Pages:
Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 14. (Read 1107570 times)

legendary
Activity: 2254
Merit: 1446
Cashback 15%
geçtiğimiz günlerde 28 bin dolara çıkmasında sec'in btc etf si için onay verdiği haberleri mi etkili oldu sizce? yani ne derseniz diyin dostlar ama btc'nin yükselmesi ile tüm piyasanın da ufaktan yeşile dönmesi fena olmadı değil. burada mı paylaşıldı hatırlamıyorum ama ekim ayında bitcoin'in fiyat değişimi bayağı bir oynak duruyordu. çoğunluk olarak yükseliş söz konusuydu. bakalım.
member
Activity: 1011
Merit: 65
Bitcoin tek mumu sever.

Muhtemelen yine kimse ne olduğunu anlamadan tek mumda 20 binde bulacak herkes kendini.

O tek mumum gelmesine fazla zaman kalmadı.

2 yıldır yumuşak giden tadımız kaçmasın yumuşak inelim piyasasına gerçek ayı geliyor ve bu sefer acımasız olacak.
member
ZAMAN GELDİ

KAÇIŞ YOK

ÇÖKÜŞ BAŞLIYOR

SEYREDELİM
sr. member
Activity: 672
Merit: 254
VE BAŞLIYOR

9.000 DOLARDA GÖRÜŞÜRÜZ.

Adam bi yazdı Bitcoin 1000 dolar fırladı. Grin

Ara ara böyle yaz yataydan sıkılmış piyasa yükseliş görsün abi.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
Actually ben de hala bi 10k altı gelebilir diyorum "gelir" ya da "gelecek" değil ama gelebilir
şöyle düşünün: 69k'dan 16k'ya geldi, 28k'dan oranlarsak ya da 30k'dan? bir önceki boğada 19900'den 3k'ya indi hem de twice
bunu yapabilecek kapasite var, short var future var, global borsalar hatta medya gücü bile var. herkesi mahvedebilecek kararlar alınıp uygulanabilir çünkü 200k+ dolar olabilecek btc'yi 10k yapmakla btc zarar görmez, altın çamura düşünce değer kaybeder mi?

Musk kriptodan çekildi (yalandan da ossa)
USA'den kriptolara büyük regülasyon şok şok şok
Çin kriptoyu yasakladı (ha bu zaten var ^_^ )
Binance hacklendi! OMG (Omise go değil oh my God )
"ABD piyasaları çöktü" kripto da ilk etapta çöker
WORLD WAR PANDEMI II (coming soon)

Allah aşkına neler neler gördük "olmaz" demeyin bal gibi de olur şayet yapmak isterlerse...
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
VE BAŞLIYOR

9.000 DOLARDA GÖRÜŞÜRÜZ.

Sağol hocam. Bu mesajı yazdın ve şu an bitcoin 28 bin dolar oldu. Belki sen yaza yaza bize boğayı getireceksin. Daha da yaz hocam sen yazınca 3 katında dolaşıyor . Bir sonraki mesajında tahminin 15 bin dolar olsun da bitcoin 45 bin doları geçsin be hocam Smiley
hero member
Activity: 882
Merit: 879
VE BAŞLIYOR

SONBAHAR

Aslında halloween (başka nickleri de var) çok zeki ve enteresan bir arkadaş, ticari zekasının yüksek olduğunu düşünüyorum.

Ama finansal işlemler konusunda ve trading konusunda bakış açını değiştirmekte büyük fayda görebilirsin, bahse girerim BTC 9000 USD olsa, buraya gelip 3000 geliyor, veya 900 USD geliyor, Altın mucize metal vs gibi başlıklar açarsın, yine alım yapmazsın yani,

BTC 90,000 USD olursa da "Akıl almaz bir durum, bu artık son dalga, buğday altını da geçecek" falan yazarsın, bir karikatür vardı BTC hiç hareket etmediğinde de adam "offf şu kızın memelere bak" falan diyordu Wink,

yani yatırım yapmadan önce kendine kazanabileceğin bazı senaryolar çizmelisin bence, fiziksel emtialara yatırıma devam ok, ama bazı durumlarda kriptolarda da kazanabilirsin, devamlı ön yargılı yaklaşımda kriptolarda kaybetmeye kendini mahkum ediyosun ve bu finansal olarak doğru tercih değil...

Fiziksel emtialar önemli elbette ama burada fiziksel emtialardan bahsederken bitcoini karalamak çok saçma. Biz bunları çoğu kere burada tartıştık. Altından potansiyelli olduğundan bahsettik. Sebeplerini de kendimize göre sıraladık. Bana mantıklı geliyor hala bitcoinin altından daha çok kazanç sağlayacağı konusunda. Sadece biraz zamana ihtiyacımız var. Ayrıca madencilikten belirli ortalama maliyeti olan bitcoine 9 bin dolara düşecek demek gerçekten uzak.
legendary
Activity: 2016
Merit: 1598
VE BAŞLIYOR

SONBAHAR

Aslında halloween (başka nickleri de var) çok zeki ve enteresan bir arkadaş, ticari zekasının yüksek olduğunu düşünüyorum.

Ama finansal işlemler konusunda ve trading konusunda bakış açını değiştirmekte büyük fayda görebilirsin, bahse girerim BTC 9000 USD olsa, buraya gelip 3000 geliyor, veya 900 USD geliyor, Altın mucize metal vs gibi başlıklar açarsın, yine alım yapmazsın yani,

BTC 90,000 USD olursa da "Akıl almaz bir durum, bu artık son dalga, buğday altını da geçecek" falan yazarsın, bir karikatür vardı BTC hiç hareket etmediğinde de adam "offf şu kızın memelere bak" falan diyordu Wink,

yani yatırım yapmadan önce kendine kazanabileceğin bazı senaryolar çizmelisin bence, fiziksel emtialara yatırıma devam ok, ama bazı durumlarda kriptolarda da kazanabilirsin, devamlı ön yargılı yaklaşımda kriptolarda kaybetmeye kendini mahkum ediyosun ve bu finansal olarak doğru tercih değil...
legendary
Activity: 2240
Merit: 2584
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
VE BAŞLIYOR

9.000 DOLARDA GÖRÜŞÜRÜZ.

Kıytırık borsalarda yaşanan anlık mum krizlerini saymazsak rüyanızda görürsünüz. 9000$'a bitcoin satacak adamın da aklına şaşarım.

Bakın bir teknoloji yada parasal değeri olan başka herhangi bir şeyin bilinirliği arttıkça fiyatındaki oynaklık azalır. 69k fiyattan 16k $ altına düşmüş bir bitcoin için henüz ayı yaşamadı demek komiktir. Eğer 2014-2015'lerden bahsediyor olsaydık yada daha eski tarihlerden %77 civarı bir düşüşün dip olup olmadığı tartışılabilirdi. Aynı şekilde bir sonraki boğada da 2011-2012 dönemlerindeki gibi 100x beklemek eşdeğer bir yanlış tespit olur.
member
VE BAŞLIYOR

SONBAHAR
member
VE BAŞLIYOR

9.000 DOLARDA GÖRÜŞÜRÜZ.
legendary
Activity: 1904
Merit: 1282
bitcoin gidiyo muuu
yoksa fomo yapıp geri mi basacaklar

haftalık olarak çoğu altcoinde tatlı bir yükseliş görüyorum bana göre son bir ufaktan hareketlilik getirip dibi bulduracaklar birçok kişi 2024'de ath bekliyor bu kadar bekleyenin olduğu yerde sanmıyorum boğa gelsin.

Btc bu ne yapacağı belli olmaz.
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
bitcoin gidiyo muuu
yoksa fomo yapıp geri mi basacaklar
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
Fed eylülde pas geçecekmiş ekonomik kriz olurmuş yoksa. Fed faiz arttıramadığına göre  bitcoin bence buradan 100 bine gitmeli nasılsa ayı sezonu görmedik görmeye de gerek yok direkt 100 bine gidelim 4x yapar  güzel para Smiley ironi

Faizleri arttırmadı FED. Ama hiçbir şey kesin diiil gerekirse önümüzdeki toplantıda arttırırız dedi. Bana kalırsa bütün makro ekonomik dengeler alt üst olmuş durumda. Bu global kaos oldu bitti ile çözülemez. Kimse kolaylıkla çözülebilecek bi sorundan bahsedemez. Bu ortamda borsalara güven olmaz. Borsalar düşerken Bitcoin artmaz. Ben arttığını görmedim pek. Bana kalırsa bi 5, 6 ay sonra hareketlenme başlar. Tabiki söylediklerim yatırım tavsiyesi olarak algılanmasın. Benim beklentim bu. Ne zaman faiz artışı indirime döner, borsalar yukarı hareket eder. O zaman Bitcoin bi şekil toparlar kendi durumunu. FED'den, borsalardan bağımsız bi şekil hareket etmesi pek bi söz konusu diiil.
member
Fed eylülde pas geçecekmiş ekonomik kriz olurmuş yoksa. Fed faiz arttıramadığına göre  bitcoin bence buradan 100 bine gitmeli nasılsa ayı sezonu görmedik görmeye de gerek yok direkt 100 bine gidelim 4x yapar  güzel para Smiley ironi
legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
bu etf muhabbeti çok uzun zamandır dönüyor ama amerika için ilk spot etf sanırım geliyor, bugünkü hareketin nedeni...

https://bigpara.hurriyet.com.tr/haberler/bitcoin-haberleri/mahkeme-karar-verdi-kripto-paralar-yukseldi_ID1476921/

Valla gelebilir de gelemeye bilir de şuan için bir şey söylemek zor, SEC'in başındaki adama kalırsak kolay kolay gelmeyecek çünkü adamda gördüğüm kripto düşmanlığı var.
Futures EFT'yi onaylıyorsun ama Spot EFT'yi onaylamıyorsun.

Grayscale mahkeme sonucunda çıkan karar çok doğru bir karar, hakim demiş manipüle var ise Futures EFT'yi neden onayladınız, sanki orada para dönmüyor.
Salak saçma işler dönüyor bu SEC'de.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
ABD'de Ağustos ayı işsizlik oranları, tarım dışı istihdam verileri açıklandı. Beklentilerin üzerinde geldi her iki veri. Dolar için olumsuz bi haberdi bu. Dolar endeksi de biraz düştü. Borsalar da düşüş gösterebilir bu sonuçtan sonra. Altın, gümüş hareketlenebilir. Bitcoin altını mı takip edecek, borsayı mı? Bu sorunun cevabı çok önemli bana göre. Çünkü borsalara endeksli bi para beni üzüyor açıkçası. Borsalardan ayrışıp emtia sınıfı varlıklarla paralel hareket etse daha hoş olur. Bana göre bu şekil bi hareket daha sağlam yatırım aracı yapar onu herkesin gözünde. Dijital altın övgüsü yapılıyor. Bunu ispat etme şansı olur bu Bitcoin için.
Bitcoin digital olarak en değerli varlık olduğunu geçtiğimiz yıllar içerisinde defalarca kanıtladı. Piyasanın diğer dinamiklerinden dolayı, küresel ve makro etkilerden BTC'de etkileniyor belki de olması gerekenden fazla bile. Borsa endekslerinden hatta diğer endekslerden ayrıştığı zamanı bende heyecanla bekliyorum. Uzun bir zamandan sonra bitcoinde aşağı yönlüde olsa bir tarafa kırması iyi oldu. Eylül,Ekim kışa doğru biraz toparlanma olmalı.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719
ABD'de Ağustos ayı işsizlik oranları, tarım dışı istihdam verileri açıklandı. Beklentilerin üzerinde geldi her iki veri. Dolar için olumsuz bi haberdi bu. Dolar endeksi de biraz düştü. Borsalar da düşüş gösterebilir bu sonuçtan sonra. Altın, gümüş hareketlenebilir. Bitcoin altını mı takip edecek, borsayı mı? Bu sorunun cevabı çok önemli bana göre. Çünkü borsalara endeksli bi para beni üzüyor açıkçası. Borsalardan ayrışıp emtia sınıfı varlıklarla paralel hareket etse daha hoş olur. Bana göre bu şekil bi hareket daha sağlam yatırım aracı yapar onu herkesin gözünde. Dijital altın övgüsü yapılıyor. Bunu ispat etme şansı olur bu Bitcoin için.
full member
Activity: 282
Merit: 100
bu etf muhabbeti çok uzun zamandır dönüyor ama amerika için ilk spot etf sanırım geliyor, bugünkü hareketin nedeni...

https://bigpara.hurriyet.com.tr/haberler/bitcoin-haberleri/mahkeme-karar-verdi-kripto-paralar-yukseldi_ID1476921/

sr. member
Activity: 1358
Merit: 374
Geçen ayı sezonunda piyasa 80-120 milyar dolara kadar düşmüştü.

Bu ayı sezonunda 1 trilyon dolardayız.

Ben borsada mantık aramıyorum borsa hayır kurumu değil elbet ama düşüşten para kazanmayı bilmiyor galiba kimse. Bir çok coin hak ettiğinden en az 10x yukarda bu piyasa daha çok su kaldırır.

Market hacimleri kıyasında haklı olabilirsiniz ama artık çoğu insan kripto para yatırımcısı, o dönemlerde bu kadar çok yatırımcı bulamıyordunuz, haliyle balinalar gelip 10-20x rahat yapabiliyordu, bu aşamada artık neredeyse temel kabul edilen fiyatların çıkması durumunda eskisi kadar yüksek artışlar göstermese de 3-4x gösterir bence, elbette market hacmi önemli ancak bu kadar kötümser olmamak gerekli,

En çok hacme sahip ilk 5 stabil coindeki hacim 120 milyar dolar, insanlar alım için beklemede gibi,
Pages:
Jump to: