Pages:
Author

Topic: Bitcoin TA (Analiza) - page 6. (Read 10737 times)

legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 18, 2021, 06:13:15 AM
Pitanje... Zašto netko gleda daily/weekly EMA 25, netko 21, netko 20... Jasno mi je da EMA 21 i EMA 200 imaju totalno drugačiju ulogu, ali nije mi jasna razlika između EMA 21 i EMA 25. Je li to neka osobna preferencija osobe koja gleda chart ili stvarno postoje razlozi za različita razdoblja?

Ja bih isto rekao osobne preferencije. Ja pak koristim EMA20, čuo sam da se koriste i 21 i 25, a koriste se i MA 20, 21 i 25 koje su pak opet drugačija stvar.

Imam uvijek na toggle na Tradingviewu 20, 50, 100 i 200, svaka je za neki drugi timeframe.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
January 18, 2021, 06:02:02 AM
Update: momentalno kupujem BTC ispod $18K (tijedni 25 EMA)...
Pitanje... Zašto netko gleda daily/weekly EMA 25, netko 21, netko 20... Jasno mi je da EMA 21 i EMA 200 imaju totalno drugačiju ulogu, ali nije mi jasna razlika između EMA 21 i EMA 25. Je li to neka osobna preferencija osobe koja gleda chart ili stvarno postoje razlozi za različita razdoblja?

To je toliko osobno i ovisno od toliko faktora da bi odgovor jednostavno bio ili pre sirok ili ne dovljno dubok...

U ovom slucaju je meni bio "najlaksi/najprirodniji" da usporedjujem na kojoj "liniji" se BTC u prijedhodnim bull-runovima retrace... mojim ocima je to izgledalo 25 EMA. Sada: dali me oci varaju... i dali ce se povijest ponoviti..?  Tongue
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
January 18, 2021, 05:58:34 AM
Update: momentalno kupujem BTC ispod $18K (tijedni 25 EMA)...

Pitanje... Zašto netko gleda daily/weekly EMA 25, netko 21, netko 20... Jasno mi je da EMA 21 i EMA 200 imaju totalno drugačiju ulogu, ali nije mi jasna razlika između EMA 21 i EMA 25. Je li to neka osobna preferencija osobe koja gleda chart ili stvarno postoje razlozi za različita razdoblja?
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
January 18, 2021, 05:49:26 AM
[...] Za prodaju imam postavljen BTC  tek na $80K (i "trailing") a kupujem ga ako bude ipak pao ispod $16K...

Update: momentalno kupujem BTC ispod $18K (tijedni 25 EMA)...
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
January 14, 2021, 12:34:34 PM
Bear market je po meni tek ispod 10k$. To je zadnji Higher Low, dok god smo iznad potvrđujemo bull.

To naravno ne znači da BTC mora pasti na 15k$, postoje istraživanja da je dosta institucionalnog BTC-a kupljeno oko zone 30k$ - sad, svakome na njegovu dušu koliko vjeruje u to. Ukoliko je točno, ta će se zona vjerojatno prilično braniti.

Retest prijašnjeg ATH-a bio bi zdrava stvar, čak i zone 15k$, i čak i tako ogroman pad uopće ne bi predstavljao početak bear marketa - koliko god ti to ludo zvučalo.
Vjerojatno si u pravu. Ali pad do zone $15k možda ne bi bio znak za uzbunu/paniku kod mene, tebe i ostalih koji su malo duže u kriptu (OK, kod mene možda malo i bi Grin ). Ali ekipa koja je kupovala BTC na $30k+ cijeni bi mogla početi paničariti i prodavati svoj BTC. Naravno, tu ne mislim na institucionalne ulagače nego na ekipu koja je čula da je BTC počeo opet opako rasti pa su kupili za zarade za lambo.

Nikakva panika... upravo obrnuto... opet kupujem!  Grin

[...] Za prodaju imam postavljen BTC  tek na $80K (i "trailing") a kupujem ga ako bude ipak pao ispod $16K...
[...] PS disclaimer: ovo mi je taktika za HODL/spot, za bot/futures kupujem/prodajem svakodnevno i to vise puta na dan...
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
January 14, 2021, 06:30:38 AM
Bear market je po meni tek ispod 10k$. To je zadnji Higher Low, dok god smo iznad potvrđujemo bull.

To naravno ne znači da BTC mora pasti na 15k$, postoje istraživanja da je dosta institucionalnog BTC-a kupljeno oko zone 30k$ - sad, svakome na njegovu dušu koliko vjeruje u to. Ukoliko je točno, ta će se zona vjerojatno prilično braniti.

Retest prijašnjeg ATH-a bio bi zdrava stvar, čak i zone 15k$, i čak i tako ogroman pad uopće ne bi predstavljao početak bear marketa - koliko god ti to ludo zvučalo.

Vjerojatno si u pravu. Ali pad do zone $15k možda ne bi bio znak za uzbunu/paniku kod mene, tebe i ostalih koji su malo duže u kriptu (OK, kod mene možda malo i bi Grin ). Ali ekipa koja je kupovala BTC na $30k+ cijeni bi mogla početi paničariti i prodavati svoj BTC. Naravno, tu ne mislim na institucionalne ulagače nego na ekipu koja je čula da je BTC počeo opet opako rasti pa su kupili za zarade za lambo.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 14, 2021, 04:47:52 AM
Misliš da bi mogao pasti toliko u bear marketu? Malo sam gledao povijest i ako gledamo weekly chart, do sad smo imali tri bull runa. Nakon što je u svakom od bull runova cijena došla do ATH, nikad se u bearu nije vratila ispod prethodnog ATH.

Bear market je po meni tek ispod 10k$. To je zadnji Higher Low, dok god smo iznad potvrđujemo bull.

To naravno ne znači da BTC mora pasti na 15k$, postoje istraživanja da je dosta institucionalnog BTC-a kupljeno oko zone 30k$ - sad, svakome na njegovu dušu koliko vjeruje u to. Ukoliko je točno, ta će se zona vjerojatno prilično braniti.

Retest prijašnjeg ATH-a bio bi zdrava stvar, čak i zone 15k$, i čak i tako ogroman pad uopće ne bi predstavljao početak bear marketa - koliko god ti to ludo zvučalo.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
January 14, 2021, 04:03:10 AM
Za prodaju imam postavljen BTC  tek na $80K (i "trailing") a kupujem ga ako bude ipak pao ispod $16K...
Misliš da bi mogao pasti toliko u bear marketu? Malo sam gledao povijest i ako gledamo weekly chart, do sad smo imali tri bull runa. Nakon što je u svakom od bull runova cijena došla do ATH, nikad se u bearu nije vratila ispod prethodnog ATH.

Moguce, vidjet cemo... Vratio se i na 3K-4K (2018.) nakon ATH of 17K (u 2017.) sto je ispod 4,5K (8. 2017.)...

To su moje granice za sad... ako ne padne (ili poraste); ne kupujem (prodajem).

Moras imati svoju taktiku, za sad ne vidim razloga de je se ne pridrzavam...

PS disclaimer: ovo mi je taktika za HODL/spot, za bot/futures kupujem/prodajem svakodnevno i to vise puta na dan...
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
January 14, 2021, 03:55:19 AM
Za prodaju imam postavljen BTC  tek na $80K (i "trailing") a kupujem ga ako bude ipak pao ispod $16K...

Misliš da bi mogao pasti toliko u bear marketu? Malo sam gledao povijest i ako gledamo weekly chart, do sad smo imali tri bull runa. Nakon što je u svakom od bull runova cijena došla do ATH, nikad se u bearu nije vratila ispod prethodnog ATH.
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
January 13, 2021, 07:09:42 PM
Jedan interesantan mali Bitcoin Rainbow ili dugin chart koji je inače prvi napravio 2014 sada neaktivan member foruma Trolololo kao Logarithmic (non-linear) regression Bitcoin estimated value u ovom postu.
Razne dugine boje prate logaritamsku regresiju Bitcoina i po tome smo još u HOLD i Is this a bubble? zoni, ali treba napomenuti da je sve ovo više zabavnog karaktera.
Svidja mi se ovaj chart (i ne samo zbog duginih boja)! Prema njemu, pocinjemo da prodajemo na nivoima izmedju 100k i 200k pre kraja ove godine?

Za prodaju imam postavljen BTC  tek na $80K (i "trailing") a kupujem ga ako bude ipak pao ispod $16K...
legendary
Activity: 1484
Merit: 1355
January 13, 2021, 06:56:25 PM
Jedan interesantan mali Bitcoin Rainbow ili dugin chart koji je inače prvi napravio 2014 sada neaktivan member foruma Trolololo kao Logarithmic (non-linear) regression Bitcoin estimated value u ovom postu.
Razne dugine boje prate logaritamsku regresiju Bitcoina i po tome smo još u HOLD i Is this a bubble? zoni, ali treba napomenuti da je sve ovo više zabavnog karaktera.


Svidja mi se ovaj chart (i ne samo zbog duginih boja)! Prema njemu, pocinjemo da prodajemo na nivoima izmedju 100k i 200k pre kraja ove godine?
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
January 13, 2021, 10:21:26 AM

https://www.blockchaincenter.net/bitcoin-rainbow-chart/

Jedan interesantan mali Bitcoin Rainbow ili dugin chart koji je inače prvi napravio 2014 sada neaktivan member foruma Trolololo kao Logarithmic (non-linear) regression Bitcoin estimated value u ovom postu.
Razne dugine boje prate logaritamsku regresiju Bitcoina i po tome smo još u HOLD i Is this a bubble? zoni, ali treba napomenuti da je sve ovo više zabavnog karaktera.

Kad smo već kod zabave, treba reći da je Hal Finney prognozirao da Bitcoin može ići i mnogo više nego sada, čak i do $10M po Bitcoinu, a čujem da neki naši 'stručnjaci' kažu da je već kasno jer oni bolje znaju  Grin
https://twitter.com/100trillionUSD/status/1215939596279861249

legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
January 13, 2021, 06:10:17 AM
[...] negde sam procitao da je 3% daily tradera uspesno [...]
3%!?! Toliko puno?!?  Lips sealed
i meni je izgledalo puno, ali tako pise
https://www.financemagnates.com/forex/analysis/new-study-shows-just-how-unprofitable-day-trading-is/

s ogradom da samo 1% pravi vise od minimalne plate Smiley [...]

Da, to (1%) mi dolazi vise u blizini...  Smiley

Hvala na razradi/link!
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
January 13, 2021, 06:07:46 AM
[...] negde sam procitao da je 3% daily tradera uspesno [...]

3%!?! Toliko puno?!?  Lips sealed

i meni je izgledalo puno, ali tako pise
https://www.financemagnates.com/forex/analysis/new-study-shows-just-how-unprofitable-day-trading-is/

s ogradom da samo 1% pravi vise od minimalne plate Smiley - ista prica kao sa kladionicama, kod mene u kraju svaki lokal koji se zatvori zbog neisplativosti se pretvori u kladionicu (uz online kladionice), ne bi se to sigurno desavalo da ljudi zaradjuju - zero-sum game gde je menjacnica/kladionica na plus kraju
legendary
Activity: 2730
Merit: 1192
I don't believe in denial.
January 13, 2021, 05:10:59 AM
[...] negde sam procitao da je 3% daily tradera uspesno [...]

3%!?! Toliko puno?!?  Lips sealed
hero member
Activity: 1974
Merit: 756
To boldly go where no rabbit has gone before...
January 12, 2021, 10:23:29 AM
CZ i Binance su fino profitirali sa likvidacijama ($975m) i sve skupa je oko $2.88B likvidirano za samo 24h, a to nije prvi put da ovako nešto rade.
Sad čitam da banke imaju ogromne gubitke preko 40%, i ja sumnjam da je $41k bio top za Bitcoin ali sigurno nije loše uzeti profit i praviti se sad pametan posle pada Smiley


Ma strašno je koliko te burze mlate lovu. Neki dan sam računao da samo na 0.1% trading fee-a zaradi par milijuna dolara dnevno samo na Bitcoinu. Ali njemu je to očito kikiriki u odnosu na to koliko zaradi na likvidacijama.

Mlati lovu ali ima i troskove.
Njihov security i infra su top notch, tako da se dam kladit da velki dio te love ide na troskove. Al da se CZ bogati, bogati se.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
January 12, 2021, 08:14:59 AM
CZ i Binance su fino profitirali sa likvidacijama ($975m) i sve skupa je oko $2.88B likvidirano za samo 24h, a to nije prvi put da ovako nešto rade.
Sad čitam da banke imaju ogromne gubitke preko 40%, i ja sumnjam da je $41k bio top za Bitcoin ali sigurno nije loše uzeti profit i praviti se sad pametan posle pada Smiley


Ma strašno je koliko te burze mlate lovu. Neki dan sam računao da samo na 0.1% trading fee-a zaradi par milijuna dolara dnevno samo na Bitcoinu. Ali njemu je to očito kikiriki u odnosu na to koliko zaradi na likvidacijama.

negde sam vec napisao da je "leverage" kockanje sa menjacnicom, u kojoj menjacnica ima mnogo vece sanse nego ti, eto valjda je sada jasnije, naravno - onaj ko zna nesto moze da napravi profit, negde sam procitao da je 3% daily tradera uspesno (i sam spadam u te neuspesne, doduse i one koji se time vise ne bave Smiley )

a do juce si mogao gledati kacenje Binance profila sa milionskim profitima na twitter-u, sve je to deo shilling kampanje, najsimpaticniji mi je bio warobusiness sa 2+ miliona i izjavom "mama, uspeo sam"
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
January 12, 2021, 08:07:13 AM
CZ i Binance su fino profitirali sa likvidacijama ($975m) i sve skupa je oko $2.88B likvidirano za samo 24h, a to nije prvi put da ovako nešto rade.
Sad čitam da banke imaju ogromne gubitke preko 40%, i ja sumnjam da je $41k bio top za Bitcoin ali sigurno nije loše uzeti profit i praviti se sad pametan posle pada Smiley


Ma strašno je koliko te burze mlate lovu. Neki dan sam računao da samo na 0.1% trading fee-a zaradi par milijuna dolara dnevno samo na Bitcoinu. Ali njemu je to očito kikiriki u odnosu na to koliko zaradi na likvidacijama.
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
January 12, 2021, 07:34:07 AM

cryptorank.io

CZ i Binance su fino profitirali sa likvidacijama ($975m) i sve skupa je oko $2.88B likvidirano za samo 24h, a to nije prvi put da ovako nešto rade.
Sad čitam da banke imaju ogromne gubitke preko 40%, i ja sumnjam da je $41k bio top za Bitcoin ali sigurno nije loše uzeti profit i praviti se sad pametan posle pada Smiley
legendary
Activity: 2436
Merit: 1215
January 12, 2021, 07:14:47 AM
Baš zato što se većina nada da je to bilo to što se tiče korekcije i da sada idemo nazad na razine preko 40,000 USD ja si nekako mislim da to ide nazad na 30,000 USD a vjerojatno i još  ispod toga. Jebiga, kako će veliki uzeti profit i nakupiti još BTCa nego ako ne uhvate ove manje spuštenih gaća.

Dodatak da ovo što ja trabunjam ne da treba uzeti sa prstohvatom nego sa kilom soli jer sam očajan trejder ali eto tako mi govori osjećaj za feeling.

Ma naravno... Nitko ne bi trebao po forumima tražiti savjete da li da proda ili da kupi još. Dosta često vidim poruke tipa "svi očekuju rast pa će se sigurno dogoditi pad". Ja stvarno nemam pojma što očekivati pa gledam kako je bilo za vrijeme prošlog bull runa i vidim da je bilo nekoliko ovakvih korekcija nakon kojeg je BTC otišao još više. Ali opet, teško je bilo što predvidjeti. Jebemti, lako mi je bilo krajem 2017. - postavio sam si cilj i taman došao do njega kad je bio ATH. Sad još nisam došao do cilja pa se nekako nećkam sve prodati i čekati taj dip.
Pages:
Jump to: