Pages:
Author

Topic: Bitcoin Gold(BTG) Forku gerçekleşti / ANKET - page 3. (Read 4052 times)

sr. member
Activity: 308
Merit: 253
Gece saat 03:00 gibi 491.407 numaralı block ile birlikte fork geçerkeleşti.

Şimdi sonuçlarını görme zamanı!
full member
Activity: 1302
Merit: 115
Pepemo.vip
Altcoinleri taş çatlasa %30 etkiler diye düşünüyorum, asıl hareketliliği 17 Kasım'dan sonra göreceğimiz kanısındayım.
sr. member
Yobit gün içerisinde BTG trade işlemlerini başlattı;
https://yobit.net/en/trade/BTG/BTC
hero member
Activity: 896
Merit: 630
Altcoinler 25 ekimden sonra kendine gelecektir ama uzun sürmeyecektir. 17 kasımdan sonra hepsi uçuşa geçer. Ben yine de altcoinlere gireceğim en fazla 1 hafta tutar karımı alır çıkarım. Sonra usdt ye geçer düşen btc yi alttan alırım.

beklenti o yönde umarım gene ters köşe olmayız.
uygulamayı düşündügünüz planın aynısını bende düşünüyordum eminim binlerce kişininde planı budur.
sr. member

Burada şunu unutmamak lazım BTG veren borsa ile BTG işlemi yapacak borsa FARKI önemli.

Önceki Forkda, BCH veren TR borsaları Withdrawal için sistemlerini açtıklarında(ki hemen o gün değil kendilerince sistemin tam güvenli olduğuna karar verdiklerinde!) BCH lerı işlem gören borsalara çekmek özellikle ilk günlerde neredeyse imkansızdı; 1 block ortalama 6-12 saatte bulunabildiğinden işlemler çok uzun sürüyodu. Elbette şimdi de kesinlkle öyle olacak diye birşey yok, fakat ihtimal dahilinde!

Eğer BTG lerı alıp bir süre tutma niyetiniz yoksa, mümkün olan en kısa sürede satayım istiyorsanız, Forka BTG işlemi yapacağını duyuran Exchange/Borslarda katılmak daha mantıklı olabilir.

Elbette malum olduğu üzere, RİSKİ tek başınıza üstleneceğinizi unutmayın!

Çok teşekkür ederim. Kulakta küpe olması gereken en önemli tavsiye bu sanırım.

Peki bu anlamda tavsiye edilen borsa Bittrex mi ? Alternatif olarak ne var... Özellikle Ağustos forkunda hızlı davranabilen arkadaşlar, tecrübelerine göre hangi platformu tavsiye eder ? Ne kadar duyuruları , açıklamaları takip etsekte , tecrübeleri dinlemek her zaman ağır basar.

Türk borsaları da destek verecek yüksek ihtimalle. Paribu' nun yaptığı açıklama var. Muhtemel bir fork'da BTCGold' larınız bakiyelendirilecektir demişler. Eğer TL ile al sat yapma amcı varsa Türk borsalarında da tutabilirsiniz. Fakat Türk borsaları biraz daha yavaş hareket ederler yabancılara göre. Bittrex bir nebze daha hızlı çözümleyecektir al/sat olayını.

Destek verecek olanların 2 kısıma ayrıldğına tekrar dikkat çekmek isterim;
BTG veren borsa ile BTG işlemi yapacak borsa FARKI önemli. Unutmayın daha önceki Forkda da TR borsaları BCH için de destek verdiler ama al-sat desteği değil, 1:1 oranında BCH verip, çekme desteği! Yani BCH lerinizi TR borsalarında satamazdınız çünkü işleme açmadılar!

Örneğin Paribunun bu Fork için açıklamasının son kısmı söyle;
"İlk etapta BTG bakiyeleri için sadece çekim işlemlerine olanak sağlanacak, markette alım satım olanağı sağlanması hususu, BTG'nin akıbeti takip edilerek, talep değerlendirilmesinden sonra netlik kazanacaktır."

Peki Paribu önceki Forkda nasıl bir açıklama yapmıştı;
"Paribu bir BTC/TL borsası olarak hizmet vermeye devam edecek olup, BCC'nin markete eklenip eklenmemesi konusu ise piyasalar netleştiğinde değerlendirilecektir."

Özetle BCH, TR borsalarında TL karşılığı al-sat işlemine açılmadı! Elbette bu BTG nin de açılmayacağı anlamına gelmez, ama açılacağı garantisi de vermez!

*BTG nin tam anlamıyla piyasalara girişi(deposit/withdrawal, buy-sell) 25 Ekim de değil, açıklamalara bakılırsa Forktan 1 hafta sonra; 1 Kasım gibi olacak!
full member
Activity: 182
Merit: 100
“Decentralized Transportation Economy”
Altcoinler 25 ekimden sonra kendine gelecektir ama uzun sürmeyecektir. 17 kasımdan sonra hepsi uçuşa geçer. Ben yine de altcoinlere gireceğim en fazla 1 hafta tutar karımı alır çıkarım. Sonra usdt ye geçer düşen btc yi alttan alırım.
sr. member
Activity: 588
Merit: 354
bu tür başlıklarda milletin kişisel temennilerini kesin olacakmış gibi lanse etmelerine uyuz oluyorum. ne bir analiz var ne de bir kaynak var... resmen kahve muhabbeti.

bakın bende altcoin'lere yatırım yapmış biriyim ve temennim fork'tan sonra XRP başta olmak üzere yatırım yaptığım diğer altcoin'lerin değerlenmesi. ama dediğim gibi bu sadece bir temenni. demiyorum ki "XRP uçacak kaçacak 2$ olacak...". buraya yazdıklarınızla bilerek ya da bilmeyerek insanları yönlendirdiğinizi unutmayın. bende ilk bu işlere ilk girdiğim zamanlarda sırf bu tür yorumlara bel bağlayıp para kaybetmiştim. tamam kabahat bende, doğru düzgün araştırmadan yatırım yapmamalıydım. ama işkembeden sallayan adamın hiç mi kabahati yok?

Bu sistemde teknik analiz pek tutmuyor . Balinalar ne isterse o oluyor . Kimseye güvenip yatırımda yapmayacaksın. Kendi doğrularınla sevinip kendi hatalarınızla üzülmek en mantıklısı .
member
Activity: 75
Merit: 10
bu tür başlıklarda milletin kişisel temennilerini kesin olacakmış gibi lanse etmelerine uyuz oluyorum. ne bir analiz var ne de bir kaynak var... resmen kahve muhabbeti.

bakın bende altcoin'lere yatırım yapmış biriyim ve temennim fork'tan sonra XRP başta olmak üzere yatırım yaptığım diğer altcoin'lerin değerlenmesi. ama dediğim gibi bu sadece bir temenni. demiyorum ki "XRP uçacak kaçacak 2$ olacak...". buraya yazdıklarınızla bilerek ya da bilmeyerek insanları yönlendirdiğinizi unutmayın. bende ilk bu işlere ilk girdiğim zamanlarda sırf bu tür yorumlara bel bağlayıp para kaybetmiştim. tamam kabahat bende, doğru düzgün araştırmadan yatırım yapmamalıydım. ama işkembeden sallayan adamın hiç mi kabahati yok?
ikm
sr. member
Activity: 420
Merit: 250
segwitin başarılı olması durumda ki öyle bir öngörüm fork olan coinleri silip atıcak gibi bir durum yaşanıcak bu beklenti çok kişi tarafından kabul göreceğini düşünüyorum . bakalım zaman göstericek ben segwitten sonra altcoinlerin hareketleneceğini düşünüyorum. ozmandan sonra yeni bir fork muahbbeti segwittin fork coinlerin değerini düşürmesi olayı gerçek olursa tekrar lanmazz diye umuyorum Cheesy
anu
legendary
Activity: 1218
Merit: 1001
RepuX - Enterprise Blockchain Protocol

Burada şunu unutmamak lazım BTG veren borsa ile BTG işlemi yapacak borsa FARKI önemli.

Önceki Forkda, BCH veren TR borsaları Withdrawal için sistemlerini açtıklarında(ki hemen o gün değil kendilerince sistemin tam güvenli olduğuna karar verdiklerinde!) BCH lerı işlem gören borsalara çekmek özellikle ilk günlerde neredeyse imkansızdı; 1 block ortalama 6-12 saatte bulunabildiğinden işlemler çok uzun sürüyodu. Elbette şimdi de kesinlkle öyle olacak diye birşey yok, fakat ihtimal dahilinde!

Eğer BTG lerı alıp bir süre tutma niyetiniz yoksa, mümkün olan en kısa sürede satayım istiyorsanız Forka BTG işlemi yapacağını duyuran Exchange/Borslarda katılmak daha mantıklı olabilir.

Peki bu anlamda tavsiye edilen borsa Bittrex mi ? Alternatif olarak ne var... Özellikle Ağustos forkunda hızlı davranabilen arkadaşlar, tecrübelerine göre hangi platformu tavsiye eder ? Ne kadar duyuruları , açıklamaları takip etsekte , tecrübeleri dinlemek her zaman ağır basar.

Türk borsaları da destek verecek yüksek ihtimalle. Paribu' nun yaptığı açıklama var. Muhtemel bir fork'da BTCGold' larınız bakiyelendirilecektir demişler. Eğer TL ile al sat yapma amcı varsa Türk borsalarında da tutabilirsiniz. Fakat Türk borsaları biraz daha yavaş hareket ederler yabancılara göre. Bittrex bir nebze daha hızlı çözümleyecektir al/sat olayını.
newbie
Activity: 16
Merit: 0

Eğer BTG lerı alıp bir süre tutma niyetiniz yoksa, mümkün olan en kısa sürede satayım istiyorsanız Forka BTG işlemi yapacağını duyuran Exchange/Borslarda katılmak daha mantıklı olabilir.

member
Activity: 83
Merit: 11
Computer Engineer
bitcoin fiyatı segvit sonrası çok etkili düşecek yeni bir haber çıkarmazlar ise
altcoinlerin bu fiyatı herkesin iştahını kabartıyor
hero member
Activity: 518
Merit: 500
Bir bok olmucak golddan öyle bir hava var ortamda
full member
Activity: 602
Merit: 120
Arkadaş bu fork fork ne muhabbet döndü ya insanların tek derdi para kazanmak ve para kazanmak için her şeyi yapıyorlar.. Tabi şanslı küçükler ne koparabilirse koparıyor ama diğer büyükler parayı çuval ile götürüyorlar resmen. Ama bu altcoinlerin ben daha fazla düşeceğini düşünmüyorum. Evet tekgerçek BTC ama insnalar yine bunlarda değişik hareketler yapacaklar ki daha fazla paralar kazanabilsinler. Umarım bu hareketlerde şanslı tarafta oluruz da en azından daha fazla zarar görmeden insanların gayesine bizde ulaşmış oluruz. Biraz daha para kazanmış oluruz.
full member
Activity: 490
Merit: 100
Altlardan çok bir atak beklemiyorum yatırım için parası bulunan hiç düşünmeden şuan bile alabilir btc ama sabretmesi gerek uzun vadede BTC kazandıracaktır.
newbie
Activity: 50
Merhaba,

BTG hakkında benim sorum şu; Örnek veriyorum BTCTurkte hesabımda 1 BTC var fork oldu block tamamlandı sonrasında hiç beklemeden BTCmi satsam sonrasında BTG yi alabiliyor muyum?

Video görüntüsü alırsan belki!!

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim, o zaman biz gibi küçük işlemler yapan BTC sahipleri için büyük risk. Genel olarak forktan sonra BTC nin düşeceğini söyleniyor böyle bir durumda BTG alalım derken BTC nin değerinin düşüşünü izleyeceğiz Smiley
sr. member
Merhaba,

BTG hakkında benim sorum şu; Örnek veriyorum BTCTurkte hesabımda 1 BTC var fork oldu block tamamlandı sonrasında hiç beklemeden BTCmi satsam sonrasında BTG yi alabiliyor muyum?

Video görüntüsü alırsan belki!!

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
Ben fonlarımı bittrexe çektim, hesaplara yansıttıktan bir süre sonra fork coin depositi kapalı oluyor, pump/dump o arada dönüyor, cüzdanda tutmaktansa borsada tutmak daha mantıklı geliyor bana
Cash forkunda da bittrexdeydim, güzel fırsatlar verdi, yine pusuya yattım bekliyorum bakalım
newbie
Activity: 50
Merhaba,

sr. member
Activity: 588
bence forktan sonra birçok altcoin 2x 3x yapacak.......

Umarım dediğiniz gibi olur diyorum fakat BTC de ağır bir düşüşte para alt lara değil de cebe kayıyor. Oylamadaki gibi çıksa sonuç yeter .
Pages:
Jump to: