Pages:
Author

Topic: Ελληνικη Πολιτικη και Bitcoin... - page 2. (Read 18735 times)

legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Εγω νομίζω ότι αν θεωρούμε σήμερα ότι το πολυτιμότερο που έχουμε σαν άνθρωποι είναι τα λεφτά και η περιουσία μας τότε καλά κάνανε και υπόγραψαν. Το 40 είχαν άλλα ιδανικά από αυτά που έχουν σήμερα.
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
χαχαχαχαχαχ, καποιοι νομιζουν οτι ζουν στο 1940  Grin
οσοι εχουν διαβασει λιγο ιστορια θα ξερουν ηδη οτι το '40 ο ελληνικος λαος επιβιωνε απλα οπως μπορουσε
αλλα ηταν ετοιμοπολεμος με υψηλο εθνικο φρονημα και αριστα οχυρωματικα εργα στα συνορα του.
εν ολιγοις, ηταν πανετοιμος για οποιαδηποτε εισβολη απο τον οποιονδηποτε!
ποσο μαλλον απο εναν λαο που ζουσε πιο ανετα και ηταν πιο καλοπερασακιας απο εμας, που επιτεθηκε με μιση καρδια
λογω εντολων ενος δικτατορα που δεν τυγχανε και γενικης αποδοχης. οποτε ποιο περιμενατε να ηταν το αποτελεσμα?
τι κοινο υπαρχει με εκεινη την εποχη τωρα το 2015? ποσο "ετοιμοπολεμοι"ειμαστε? τι "οχυρωσεις" εχουμε?
τι ηγετες εχουμε? (μιχαλολιακο,κουτσουμπα,ζωητσα,μπαρουφακη) μη χεσω δηλαδη!
θα θελαμε μια ελληνιδα θατσερ σημερα, η οποια αναμορφωσε τη βρεταννια με σκληρες αποφασεις και σημερα δεν εχουν αναγκη κανεναν
ουτε μερκελ ουτε ομπαμα!
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
δυστυχως εχω κι εγω την ιδια αισθηση και ευχομαι να κανω λαθος! τουλαχιστον να αντεξουμε λιγα χρονακια ακομα
να βαλω κανα φωτοβολταικο-ανεμογεννητρια  στο χωριο και να γινει και εκεινο το διαστημικο ιντερνετ με τους δορυφορους Grin
χωρις νερο μπορω, χωρις ιντερνετ οχι Cheesy
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Δεν θέλω να γίνω μάντης κακών αλλά δεν βλέπω να προχωράει το πράγμα και το αισθάνομαι όχι σαν τον Σαμαρά Cheesy ότι πάμε σε άτακτη χρεωκοπία ολοταχώς. Καλό είναι προετοιμάζεστε για τα χειρότερα.
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
και σχεδιο να εχεις αγαπητε, με μεσαιωνικες δομες και οργανωση πως θα σταθεις σε μια παγκοσμια οικονομια που τρεχει με χιλια!?
για να δουμε αν γινουν και εφαρμοστουν οσα ΠΡΕΠΕΙ να γινουν και οργανωθουμε καλα, το συζηταμε μετα να παμε σε δικο μας νομισμα Wink
(εδω αρχισαν οι απεργειες ήδη, κανεις δε θελει να χασει τη μασα! ο καθενας ειναι αξιος της μοιρας του!)
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Για την υπογραφή δείτε αυτό εδώ  Grin

https://www.youtube.com/watch?v=7ULk3Mz5Rnw

το ποιο εξοργιστικό δεν είναι ότι τους στρίμωξαν αλλά ότι δεν είχαν ένα οργανωμένο σχέδιο b εξόδου από το ευρώ. Δεν μπορεί τόσους μήνες ακόμα και τόσα χρόνια οι προηγούμενες κυβερνήσεις να μην έχουν συναλλαγματικά αποθεματικά για να περάσουν σε ένα εθνικό νόμισμα.
Δεν ξέρω αν αντέξουν σαν κυβέρνηση αλλά νομίζω ότι ήρθε η ενηλικίωση τους και τώρα θα κριθούν από την πραγματική διακυβέρνηση.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
ΛΟΛ Grin
αυτην την υπογραφη θα εχει η συμφωνια?
χαχαχαχαχαχα
ελιωσα
Η υπογραφή του Ευκλείδη Τσακαλώτου  βρίσκεται κάτω από το αίτημα για 3ο Μνημόνιο που εστάλη στους θεσμούς
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
ΛΟΛ Grin
αυτην την υπογραφη θα εχει η συμφωνια?
χαχαχαχαχαχα
ελιωσα
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
Να ´μαι και εγω. Roll Eyes

Δυο σεναρια υπαρχουν στην περιπτωση Τσιπρα.

Ειτε , τον λογιασαν οι συμβουλοι του, πειθοντας τον οτι θα φερει πολιτικη αλλαγη στην Ευρωπη ( βλεπε Βαρουφακης με τα Games Theory του)

Ειτε, ηταν πουλημενος αυτος και ολο το συνολο για να φερει εις περας καποιες ιδωτικοποιησεις ή να ολοκληρωσει καποια συγκεκριμενη αλλη πολιτικη διαπραγματευση που εξυπηρετει συγκεκριμενα συμφεροντα.



Οταχ εχεις οραμα για το τι θα συμβει τα λογια ειναι περιτα και μιλαει το μελανι

hero member
Activity: 812
Merit: 1000
και μου προκαλει εντυπωση που ακομα υπαρχουν ρομαντικοι ονειροπολοι που μιλανε για ιδεες και οραματα,
ενω ειναι πλεον πασιφανες οτι μονο τσεπη και συμφερον υπαρχει (ανεκαθεν) και απειρη υποκρισια!
ακομα κσι αυτoυς που χυνουν κροκοδειλια δακρυα για την κατασταση που "μας εφτασαν" και κανουν οτι νοιαζονται για
τη χωρα και το λαο, αδυνατω να τους πιστεψω.
νομιζω οτι το τραπεζικο συστημα και η παγκοσμια οικονομια δειχνουν τις αδυναμιες τους και την ηλικια τους.
τα κρυπτονομισματα ηρθαν την καταλληλη εποχη (κατι που με βαζει σε σκεψεις), αλλα ειναι προφανες οτι η τεχνολογια
ειναι αυτη που δινει και θα δινει παντα απαντησεις και λυσεις στα προβληματα μας Wink
hero member
Activity: 728
Merit: 500
Να ´μαι και εγω. Roll Eyes

Δυο σεναρια υπαρχουν στην περιπτωση Τσιπρα.

Ειτε , τον λογιασαν οι συμβουλοι του, πειθοντας τον οτι θα φερει πολιτικη αλλαγη στην Ευρωπη ( βλεπε Βαρουφακης με τα Games Theory του)

Ειτε, ηταν πουλημενος αυτος και ολο το συνολο για να φερει εις περας καποιες ιδωτικοποιησεις ή να ολοκληρωσει καποια συγκεκριμενη αλλη πολιτικη διαπραγματευση που εξυπηρετει συγκεκριμενα συμφεροντα.

hero member
Activity: 812
Merit: 1000
που χαθηκες εσυ? Smiley
ειμαι πλεον πεπεισμενος οτι ο τσιπρας σκυλομετανιωσε που προκαλεσε τις εκλογες το γεναρη.
τωρα θα ηταν ακομα αντιπολιτευση και θα τα εσουρνε απο θεση ασφαλειας στο σαμαρα ο οποιος θα συνεχιζε την
πολιτικη του "ναι μαλιστα" κοροιδευοντας τους εξω χωρις να αλλαζει τιποτα στη χωρα Cheesy
τι ωραιες εποχες, πραγματικα θα μας λειψουν Cheesy
hero member
Activity: 728
Merit: 500
Πες τα χρυσοστομε...


Οσο ομως παραμενει το πνευματικο επιπεδο του μεσου Ελληνα χαμηλο, αλλο τοσο θα παραμενουν οι ιδιοι ηλιθιοι να τον κυβερνουν.
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
η ραχηλ και ο μπαρουφακης ειναι τα αντιπροσωπευτικα δειγματα του μεσου νεοελληνα!
αν θελουμε να ειμαστε ετσι, οκ  Grin
σοβαρα τωρα, αν γινουν οι μεταρρυθμισεις που πρεπει και δωθει ευκαιρια στον ιδιωτικο τομεα και νεους επιχειρηματιες (start ups)
να ανπτυχθουν, τοτε πραγματικα μπορουμε οχι μονο να ανακαμψουμε αλλα και σε μερικα χρονια να γυρησουμε σε δραχμη (αν ειμαστε ετοιμοι)
και να τους πουμε ενα μεγαλο αντε γεια!
βεβαια θα τους πουμε κι ευχαριστω διοτι μας εκαναν με το ζορι ενα συγχρονο αναπτυγμενο κρατος.
 (αν θελουμε να γινουμε δηλαδη)
με την προσοχη μας παντα μα παντα να μη γινουμε φασιστικο κρατος!
sr. member
Activity: 261
Merit: 250
Ραχήλ Μακρή: Βάρκιζα Νο 2. Ιούλιος 2015. Ραντεβού στα γουναράδικα
http://www.newsbeast.gr/politiki/arthro/1875783/rachil-makri-varkiza-no-2-ioulios-2015-rantevou-sta-gounaradika
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
παιδια ειστε απολαυση Cheesy
οντως δεν τους χρειαζομαστε καθολου ολους συτους,
μπαχαλο γινομαστε και απο μονοι μας!
βεβαια ολα αυτα που συμβαινουν δειχνουν την αδυναμια και το γηρας του τραπεζικου συστηματος,
για το BTC δουλευουν ολοι  Wink
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
Ο πιο ανωμαλος λαος ειναι οι Γερμανοι που κανουν ερωτα με ζωα. Πρεπει να τους πεταξουμε εξω απο την Ε.Ε. και το ευρω.
kατι εχω ακουσει και για πεδιλο με καλτσα  Tongue
sr. member
Activity: 261
Merit: 250
Δειτε με ποιους ανωμαλους ειμαστε μαζι στην Ευρωπαικη Ανωμαλιακη Ενωση
https://www.youtube.com/watch?v=xCwj0fkz4OU
Pages:
Jump to: