Pages:
Author

Topic: Χρεωστικές κάρτες με Bitcoin [INFO] - page 33. (Read 106390 times)

hero member
Activity: 812
Merit: 1000
μωρε μπραβο ταχυτητα, απαντησαν κιολας!

   
Alena K (Wirex Limited)
Dec 22, 07:09

Hello,
Thank you for your request.

Such 2FA behavior is not usual. Could you please confirm you are using Google Authenticator for 2FA, and that your phone date, time and time zone are detected automatically (and not set manually). Have you tried to re-enable 2FA?

These are two different rates. On our main page you see Buy rate (but bitcoins is not yet available, but coming very soon). Inside your account you see Sell rate (used to load your card, i.e. for selling your bitcoins). Those rates can be pretty different.
We have integrated several bitcoin exchanges it order to get the best possible rates.

Please let me know if you have any questions.

Kind regards,
E-Coin Team
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
πολυ καλο αν δουλεψει. θα εχεις πολυ χαμηλα fees, καθολου ορια και γλυτωνεις τo verification!
το σημαντικοτερο θα ειναι αν λειτουργησει το αποκεντρωμενο ανταλλακτηριο μεταξυ btc/fiat.
αυτο θα ειναι η πραγματικη επανασταση!

Οσον αφορα την e-coin, τωρα τελευταια εχει θεματακια.
1. μερικες φορες δεν δεχεται τον 2FA κωδικο, πρεπει να περιμενω να δωσω τον επομενο για να μπει
2. στο φορτωμα εχει στανταρ 10ε κατω απο την τιμη της αγορας ενω στην αρχικη σελιδα πριν κανω Login
δειχνει την τιμη της αγορας! (το εκλαμβανω ως fee της υπηρεσιας, αλλιως ειναι Bug)

τους εστειλα μυνημα
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003
πολυ καλο αν δουλεψει. θα εχεις πολυ χαμηλα fees, καθολου ορια και γλυτωνεις τo verification!
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Αυτό εδώ το έχετε δεί? Φαίνεται αρκετά υποσχόμενο και πολύ καλό αν γίνει ποτέ πραγματικότητα

https://plutus.it/

έτσι όπως περιγράφετε είναι ο τέλειος συνδιασμός του bitcoin και ethereum blockchain

https://medium.com/block-chain/spend-bitcoin-at-over-32-million-contactless-terminals-worldwide-by-proxy-c4c0697521ff#.w0xs4trap
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
μου είχε έρθει email, πήρα μέρος  Cheesy αν και ποτέ δεν κερδίζω κάτι  Undecided

πάντως είμαι ικανοποιημένος από την κάρτα.
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
χαλαλι το fee. Η καρτουλα ειναι το απολυτο e-penis!
οχι μονο πουλας μουρη, αλλα αισθανεσαι και ο "κολομβος" της νεας οικονομιας
αφου πληρωνεις με μιναρισμενα BTC!

Αυτό ακριβώς!!! Εντάξει εγώ δεν μινάρω, αλλά όπως και να χει το πράγμα, είναι τρελή φάση να βλέπεις τα βλέμματα των γύρω σου όταν τους λες ότι αγόρασες κάτι ή πλήρωσες λογαριασμό με bitcoin... Και να τους εξηγείς ότι η πληρωμή έγινε με πιστωτική κάρτα που φόρτωσες με bitcoin και ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΒΓΑΛΕΣ ΑΠΟ ΤΡΑΠΕΖΑ!!!

Εκεί κάτι παθαίνει το μυαλό τους, σαν να μπλοκάρει ένα πράγμα, γιατί δεν μπορούν να το αντιληφθούν, είναι κάτι εξωπραγματικό γι αυτούς.

Η καλύτερη φιγούρα πάντως γίνεται στο έτερον ήμισυ, όταν σε ρωτάει αν έχεις στο paypal υπόλοιπο γιατί θέλει να αγοράσει κάτι από ebay και εσύ λες "θα το αγοράσω με bitcoin"  Cheesy
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
για μικροαγορές σιγά και το fee που έχει. Προχθές ήθελα να αγοράσω κάτι από το amazon.fr. Εβαλα δύο κάρτες ελληνικές και δεν τις δέχθηκαν. Ε το επόμενο που έκανα ήταν να το αγοράσω με την κάρτα της spectrocoin.
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
χαλαλι το fee. Η καρτουλα ειναι το απολυτο e-penis!
οχι μονο πουλας μουρη, αλλα αισθανεσαι και ο "κολομβος" της νεας οικονομιας
αφου πληρωνεις με μιναρισμενα BTC!
σε μερικες δεκαετιες θα μας βγαζουν στα ντοκιμαντερ να λεμε τις ιστοριες της γεννησης και επικρατησης του BTC
οπως εβγαζαν πριν χρονια αυτους που πολεμησαν στον 2ο παγκοσμιο πολεμο.
δε  νομιζω να ζει κανεις σημερα απ' αυτους.  Grin
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
εκανα σημερα την παρθενικη μου αγορα απο καταστημα με την ecoin.
ολα καλα. εφοσον στη συναλλαγη δεν κραταει fee, μηπως το κραταει στη μετατροπη BTC-->euro?
και ποσο ειναι αυτο, 3%?
παντως οπως και να εχει, το να πουλησεις Btc σε ανταλλακτηριο και να τα φερεις με sepa βγαινει πολυ πιο φτηνα, κατω απο 1% με προχειρο υπολογισμο.

Την ώρα της συναλλαγής δεν σου κρατάει για την μετατροπή από BTC σε euro γιατί στα έχει ήδη κρατήσει όταν τη φορτώνεις. Αν θυμάμαι καλά, ενώ η ισοτιμία όταν έκανα τη φόρτιση ήταν 305 ευρώ, μου έκανε τη φόρτιση γύρω στα 6-8 ευρώ πιο κάτω.

Από συναλλαγές που έχω κάνει, δεν έχω δει να μου κρατάει προμήθεια, πλην του 1 ευρώ που τραβάει αυτόματα κάθε μήνα για συντήρηση της κάρτας.
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
εκανα σημερα την παρθενικη μου αγορα απο καταστημα με την ecoin.
ολα καλα. εφοσον στη συναλλαγη δεν κραταει fee, μηπως το κραταει στη μετατροπη BTC-->euro?
και ποσο ειναι αυτο, 3%?
παντως οπως και να εχει, το να πουλησεις Btc σε ανταλλακτηριο και να τα φερεις με sepa βγαινει πολυ πιο φτηνα, κατω απο 1% με προχειρο υπολογισμο.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Δεν έχω οδική βοήθεια γμτ αλλά ποιάς οδικής βοήθειας έχει στα Αγγλικά το ασφαλιστήριο της?
sr. member
Activity: 617
Merit: 253
Πολυ καλη ιδεα αυτη με την πράσινη κάρτα της ασφαλείας αυτοκινητου, θα δοκιμασω και γω να κανω ταυτοποίηση σε καποιο ανταλακτηριο να δουμε.
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Σχετικά με το verification, βρήκα πλέον έναν πολύ απλό τρόπο.

Για τη διεύθυνση κατοικίας επειδή δεν έχω κάποιο λογαριασμό ΔΕΚΟ ή κινητής που να είναι στα αγγλικά, στέλνω πλέον την πράσινη κάρτα της οδικής βοήθειας (έχει τα πάντα + τη διεύθυνσή μου στα αγγλικά).

Με την ταυτότητα δεν θα έχεις πρόβλημα γιατί αναγράφει ονοματεπώνυμο και με λατινικούς χαρακτήρες.

Υ.Γ. Μόλις ανανέωσα το ασφαλιστήριο χρησιμοποιώντας την e-coin  Grin

hero member
Activity: 812
Merit: 1000
παρελαβα και την ecoin σε πλαστικο. εφοσον ακομα και η virtual εχει 1ε/μηνα fee
λεω να την εχω και για αλλες δουλειες.
την ενεργοποιησα πανευκολα στο site χωρις να παρω τηλεφωνο στο +44....  που ελεγε το χαρτι
ελπιζω να την δεχονται σε super market και καταστηματα. το καλο ειναι που εχει οριο 2500ε χωρις verification
(νομιζω το ψηλοτερο απο ολες τις αλλες)
δοκιμασε κανεις να στειλει χαρτια για verification? ελληνικα δεχονται και ποσο παει το οριο τοτε?
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
όχι αλλά αν είναι μικρά τα ποσά είναι και μικρά τα fee που δεν ενοχλούν
hero member
Activity: 546
Merit: 500
Κι εμένα μόλις μου ήρθε η κάρτα της Bit-x και όπως ήρθε έφαγε κόψιμο και πέταμα στα σκουπίδια.Με τέτοια fees δεν αξίζει καθόλου.
μην εισαι τοσο σκληρος. κανεις κακο στην πωληση μου Grin
εγω δεν την πεταω, μπορει καποιος να ειναι οκ με τα fees

Δεν νομίζω να υπάρχει κάποιος νοήμων που θα είναι οκ με τέτοια fees, ενώ υπάρχουν πολλές φθηνότερες και καλύτερες επιλογές.
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
Κι εμένα μόλις μου ήρθε η κάρτα της Bit-x και όπως ήρθε έφαγε κόψιμο και πέταμα στα σκουπίδια.Με τέτοια fees δεν αξίζει καθόλου.
μην εισαι τοσο σκληρος. κανεις κακο στην πωληση μου Grin
εγω δεν την πεταω, μπορει καποιος να ειναι οκ με τα fees
hero member
Activity: 546
Merit: 500
Κι εμένα μόλις μου ήρθε η κάρτα της Bit-x και όπως ήρθε έφαγε κόψιμο και πέταμα στα σκουπίδια.Με τέτοια fees δεν αξίζει καθόλου.
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Ένα μικρό update σχετικά με την e-coin

Τώρα μπορεί να φορτωθεί και από paysafe με ένα αρκετά τσιμπημένο fee 9% αν δεν κάνω λάθος.
Pages:
Jump to: