Pages:
Author

Topic: Bobmarley Ponzici Olabilir mi? - page 9. (Read 26674 times)

sr. member
Activity: 602
Merit: 277
April 13, 2017, 06:55:55 AM
Ortalığı karıştırmak istemiyorum ama bobmarley adlı kullanıcıya ithafen bir kaç kişi ponzici demiş. Trust kısmında bakarsınız görebilirsiniz. Hatta adına şöyle bir konu da açılmış;

https://bitcointalksearch.org/topic/bobmarley650-running-ponzi-scheme-and-has-sockpuppet-alts-1758197

Konuyu açan kişi troll gibi yazdığından hatta öyle sanırım; çok ciddiye alınmamış. Siz yine de dikkatli olun şu ana kadar fonlarını ödedi diye  bundan sonra ödeyecek diye bir kaide yok. Yanlış anlaşılmasın kimseyi ponzici diye suçladığım yok fakat körü körüne taraftarlık yapmak bana yanlış geliyor.
sr. member
Activity: 686
Merit: 359
April 10, 2017, 02:05:19 AM
Bob gerçekten hoşlanmıyor bu konulardan madem insanları ponzicilikle itham ediyorsun en azından gerçek hesabından yaz bunları yan hesabından uğraşma
Bu gerçek hesabım.

bob son zamanlarda verdigi coinleri ozelden atti ya da toplu mail atti. gercek hesabin buysa o mail listesinde olman pek mumkun degil. ozelden sana yazacagini da dusunmuyorum. gercek hesaptan yazsaniz insanlar daha cok ciddiye alabilir.
newbie
Activity: 42
Merit: 0
April 09, 2017, 12:30:55 PM
Bob gerçekten hoşlanmıyor bu konulardan madem insanları ponzicilikle itham ediyorsun en azından gerçek hesabından yaz bunları yan hesabından uğraşma
Bu gerçek hesabım.
sr. member
Activity: 546
Merit: 262
April 09, 2017, 12:25:24 PM
newbie
April 09, 2017, 12:14:59 PM
Zengin oldugunu nerden biliyorsunuz? her postta zengin oldugunu tekrar tekrar yazmanın sebebi nedir?
Her dediği tutuyor. Dedikleri 4-5x veya 10x yapıyor. İki kere 10x yapsa 100x eder! 100000 lirası olsa 10 milyon lira yapıyor. En az 100 milyon doları var. Şüpheniz olmasın.
sr. member
Activity: 574
Merit: 250
April 09, 2017, 11:38:40 AM
Zengin oldugunu nerden biliyorsunuz? her postta zengin oldugunu tekrar tekrar yazmanın sebebi nedir?
member
Activity: 90
Merit: 10
April 05, 2017, 02:14:26 AM
Meyva veren ağaç taşlanır. Başka söze gerek yok. İyi forumlar
hero member
Activity: 756
Merit: 500
April 04, 2017, 06:40:58 PM
böyle ponziye can kurban Cheesy ne diyelim daha Cheesy
full member
Activity: 235
Merit: 100
April 04, 2017, 03:57:26 PM
Fon konularını hatim ettim. En başarılısı bobmarley. Her dediği tutuyor. Zengin adam neden fon yapıyor? 10-20 BTC bobmarley için bir hiç. Aklımda deli sorular var. Bobmarley'den açıklama bekliyorum.
Dostum en net açıklamayı burada bulacaksın, İngiliz istihbaratı paylaşmış. https://youtu.be/MmBVQ1fidlA
hero member
Activity: 1064
Merit: 522
Proof-of-Stake Blockchain Network
April 04, 2017, 03:49:33 PM
Bob ponzici evet  Grin hergün hangi ponziye girsek diye ona soruyoruz  Grin btc den de hiç anlamaz. Hep bize sorar btc nedir abi diye  Grin başlığı açan arkadaşa bu güzel sorusu için teşekkür ediyoruz Smiley
legendary
Activity: 3122
Merit: 1516
April 04, 2017, 07:55:57 AM
Sayın Konu sahibi,
insanlar neden fon kuruyor sorusuna kendimce bir kaç cevabım var, seni cevaplandırırken forumdaki diğer arkadaşlara da bir nebze olsun bilgi vermiş olmayı umuyorum.

1. Büyük sermaye, piyasada harat hareket etmeni sağlar
Trade yapanlar bilir, 5 BTC ile trade yapmak ile 50 btc ile trade yapmak arasında ciddi fark vardır. piyasa dalgalanmalarında alttan ucuza alarak maliyet düşürme şansın olur.

2. Birlikten güç doğar.
Ben kendi sermayem (3 BTC) ile yatırım yaparken birinci maddedeki işlemleri yapamam. çünkü 1 atımlık mermim var. Oysa benim gibi bir çok kişi bir araya geldiğinde 40-50 BTC lik bir sermaye gücü oluşur.

3. Sermayen büyük olunca %1 kar bile güzel bir rakamdır.
3 BTC nin %1'i 30 mbtc gözüne gelmez. ama 100 BTC sermaye ile %1 kazanç 1 BTC demektir.

4. Sermayen büyük olunca piyasa yapıcı durumuna gelirsin. Yani elindeki sermaye ile alım yaptığında coin'in fiyatını yükseltebilirsin.

5. Tatmin.
Ben kendi adıma 3 BTC yi 6 BTC ye katlasam çok çok 1 hafta sonu tatili yaparım yeğenlerime ufak hediyeler alırım. Benim tatminim bundan öteye geçmez.
MesutCan geçenler bir fon yaptı 500.000 TL topladı. TL bazında da kazandırdı yatırımcılarına. Adamın ihtiyacı mı var? yok. Peki neden? Keyif alıyor. o Sermaye ile exchange ekranında işlem yapmanın keyfi bir başka olmalı. Aynı zamada mesuliyeti de yüksek. Ben portföy yöneticiliğini pilotluğa benzetiyorum. sürekli stres altındasın. uçak sana emanet aynı zamanda karizmanda sonsuz. Azını yaya yaya anons geçip konuşabilirsin.

işte bana göre insanlar bu yüzden fon kuruyorlar. İyi ki de kuruyorlar. Smiley
Herkesin bir uzmanlık alanı var. Herkes becerdiği iyi olduğu işi yapmalı bu hayatta.
Piyasa koşullarında şansın yaver gitmez terse düşersin zarar da yazabilirsin. Buda bu işin bir parçası.
Çıkacak coin'i bilmek diye bir şey yoktur. Kimse müneccim değil. Ancak belli araçlar var. (bakınız google: teknik analiz)
ve daha da önemlisi piyasayı takip etmek gerek.

Ben kendi adıma Bob'un postlarından ve fonlarından çok yararlandım. Misal o foruma yazıp beni uyandırana kadar ben altcoinlerin zorluk artışlarını hiç takip etmiyordum.
coinmarketcap i detaylı kullanmıyordum. vs vs.

Bilmem anlatabildim mi?
legendary
Activity: 1153
Merit: 1001
Coin-Turk.com
April 04, 2017, 02:27:44 AM
güzel troll ama Smiley

zengin olmak ile fon kurmak aynı şey değil.

şimdi daha öncede yazmıştım, eğer TL de ayda %50 kazanç sunuyorsa birisi gitsin kredi çeksin, kimseyle uğraşmasın değmez.

ancak konu bitcoin olunca, birazda kişisel tatmin, hırsa dayanan bişi var sanki. çok şükür paraya ihtiyacı olan insanlar değiliz ancak Bitcoin e gönül vermişiz ve mesela bizim fonumuzu temelde bir şey yapabilmek ve bunu kimseye değil kendimize kanıtlamak ile ortaya çıktık.

burada şahsen kendi düşüncem 10-15 yaş arasında bilgisayar oyunları ile oynadığım tycoon, capital gibi oyunların gerçeğini yapıyorum ve bunda da o oyunlardaki gibi başarılıyım. hesabımda bulunan bitcoinlerin oyunlarda olduğu gibi artıyor sanki bir puancasına ve bunu herkese açık yapıyor, herkesten de kazanıyorum. eğer maksat maksimum puan toplamak ise, afedersin puanları katlıyorum Smiley

bob ne der bilmiyorum. belki gerçekten ponzidir  Grin ve günün birinde bizde görürüz. ancak aynı mantıkla yapıyorsa, bizden veya forumda fon yöneten diğerlerinden farkı oyuna daha da sanallık katmak için kamujlaj yapıyor.

ne diyelim inşallah benim gibi düşünüyordur da hepimiz puanlarımızı arttırmaya devam ederiz...

bitcoin dünyasında güven dediğin şey bir blok yazılana kadardır...
hero member
Activity: 882
Merit: 507
April 03, 2017, 07:59:19 PM
Soruların vede repliklerin çok saçma bir kere esprili olmaya çalışıyorsun ama yapamıyorsun bence çok fazla zorlama. Sonuçta adam hayırkurumu değil seni bağlamaz bu cevap nasıl yapmak istiyorsa öyle yapar.
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
April 03, 2017, 07:47:00 PM
Zengin biri neden fon yapıyor? İnsanlara yardım etmek istese fon parasını yatırdığı coinleri söyler zaten.
Wall street zenginleri neden yapıyor? paraya ihtiyaçları yok nasıl olsa.
kafalara gel kafalara ancak bi ergen düşüncesi olabilir.
newbie
April 03, 2017, 07:14:48 PM
adama niye herkes kızmış bu kadar, basit soru sormuş özel mesajlaşmalar bizi ilgilendirmez ordan belli ki bezdirmiş bob u. ama burdan toplam 1 soru sormuş, newbie olması eksi tabi troll olabilir, ama niyet okumamak lazım peşinen
Sonunda düzgün bir cevap geldi. Teşekkür ediyorum. Bobmarley zengin biri. Değilse bile 20 BTC'ye ihtiyacı yok. Neden fon yapıyor? İnsanlara yardım etmek istiyorsan coini söyle. O zaman fonlara kimse girmez diyor. Saçmalık! Hani fonu insanlara yardım için yapıyordun? Saçmalık! Böyle saçmalık görmedim. Dikkat edin! Bu adamda bir şey var. Breaking Bad'i izleyenler bilir. Hank Gus Fring'i sorguya çekmek istediğinde amiri saçmalama demişti. Hatırlatıyorum.
hero member
Activity: 1078
Merit: 696
April 03, 2017, 06:55:16 PM
adama niye herkes kızmış bu kadar, basit soru sormuş özel mesajlaşmalar bizi ilgilendirmez ordan belli ki bezdirmiş bob u. ama burdan toplam 1 soru sormuş, newbie olması eksi tabi troll olabilir, ama niyet okumamak lazım peşinen
full member
Activity: 214
Merit: 100
April 03, 2017, 06:32:11 PM
Zengin biri neden fon yapıyor? İnsanlara yardım etmek istese fon parasını yatırdığı coinleri söyler zaten.

Belki zevk için yapıyor. Sana ne!
newbie
April 03, 2017, 05:13:25 PM
legendary
Activity: 1484
Merit: 1000
April 03, 2017, 05:09:58 PM
bence kumarbaz .d
sr. member
Activity: 616
Merit: 342
April 03, 2017, 05:02:55 PM
ilk defa birisine küfretmek istedim forumda.
Pages:
Jump to: