Pages:
Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 17. (Read 1107570 times)

legendary
Activity: 1246
Merit: 1198

Aynı hatayı tekrarlamayacagım sadece zayıf bir ayı sezonu güçlü bir boğayı getirmez diyorum hepsi bu.

Dediklerinize gram katılmıyorum.
Hocam ne alaka zayıf bir ayı sezonunun güçlü bir boğayı getirmeyeceği, neye dayanarak böyle bir varsayım çıkartıyorsunuz anlamıyorum.
Boğa veya Ayı piyasadaki haberlere bakar, Boğa veya Ayının en güçlü destekçileri her zaman medya gruplarıdır, fitili her zaman genellikle bunlar ateşliyor.
member
Activity: 1011
Merit: 65

Bir insan aynı hatayı kaç kere tekrarlayabilir temalı filmi çekmeye çalışmıyorsunuz umarım yine.

Aynı hatayı tekrarlamayacagım sadece zayıf bir ayı sezonu güçlü bir boğayı getirmez diyorum hepsi bu.
legendary
Activity: 2240
Merit: 2584
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Trilyonlarca dolar daha basılacak ama bu piyasayı kurtarmayacaktır. Borsa hacimlerinin çoğu sahte botlar. Her yıl yeni borsa açıldı haberleri duyarken, yakında bu borsalar hacimsizlikten kapandı haberleri duyacagız. Çünkü olmayan müşteriye hizmet vermezsin.

Belki yine kısa süreli heyecan dalgası olabilir ama tarihin en kotu boğası olacak. Yine yeniden en kötüsünü yaşamaya devam. Bir öncekini aracagız her seferinde.

Bu ayı sezonunda gördüğüm bu malasef.  Ayısı olmayan piyasanın boğası olmaz. Bogada görüşmek dileğiyle.

Bir insan aynı hatayı kaç kere tekrarlayabilir temalı filmi çekmeye çalışmıyorsunuz umarım yine.

Her gün bile yeni borsalar açılabilir, girişim böyle bir şeydir. Gelişip büyüyebilir yada hiç gelişmeden yok olabilirler bu girişim oldukları gerçeğini değiştirmez. İçlerinden bir kısmının, ki reel hayatta girişimlerin başarıya ulaşma şansı %1 civarında seyreder, başarıya ulaşamaması sektörün yok olduğu anlamına gelmez. Amazon, Apple yada Tesla gibi girişimlerin kendi alanlarındaki ilk girişimler olduğunu yada o alanlarda binlerce farklı girişimin batmadığını mı düşünüyorsunuz ? Bugün hacimsel olarak piyasayı domine eden binance borsası da bir zamanlar girişimdi ve hiç büyümeyebilirdi.

Her birinin başarısızlık hikayesinde kendince sebepleri var. Vizyon eksikliği, ShareYourWorld.com gibi zamanından önce ortaya çıkmak, ekip uyumsuzluğu ve hatta bazıları için en başından bir dolandırma girişimi olmaları gibi. Siz istiyorsunuz ki her deneme başarılı sonuca ulaşsın. Öyle bir dünya yok. Bugün dünyanın en büyük şirketleri bile kurulma aşamalarında defalarca başarısızlıkla, yok olma tehlikesiyle yüzleşmiştir.

Ayı-Boğa ikileminize gelince bahsettiğiniz şey her yeniliğin yaşadığı kabulleniliş sürecinin sonucudur. Örneklendirmeyi çok sevdiğiniz altının fiyatı sizce ilk kullanıldığı zamanlarda şu anki kadar stabil miydi ? Yeni kurulan bir şirketin hisse değerindeki oynaklıkla 100 yıllık şirketlerin hisse değerlerindeki oynaklığın aynı olmasını mı beklersiniz ? Bunları beklemiyorsanız bitcoinden de artık ilk günlerindeki 2 ayda 50 katına çıkma boğası beklememelisiniz.
legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
götü başı yine ayrı oynamaya başladı paşanın. şu sıralar 27.600 dolar civarlarında fink atıyor. mk yine yalandan 1-2 gün yükseliş yapıp yine milletin eline verecekler gibi duruyor. bu sırada altlar anasını bir yerlerini görüyor. teşekkür ederim bitcoin abi.
member
Trilyonlarca dolar daha basılacak ama bu piyasayı kurtarmayacaktır. Borsa hacimlerinin çoğu sahte botlar. Her yıl yeni borsa açıldı haberleri duyarken, yakında bu borsalar hacimsizlikten kapandı haberleri duyacagız. Çünkü olmayan müşteriye hizmet vermezsin.

Belki yine kısa süreli heyecan dalgası olabilir ama tarihin en kotu boğası olacak. Yine yeniden en kötüsünü yaşamaya devam. Bir öncekini aracagız her seferinde.

Bu ayı sezonunda gördüğüm bu malasef.  Ayısı olmayan piyasanın boğası olmaz. Bogada görüşmek dileğiyle.

member
Bitcoin için beklenen dip seviye 16-18k arası, gelir mi gelmez mi orasını tam bilemiyorum ama buraya inmeden önce çoğu kişi yükseliş bekliyor.
Fiyat stabil olarak gidiyor, çok dalgalanma yok, normal şartlarda sert düşüşler geliyor ve buna çok kez şahit olmuştum.
Belki haklı olabilir, izleyip göreceğiz, şuan için çok olumsuz bir ortam yok piyasada.

Fiyatlar dipte stabil değil, tepede stabil hala tepede tutup tepeden coin kitlemeye çalışıyorlar. Kitledikleri coinlerde bir işe yarasa neyse hepsi çöp hatta çöp bile değil.  Şuan fiyatlar yerin dibine girmiş yerin dibinde stabil devam etmesi gerekiyordu.

Piyasanın büyüklüğü 150-250 milyar dolar arasına kadar inmeliydi.

Güzel bir akumulasyon ve azıtan tayfaya deprasyonu yasatmalıydı. Eteğindeki taşları döküp sapsaglam projeler öne cikmaliydi.

Bu piyasaya inanmış kötü günler için parası kenrda olan ne yaptığını bilen yatırımcı maliyetlenmeliydi. Bir kaç sene böyle gecmeliydi.

Ve son olarak ayının gazabı bitmeli yeni bir dalga baslamalıydı.

Geçmişte bunlar oldu.

Şuan ayı sezonunda değiliz şuan fiyatlar tepede. Bu çok açık şekilde görülüyor. Piyasa zaten 1 trilyon dolar üstünde seyrediyor buna ayı diyen bu piyasa hakkında zerre bilgisi yoktur.
member
Yumuşak iniş oldu.

Bitcoin sizce hangi fiyattan alınmalı? Beklediğiniz uygun fiyat aralığını belirtir misiniz?

Ayı sezonu böyle tamamlanırsa piyasanın görüp görebileceği en kötü boğa sezonu yaşanacak.

Hatta bu boğa o kadar kötü olacak ki geçtiğimiz bogadan bile daha kötü.

Yaşanılan ayı sezonu bunu gösteriyor. Dünyanın parası basıldı dagitildi insanlar krediye boğuldu ama geçtiğimiz boğa tarihin en kötüsüydü bunu herkes biliyor.

Şimdi daha da kötüsü yolda.
sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
Bitcoin için beklenen dip seviye 16-18k arası, gelir mi gelmez mi orasını tam bilemiyorum ama buraya inmeden önce çoğu kişi yükseliş bekliyor.
Fiyat stabil olarak gidiyor, çok dalgalanma yok, normal şartlarda sert düşüşler geliyor ve buna çok kez şahit olmuştum.
Belki haklı olabilir, izleyip göreceğiz, şuan için çok olumsuz bir ortam yok piyasada.

27 bin dolara kadar yaklaşılmışken, 17 bin seviyesi gelir mi, neden olmasın elbette gelebilir ama şu anda biraz daha zor sanki yakın zamanda bu seviyeleri görmemiz, %40 falan düşmesi gerekiyor, bitcoinde %40 inanılmaz bir rakam ve bu düşüş ancak büyük bir çöküşte mümkün, zaten bitcoin bir haftada %40 düşerse piyasanın kalanı kan ağlar,
legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
Yumuşak iniş oldu.

Yumuşak iniş mi? Bence çok sert. Ayrıca beklediğiniz daha sert düzeltme markete giren yeni yatırımcıları korkutmaktan başka bir işe yaramaz. Sizin bünyeniz bu düşüşlere karşı bağışıklık kazanmış olabilir ama bu düşüşler markete yeni giren yatırımcıları korkutuyor. Çevremdeki insanlara ne zaman Bitcoin'in teknolojisinden bahsetmeye çalışsam bana geçen şu kadar düşmüş gördün mü diyorlar. Dikkatlerini Bitcoin'e ve Bitcoin'in getirdiği teknolojiye odaklamak için onları biraz dinlemeye çalışıyorum ve fırsat bulduğum anda Bitcoin'in banka sömürüsüne nasıl başkaldırdığını anlatmaya çalışıyorum ama hiçbiri oralı bile olmuyor çünkü hepsinin aklında Bitcoin fiyatının çok düştüğüne dair düşünceler ve korkular var. Fiyat oynaklığı bence önemli bir sorun ve bu sorunun en önemli nedeni Bitcoin'in dolara bağımlı yapısı. Bu bağımlılığı kırmanın yollarını bulamazsak Bitcoin'in esareti devam eder.

2 yıldır piyasa yatay gidiyor ayı sezonu falan yok, fiyatlar aşırı pahalı. Diyecek birşey yok.

Bitcoin sizce hangi fiyattan alınmalı? Beklediğiniz uygun fiyat aralığını belirtir misiniz?
hero member
Activity: 882
Merit: 879
Yumuşak iniş oldu.

Hatta iniş bile olmadı. Çok daha sert bir düzeltme gelmesini bekliyordum. Çünkü boğa sezonu çok saçma geçmişti. Çocuk oyununa dönmüştü. Hala dusundukce ins boğa gelmez diyorum o derece kötüydü. Absürt derecesinde hiç bir işe yaramayan çöpleri pazarlayanları gördük bu piyasa hiç bu kadar çocuk oyununa donmemisti. Rezaletler arka arkaya geliyordu herkes boğa bitmesi için dua ediyordu. Tiskinmisti çoğu kişi piyasadan.

İnanılmaz ötesi kötü bir boğa sezonundan sonra umarım dehşet bir ayı ile ne kadar kötü anı var ise siler süpürür yok eder diye düşünmüştüm ama o da olmadı.

2 yıldır piyasa yatay gidiyor ayı sezonu falan yok, fiyatlar aşırı pahalı. Diyecek birşey yok.

Yumuşak iniş diyorlar ama Pardon İniş bile olmadı. Bu olsa olsa yumuşak yatay gidiş olur. Bu ayı sezonu değil bildigin boğa sezonu. Ayı sezonu bekleyenlere geçmiş olsun.

Birşey demeye gerek yok.

Ayı sezonunu bekleyen herkes neredeyse bu piyasada. Şu konuda da sana katılıyorum bu yumuşak iniş oldu. İniş bile olmadı sayılır çünkü inişleri daha sert düşünüyorum. Düşüş yaşamadık sayılır ki piyasa buradan daha Halving artışlarına şahit olacağız buna inanıyorum. 2 yıldır piyasa iyi oturuyor. Daha tam olarak ayıyı göremedik. Ayıyı görmek piyasadaki çoğu kişi gibi beni de ortalama azaltmaya yöneltecek. Fiyatların yüksek olduğuna katılıyorum ama geçen gün yaşanan düşüşte yine altcoinlerde kabul edilebilir bir düşüş yaşandığı için altlarda olan arkadaşlar için biraz ortalama azaltma yöntemi geçerli olabilir.
member
Yumuşak iniş oldu.

Hatta iniş bile olmadı. Çok daha sert bir düzeltme gelmesini bekliyordum. Çünkü boğa sezonu çok saçma geçmişti. Çocuk oyununa dönmüştü. Hala dusundukce ins boğa gelmez diyorum o derece kötüydü. Absürt derecesinde hiç bir işe yaramayan çöpleri pazarlayanları gördük bu piyasa hiç bu kadar çocuk oyununa donmemisti. Rezaletler arka arkaya geliyordu herkes boğa bitmesi için dua ediyordu. Tiskinmisti çoğu kişi piyasadan.

İnanılmaz ötesi kötü bir boğa sezonundan sonra umarım dehşet bir ayı ile ne kadar kötü anı var ise siler süpürür yok eder diye düşünmüştüm ama o da olmadı.

Yumuşak iniş diyorlar ama Pardon İniş bile olmadı. Bu olsa olsa yumuşak yatay gidiş olur. Bu ayı sezonu değil bildigin boğa sezonu. Ayı sezonu bekleyenlere geçmiş olsun.

Birşey demeye gerek yok.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Artık bitcoin yarılanmasına bir seneden az bir zaman kaldı. 20 bin dolar üstünde iyi tutundu artık ne kadar korku ibareleri olsa da yatırımcılar daha iyi bir alternatif bulamıyorlar bu sebepten ötürü aşırı bir satış baskısı olmuyor artık. Bugün itibariyle tekrardan bir toparlanma ivmesi yakaladı gibi bitcoin düşüş durdu ve tekrardan yön değiştirdi yaz sonuna kadar bu fiyatlar arasında sıkışıp kalacak gibi aşağı yada yukarı sert bir hareket beklemiyorum. Yarılanmadan sonra benimde beklentim 100k usd aşması bu sefer.
sr. member
Activity: 588
Merit: 365
Life is so short but wonderful.
FED faizleri sabit tuttu uzun zaman sonra. Beklenen, beklediğim bi gelişmeydi. Bu şekil bi açıklama markete iyi de gelecekti. Ama önümüzdeki aylar için faiz artışı uyarısı da verdi. Bu uyarı bütün kripto para marketini mahvetmeye yetti. Gerçi sadece kripto para marketini mahvetmedi. Borsalar, ons altın da etkilendi bu açıklamadan. Yine her şey etkilendi diyebiliriz. Sonraki toplantı Temmuz'un sonunda olacak. Ben yine Temmuz'un sonuna kadar pek bi hareketlilik beklemicem Bitcoin'den. Amerikan merkez bankasının takip etmeye devam edicem. FED yetkilileri güvercine dönüne kadar daha bi temkinli olmak daha iyi bana kalırsa.

Serbest piyasa, bağımsız merkez bankası diyorlar ama her şey birkaç kişinin iki dudağı arasına bakıyor. Bu haliyle FED büyük bir merkezi güç olarak piyasalara müdahale ediyor ve belirleyici rol üstleniyor. FED diye bir kurum olmasa piyasalardaki aşırı dalgalanma da olmaz. Ekonomik açıdan eşitsizliğin en büyük nedeni de FED'in para politikaları. Faizleri arttırdığında parasal sıkılaşmaya neden olduğu için işsizliğe ve daha derin yoksulluğa neden oluyor. Bitcoin'i dolar ile alıp satmak yanlış bence. Bitcoin'in dolardan başka bir şey ile alınıp satılmasını sağlamak gerekiyor.
hero member
FED faizleri sabit tuttu uzun zaman sonra. Beklenen, beklediğim bi gelişmeydi. Bu şekil bi açıklama markete iyi de gelecekti. Ama önümüzdeki aylar için faiz artışı uyarısı da verdi. Bu uyarı bütün kripto para marketini mahvetmeye yetti. Gerçi sadece kripto para marketini mahvetmedi. Borsalar, ons altın da etkilendi bu açıklamadan. Yine her şey etkilendi diyebiliriz. Sonraki toplantı Temmuz'un sonunda olacak. Ben yine Temmuz'un sonuna kadar pek bi hareketlilik beklemicem Bitcoin'den. Amerikan merkez bankasının takip etmeye devam edicem. FED yetkilileri güvercine dönüne kadar daha bi temkinli olmak daha iyi bana kalırsa.

Bu seviyeler iştah kabartıyor ama bende. Bunca şeye rağmen 25 bin usd seviyelerini koruması, bitcoin için artık büyük çöküşlerin bir tık daha az ihtimali olduğuna işaret ediyor bana kalırsa. Borsalardaki bitcoinlerin sayısı da iyice azaldı. 5 senedir böyle az bitcoin olmamış borsalarda. Bunun devamında al al stratejisi gelir ve boğayı tetikleyen bir şey başlarsa işte o zaman çok uzun bir boğa maratonuna merhaba diyebiliriz çünkü 10 ay sonra bir Halving var ve büyük bir yatırımımı buna göre planlıyorum. Umarım batmayız ve kötü günlere girmeyiz. Eğer tahminlerim doğru çıkarsa 2025 bitcoin hedef fiyatım 100k üstü. O beni rahatlatacak seviye olacak. 2025 Mayıs ayına kadar fedakarlığa devam…
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
Borsalardaki Bitcoin arzı son 5 senenin en düşük seviyesine gelmiş.

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1668949520355319810?s=20

Artık herkes bitcoinlerini kendi cüzdanlarına çekmeye başladıysa, borsalarda bir hareket beklentisi başlayabilir. Sonuçta arz azalıyorsa ve talep varsa o şey değerlenir. Hepimizin bildiği gibi yarılanmaya da az bir süre kaldı bir yerde bitcoin mutlaka patlama yapacak. Benim beklentim hem bu hem de altcoinler boğasının ne zaman geleceği. Altcoinlerde kazançlar dudak uçuklatıyor çünkü.
hero member
Activity: 1008
Merit: 533
Borsalardaki Bitcoin arzı son 5 senenin en düşük seviyesine gelmiş.

https://twitter.com/BitcoinMagazine/status/1668949520355319810?s=20
hero member
ABD Merkez Bankası FED faiz kararını açıklayacak yarın. 15 aydır faizleri artırıyorlar. Bi sabit tutsalar. Çok önemli bi değişim sinyali vermiş olacaklar. Tüm dünyadaki yatırımlar etkilenecek. Borsalar, kripto paralar, altın, petrol fiyatları etkilenecek. Tabii bana kalırsa para doğrudan borsalara girmez. Önce altın, petrol değerlenebilir. Ardından gelişmeler iyi devam ederse para önce borsalara girer. Son olarak kripto paralara girer. Bizim beklediğimiz boğa da gelir. Faizleri arttırılarsa diyecek sözüm yok. Kırılgan yapımız artar. Fiyatlarda sert düşüşler görebiliriz. Çünkü kritik bölgelerdeyiz. Düşüşlere dayanamayıp Bitcoinlerini satma noktasına gelen çok kişi olur böyle dönemlerde.

Sabretmek lazım hocam biraz daha sabır. Düşüyor gözümüzün önünde biliyorum ama bu piyasa sabırsızları affetmezken, sabırlıları ödüllendiriyor. Sabırlılar kazanıyor. Örneğin büyük 18 bin dolar seviyesindeki boğadan sonra uzun süre o fiyatların yanına bile yaklaşamamıştı ama sonra 60 bin doları da gördü. Hala oradan bitcoin alanlar var ve onlar da aldıkları yeri tekrar görecekler ben buna eminim. 20 bin dolardan bitcoin satmayı kendi adıma düşünmüyorum.

Elbette sabırlılar kazanıyor ama sabretmek kadar bu süreçte kayıpları da en aza indirmek önemli olan şeylerden birisi. Örneğin diyorsunuz ya 60 bin dolardan bitcoin alanlar var diye, bu alanlar bitcoin 60 bin dolara gelene kadar hiç bir şey yapmazsa koyduğu parayı geri almaya yetecek kadar beklemiş olacaklar. Halbuki bu süreçte fiyatlar düşmüşken bir miktar daha yatırım yapıp ortalama düşürseler tekrar 60 bin doları gördüğünde bitcoin, kendileri 2x kar bile yapacak olabilirler. Sabretmek oturup beklemek değildir bu konuda da yanılıyoruz. Sabretmek, bu süreçte karşımıza çıkacak fırsatları da değerlendirmektir aynı zamanda.
hero member
Activity: 1036
Merit: 619
ABD Merkez Bankası FED faiz kararını açıklayacak yarın. 15 aydır faizleri artırıyorlar. Bi sabit tutsalar. Çok önemli bi değişim sinyali vermiş olacaklar. Tüm dünyadaki yatırımlar etkilenecek. Borsalar, kripto paralar, altın, petrol fiyatları etkilenecek. Tabii bana kalırsa para doğrudan borsalara girmez. Önce altın, petrol değerlenebilir. Ardından gelişmeler iyi devam ederse para önce borsalara girer. Son olarak kripto paralara girer. Bizim beklediğimiz boğa da gelir. Faizleri arttırılarsa diyecek sözüm yok. Kırılgan yapımız artar. Fiyatlarda sert düşüşler görebiliriz. Çünkü kritik bölgelerdeyiz. Düşüşlere dayanamayıp Bitcoinlerini satma noktasına gelen çok kişi olur böyle dönemlerde.

Sabretmek lazım hocam biraz daha sabır. Düşüyor gözümüzün önünde biliyorum ama bu piyasa sabırsızları affetmezken, sabırlıları ödüllendiriyor. Sabırlılar kazanıyor. Örneğin büyük 18 bin dolar seviyesindeki boğadan sonra uzun süre o fiyatların yanına bile yaklaşamamıştı ama sonra 60 bin doları da gördü. Hala oradan bitcoin alanlar var ve onlar da aldıkları yeri tekrar görecekler ben buna eminim. 20 bin dolardan bitcoin satmayı kendi adıma düşünmüyorum.
Pages:
Jump to: