan vatandaşların neredeyse silme iktidara oy vermesini bir türlü aklım almadı.  Seçim sonuçlarını gördüğüm zaman neden eğitimin ne kadar kötü olduğunu çok iyi anladım. Dede bu seçimi kazansa bile işimiz ciddi anlamda çok. Bu nedir abi. Ekonomi, eğitim, liyakat berbat durumda ve bu parti  ciddi oy topluyor.

Ben bu cahillkten ciddi anlamda korktum abi.
legendary
Activity: 2562
Merit: 1482
Bu sefer gerçekten kafa kafaya gidiyor gibi, işin içine henüz büyük şehirlerin değerli oyları girmediğini düşünürsek Kemal Kılıçdaroğlu'nun önde bitirme şansının daha yüksek olduğunu düşünüyorum. Hatta ilk turda biter gibi geliyor yalan değil. Mansur Yavaş'ın yaptığı son açıklamada da bu yönde bir sonuç alınma potansiyelinden bahsediliyor. Yine gece 2-3'e kadar net sonuç alamayacağız anlaşılan.
Daha kediler trafolara girecek, internet kesilecek, vpnlere yüklenecek, adamlar sokaklara dökülecek. İş çok Cheesy
sr. member
Activity: 971
Merit: 292
Oyumuzu kullandık dostlar... Vatana, millete hayırlı olsun.
legendary
Yuru be dedem.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Herkes için hayırlısı olsun akşam nasıl sonuçlanacağını görmek için sabırsızlanıyorum konuşulduğu gibi ilk turda bitecek seçimler bakalım hangi taraf kazanacak. Sabah kalktım kahvaltı yaptım, dışarıya baktığımda acayip kalabalık vardı dedim şimdi gitsem iki saat beklerim boşuna. Saat 16.00 gibi çıktım gittim oy vereceğim okula hemen üst kattaydı sınıf kimse beklemiyordu girdim oy salladım çıktım iyi ki geç gitmişim. Erken gidenler çok beklemişler.
hero member
Activity: 756
Merit: 701
Öğleden sonra biraz boş olur diye oyumu kullanmaya gittim. Benim sandığın olduğu sınıf koridorun sonundaydı oraya gidene kadar her yerde sıra vardı "ulan dedim saati tutturamadık". Sonra sınıfın oraya geldim bir baktım 1 kişi var sadece önümde. Kimliğimi verdim görevliye tam o anda abartmıyorum yalan da değil içerden "takkk" diye bir ses geldi herkes kahkahayı patlattı, içerden bir kız çıktı herkes gülümsüyor yüzüne Smiley

Sonra oyumu verdim ve toplamda 5 dakika bile beklemeden oy kullanma işimi hallettim. Hepimiz için hayırlısı olsun.
sr. member
Activity: 2030
Merit: 402
Play Bitcoin PVP Prediction Game
Ben de öğlen saatlerinde gidip oyumu kullandım ve vatana millete hayırlı olmasını diliyorum. An itibariyle sandıklar kapandı ve sayım işlemleri başladı. NTV'nin sitesinde okuduğum bir habere göre 21.00 itibariyle yayın yasağı kalkacak ve nihayet o heyecanla beklenen sonuçlar gelmeye başlayacak.

Umuyorum ki ülkemiz için hayırlı bir sonuç o sandıklardan çıkar ve geleceğimiz için en azından bir umudumuz olabilir.

Kaynak: https://www.ntv.com.tr/galeri/2023-secim/2023-secim-sonuclari-saat-kacta-aciklanacak-yayin-yasagi-saat-kacta-kalkacak-yskdan-yayin-yasagiyla-ilgili-aciklama,hgKBcrEnNku5QdY3dCjiEQ
legendary
@meser# halbüse o kadar da dikkat ettim. Yinede kameralara yakalanmışız.
sr. member
Activity: 574
Merit: 346
Seçimin nabzının bitmesine son 2 saat ve oyların geneli gördüğüm kadarıyla seçimin ilk turda biteceğini gösteriyor bence.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
Oyumuzu kullandık, gerisi oy sayımına kaldı. Sosyal medyadaki oranlara çok itibar etmeyin çünkü malum kitlenin çoğu Twitter değil Facebook kullanan kişilerden oluşuyor ve onların da sizler gibi 1 oy hakkı var. Anketlere katılmayan insanların büyük çoğunluğu bizlerle ters düşüncelere sahipler. Yani internet üzerinden plan yapmayalım  yine her sonuca kendimizi hazırlayalım. Umarım herkes Türkiye için en iyi sonuca şahit olur.
Pages:
Jump to: