Pages:
Author

Topic: Χρεωστικές κάρτες με Bitcoin [INFO] - page 4. (Read 106390 times)

legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
sto IBAN της Mistertango εχω στειλει sepa και απο κρακεν και απο bitstamp με μηδεν εξοδα απο μεριας της!
συμφερει σιγουρα απο το να μετατρεψεις btc οπου κραταει 1%. επισης πανω απο 200ε αναληψη σε ΑΤΜ κραταει 2%.
αν οι ρεβολουτ, Ν26 δινουν ευρωπαικο ΙΒΑΝ,  τοτε μπορεις και σε αυτες να στειλεις sepa
απο τα ανταλλακτηρια απλα δεν γνωριζω την πολιτικη που εχουν για τετοιου ειδους εμβασματα.

p.s. τετοια διαφημιση που εχω ριξει στη mistertango θα επρεπε ολοι να ειχαν παρει την καρτα τους ηδη!  Tongue

full member
Activity: 378
Merit: 126
Εγώ γράφτηκα στη κλασική revolut και θα μου στείλουν την mastercard τους
Παλια δεν έπαιζε η Ελλάδα για αποστολή πλαστικής κάρτας και είχαν μόνο την virtual, τώρα φαίνεται να το εντάξαν και το Ελλάδα Wink

Κρύπτο δεν διαθέτει για συναλλαγές, τουλάχιστο όχι ακόμα
Απλά μπορεί κάποιος να αγοράσει τα βασικά τρία κρύπτο και απλά να τα έχει χωρίς δυνατότητα για ξοδεμα

Μου ήρθε μία απορία σχετικά με την Revolut
Μπορεί το π.χ Κρακεν, από λογαριασμό με τα ίδια στοιχεία με αυτά της Revolut να στείλει φίατ στην Revolut ?

Υπενθυμίζω ότι το Κρακεν λειτουργει με ΣΕΠΑ και απαιτεί να λαμβάνει και να στέλνει τραπεζικες μεταφορές χρημάτων ΜΟΝΟ κάτω απο το ίδιο όνομα
full member
Activity: 378
Merit: 126
Θα μπορουσε καποιος να συνοψισει τη σημερινη κατασταση ως προς το τι δουλευει αυτη τη στιγμη?

Ξερω οτι spectro "is working on a solution soon" αλλα θα ηθελα να καταλαβω τι επιλογες εχουμε αυτη τη στιγμη για εταιρειες που δεχονται κρυπτο και εχουν καρτες που δουλευουν.

Ευχαριστω

Λειτουργούν όσες έχουν να κάνουν με mastercard αλλά όχι ακόμα με visa
π.χ., Ν26, leupay, mistertango

Βέβαια οι προαναφερθείσας δεν δέχονται κρύπτο, μόνο μεταφορές από τράπεζα ή exchange
Κάτι σημαντικό για  Ν26, leupay, όταν δουν να κινουνται μεγάλα ποσα, πχ 5000 το μηνα, υπάρχει μεγάλη περίπτωση να "παγώσουν" την κάρτα του κατόχου

Η mistertango δέχετε bitcoin.

Εχεις δίκιο, μόλις το διόρθωσα!
member
Activity: 127
Merit: 13
Εγώ γράφτηκα στη κλασική revolut και θα μου στείλουν την mastercard τους
Παλια δεν έπαιζε η Ελλάδα για αποστολή πλαστικής κάρτας και είχαν μόνο την virtual, τώρα φαίνεται να το εντάξαν και το Ελλάδα Wink

Κρύπτο δεν διαθέτει για συναλλαγές, τουλάχιστο όχι ακόμα
Απλά μπορεί κάποιος να αγοράσει τα βασικά τρία κρύπτο και απλά να τα έχει χωρίς δυνατότητα για ξοδεμα
full member
Activity: 230
Merit: 100
19/11/2018 - Capitulation !!!!
Θα μπορουσε καποιος να συνοψισει τη σημερινη κατασταση ως προς το τι δουλευει αυτη τη στιγμη?

Ξερω οτι spectro "is working on a solution soon" αλλα θα ηθελα να καταλαβω τι επιλογες εχουμε αυτη τη στιγμη για εταιρειες που δεχονται κρυπτο και εχουν καρτες που δουλευουν.

Ευχαριστω

Λειτουργούν όσες έχουν να κάνουν με mastercard αλλά όχι ακόμα με visa
π.χ., Ν26, leupay, mistertango

Βέβαια οι προαναφερθείσας δεν δέχονται κρύπτο, μόνο μεταφορές από τράπεζα ή exchange
Κάτι σημαντικό για  Ν26, leupay, όταν δουν να κινουνται μεγάλα ποσα, πχ 5000 το μηνα, υπάρχει μεγάλη περίπτωση να "παγώσουν" την κάρτα του κατόχου

Η mistertango δέχετε bitcoin.
full member
Activity: 378
Merit: 126
Θα μπορουσε καποιος να συνοψισει τη σημερινη κατασταση ως προς το τι δουλευει αυτη τη στιγμη?

Ξερω οτι spectro "is working on a solution soon" αλλα θα ηθελα να καταλαβω τι επιλογες εχουμε αυτη τη στιγμη για εταιρειες που δεχονται κρυπτο και εχουν καρτες που δουλευουν.

Ευχαριστω

Λειτουργούν όσες έχουν να κάνουν με mastercard αλλά όχι ακόμα με visa
π.χ., Ν26, leupay

Βέβαια οι προαναφερθείσας δεν δέχονται κρύπτο, μόνο μεταφορές από τράπεζα ή exchange
Κάτι σημαντικό για  Ν26, leupay, όταν δουν να κινουνται μεγάλα ποσα, πχ 5000 το μηνα, υπάρχει μεγάλη περίπτωση να "παγώσουν" την κάρτα του κατόχου
newbie
Activity: 2
Merit: 0
Παίδες καλησπέρα,

Ερώτηση γιατι είμαι εντελως αδαής απο τις κάρτες αυτες. Αν λογου χαρη παρω μια spectrocoin καρτα θα μπορώ να βγάζω 2000 € την ημέρα από το ΑΤΜ με προμήθεια 3% ? Πέραν του ημερησίου υπάρχει καποιο άλλο όριο? Πχ 10.000 το χρόνο ή μπορει να βγάζω καθε μέρα? Μιλάω πάντα για verified λογαριασμους. Στο site λεει και για ενα  3rd party load fee στα 1,99%, γνωριζει κανεις τι ειναι αυτο?
Ευχαριστω!
member
Activity: 97
Merit: 10
Θα μπορουσε καποιος να συνοψισει τη σημερινη κατασταση ως προς το τι δουλευει αυτη τη στιγμη?

Ξερω οτι spectro "is working on a solution soon" αλλα θα ηθελα να καταλαβω τι επιλογες εχουμε αυτη τη στιγμη για εταιρειες που δεχονται κρυπτο και εχουν καρτες που δουλευουν.

Ευχαριστω
full member
Activity: 378
Merit: 126
Καλό νέο μέσα στα κακά νέα ότι η wirex άρχισε διάθεση νέων καρτών! Αρχικά μόνο για Αγγλία και από τέλος του μήνα και για Ελλάδα! Καλή αρχή και πάλι!

ε σίγουρα θα ακολουθήσει και spectro

Κάπου διάβασα ότι κάτι σχετικό ανέφερε και η tenx αλλά τωρα που το έψαχνα δε το βρήκα... περίεργο
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Καλό νέο μέσα στα κακά νέα ότι η wirex άρχισε διάθεση νέων καρτών! Αρχικά μόνο για Αγγλία και από τέλος του μήνα και για Ελλάδα! Καλή αρχή και πάλι!

ε σίγουρα θα ακολουθήσει και spectro
full member
Activity: 294
Merit: 101
Καλό νέο μέσα στα κακά νέα ότι η wirex άρχισε διάθεση νέων καρτών! Αρχικά μόνο για Αγγλία και από τέλος του μήνα και για Ελλάδα! Καλή αρχή και πάλι!
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
εχω και εγώ update για mistertango, σχετικό με το verification

Δεν δέχοντε με τίποτα αποστολή ταυτοτητας κλπ μέσω αρχείων και ούτε καν φωτογραφία της φωτογραφίας
πχ, έχω κανει verify, δε θυμάμαι σε ποια, στέλνοντας σε αρχείο ή ακόμα και φωτογραφίζοντας την σελφι μου που κρατάω την ταυτότητα..

Ε και πότε, όσες φορές και να προσπάθησα τόσα μαιλ αποτυχίας λάμβανα
απο οτι εχω καταλαβει το verification γινεται απο το app του κινητου. ενεργοποιει την καμερα και φωτογραφιζει την ταυτοτητα νεου τυπου
και βγαζει και τη σελφι χωρις να κρατας κατι. δεν εστειλα τιποτα με μειλ
full member
Activity: 378
Merit: 126
εχω και εγώ update για mistertango, σχετικό με το verification

Δεν δέχοντε με τίποτα αποστολή ταυτοτητας κλπ μέσω αρχείων και ούτε καν φωτογραφία της φωτογραφίας
πχ, έχω κανει verify, δε θυμάμαι σε ποια, στέλνοντας σε αρχείο ή ακόμα και φωτογραφίζοντας την σελφι μου που κρατάω την ταυτότητα..

Ε και πότε, όσες φορές και να προσπάθησα τόσα μαιλ αποτυχίας λάμβανα
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
Nεοτερα για τη μιστερτανγκο
τελικα δεν κραταει fees ουτε για σεπα εμβασματα που δεχεται!
εστειλα απο κρακεν, πηρε μια μερα βεβαια αλλα ολα οκ.
συμφερει απο το να μετατρεψεις btc Οπου τοτε σου κρατει 1%
full member
Activity: 378
Merit: 126
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
Spectrocoin μου απερριψε ταυτοτητα παλιου τυπου. (χωρις λατινικους χαρακτηρες).
Ειχα βαλει και υδατογραφημα βεβαια για λογους ασφαλειας.

Τι αλλο μπορει να περασει?  Διπλωμα δεν δεχονται... το ειχαν απορριψει κ αυτο παλιοτερα.
πλεον δεχονται μονο διαβατηριο (οχι ληγμενο) και ταυτοτητα νεου τυπου, οποτε την επισκεψη στην αστυνομια δεν τη γλυτωνουμε  Grin
στη σπεκτρο σταματησε να δουλευει η αποστολη ΣΕΠΑ (σεμη verified λογαριασμους)
ενω ευτυχως δουλευουν ακομα οι αμαζον gift cards αν και σου κρατανε 1-2%
αλλα δε βαριεσαι, κανεις αγορες που δε φαινονται πουθενα ως εξοδα-τεκμηριο Wink
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
να καταθεσω την εμπειρια μου για τη  mistertango η οποια προς το παρον δουλευει αψογα και ειναι ταχυτατη.
1. το verification εγινε με ληγμενο διαβατηριο και selfie
απο το κινητο σε μερικα λεπτα και ταυτοχρονα σταλθηκε η χρεωστικη χωρις να πληρωσω τιποτα.
2. η καρτα εφτασε σε 2 βδομαδες και δουλευει παντου (POS) χωρις κολληματα. (ακομα δεν εχω βγαλει απο ΑΤΜ ρευστο)
3. το λιθουανικο ΙΒΑΝ σου επιτρεπει να στελνεις ΣΕΠΑ παντου στην ευρωπη σε μια εργασιμη χωρις εξοδα και το κυριοτερο χωρις CC
4. η φoρτωση με BTC ειναι γρηγορη και σου κραταει 1% αλλα με καλη ισοτημια btc-eur (ολες οι εταιριες κρατανε ισως και παραπανω ακομα και αν δεν το παραδεχονται)
ελπιζω να υπαρξουν κι αλλες online banks σαν αυτην.
jr. member
Activity: 63
Merit: 4
Location: Leningrad
jr. member
Activity: 55
Merit: 3
Spectrocoin μου απερριψε ταυτοτητα παλιου τυπου. (χωρις λατινικους χαρακτηρες).
Ειχα βαλει και υδατογραφημα βεβαια για λογους ασφαλειας.

Τι αλλο μπορει να περασει?  Διπλωμα δεν δεχονται... το ειχαν απορριψει κ αυτο παλιοτερα.
Pages:
Jump to: