Pages:
Author

Topic: Χρεωστικές κάρτες με Bitcoin [INFO] - page 3. (Read 106390 times)

legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Η Revolut πλεον δε δεχεται εμβάσματα απο κρακεν, απο bitpanta και απο μερικα αλλα ανταλλακτήρια Sad
Περιμενα σημερα ενα εμβασμα και έφαγα ακυρο και βρηκα αυτο: https://community.revolut.com/t/kraken-sepa-withdrawal-reverted/38421/9
Παει κι αυτη, Ν26 πλέον και βλέπουμε..

Γαμωτο και την ειχα βολευτει
χωρις να ζητουν πολλα χαρτια για ανοιγμα λογαριασμου, πολυ καλη υποστηριξη,και αξιοπιστη

ρωτησα και εγω στην υποστηριξη τους και περιμενω και την δικια τους εκδοχη

γεγονος, τα νεα του bmxakias ειναι εγκυρα δυστηχως
για πειτε...
εχουμε καποια αλλη η οποια να μην ζηταει διαβατηριο και βιντεοκληση;

leupay αλλά διαβατήριο θα χρειαστείς χωρίς βιντεοκλήση
full member
Activity: 378
Merit: 126
Η Revolut πλεον δε δεχεται εμβάσματα απο κρακεν, απο bitpanta και απο μερικα αλλα ανταλλακτήρια Sad
Περιμενα σημερα ενα εμβασμα και έφαγα ακυρο και βρηκα αυτο: https://community.revolut.com/t/kraken-sepa-withdrawal-reverted/38421/9
Παει κι αυτη, Ν26 πλέον και βλέπουμε..

Γαμωτο και την ειχα βολευτει
χωρις να ζητουν πολλα χαρτια για ανοιγμα λογαριασμου, πολυ καλη υποστηριξη,και αξιοπιστη

ρωτησα και εγω στην υποστηριξη τους και περιμενω και την δικια τους εκδοχη

γεγονος, τα νεα του bmxakias ειναι εγκυρα δυστηχως
για πειτε...
εχουμε καποια αλλη η οποια να μην ζηταει διαβατηριο και βιντεοκληση;
full member
Activity: 378
Merit: 126
Η Revolut πλεον δε δεχεται εμβάσματα απο κρακεν, απο bitpanta και απο μερικα αλλα ανταλλακτήρια Sad
Περιμενα σημερα ενα εμβασμα και έφαγα ακυρο και βρηκα αυτο: https://community.revolut.com/t/kraken-sepa-withdrawal-reverted/38421/9
Παει κι αυτη, Ν26 πλέον και βλέπουμε..

Γαμωτο και την ειχα βολευτει
χωρις να ζητουν πολλα χαρτια για ανοιγμα λογαριασμου, πολυ καλη υποστηριξη,και αξιοπιστη

ρωτησα και εγω στην υποστηριξη τους και περιμενω και την δικια τους εκδοχη
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Η Revolut πλεον δε δεχεται εμβάσματα απο κρακεν, απο bitpanta και απο μερικα αλλα ανταλλακτήρια Sad
Περιμενα σημερα ενα εμβασμα και έφαγα ακυρο και βρηκα αυτο: https://community.revolut.com/t/kraken-sepa-withdrawal-reverted/38421/9
Παει κι αυτη, Ν26 πλέον και βλέπουμε..

πάντως και η leupay που τα δέχεται κανονικά έχω δει μηνύματα στο reddit κυρίως παλιότερα ότι έχει μπλοκάρει λογαριασμούς που έστελναν μεγάλα ποσά. Τώρα εγώ συντηρητικά που την χρησιμοποιώ για μικροποσά εδώ και τρεις μήνες μπορεί και παραπάνω δεν έχω αντιμετωπίσει μέχρι στιγμής το παραμικρό πρόβλημα.
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
Η Revolut πλεον δε δεχεται εμβάσματα απο κρακεν, απο bitpanta και απο μερικα αλλα ανταλλακτήρια Sad
Περιμενα σημερα ενα εμβασμα και έφαγα ακυρο και βρηκα αυτο: https://community.revolut.com/t/kraken-sepa-withdrawal-reverted/38421/9
Παει κι αυτη, Ν26 πλέον και βλέπουμε..
krk
newbie
Activity: 38
Merit: 0
Ευχαριστώ πολυ για την απάντηση!
jr. member
Activity: 63
Merit: 4
Location: Leningrad
H revolut τρέχει promotion έως 20 Απριλίου για την χώρα μας, με δωρεάν κάρτα για τους νέους λογαριασμούς.
https://www.revolut.com/gr/?p=GRLaunch
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Είναι λίγο μπερδεμα αυτό το μακρύ thread για ένα καινούργιο στο χώρο...

έτσι και αλλιώς πλέον οι κάρτες είναι σχεδόν ανύπαρκτες μετά το ban που έγινε από την visa. δλδ μόνο η wirex από τι γνωρίζω βγάζει πλέον τέτοιες κάρτες ενώ ακόμα περιμένουμε τους υπόλοιπους να ξαναρχίσουν να βγάζουν και τις δικές τους.
jr. member
Activity: 32
Merit: 1
Είναι λίγο μπερδεμα αυτό το μακρύ thread για ένα καινούργιο στο χώρο...
sr. member
Activity: 503
Merit: 256
καλά προσπαθώ εδώ και μέρες να γίνω verified με την wirex και μου χουν βγάλει την ψυχή, εκεί που ήμασταν ανώνυμοι πήγαμε στο άλλο άκρο!

εν τω μεταξύ όλο ρώσικα ονόματα μου απαντάνε!
newbie
Activity: 1
Merit: 0
newbie
Activity: 15
Merit: 2
ΕΓΩ ΠΑΝΤΩΣ ΔΟΚΙΜΑΣΑ ΤΟ MISTERTANGO ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΟ ΚΑΙ ΚΑΝΕΙ ACCEPT CRYPTO
jr. member
Activity: 63
Merit: 4
Location: Leningrad
Η αλήθεια είναι ένας φίλος που είχε δοκιμάσει παλιότερα μου το είπε αυτό, έγω τώρα γράφτηκα

Βέβαια, σε αυτό που λες για την χρέωση, εγώ την παράγγειλα χωρίς να πληρώσω κάτι, απλά έπρεπε να έχω στο λογαριασμό μου 10 ευρώ

Η έκδοση της κάρτας έχει χρέωση, 6€+6€ αποστολή νομίζω.
Απλά την προγούμενη βδομάδα είχαν promotion για δωρεάν έκδοση στους νέους χρήστες.
Μάλλον γι αυτό δεν χρεώθηκες.  Wink
member
Activity: 127
Merit: 13
Εγώ γράφτηκα στη κλασική revolut και θα μου στείλουν την mastercard τους
Παλια δεν έπαιζε η Ελλάδα για αποστολή πλαστικής κάρτας και είχαν μόνο την virtual, τώρα φαίνεται να το εντάξαν και το Ελλάδα Wink

Κρύπτο δεν διαθέτει για συναλλαγές, τουλάχιστο όχι ακόμα
Απλά μπορεί κάποιος να αγοράσει τα βασικά τρία κρύπτο και απλά να τα έχει χωρίς δυνατότητα για ξοδεμα

Από την αρχή έστελνε φυσική κάρτα η revolut και στην Ελλάδα.
Στις αρχές ήταν δωρεάν, ενώ αργότερα πρόσθεσαν μια μικρή χρέωση για την αρχική έκδοση.
Μήπως για αυτό μπερδεύεσαι;

Η αλήθεια είναι ένας φίλος που είχε δοκιμάσει παλιότερα μου το είπε αυτό, έγω τώρα γράφτηκα

Βέβαια, σε αυτό που λες για την χρέωση, εγώ την παράγγειλα χωρίς να πληρώσω κάτι, απλά έπρεπε να έχω στο λογαριασμό μου 10 ευρώ
jr. member
Activity: 63
Merit: 4
Location: Leningrad
Μου ήρθε μία απορία σχετικά με την Revolut
Μπορεί το π.χ Κρακεν, από λογαριασμό με τα ίδια στοιχεία με αυτά της Revolut να στείλει φίατ στην Revolut ?

Υπενθυμίζω ότι το Κρακεν λειτουργει με ΣΕΠΑ και απαιτεί να λαμβάνει και να στέλνει τραπεζικες μεταφορές χρημάτων ΜΟΝΟ κάτω απο το ίδιο όνομα

Έχω δοκιμάσει το αντίστροφο. Δηλαδή sepa revolut>kraken.
Εφόσον το IBAN στην revolut είναι προσωπικό δεν βλέπω να υπάρχει θέμα.
jr. member
Activity: 63
Merit: 4
Location: Leningrad
Εγώ γράφτηκα στη κλασική revolut και θα μου στείλουν την mastercard τους
Παλια δεν έπαιζε η Ελλάδα για αποστολή πλαστικής κάρτας και είχαν μόνο την virtual, τώρα φαίνεται να το εντάξαν και το Ελλάδα Wink

Κρύπτο δεν διαθέτει για συναλλαγές, τουλάχιστο όχι ακόμα
Απλά μπορεί κάποιος να αγοράσει τα βασικά τρία κρύπτο και απλά να τα έχει χωρίς δυνατότητα για ξοδεμα

Από την αρχή έστελνε φυσική κάρτα η revolut και στην Ελλάδα.
Στις αρχές ήταν δωρεάν, ενώ αργότερα πρόσθεσαν μια μικρή χρέωση για την αρχική έκδοση.
Μήπως για αυτό μπερδεύεσαι;
jr. member
Activity: 58
Merit: 10
Για όποιον εχει bitcoingold (BTG) απο το fork στην XAPO αποδεσμεύτηκαν για σκότωμα ....

το εξηγείς λίγο; δηλ. τα δέσμευσαν οι ίδιοι;
απλα ηταν δεσμευμενα (τα εβλεπες αλλά δεν ειχες προσβαση σε αυτα) εννοειται για την ασφαλεια μας σας χρηστες εως οτου η εταιρια θεωρησει οτι ειναι ασφαλες να μας τα δωσει.  Grin

Το σημερινο email

As you may know, on Tuesday, October 24th at 1:20 am GMT approximately, the Bitcoin network experienced another fork in the Bitcoin blockchain, creating a  new digital asset called “Bitcoin Gold” (BTG).
As a result, anyone owning Bitcoin at the moment of the fork received an identical amount of Bitcoin Gold. So if you had Bitcoin at Xapo at the time of the fork, you received an equivalent amount, which is visible in your created Bitcoin Gold pocket.Starting March 14th, your BTG Pocket will be enabled and you'll be able to withdraw your entire Bitcoin Gold balance to an external Bitcoin Gold address. Xapo may eventually offer the option to convert your BTG into BTC, which shall be available or not, at the sole discretion of Xapo, based upon market conditions. In case conversion is not available, your only option will be to withdraw your BTG to an external BTG address. You will only be able to withdraw the total amount of your BTG balance within a limited amount of time, starting March 14th until a deadline of June 14th, at 23:00 GMT, after which a mandatory conversion process will take place according to the information that is already available at our FAQ section. Visit our FAQ section to find out how to withdraw your BTG, step by step. For more information feel free to contact us. We will be happy to assist you!
Best regards, Xapo Team


και η εξηγηση γιατι ηταν δεσμευμενα μεχρι τωρα

https://support.xapo.com/xapo-bitcoin-gold-update/view=faq

Where can I see my BTG in my Xapo account?
On the day of the fork, 24th of October 2017, we’ve made your Bitcoin Gold Pocket visible just within a few hours after the Bitcoin Gold fork took place.

When will I access my Bitcoin Gold?
Xapo’s main priority is the security of our operations and the safety of our customers’ assets. For BTG, we have had to put together operational signature processes similar to the ones we use to sign BTC so that we can maintain our high-security standards.




sr. member
Activity: 503
Merit: 256
Για όποιον εχει bitcoingold (BTG) απο το fork στην XAPO αποδεσμεύτηκαν για σκότωμα ....

το εξηγείς λίγο; δηλ. τα δέσμευσαν οι ίδιοι;
jr. member
Activity: 58
Merit: 10
Για όποιον εχει bitcoingold (BTG) απο το fork στην XAPO αποδεσμεύτηκαν για σκότωμα ....
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Εγώ γράφτηκα στη κλασική revolut και θα μου στείλουν την mastercard τους
Παλια δεν έπαιζε η Ελλάδα για αποστολή πλαστικής κάρτας και είχαν μόνο την virtual, τώρα φαίνεται να το εντάξαν και το Ελλάδα Wink

Κρύπτο δεν διαθέτει για συναλλαγές, τουλάχιστο όχι ακόμα
Απλά μπορεί κάποιος να αγοράσει τα βασικά τρία κρύπτο και απλά να τα έχει χωρίς δυνατότητα για ξοδεμα

Μου ήρθε μία απορία σχετικά με την Revolut
Μπορεί το π.χ Κρακεν, από λογαριασμό με τα ίδια στοιχεία με αυτά της Revolut να στείλει φίατ στην Revolut ?

Υπενθυμίζω ότι το Κρακεν λειτουργει με ΣΕΠΑ και απαιτεί να λαμβάνει και να στέλνει τραπεζικες μεταφορές χρημάτων ΜΟΝΟ κάτω απο το ίδιο όνομα

αυτό το κάνω με leupay φαντάζομαι θα γίνετε και με revolut. Φυσικά τα στοιχεία και το όνομα σου θα πρέπει να είναι το ίδιο και στην Revolut
Pages:
Jump to: