Pages:
Author

Topic: Χρεωστικές κάρτες με Bitcoin [INFO] - page 35. (Read 106390 times)

legendary
Activity: 910
Merit: 1000
και Ελλάδα.

Συγκεκριμένα από Ελλάδα το συνάντησα στο site της cosmote, σε αγορά υπηρεσιών κινητής τηλεφωνίας.

έχω στείλει ερώτηση στο e-coin και περιμένω απάντηση.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
που το συναντάς Ελλάδα?
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Ρε παιδιά για λύστε μου μια απορία...

Ολοένα και πιο συχνά συναντάω αυτό: "Σημείωση: Για να πραγματοποιηθεί η συναλλαγή, θα πρέπει η κάρτα σας να έχει εγγραφεί στο πρόγραμμα ασφαλών συναλλαγών 3D Secure / Mastercard SecureCode / Verified by Visa."

Με αποτέλεσμα να μην γίνεται αποδεκτή η e-coin κάρτα.

Τι είναι αυτό?
Δεν υποστηρίζεται?
newbie
Activity: 6
Merit: 0
ολες αυτες τις καρτες καλο ειναι να τις φορτωνουμε μονο την ημερα που θελουμε να τις χρησιμοποιησουμε και μονο με το ποσο που θελουμε να χαλασουμε.
το εχουμε ξαναπει και το λεμε συνεχεια, κακο δεν κανει  Smiley

Όσον αφορά το e-coin, οι κάρτες δεν έχουν κανένα πρόβλημα, γενικά στην πλευρά της Mychoice (τράπεζας που εκδίδει τις κάρτες) δεν έχω αντιμετωπίσει ποτέ πρόβλημα. Και έχει και εξαιρετικό interface για να παρακολουθείς τις συναλλαγές καθώς και άμεσες δωρεάν ειδοποιήσεις. Οι κάρτες είναι τελείως ανεξάρτητες, και απλά το e-coin τις φορτίζει κρατώντας το 2%. Φορτίζονται και με κατάθεση απευθείας, χωρίς να μεσολαβεί το e-coin και χωρίς bitcoin.

Τα προβλήματα τα έχει το e-coin, και ενδεχομένως η επικοινωνία του με τη Mychoice κατά την ώρα της φόρτισης. Και τις 2 φορές που παρουσιάστηκαν προβλήματα ήταν ενώ είχε εκτοξευθεί η ισοτιμία. Πολύς κόσμος εικάζει/φοβάται ότι σκόπιμα το βγάζουν offline για να μη πληρώσουν παραπάνω.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
και σε μένα και στις δύο κάρτες που χρησιμοποιώ έγινε refund κανονικά και σε αυτήν της bit-x αλλά και στο spectrocoin. Η διαφορά ήταν ότι στην πρώτη πήρε δύο βδομάδες να εμφανιστούν τα χρήματα και στην δεύτερη εμφανίστηκαν μέσα σε δύο μέρες
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
ένα μικρό update σχετικά με την κάρτα (virtual debit card) του e-coin:

δέχεται και refunds!

Έκανα μια αγορά, τελικά το προϊόν δεν ήταν άμεσα διαθέσιμο και ζήτησα refund.

Φοβήθηκα ότι ίσως δεν μπορούσαν να επιστραφούν τα χρήματα στην κάρτα, τελικά το refund έγινε κανονικά.

legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
το coinimal έβγαλε το όριο των 50 ευρώ που είχε για την πώληση των Bitcoin και μεταφορά των χρημάτων σε λογαριασμό στην paypal. Τα όρια είναι με μια απλή τηλεφωνική επιβεβαίωση 2500 ευρώ την μέρα και 25.000 ευρώ το μήνα.

https://www.coinimal.com
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
το spectrocoin έβαλε και gyft κάρτες που μπορείς να τις φορτώσεις με Bitcoin. Για ευρώπη η πρώτη που έβαλε είναι του amazon

http://blog.spectrocoin.com/wp-content/uploads/2015/10/step1-min.png
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
Παιδιά χθές βρήκα αυτό εδώ

https://www.coinimal.com/trades/sell/paypal

μέχρι στιγμής φαίνεται legit αλλά δεν το έχω επιβεβαιώσει ακόμα. Δλδ στέλνεις bitcoin και φορτώνεις έναν από τους λογαριασμούς σου όπως το paypal, neteller κτλ. To neteller έτσι και αλλιώς εδώ που τα λέμε γίνετε να το κάνεις από μόνο του.
Υπάρχει και νήμα στο bitcointalk forum

https://bitcointalksearch.org/topic/now-paypal-accounts-can-be-funded-with-bitcoin-1209239

αν βρω χρόνο θα το δοκιμάσω αν όντος είναι legit και δεν είναι κανα scam αν και αυτοί που το έχουν είναι πολύ ξεκάθαροι με την νομιμότητα τους.
sr. member
Activity: 336
Merit: 251
Rider of comets, and brother to the nebulae
Φόρτωμα SpectroCoin απ' ευθείας με πιστωτική ή χρεωστική κάρτα. (Αλλά δεν έχω βρει αν και πώς γίνεται.)

Top up SpectroCoin account with credit/debit card
2015-10-16
Dear Friends,
We are proud to announce that you can now top up your SpectroCoin account with Visa and MasterCard credit/debit cards. It will be now much easier to purchase bitcoins!
Best Regards,
SpectroCoin.com team

hero member
Activity: 812
Merit: 1000
η "λυση" ειναι να εχεις πολλες μεθοδους πληρωμων. κι αλλες καρτες ας πουμε, εναλλακτικες μεθοδους κλπ
δηλαδη σε δουλεια να βρισκομαστε Cheesy

θελω να παραγγειλω και τη Nanocard απο ccedk
αλλα ο Ronny (CEO) μου λεει να περιμενω ως την αλλη βδομαδα  Wink
https://discuss.nubits.com/t/nubits-payment-option-from-danish-bitcoin-exchange-offering-bitcoin-debit-nanocard-issued-by-mastercard/2145/34
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
ολες αυτες τις καρτες καλο ειναι να τις φορτωνουμε μονο την ημερα που θελουμε να τις χρησιμοποιησουμε και μονο με το ποσο που θελουμε να χαλασουμε.
το εχουμε ξαναπει και το λεμε συνεχεια, κακο δεν κανει  Smiley

Το πάθημα γίνεται μάθημα...

αλλά από την άλλη, εάν εγώ ήθελα σήμερα για παράδειγμα να τη χρησιμοποιήσω δεν θα μπορούσα, αφού δεν λειτουργεί το φόρτωμα

οπότε? κάπου θα υπάρχει η χρυσή τομή φαντάζομαι.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
ναι. Εφαγα μια μούφα 80 ευρώ με την bit-x κάρτα καθώς πήγα να κάνω αγορά από paypal μετά απο λίγες μέρες το προιόν ακυρώθηκε γιατί δεν υπήρχε και η paypal μου επέστρεψε τα χρήματα στην κάρτα.. Είναι πάνω από μια βδομαδα και ακόμα να δω τα χρήματα στο bit-x λογαριασμό. Επικοινώνησα μαζί τους και μου είπαν ότι για επιστροφές θέλει τουλάχιστον δύο βδομάδες για να ολοκληρωθούν Tongue
hero member
Activity: 812
Merit: 1000
ολες αυτες τις καρτες καλο ειναι να τις φορτωνουμε μονο την ημερα που θελουμε να τις χρησιμοποιησουμε και μονο με το ποσο που θελουμε να χαλασουμε.
το εχουμε ξαναπει και το λεμε συνεχεια, κακο δεν κανει  Smiley
legendary
Activity: 910
Merit: 1000
Το e-coin ανακοίνωσε ότι προσωρινά δεν λειτουργεί η υπηρεσία φορτώματος της κάρτας, δεύτερη φορά μέσα σε πολύ μικρό διάστημα. Για λόγους maintenance όπως λένε.
legendary
Activity: 3416
Merit: 1142
Ιntergalactic Conciliator
το έχουν επαναφέρει γιατί η διαδικασία γίνετε πλέον μέσω bitpay. Νομίζω παλιά που το είχα δοκιμάσει δεν θυμάμαι να είχα δει την bitpay να μπαίνει στην μέση όταν είχα στείλει εκεί ένα μικροποσό σε bitcoin
hero member
Activity: 1111
Merit: 584

Κάτι άλλο που ήθελα να γράψω είναι για την neteller. Αν και δεν μπορείς να φορτώνεις τις κάρτες της με Bitcoin σήμερα διαπίστωσα ότι μπορείς να στέλνεις κανονικά τα χρήματα που έχεις βάλει από bitcoin όπου θέλεις ιδίως σε εταιρείες στοιχημάτων η με poker ktl Δεν το δοκίμασα εγώ γιατί γενικά δεν πιστεύω στον τζόγο και δεν παίζω ποτέ αλλά το έκανε ένα φίλος

Πρεπει να ειχα διαβασει καπου πως πιο παλια εκαναν και μετατροπη των bitcoin σε fiat , αλλα το σταματησαν . Οποτε καποια στιγμη πιθανον να το επαναφερουν .

και φυσικα δε θυμασαι που το διαβασες, ε? Cheesy

Ε ναι , αν θυμομουν που εχω διαβασει οσες πληροφοριες εχω καταχωρημενες θα ημουν "παραμορφωμενος" .  Tongue
legendary
Activity: 1064
Merit: 1003

Κάτι άλλο που ήθελα να γράψω είναι για την neteller. Αν και δεν μπορείς να φορτώνεις τις κάρτες της με Bitcoin σήμερα διαπίστωσα ότι μπορείς να στέλνεις κανονικά τα χρήματα που έχεις βάλει από bitcoin όπου θέλεις ιδίως σε εταιρείες στοιχημάτων η με poker ktl Δεν το δοκίμασα εγώ γιατί γενικά δεν πιστεύω στον τζόγο και δεν παίζω ποτέ αλλά το έκανε ένα φίλος

Πρεπει να ειχα διαβασει καπου πως πιο παλια εκαναν και μετατροπη των bitcoin σε fiat , αλλα το σταματησαν . Οποτε καποια στιγμη πιθανον να το επαναφερουν .

και φυσικα δε θυμασαι που το διαβασες, ε? Cheesy
hero member
Activity: 1111
Merit: 584

Κάτι άλλο που ήθελα να γράψω είναι για την neteller. Αν και δεν μπορείς να φορτώνεις τις κάρτες της με Bitcoin σήμερα διαπίστωσα ότι μπορείς να στέλνεις κανονικά τα χρήματα που έχεις βάλει από bitcoin όπου θέλεις ιδίως σε εταιρείες στοιχημάτων η με poker ktl Δεν το δοκίμασα εγώ γιατί γενικά δεν πιστεύω στον τζόγο και δεν παίζω ποτέ αλλά το έκανε ένα φίλος

Πρεπει να ειχα διαβασει καπου πως πιο παλια εκαναν και μετατροπη των bitcoin σε fiat , αλλα το σταματησαν . Οποτε καποια στιγμη πιθανον να το επαναφερουν .
hero member
Activity: 1111
Merit: 584
Καλημερα παιδια , προσπαθω απο το Σαββατο να βαλω χρηματα στην ευρωκαρτα που εχω παραγγειλει απο την e-coin.io αλλα το συστημα φαινεται να εχει προβλημα . Επισης πλεον δεν μου εμφανιζει και το ποσο που υπαρχει ηδη στην καρτα . Εστειλα mail ticket απο το Σαββατο αλλα καμια απαντηση . Εχει κανεις αλλος το ιδιο προβλημα ?

Εφτιαξε τελικα το συστημα τους , μπορεσα και εκανα μεταφορα στην καρτα μου .
Pages:
Jump to: