Pages:
Author

Topic: [ANN] [SALE] Hyundai'nin Hdac - Blockchain tabanlı IOT Sözleşmeleri. 27 Kasım - page 24. (Read 9030 times)

full member
Activity: 266
Merit: 242
Bu arkadaşlar bırden fazla iot cıhazı tek bır blockchaınde degılde bırden fazla blockchaınde haberleştırmeyı nasıl yapacaklarmıs, hadı guvenlık ıcın bunu yapıyorsun dıyelımde senın zıncırler arası geçısın mumkunse o kodu kıracak adamında geçişi mumkun olacaktır, haa sırf akıllı sozleşme ile geçiş kapılarını açıyorsan işte o zaman gerçekten guvenlıkten bahsedıyor olabılırız

blokzincirleri arasında iletişim kurma meselesi yeni değil. örneğin aion tamamen bu iş üzerine odaklanmış bir proje. yapmaya çalıştıkları şey blokzincirleri arasında veri transferlerinin gerçekleşebilmesi, bunun içinse oracle benzeri teknolojilerden yararlanılacak. yani akıllı sözleşme gerekiyor olmalı böyle bir şey için.

hdac ise whitepaper'da bunu nasıl yapacağını tam olarak detaylandırmamış, yapılabilir demiş sadece. bir de şöyle bir şey var whitepaper'da:

"In summary, the private blockchain can be accessed only when the administrator of the private blockchain grants access through pre-authentication and registration."

Burak hocam açıklamalar için teşekkürler, arkadaşın sorusuna gelince child sistemi olacagından alt gruptaki blockchainden üst kısma geçebilmek için yada cihazlar arası zincir degişimleri için daha oncesinde izin verilmiş olması gerekıyor ben wp tercume ederken bunu anlladım
hero member
Activity: 1655
Merit: 600
Bu arkadaşlar bırden fazla iot cıhazı tek bır blockchaınde degılde bırden fazla blockchaınde haberleştırmeyı nasıl yapacaklarmıs, hadı guvenlık ıcın bunu yapıyorsun dıyelımde senın zıncırler arası geçısın mumkunse o kodu kıracak adamında geçişi mumkun olacaktır, haa sırf akıllı sozleşme ile geçiş kapılarını açıyorsan işte o zaman gerçekten guvenlıkten bahsedıyor olabılırız

blokzincirleri arasında iletişim kurma meselesi yeni değil. örneğin aion tamamen bu iş üzerine odaklanmış bir proje. yapmaya çalıştıkları şey blokzincirleri arasında veri transferlerinin gerçekleşebilmesi, bunun içinse oracle benzeri teknolojilerden yararlanılacak. yani akıllı sözleşme gerekiyor olmalı böyle bir şey için.

hdac ise whitepaper'da bunu nasıl yapacağını tam olarak detaylandırmamış, yapılabilir demiş sadece. bir de şöyle bir şey var whitepaper'da:

"In summary, the private blockchain can be accessed only when the administrator of the private blockchain grants access through pre-authentication and registration."
full member
Activity: 588
Merit: 125
 Bu proje olan ümidim gitgide azalıyor yani bir şey yapacaklarını zannetmiyorum bu yüzden imzasına çok girmediğimden mutluyum
sr. member
Activity: 518
Merit: 251
Proje hakkında şüphelerim vardi fakat Telegram grubunda paylaşılan ekran görüntülerinden sonra projenin gerçekten iyi olduğunu farkettim.
hero member
Activity: 784
Merit: 500
Bitcoin'in artışı tokenin fiyatını arttırdı ama Bitcoin bu kadar değerlenirken kim yükseliş trendinden çıkıp yatırım yapmak isterki? Bana göre Bitcoin'in artışı Hdac'ın aldığı yatırımı azalttı.
sr. member
Activity: 630
Merit: 267
full member

Eddy Travia ve Stuart Corby, çevre dostu IoT  faydaları da dahil olmak üzere Hdac hakkında konuşuyorlar
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
Şu anki en gözde kampanya sanırım.
Ama imza listesi çok kalabalık olduğu için girmedim ben...
full member
Activity: 364
Merit: 100
btc nin bu inanilmaz artisi sayesinde bounty hunterlar guzel kazanc elde edecek gibi gorunuyor. keske her kampanya btc bazinda dagitim yapsa. projenin reklamini da guzel yapiyorlar. bakalim bu proje nereye varacak
hero member
Activity: 826
Merit: 502
Bu projenin hedefi ne bilen var mı?Ne işe yararlar?Ben isminden dolayı önce dedim Hyundai bu işlere girmiş dedim sonra yok bunlar dayıoğularımıymış neymiş dedi biri o yüzden giresim gelmedi imzasına

ANa sayfada TR whitepaper var bır goz atarasınız az cok fıkır edinirsiniz. Yapılmak ıstenen ethereum ve bıtcoının guzel ozellıklerını alıp bır zıncır halıne getırmek ve bunun iot cıhazlarına (internete baglanan aletler) entegre etmek. TR telegram kanalına katılıp sorularınızı sorabılırsınız
https://t.me/hdac_tr

Eğer ki bunu faaliyete geçirmeyi başarırlarsa kimse önünde duramaz düşüncesindeyim. Fikir oldukça güzel .. Ekip de çalışıyor twitter dan gönderdikleri fotoğraflara baktım gayet geçerli bir şekilde ilerliyorlar .
full member
Bu projenin hedefi ne bilen var mı?Ne işe yararlar?Ben isminden dolayı önce dedim Hyundai bu işlere girmiş dedim sonra yok bunlar dayıoğularımıymış neymiş dedi biri o yüzden giresim gelmedi imzasına

ANa sayfada TR whitepaper var bır goz atarasınız az cok fıkır edinirsiniz. Yapılmak ıstenen ethereum ve bıtcoının guzel ozellıklerını alıp bır zıncır halıne getırmek ve bunun iot cıhazlarına (internete baglanan aletler) entegre etmek. TR telegram kanalına katılıp sorularınızı sorabılırsınız
https://t.me/hdac_tr
full member
Activity: 420
Merit: 100
sr. member
Activity: 546
Merit: 262
Bu projenin imza kampanyasına katılmayı düşünmüştüm ama Hyundai ismini biraz ödünç almalarından dolayı projeye olan güvenim en başından beri çok oluşmadı.Yinede ıota'nın çıkışı bu projeye yarayabilir. Smiley
sr. member
Activity: 476
Merit: 250
İmzasına katıldım umarım herkes için kazançlı olur. Farklı bir proje üzerinde çalışıyorlar sanırım. Daha sonra detaylı okuyacağım.
sr. member
Merit: 253
umutları söndüren son bir haber geldi, ödüller için ayrılan 90 btc tutarındaki tokenlar 20 btc kıvamına düşmüş galiba.

kim nerede, ne zaman düşürmüş, nasıl hesaplamış merak ediyorum.

projenin sağlamlığı konusunda kafamda soru işareti yok, sadece uygulamaya geçmesi konusunda tereddütlerim var. nasıl olur, nasıl biter zaman gösterir. onun dışında bounty yöneticisi baya titiz çalışıyor, bu da benim gözümde icoyu ciddiye aldıklarını gösteriyor.

ico bitimine az kaldı galiba, tam bitiş tarihini bilen var mı?
sr. member
evet maalesef dogru arkadaşların hesabını bende kontrol ettim satılan token adetı presale rakamları falan 20 btc anca edecek bu kadar yuksek katılımcıylada anca cerez gelecektır, ama satmayıp elınde tutanlara kazandıracak bır projeye benzıyor takıp edıp gorecegız iota performansı sergıler muhtemelen
sr. member
evet maalesef dogru arkadaşların hesabını bende kontrol ettim satılan token adetı presale rakamları falan 20 btc anca edecek bu kadar yuksek katılımcıylada anca cerez gelecektır, ama satmayıp elınde tutanlara kazandıracak bır projeye benzıyor takıp edıp gorecegız iota performansı sergıler muhtemelen
full member
imza kampanyası için 45 btc mükemmel bir fon olarak ayrılmış
umarım kampanyadan sonra herhangi bir sebeple düşürmezler
Arkadaşlar hesapladı o oranları 90 btc dusmuyor toplam odul hazuvu 20+ btc gibi birşeye denk geliyor ama yınede ıyı bir rakam odulden alanlar satmazlarsa uzun surede 3-5x yapacak bır proje bence hdac ve adamlar çalışıyorlar
member
Merit: 20
imza kampanyası için 45 btc mükemmel bir fon olarak ayrılmış
umarım kampanyadan sonra herhangi bir sebeple düşürmezler
hero member
Activity: 868
Merit: 1003
Bu projenin bizim bildiğimiz Hyundai ile "Hyundai Motor Company" ilgisi olduğunu düşünmüyorum. Fakat bu bir çok uluslu şirketler grubu ve çelik de üretiyor, iş makinası da. Finans uzantısı varsa oraya bağlı olabilir ama yine de bir resmiyeti olduğunu düşünmüyorum. Olsa mutlaka aşina olduğumuz Hyundai logosuna bir yerde rastlardık.
Pages:
Jump to: