Pages:
Author

Topic: Χρεωστικές κάρτες με Bitcoin [INFO] - page 5. (Read 106390 times)

newbie
Activity: 12
Merit: 0
Επίσημη ενημέρωση από το Coinbase για τις κάρτες.
http://www.hallcrypto.gr/post/enimerosi-apo-to-coinbase-gia-agores-me-pistotikes-i-xreostikes-kartes
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
newbie
Activity: 18
Merit: 1
τι γιατι? ειναι τα εξοδα που χρεωσε. Δεν εχει εξοδα δημιουργιας iban,  δεν εχει εξοδα ετησια για την καρτα, δεν εχει εξοδα αποστολης της καρτας, ειναι το μοναδικο η απο τα ελαχιστα που πλεον παρεχει prepaid καρτα που μπορεις να την φορτωσεις απο bitcoin. Αλλα εχει εξοδα για αυτη την μεταφορα, 0.0025 btc h 1%, συν οτι το ανταλακτηριο που χρησιμοποιει προφανως δεν σου δινει την καλυτερη τιμη στην αγορα. Τα βαζεις ολα κατω και αποφασιζεις εαν συμφερει. Στην τελικη για να παρω 500 ευρο μετρητα εστειλα 531.9.  Θα μπορουσα να τα πουλησω ξερω γω 550 σε καποιον αλλον. Αλλα δεν θα ειχα πιστωτικη καρτα. Και δεν τα θελω σε ελληνικο λογαριασμο καθε μηνα
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
τα 32 ευρώ γιατί τα πληρωσες?
newbie
Activity: 18
Merit: 1
μολις εκανα την πρωτη μου καταθεση στο mistertango και ηταν αρκετα ευκολο. Συνεργαζονται με ανταλακτηριο οποτε εσυ στελνεις btc στην διευθηνση που σου λενε και στον λογαριασμο μετα απο λιγο φενονται καθαρα ευρο. Κρατησα γερα, καθως εχω την καρτα 2-3 βδομαδες τωρα, αλλα με το μπικουινι να εχει πεσει στα 6 χιλιαρικα θα ειχα απωλιες μεγαλες αν μετατρεπα btc  σε ευρο. Τωρα το εκανα στα 10800 Usd/btc.

Εστειλα 500 ευρο και στοιχισε 32 ευρο. Δεν πηρε ουτε 10 λεπτα για να φανουν, στην αρχη σου δειχνει την καταθεση σε btc, μετα απο λιγο ακουο ενα ομορφο μπιμπ και βλεπω τα ευρουλακια στον iban. Εχουν μινιμουμ fee 0.0025btc η 1%. Δηλαδη αν το 1% ειναι μικροτερο απο 0.0025btc, θα χρεωθεις μινιμουμ  0.0025btc. Οποτε δεν συμφερει να στελνεις μικρα ποσα. Εχεις δικαιωμα για αναληψη 200 ευρο 1 φορα το μηνα χωρις εξοδα. Μετα εχει εξοδα του atm συν δικα τους κανα 2% νομιζω. Πρωσοπικα θα συκωνω το 200ρι μου και τα υπολοιπα θα ειναι αγορες με την μαστερκαρντ η οποια λογικα θα περναει παντου. Κινηση κανα χιλιαρικο το μηνα συνολο. Ισως πληρωσο κανα ρευμα με αυτη συντομα. Γενικα περισοτερες εμπειριες συντομα που θα αρχισω να ξοδευω
member
Activity: 127
Merit: 13
Αρχιζω και κατεβαζω οτι εφαρμογη βρω να υπαρχει σε android απο τραπεζες και καρτες με κρυπτο.
θα προσπαθησω να κανω εγγραφη και επιβεβαιωση σε οσες μπορω και ο στοχος μου ειναι να δημιουργησω νεο νημα με ολο το feedback
jr. member
Activity: 63
Merit: 4
Location: Leningrad
Καλησπέρα, εγω τελικά πειρα IBAN απο την Leupay, όλα οκ, αλλά δεν έχω κανει ακόμη κάποια μεταφορά.
Οταν κάνω την πρώτη μεταφορά απο Kraken θα σας ενημερωσω.

Μου έβγαλε σήμερα το leypay οτι ο λογαριασμός της Μάλτας, ο πρώτος, θα λήξει στις 2-4. Υποπτέυομαι οτι ειναι λόγω των εμβασμάτων  bitcoin. Τους ρώτησα και περιμένω να μου πούν.

Όχι απλά αλλάζουν τα IBAN σε βουλγάρικα μιας και θα συνεργάζονται πλέον με την iCard.
Καμία σχέση με το bitcoin.
Ενδιαφέρον πάντως θα έχει η απάντηση που θα λάβεις. Wink
Ενημέρωσε αν θες.
full member
Activity: 230
Merit: 100
19/11/2018 - Capitulation !!!!
Υπαρχει κατι αλλο εκτος απο LeuPay που ειναι btc friendly?

wagecan και mistertango και n26 αλλα δεν τα έχω δοκιμάσει.
member
Activity: 164
Merit: 16
Υπαρχει κατι αλλο εκτος απο LeuPay που ειναι btc friendly?
newbie
Activity: 16
Merit: 0
Καλησπέρα, εγω τελικά πειρα IBAN απο την Leupay, όλα οκ, αλλά δεν έχω κανει ακόμη κάποια μεταφορά.
Οταν κάνω την πρώτη μεταφορά απο Kraken θα σας ενημερωσω.

Μου έβγαλε σήμερα το leypay οτι ο λογαριασμός της Μάλτας, ο πρώτος, θα λήξει στις 2-4. Υποπτέυομαι οτι ειναι λόγω των εμβασμάτων  bitcoin. Τους ρώτησα και περιμένω να μου πούν.

αλλάζουν τα iban τους γιαυτό έστειλαν email ότι το παλιό θα αντικατασταθεί με ένα καινούργιο.

Σοβαρά? Δεν το πρόσεξα. Τζάμπα τρόμαξα!
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Καλησπέρα, εγω τελικά πειρα IBAN απο την Leupay, όλα οκ, αλλά δεν έχω κανει ακόμη κάποια μεταφορά.
Οταν κάνω την πρώτη μεταφορά απο Kraken θα σας ενημερωσω.

Μου έβγαλε σήμερα το leypay οτι ο λογαριασμός της Μάλτας, ο πρώτος, θα λήξει στις 2-4. Υποπτέυομαι οτι ειναι λόγω των εμβασμάτων  bitcoin. Τους ρώτησα και περιμένω να μου πούν.

αλλάζουν τα iban τους γιαυτό έστειλαν email ότι το παλιό θα αντικατασταθεί με ένα καινούργιο.
newbie
Activity: 16
Merit: 0
Καλησπέρα, εγω τελικά πειρα IBAN απο την Leupay, όλα οκ, αλλά δεν έχω κανει ακόμη κάποια μεταφορά.
Οταν κάνω την πρώτη μεταφορά απο Kraken θα σας ενημερωσω.

Μου έβγαλε σήμερα το leypay οτι ο λογαριασμός της Μάλτας, ο πρώτος, θα λήξει στις 2-4. Υποπτέυομαι οτι ειναι λόγω των εμβασμάτων  bitcoin. Τους ρώτησα και περιμένω να μου πούν.
newbie
Activity: 18
Merit: 8
Καλησπέρα, εγω τελικά πειρα IBAN απο την Leupay, όλα οκ, αλλά δεν έχω κανει ακόμη κάποια μεταφορά.
Οταν κάνω την πρώτη μεταφορά απο Kraken θα σας ενημερωσω.
newbie
Activity: 7
Merit: 0
Καλησπερα και παλι σε ολους.Οποιος θελει ID,χαρτια και αριθμο τηλεωνου(οχι δεν ειναι πακιστανικα ουτε τα ID ουτε οι αριθμοι ουτε τιποτα!) ετοιμα για ταυτοποιηση για να ειναι ανωνυμος τελειως με τα verification σε οποιοδηποτε κρυπτονομισμα
μπορει να μου στειλει σε αυτο το email [email protected] οτι θελει να συζητησουμε και τιμες και οτι πληροφοριες θελει... ολες ξεκινανε απο 50ευρο και αναλογος.
member
Activity: 164
Merit: 16
Υπαρχει τιποτα που δουλευει αυτη τη στιγμη?

Η leupay οντος και εγω διαβαζω οτι δεν γουσταρει btc συναλλαγες οποτε υπαρχει κατι αλο ?
newbie
Activity: 16
Merit: 0
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
μπα τα ίδια είναι νομίζω
newbie
Activity: 89
Merit: 0
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
μικρά ποσά πάντα αν δεν θέλεις να μπλέξεις. Είναι γενικός κανόνας αυτός

Όσον αφορά την εφορία τί λες θα έχουμε πρόβλημα αν δεν τα δηλώσουμε τα χρήματα? Εσυ το κάνεις καιρό αυτό με την Leupay? Τί ποσά στέλνεις με εμβάσματα?

ότι και να μην δηλώσεις μπορεί μελλοντικά να σου δημιουργήσει πρόβλημα γιαυτό είναι αποκλειστικά ευθύνη του καθενός μας το τι θα πράξουμε. Δλδ δεν μπορώ να σου πω εγώ μην δηλώσεις τίποτα ούτε να τα δηλώσεις τα πάντα. Εσύ αποφασίζεις τι θα κάνεις.
legendary
Activity: 1274
Merit: 1006
Trainman
Τι έγινε με wirexapp έχει κανείς κάποιο νέο ?
Pages:
Jump to: