Pages:
Author

Topic: Ελληνικη Πολιτικη και Bitcoin... - page 4. (Read 18737 times)

hero member
Activity: 812
Merit: 1000
δυστυχως μερικες φορες ανακαλυπτεις με τρομο οτι απο το κακο υπαρχει το χειροτερο
και τοτε προσπαθεις απεγνωσμενα να ξαναγυρισεις στο κακο!  Shocked
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Που να τρέχουμε για τομάτες τώρα... όλο και κάποιο κοκαλάκι θα μας πετάξουν οι καναλάρχες και οι διαπλεκόμενοι αυτού του τόπου.

hero member
Activity: 812
Merit: 1000
δεν ξερω πραγματικα τι γινεται  Huh
 ομως γιατι εχω την εντυπωση οτι εκτος ευρωπης (στην απομονωση) θα περασουμε τελειως χαλια?
εκτος και αλλαξει μονο το νομισμα εντος ευρωζωνης (σαν την βρετανια) αλλα και παλι χαλια θα ειμαστε
ελπιζω και ευχομαι πραγαμτικα να πεφτω τελειως εξω αλλα απο οτι παρακολουθω....
καθεται ο αλλος σταυροποδι παφα πουφα με την τσιγαρουμπα και τον φραπε στην παραλια και μου λεει θα παει να βαλει ντοματες στο κτημα του!
ελεος ρε παιδια δηλαδη, σκεφτονται πριν μιλησουν αναρωτιμεμαι!
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
χώρια ότι η κυβέρνηση γίνεται ανήμπορη να συμμετέχει στα παγκόσμια δρώμενα μετά το δημοψήφισμα.

αυτό γιατί σε ναι, πάει για εκλογές και βγαίνει άλλη που δεν έχει αποδοχή

σε όχι, συνεχίζει η ίδια πάλι χωρίς την αποδοχή.

το τωρινό σύστημα είναι μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα.

πρέπει να μπουν bitcoin στην ελληνική αγορά να παρακάμψουμε το δαιδαλώδες χρηματοπιστωτικό σύστημα
full member
Activity: 456
Merit: 102
The Premier Digital Asset Management Ecosystem
επειδή έχω λογαριασμό σε eurobank μέσω ebanking σχεδόν άμεσα

Ωραια  Smiley
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
επειδή έχω λογαριασμό σε eurobank μέσω ebanking σχεδόν άμεσα
full member
Activity: 456
Merit: 102
The Premier Digital Asset Management Ecosystem
Πάντως δοκίμασα το btcgreece ανταλλακτήριο και δούλεψε μια χαρά. Αμεση μεταφορά και αγορά btc

Πόσο χρόνο έκανε να στα καταχωρίσει τα Ευρω?
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Πάντως δοκίμασα το btcgreece ανταλλακτήριο και δούλεψε μια χαρά. Αμεση μεταφορά και αγορά btc
full member
Activity: 456
Merit: 102
The Premier Digital Asset Management Ecosystem
Τελικά υπάρχουν μόνο δυο ανέξοδες επιλογές:

1) http://tech.eu/news/greek-startups-pay-it-forward/

2)Να δώσεις ευρώ σε κάποιον αμερικάνο (εάν μπορείς να βρεις! εγώ μάλλον βρήκα) και να σου βάλει στο paypal usd.

το Paypal είναι ο χειρότερος τρόπος μέθοδο πληρωμής με μεγάλες προμήθειες και φόρους
αναρωτιέμαι γιατί έχει ακόμα επιρροή.. Huh   
newbie
Activity: 6
Merit: 0
Τελικά υπάρχουν μόνο δυο ανέξοδες επιλογές:

1) http://tech.eu/news/greek-startups-pay-it-forward/

2)Να δώσεις ευρώ σε κάποιον αμερικάνο (εάν μπορείς να βρεις! εγώ μάλλον βρήκα) και να σου βάλει στο paypal usd.
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Νομίζω η καμπάνια στο indiegogo είναι από τις πιο καινοτόμες λύσεις που έχουν αναζητηθεί έως τώρα.

Το επόμενο βήμα είναι αντίστοιχες καμπάνιες για ελάχιστα εγγυημένα εισοδήματα.

Το επόμενο βήμα είναι εγγυημένα εισοδήματα με κρυπτονομίσματα. Διαδίδοντας τα κρυπτονομίσματα μπορούμε να εξελίξουμε αυτούς τους τερατώδεις θεσμούς -και μεσαιωνικούς φίλε zoro1- και να προχωρήσουμε με παγκόσμια ειρήνη.

https://www.indiegogo.com/projects/greek-bailout-fund#/story



Ναι, μαζέψτε χρήματα για να τα δώσετε στους τραπεζίτες, πεινάνε οι καημένοι. Πέρα απο αυτό έχουμε καθόλου συναίσθηση του πόσα χρωστάει η Ελλάδα? αμφιβάλλω. Να πηγαίνανε αυτά τα χρήματα για την καταπολέμιση της φτώχειας να το καταλάβω.

Όσο για τα εγγυημένα εισοδήματα, δεν ξέρω πως ακριβώς το εννοείς αλλά να έχουμε και κατα νου πως έχουμε και αρκετά παράσιτα σε αυτό τον τόπο.
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
Νομίζω η καμπάνια στο indiegogo είναι από τις πιο καινοτόμες λύσεις που έχουν αναζητηθεί έως τώρα.

Το επόμενο βήμα είναι αντίστοιχες καμπάνιες για ελάχιστα εγγυημένα εισοδήματα.

Το επόμενο βήμα είναι εγγυημένα εισοδήματα με κρυπτονομίσματα. Διαδίδοντας τα κρυπτονομίσματα μπορούμε να εξελίξουμε αυτούς τους τερατώδεις θεσμούς -και μεσαιωνικούς φίλε zoro1- και να προχωρήσουμε με παγκόσμια ειρήνη.

https://www.indiegogo.com/projects/greek-bailout-fund#/story
member
Activity: 63
Merit: 10
Καλησπέρα σε όλους και καλά ξεμπερδέματα με τους πολιτικούς μας!

Σε οτι αφορά το ανταλλακτήριο μας , λειτουργουμε κανονικά
με κάποιους περιορισμούς σε οτι αφορά νεους χρήστες(όρια)
και αναμένοντας βεβαια τα νεότερα απο την διαπραγμάτευση.

Θα δείτε και στα ελληνικά και διεθνή μίντια κάποια νέα σχετικά
με το ανταλλακτήριο μας το οποίο είναι το μοναδικό εν λειτουργία αυτή την στιγμή
στην Ελλάδα.
Για οποιαδήποτε απορία και ερώτηση , επικοινωνήστε με το [email protected]
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
απ'ότι καταλαβαίνω αγοράζουν με αυξημένη ισοτιμία για να ξεφορτωθούν μαύρα ευρώ.

γι'αυτό έχει πολλούς πωλητές και σε πολλές χώρες.
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
ολα τα περίμενα αλλά μαυραγορήτες που πουλάνε bitcoin στην Ελλαδα δεν το περίμενα με τίποτα  Grin
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
Πάντως το localbitcoin που κοίταγα τώρα οι τύποι απλά είναι μαυραγορήτες Tongue Μιλάμε πουλάνε τα bitcoin για 300 ευρώ το ένα! οκ...
εννοειται, τι περιμενες?
οπως καποιοι (δε λεμε ονοματα :p ) που αδειαζουν τα ραφια στα σουπερ μαρκετ για να τα βγαλουν στη μαυρη αγορα μετα!
νομιζουν οτι ζουμε στο 1940!  Shocked
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Πάντως το localbitcoin που κοίταγα τώρα οι τύποι απλά είναι μαυραγορήτες Tongue Μιλάμε πουλάνε τα bitcoin για 300 ευρώ το ένα! οκ...
legendary
Activity: 3402
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Πέδες καλησπέρα,

Μήπως ξέρει κανείς πως μπορούμε να αγοράσουμε bitcoin σε κάποιο σημείο στην αθήνα, δεδομένου οτι δεν έχουμε τράπεζες??
Και μήπως υπάρχει και καμία περίπτωση να έχει κανείς ιδέα πως μετατρέπουμε το bitcoin σε USD online και αν κοστίζει πολύ??

Ευχαριστώ!

Νομίζω το localbitcoins είναι μονόδρομος πλέον

https://localbitcoins.com/
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
ακριβως! αρχαια πραματα και αναποτελεσματικα!
μηπως να μας αδειαζαν τη γωνια γρηγορα-γρηγορα Wink
sr. member
Activity: 387
Merit: 250
Όλες οι τράπεζες μοιάζουν με αρχαίους ναούς

http://news247.gr/eidiseis/mixani-tou-xronou/mhxanh-toy-xronoy-kiones-metopes-kai-arxaies-parastaseis-giati-oi-trapezes-se-olo-ton-kosmo-moiazoyn-me-arxaioys-naous-mono-tyxaio-den-einai.3552316.html

Τα κρυπτονομίσματα είναι θεϊκό κατασκεύασμα. Οργανώνω θυσία στους Δελφούς με τρεις παρθένες, ένα βόδι και μία μαϊμού. Παρακαλείστε όσοι προσέλθετε να έχετε μαζί σας εκτυπωμένα πορτοφόλια bitcoin και άλλων κρυπτονομισμάτων για να κάνουμε ομαδικό προσκύνημα
Pages:
Jump to: