Pages:
Author

Topic: Χρεωστικές κάρτες με Bitcoin [INFO] - page 10. (Read 106390 times)

sr. member
Activity: 503
Merit: 256
δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ξανά αλλά και η revolut πλέον παίζει με bitcoins!!
full member
Activity: 840
Merit: 128
Νομίζω ότι δεν υπάρχει καμία διαφορά μεταξύ του αγοράζω με κάρτα από καταστήματα και του "σηκώνω" λεφτα από ΑΤΜ.
Και στις δυο περιπτώσεις "τραβάς" λεφτά από τον λογαριασμό σου, το αν την μια φορά αγοράζεις τρόφιμα και την άλλη παίρνεις χαρτονομίσματα είναι το ίδιο πράγμα.

Θα ήθελα να κάνω και εγώ μια ερώτηση σχετικά με τις κάρτες. Αν για παράδειγμα βγάλω μια TenX ή Monaco και την φορτίζω με cryptocurrencies και την χρησιμοποιώ στην Ελλάδα για αγορές μόνο (καταστήματα) και όχι για αναλήψεις απο ATM πόσο ριψοκύνδινο είναι αυτό?
newbie
Activity: 2
Merit: 0
Θα ήθελα να κάνω και εγώ μια ερώτηση σχετικά με τις κάρτες. Αν για παράδειγμα βγάλω μια TenX ή Monaco και την φορτίζω με cryptocurrencies και την χρησιμοποιώ στην Ελλάδα για αγορές μόνο (καταστήματα) και όχι για αναλήψεις απο ATM πόσο ριψοκύνδινο είναι αυτό?
newbie
Activity: 3
Merit: 0
Γεια σε όλους,

Πρόκειται να λειτουργήσει μία ακόμη πλατφόρμα (Crypterium) που στηρίζεται στην έκδοση κάρτας με συνεδεδεμένο το Crypto Wallet.

Ο τρόπος λειτουργίας της είναι απλός: Μέσα από μία mobile εφαρμογή, σου εκδίδει μία virtual prepaid card ή οποία είναι συνδεδεμένη με το Crypto Wallet. Από εκεί, μπορείς να κάνεις συναλλαγές σε οποιδήποτε κατάστημα, σε οποιοδήποτε νόμισμα και ανεξαρτήτως ορίου, πληρώνοντας ουσιαστικά με το κρυπτονόμισμα της αρεσκείας σου, στην τρέχουσα συναλλαγματική του τιμή.

Η προμήθεια είναι αστεία (0,5%) σε σχέση με όσα χρεώνουν τα εναλλακτήρια που γνωρίζω και γίνεται με CRPT tokens (Τα tokens της Crypterium).

Μετά από πολύ μελέτη και αφού διάβασα προσεκτικά ότι έχει σχέση με το συγκεκριμένο ICO, έχω ήδη γραφτεί και πιστεύω ότι το Project αυτό, θα αλλαξει τον κόσμο των χρηματοοικονομικών συναλλαγών.

Περισσότερες πληροφορίε, μπορείτε να διαβάσετε εδώ: https://crypterium.io/

Για δωρεάν άνοιγμα λογαριασμού και επιπλέον 1% bonus στην αγορά Tokens: https://tokensale.crypterium.io/?ref=668a7b87f47a2dab9f4fd425


Mε δεδομένο ότι η Crypterium είναι ήδη στο Financial IT Top 50 των Digital Banks, νομίζω, αξίζει να ρίξετε μια ματιά.
full member
Activity: 294
Merit: 101
Free and Instant Cryptocurrency (Bitcoin, DASH, Ethereum, NEM) Transactions at SpectroCoin

https://blog.spectrocoin.com/en/2017/11/free-and-instant-cryptocurrency-bitcoin-dash-ethereum-nem-transactions-at-spectrocoin/

νομίζω η offchain συναλλαγές και αποστολές κάποιου coin κερδίζουν έδαφος στις πλατφόρμες πληρωμών. Μετά την square και το app της βλέπουμε και την spectrocoin να κάνει το ίδιο. Και offchain σημάινει να στέλνεις ψηφιακά νομίσματα με μηδενικά fee σε άλλους που χρησιμοποιούν την ίδια πλατφόρμα, wallet, exchange κτλ

Χωρίς fees μεν , αλλά σε μερικές πλατφόρμες εμφανίζουν όνομα αποστολέα και παραλήπτη! Πχ xapo !
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Free and Instant Cryptocurrency (Bitcoin, DASH, Ethereum, NEM) Transactions at SpectroCoin

https://blog.spectrocoin.com/en/2017/11/free-and-instant-cryptocurrency-bitcoin-dash-ethereum-nem-transactions-at-spectrocoin/

νομίζω η offchain συναλλαγές και αποστολές κάποιου coin κερδίζουν έδαφος στις πλατφόρμες πληρωμών. Μετά την square και το app της βλέπουμε και την spectrocoin να κάνει το ίδιο. Και offchain σημάινει να στέλνεις ψηφιακά νομίσματα με μηδενικά fee σε άλλους που χρησιμοποιούν την ίδια πλατφόρμα, wallet, exchange κτλ
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
visa kαι ανωνυμια δεν πανε μαζι, οπως και τραπεζα και ανωνυμια.
αν θετε ανωνυμια τοτε μονο cryptos,
A! kαι gloryhole  Tongue
full member
Activity: 230
Merit: 100
19/11/2018 - Capitulation !!!!
Υπάρχει κάρτα ανώνυμη που να μπορείς να κάνεις pos συναλλαγές στην Ελλάδα χωρίς όριο;

Οχι και μην περιμένεις να υπάρξει....
newbie
Activity: 89
Merit: 0
Τέτοια εντύπωση μου δίνει και εμένα αυτό το site. Όσο και να έχω ψάξει δεν βρίσκω τέτοια κάρτα.

Υπάρχει κάρτα ανώνυμη που να μπορείς να κάνεις pos συναλλαγές στην Ελλάδα χωρίς όριο;
full member
Activity: 230
Merit: 100
19/11/2018 - Capitulation !!!!
Εδώ μπορείς να παραγγείλεις μια ανώνυμη MasterCard με όριο αναλήψεων €12000 ημερησίως.

 Anonymous Bitcoin MasterCard®. The ANONYMOUS BITCOIN CARD Prepaid MasterCard is issued by Anonymous Cards Inc. under the license of MasterCard International Inc.

Δεν υπάρχει "Anonymous Cards Inc"

Το site είναι Scam
newbie
Activity: 29
Merit: 0
στην spectrocoin πάντως μου αλλαξαν την συνδεση τις κάρτας απο το πορτοφολι του ευρο σε πορτοφολι του btc σε ενα λεπτο ,τωρα περιμενω ακομα την πιστοποίηση τις διεύθυνσης
full member
Activity: 294
Merit: 101
Εδώ μπορείς να παραγγείλεις μια ανώνυμη MasterCard με όριο αναλήψεων €12000 ημερησίως.


Γιατί μου φαίνεται λίγο scam αυτή η κάρτα; Δηλαδή εσυ την έχεις δοκιμάσει και έχει αυτο το όριο;
full member
Activity: 148
Merit: 100
Εδώ μπορείς να παραγγείλεις μια ανώνυμη MasterCard με μηνιαίο όριο αναλήψεων €12000 ημερησίως.

Και όταν στην στείλουνε τι όνομα γράφει επάνω. Περίεργο πάντως που υπάρχουν τέτοιες κάρτες. Δεν είναι κακό βέβαια
full member
Activity: 140
Merit: 100
Εδώ μπορείς να παραγγείλεις μια ανώνυμη MasterCard με όριο αναλήψεων €12000 ημερησίως.
newbie
Activity: 89
Merit: 0
Υπάρχει κάποια ανώνυμη κάρτα που να έχει μόνο μηναίο όριο αναλήψεων (έστω και μικρό) από ΑΤΜ ; Δηλαδή να μην τρως πόρτα σε συνολικό ποσό πχ 1000 ευρώ.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
καποιος που εχει καρτα απο την spectrocoin, τι λογαρασμο στειλατε για την επιβεβαίωση της διεύθυνσης για την καρτα?

εγώ να σου πω έστειλα λογαριασμό της ΔΕΗ κανονικά στα Ελληνικά και μου τον δέχθηκαν.
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
με τι αιτιολογια? παντα λενε τι φταει.
ας πουμε σε μενα μου ειχαν πει οτι ο λογαριασμος ηταν πανω απο 6 μηνες επειδη διαβαζαν την ημερομηνια σε International φορματ
ενω ηταν σε ελληνικο φορματ Cheesy
newbie
Activity: 29
Merit: 0
 το εκανα με λογαριασμο της δεη και μου το απεριψαν,το ξαναεστειλα μιπως αλλαξουν γνωμη την δευτερη φορα
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
καποιος που εχει καρτα απο την spectrocoin, τι λογαρασμο στειλατε για την επιβεβαίωση της διεύθυνσης για την καρτα?
watt&volt
αλλα οποιοδηποτε λογαριασμο αρκει να πας κατω απο τα ελληνικα στοιχεια και να τα μεταφρασεις σε λατινικα γραμματα
ειτε με το Paint ή με αλλο προγραμμα Wink
newbie
Activity: 29
Merit: 0
καποιος που εχει καρτα απο την spectrocoin, τι λογαρασμο στειλατε για την επιβεβαίωση της διεύθυνσης για την καρτα?
Pages:
Jump to: