Pages:
Author

Topic: Χρεωστικές κάρτες με Bitcoin [INFO] - page 6. (Read 106390 times)

newbie
Activity: 16
Merit: 0
μικρά ποσά πάντα αν δεν θέλεις να μπλέξεις. Είναι γενικός κανόνας αυτός

Όσον αφορά την εφορία τί λες θα έχουμε πρόβλημα αν δεν τα δηλώσουμε τα χρήματα? Εσυ το κάνεις καιρό αυτό με την Leupay? Τί ποσά στέλνεις με εμβάσματα?
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
μικρά ποσά πάντα αν δεν θέλεις να μπλέξεις. Είναι γενικός κανόνας αυτός
newbie
Activity: 16
Merit: 0
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
newbie
Activity: 18
Merit: 8
Η γνώμη σας για το BitPanda Huh
Ακούω πολύ καλά λόγια.
newbie
Activity: 18
Merit: 8
Οχ, οπότε να περιμένω απάντηση από τον Chek2fire που φαίνεται pro στο αντικείμενο !!!
newbie
Activity: 16
Merit: 0
Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση!!
Επειδή είμαι άσχετος τι ειναι το leupay, κάτι σαν paypal?
Ποιό ανταλλακτήριο, προτείνεις ως πιο ασφαλές ?

το leupay είναι σαν ψηφιακή τράπεζα που σου δίνει και iban. Ανταλλακτήρια προτείνω το kraken και bitstamp και για altcoin το bittrex ενώ μπορείς να δεις και το spectrocoin αν και αυτό έχει λίγο ποιο πάνω τις τιμές πώλησης των ψηφιακών νομισμάτων καθώς στην ουσία δεν είναι ανταλλακτήρια αλλά πλατφόρμα πώλησης.

Κάπου διάβασα οτι η Leupay δέν θέλει να έχει πάρε-δώσε με συναλλαγές που αφορούν bitcoin και οτι αν μεταφέρεις ποσά από συναλλαγές με bitcoin ή άλλα κρυπτονομίσματα θα σου μπλοκάρει τον λογαριασμό και θα δεσμεύσει τα χρήματα. Επίσης διάβασα και την μαρτυρία ενός χρήστη που του μπλόκαραν τον λογαριασμό γιατι έκανε μετέφερε χρήματα από ανταλλακτήρια. Εσύ έχεις μεταφέρει χρήματα από ανταλλακτήρια εκεί για κάποιο χρονικό διάστημα έτσι ώστε να είμαστε σίγουροι?
newbie
Activity: 18
Merit: 8
Ευχαριστώ, θα κάνω λογαριασμό!!
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση!!
Επειδή είμαι άσχετος τι ειναι το leupay, κάτι σαν paypal?
Ποιό ανταλλακτήριο, προτείνεις ως πιο ασφαλές ?

το leupay είναι σαν ψηφιακή τράπεζα που σου δίνει και iban. Ανταλλακτήρια προτείνω το kraken και bitstamp και για altcoin το bittrex ενώ μπορείς να δεις και το spectrocoin αν και αυτό έχει λίγο ποιο πάνω τις τιμές πώλησης των ψηφιακών νομισμάτων καθώς στην ουσία δεν είναι ανταλλακτήρια αλλά πλατφόρμα πώλησης.
newbie
Activity: 18
Merit: 8
Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση!!
Επειδή είμαι άσχετος τι ειναι το leupay, κάτι σαν paypal?
Ποιό ανταλλακτήριο, προτείνεις ως πιο ασφαλές ?
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
newbie
Activity: 18
Merit: 8
Καλησπέρα σε όλους!!
Είμαι πολύ καινούργιος στο mining βασικά έχω αρχίσει πριν μερικές ημέρες χρησιμοποιώντας το gaming pc που έχω (1080ti).
Εχώ ξεκινήσει να κανω mining Ethereum και χρησιμοποιώ το pool ethermine.org και το myetherwallet.
Αυτό που ήθελα να ρωτήσω είναι, ποιός ειναι ο ευκολοτερος τρόπος να εξαργυρώσω τα Eth μετα το mining?
Ποιά κάρτα είναι η πίο αξιόπιστη, μπορω να την φωτώσω με Eth ή να την συνδέσω με το wallet μου και να χρησιμοποιώ τα Eth για αγορές στην ελλάδα και online?
Δεν με ενδιαφέρει η ανάληψη μετριτών.
Αν η ερώτηση μου ειναι ασχετη με το thread παρακαλώ να μπορείτε παραπεμψτε με σε καποιο link.
Ευχαριστώ!
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
και για steam games μέσω των καρτών στο bitrefil

https://www.bitrefill.com/

αν και είναι sold out θα επανέλθουν από τι λένε μέσα στην μέρα. Το bitrefil αγοράζεις και μονάδες για κινητά Smiley
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
για αγορες απο αμαζον υπαρχει τροπος οσο περιμενουμε τις νεες καρτες.
η σπεκτρο πουλαει amazon gift cards Με κρυπτος!
ζητω!
https://blog.spectrocoin.com/en/2016/01/bitcoin-amazon-gift-cards-for-us-germany-italy-france-spain-uk/
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
όπου έχω στείλει με σκανάρισμα και το bitstamp, spectrocoin δέχονται κανονικά Ελληνικούς λογαριασμούς

Στο bitpay έχω βρει εγώ προσωπικά πρόβλημα όπου δεν δέχονται αλλά μπορείς να στείλεις email σε οποιοδήποτε πάροχο και να σου στείλει άμεσα( Grin Grin Grin Grin Grin) μέσα σε μόνο 10 ημέρες( Grin Grin Grin) αντίγραφο στα αγγλικά.

αυτό δεν το ήξερα. Δλδ σε με ποιούς το έχεις κάνει και σου έχουν στείλει αντίγραφο? 10 μέρες δεν είναι και πολλές αν σκεφτείς ότι τρως πόρτα σχεδόν από όλους χωρίς έγγραφο στα αγγλικά.
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
το απλο ΕΛΤΑ που ειναι φτηνο και χρονοβορο ερχεται σπιτι, μεχρι τωρα. δεν ξερω αν αλλαξουν τα πραματα.
το συστημενο που ειναι πιο ακριβο και το κουριερ που ειναι γρηγορο θελει ταυτοτητα σε ο,τι σου στειλουν.
member
Activity: 127
Merit: 13
εχει σκεφτει κανεις να σβησει το ΑΦΜ απο τον λογαριασμο?
(για ευνοητους λογους  Tongue

χαχα σωστός!

Να ρωτήσω ξανά,
Για την tenx ή και για τις υπόλοιπες που αναφέρετε
πως έρχονται στα χέρια μας?
Δηλαδή με απλό ταχυδρομείο? συστημένο? με ΕΛΤΑ ή κούριερ?
Επίσης έρχεται σπίτι ή πάμε εμείς στο ταχυδρομείο κλασικά να το πάρουμε με ταυτότητα?

και με κούριερ το ίδιο?

ευχαριστώ
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
εχει σκεφτει κανεις να σβησει το ΑΦΜ απο τον λογαριασμο?
(για ευνοητους λογους  Tongue
b1t
member
Activity: 70
Merit: 10
όπου έχω στείλει με σκανάρισμα και το bitstamp, spectrocoin δέχονται κανονικά Ελληνικούς λογαριασμούς

Στο bitpay έχω βρει εγώ προσωπικά πρόβλημα όπου δεν δέχονται αλλά μπορείς να στείλεις email σε οποιοδήποτε πάροχο και να σου στείλει άμεσα( Grin Grin Grin Grin Grin) μέσα σε μόνο 10 ημέρες( Grin Grin Grin) αντίγραφο στα αγγλικά.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
όπου έχω στείλει με σκανάρισμα και το bitstamp, spectrocoin δέχονται κανονικά Ελληνικούς λογαριασμούς
Pages:
Jump to: