Pages:
Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 12. (Read 1107570 times)

legendary
Activity: 2240
Merit: 2584
Chancellor on Brink of Second Bailout for Banks
Bitcoin fiyatı 4 dolarda 40 dolarda ya da 400 dolarda değil 40.000 dolarda.

4 sene sonra tekrar yazdığınızda 4-40-400-40000 dörtlüsünün yanına 400.000 $ ifadesini eklemeye hazırlanmak için şimdiden başlayın. Altın için "ralli olacak" kelimelerini kullanıp bitcoin için artık çok kazandırmaz demekte çok saçma olmadı mı sizce ?

Hodl mantığı artık benim için son bulmuştur.

Sizin hiç bir zaman BTC hodl ettiğinizi hatırlamıyorum, 3000$'dan beri sat tavsiyesi veriyorsunuz.  Bu cümleyi sizin yazabileceğiniz tek varlık sanırım altın. Bu arada fiyat tahmininde kullandığınız 30-50m $ paranın gerçekten bitcoin için büyük meblağlar olduğunu mu düşünüyorsunuz  Wink ?
member
Activity: 1011
Merit: 65
Bitcoin fiyatı 4 dolarda 40 dolarda ya da 400 dolarda değil 40.000 dolarda.

Şartlar ağırlaştı bu şartlar altında gerçekçi olmak küçük yatırımcı için önemli. Para zaten yok olanı da kaybetmemek için dikkatli olmalı

Eskiden fiyat 400 dolardı 200 dolara düşse bile nasılsa 4000 dolar olcak diyip hodl ediyorduk bu mantık bir yere kadar işledi şuan işlemeye de devam ediyor. Ancak nereye kadar

Hodl mantığı yerine artık dalgalanmalardan para kazanma dönemine geçiş yapıyoruz. 70 bin dolardan bitcoin alıp hodl hodl demek yerine 15 binden alıp 70 binden satarak çok daha iyi karlar elde edilebilir. Piyasa büyüklüğü 700 milyar dolar gibi devasa bir rakama ulaşmış bitcoin de her gün neredeyse 1000 adet bitcoin üretiliyor. Yani sistemimize  günde 30-50 milyon dolar arası yeni para girerse fiyat ancak sabit kalabiliyor.  bitcoin fiyatı bugünlerde düşmemesi için her gün dışardan 30 milyon dolarlık yatırım gelmesi demek 10 günde 30 milyon dolar ayda neredeyse 1 milyar dolar yapar.
Madenciler ürettikleri bitcoinlerin yarısını satıp diğer yarısını hodl edip satmasa bile her ay 500 milyon dolarlık yatırım alması gerekiyor bitcoinin. Sadece halvinge kadar 5 ayda iyi ihtimalle (kötü ihtimali saymıyorum) piyasaya 3 milyar dolara yakın para girmez ise bitcoin fiyatı kendiliginden düşecektir.

Özetle 700 milyar dolarlık piyasa da yapılacak en doğru hamle dalgalanmalarda para kazanmaktır. Hodl mantığı artık benim için son bulmuştur. Düşüşleri satın almak yükselisleri ise kisisel doyum sagladığında satmak gerekir diye düşünüyorum.

2023 BTC ortalaması 20-30 bin aralığında oldu. Güncel fiyat 36 bin dolar.

2024 BTC ortalaması tahminim 30-40 bin arasıdır. Yani 35-40 aralığından BTC almak 2024 yılını benim için çöpe atmaktır.

Yatirim tavsiye değil sadece konu hakkında genel fikirlerimdir.
Bu konu hakkında son yorumumdu bol kazanclar.
sr. member
Activity: 630
Merit: 463
Bu arkadaş her zaman dipten almayı bekliyor, kaç kere dipten alım yaptığını sorsak cevap veremez herhalde. Bu kadar konuşup emin oluyorsan aynen bir kaç tane işlem atsana geçmişe dair görelim nasıl bir tradersın biraz bir kaç bir şey öğrenelim. 3000 $ ana hedefim demiş ya bir de ciddi ciddi. Bence biraz en iyisi zeytinyağı stokla dostum hem de ömrü uzatıyor, ömrün uzadıkça da ayı sezonlarında dipten BTC toplarsın bol şans.

3000 dolar seviyesine indiğinde hele ki yarılanma döneminde yüklü alımlar olur. O fiyatı gördürmezler ama arkadaşımız o fiyata geleceğini ön görerek büyük beklenti içerisine girmiş. Bence biraz abartılı bir beklenti bu. 3000 dolar değil de 25 bin dolar olsa şu anda alacak kişi sayısı çok fazla. 3 bin dolar beklentisi fazla hayalperest bir fiyat bence.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Bu arkadaş her zaman dipten almayı bekliyor, kaç kere dipten alım yaptığını sorsak cevap veremez herhalde. Bu kadar konuşup emin oluyorsan aynen bir kaç tane işlem atsana geçmişe dair görelim nasıl bir tradersın biraz bir kaç bir şey öğrenelim. 3000 $ ana hedefim demiş ya bir de ciddi ciddi. Bence biraz en iyisi zeytinyağı stokla dostum hem de ömrü uzatıyor, ömrün uzadıkça da ayı sezonlarında dipten BTC toplarsın bol şans.
legendary
Activity: 2184
Merit: 1131
yapmadığınız işlemleri burada yapmış gibi yazdığınızda başka insanların düşüncelerini etkileyebilirsiniz. hani, benim minik kuşumun umurunda olmaz ama yazdıklarınız ile başkalarını etkileyebilirsiniz. bence gerçekten bir işlem açtıysanız bunu miktarı gizleyerek açıkça paylaşın. siz belki biraz eğlenmek için john benjamin toshack geçiyor olabilirsiniz ama başkalarını etkileme ve başkalarını yanlış kararlara itme ihtimaliniz çok yüksek...

ayrıca, bitcoin'in 3 bin dolara düşeceğine bu kadar eminsen elindeki tüm bitcoinleri 6 bin dolardan satın alarak sana şimdiden %100 kar yapma fırsatı verebilirim; bu iyiliği baba oğluna yapmaz.
member
36 bin dolardan short açıyorum. Y.t.d.

Short time
Hedef fiyatlar
18.000 $
 9.000 $
 3.000 $ ana hedefim.

Ytd

Mizahi bi paylaşım sanırsam bu. Bitcoin'in 3 bin dolara düşeceğine inanmanız komik bişi çünkü. Düşüş bekleyenler var. wolwoo da düşüş beklediği için short açmış. Alternatif kripto paralar bölümünde hoş bi konusu var. Boğa bekleyen çok kişi olduğu gibi. Düşüş bekleyen insanlar da var. Saygı duyuyorum farklı fikirlere. Son bi sert düşüş yaptıktan sonra daha çok Bitcoin almayı umduğumdan ben de yeterince Bitcoin alamadım. Ben de düşüş bekleyenlerdendim. Ama 3 bin dolara kadar düşmesini beklicek bişi yok bana kalırsa. Bu düşünceniz biraz desteksiz. Tabiki gerekçelerinizi yazarsanız dinlemek isterim. Bitcoin'i 3 bin dolara düşürücek gelişmeyi herkes merak eder çünkü.

Resesyon olur 2000 dotcom gibi bir kriz ortamı oluşursa 3 bin kesin.
Olmaz ise 10-20k arasından döner.

Her iki ihtimal de de bitcoin şuan alınacak bir ürün değil. Günlük alıp satanlar vs hariç , Düşmesini beklemek kadar doğal bir davranış yok. Piyasa boğa gibi görünse de bana göre tarihinde hiç olmadığı kadar ayı bunun için zaten fiyat düşmüyor.
EFS
staff
Activity: 3696
Merit: 2065
Crypto Swap Exchange
36 bin dolardan short pozisyonu açıp 9 bin dolardan satarsak güzel para kazanırız. Hatta 3 bin dolara kadar bekleyebilirsek çok daha güzel kazanırız. Roll Eyes

Gün içinde 38k denemesi yapıp geri döndü. Bu kadar hızlı gitmek yerine sindirerek yükselmesi daha iyidir.
hero member
Activity: 1162
Merit: 719

Short time
Hedef fiyatlar
18.000 $
 9.000 $
 3.000 $ ana hedefim.

Ytd

Mizahi bi paylaşım sanırsam bu. Bitcoin'in 3 bin dolara düşeceğine inanmanız komik bişi çünkü. Düşüş bekleyenler var. wolwoo da düşüş beklediği için short açmış. Alternatif kripto paralar bölümünde hoş bi konusu var. Boğa bekleyen çok kişi olduğu gibi. Düşüş bekleyen insanlar da var. Saygı duyuyorum farklı fikirlere. Son bi sert düşüş yaptıktan sonra daha çok Bitcoin almayı umduğumdan ben de yeterince Bitcoin alamadım. Ben de düşüş bekleyenlerdendim. Ama 3 bin dolara kadar düşmesini beklicek bişi yok bana kalırsa. Bu düşünceniz biraz desteksiz. Tabiki gerekçelerinizi yazarsanız dinlemek isterim. Bitcoin'i 3 bin dolara düşürücek gelişmeyi herkes merak eder çünkü.
legendary
Activity: 2198
Merit: 1232
Dayanamayıp bir short daha açtım. 36,5 den.

Bu erken yükselişi gördükten sonra bende dayanamıyorum short pozisyon açmak için fakat acele de etmek istemiyorum, istediğim gibi olmadı diye. Bu arada bence de boğa sezonu için çok erken daha ayıyı tam anlamıyla yaşamış değiliz, yalancı yükselişten ibaret gibi geliyor şuan da yaşanan yükseliş. ETF başvurularının onaylanmasına yönelik artan beklentilerden kaynaklandığı söyleniyor.

ETF başvurusu yapan şirketlerde geri adım durmayınca böyle bir ilerleme oldu devamı nasıl olur bakalım.
member
Dayanamayıp bir short daha açtım. 36,5 den.
member
sanırım yükseliş ivmesi bitti gibi, bir cismi yukarıya attığınızda belli bi süre yükselir ardından hız kaybeder sonra havada durur ardından yavaaaşça sonra hızlanarak yere çakılır yer çekiminin etkisiyle...ytd
ha bu arada saçma sapan bir haber gelebilir "aha bitcoin bunun yüzünden çakıldı" demek için ne bileyim solana'nın elektriği gider sistemi durur, virt zırt borsası hacklenir, yetkili ve etkili biri zikimsonik bir açıklama yapar falan feşmekan

Piyasa boğaya zorlanıyor gibi görüntü çiziyor. Evet top yukarı atılıyor ama şuan piyasa değeri 700 milyar dolara ulaştı BTCnin.

Bu piyasa kesinlikle ayı piyasası değil ayı sezonu ise boga piyasasinda 7 trilyon dolara gitmesi lazım piyasa büyüklüğünün ama bakıyorsun altının piyasa değeri 10 trilyon dolarda. Bu rakamlar büyük rakamlar ve ben hala ayı sezonu gormedik diyorum beni endişelendiren de bu.

Bir piyasa ayı sezonu yaşamadan nasıl boğaya evrilebilir ?
legendary
Activity: 2072
Merit: 1138
sanırım yükseliş ivmesi bitti gibi, bir cismi yukarıya attığınızda belli bi süre yükselir ardından hız kaybeder sonra havada durur ardından yavaaaşça sonra hızlanarak yere çakılır yer çekiminin etkisiyle...ytd
ha bu arada saçma sapan bir haber gelebilir "aha bitcoin bunun yüzünden çakıldı" demek için ne bileyim solana'nın elektriği gider sistemi durur, virt zırt borsası hacklenir, yetkili ve etkili biri zikimsonik bir açıklama yapar falan feşmekan
legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
Tekrar 35bin dolar oldu Bitcoin, ben 10 küsür bin dolarlara düşeceğini hala düşünmüyorum, büyük olaylar olmadıkça da düşmez gibi geliyor bana.
Boğanın yaklaştığını da düşünüyorum artık, umarım en kısa da gelirde şu parayı bulup hayatımızı yaşarız.
member
Aslında 28 binden 18 bine inmesi daha iyiydi 36 binden inmesi kötü oldu.

İçerde kimse olmadığı ve hacmin yerlerde olması sebebiyle fiyat 3 bin dolara bile düşse dikkat cekmeyecektir.

18 binde görüşmek dileğiyle bitcoin
member

Short time
Hedef fiyatlar
18.000 $
 9.000 $
 3.000 $ ana hedefim.

Ytd
hero member
FED bu akşam faiz kararını açıklayacak. Beklenti sabit tutması yönünde. Bana kalırsa da sabit tutacak. Hoş arttırması gerektiğini düşünenler var. Onlara da saygı duyuyorum. Ama Amerika merkez bankasının tarihi seviyeleri bu oranlar. Daha bi fazla arttırmadan sabit tutarak düşürme politikası izleyebilirler. Normalleşmeye başlamamız da gerekiyor bir yandan.

Geçen toplantıda sabit tuttuklarında Bitcoin iyi bi yükseliş yaşamıştı. 34 bin dolar, 35 bin dolar seviyelerine ulaştık. Sabit tutarsa yine bi iyi tepki beklerim Bitcoin'den, altcoinlerden. FED faizleri arttırdığında önce sahte bi yükseliş oluyordu. Sabit tuttuğunda aynı şekil sahte bi düşüş de yaşayabiliriz. Kripto paralarda şaşırtmacalı taktikler kullanmayı seviyorlar. Klasik borsalardan farklı bi yer burası.
legendary
Activity: 1246
Merit: 1198
34 bin dolar seviyelerinde stopa bastık BTC cephesi olarak.Bir yerler temel olacak, bu seviyelerin temel olması sevindirici olur.Altcoinlerde bir kaç gündür bir hareketlilik söz konusu.Sırayla arttırılan geçmişteki döneme benzetiyorum.Yavaş yavaş sanki altcoin tarafında bir hareket var ve bu boğa öncesi son koşu olarak düşünüyorum.Bayrağı tutacak bir hadise lazım ki geçmişte Elon Musk etkisiyle başlamıştı.Bu sefer halving temelleriyle birlikte yine Elon fişekler ateşi muhtemelen.

Geçmişte boğayı başlatan firma ilk yüklü bitcoin alımı yapan MicroStrategy'dir. MicroStrategy'den sonra kurumsallar alım yapmaya başladılar, zaten bu haberle birlikte boğa geldi ve Bitcoin ATH'yi gördü. Elon'da buradan kendine pay çıkartmasını bildi ve Dogeyi pumplattı.

Bu seferki Bitcoin boğası ETF'ler sayesinde gelecek diye düşünüyorum ben, BlackRock ve diğer büyük kurumsallar çatır çatır açıklama yapacak ve yeni ATH'ler göreceğiz Bitcoinde.
copper member
Activity: 1190
Merit: 925
34 bin dolar seviyelerinde stopa bastık BTC cephesi olarak.Bir yerler temel olacak, bu seviyelerin temel olması sevindirici olur.Altcoinlerde bir kaç gündür bir hareketlilik söz konusu.Sırayla arttırılan geçmişteki döneme benzetiyorum.Yavaş yavaş sanki altcoin tarafında bir hareket var ve bu boğa öncesi son koşu olarak düşünüyorum.Bayrağı tutacak bir hadise lazım ki geçmişte Elon Musk etkisiyle başlamıştı.Bu sefer halving temelleriyle birlikte yine Elon fişekler ateşi muhtemelen.
member
Selamlar,

Bende tabii ki uzun vadede ki değerimizi tahmin bile edemiyorum ancak 30-35 arası bir tepe daha yaparsa birçoğu seneryo alt üst olucak tekrardan; o yüzden temkinli yaklaşmanızı öneririm; şahsen 1-2 sene daha boğa geleceğini düşünmüyorum, dibi tekrar göreceğimizi düşünüyorum. Şunu en azından biliyorum, bu piyasayı kaldıraç belirliyor artık eskisi gibi değil ne yazık ki. Büyük bir düşüş öncesi iyi yükseliş, büyük bir çıkış öncesi de iyi dump geliyor bu piyasada. Dikkatli olmanızı, en azından yeni tepe confirm olmadan izlemenizi öneririm.

Yorum gayet akılcı güzel olmuş, tutarlı. izleyelim piyasayı.
hero member
Bitcoin acayip bi boğa görüntüsü veriyor. Ben daha fazla Bitcoin almak için ani bi düşüş yapmasını bekliyordum Bitcoin'in. Tam bi panik havası yaşatırlar. Herkesin elindeki Bitcoinleri alırlar diyordum. Daha önce bu görüşümü yazmıştım. Şu anda yanıldığımı düşünüyorum. Bitcoin büyük bi boğanın başlangıcında olabilir. Forumdaşlarımız da bütün yorumlarda aynı şeyden bahsetmiş. Herkesin ortak görüşü olmuş bu hareket. Tabiki Y.T.D. her zaman.

Benim en çok dikkatimi çeken şey. Bitcoin'in global borsalardan biraz ayrışması oldu. Altın ile birlikte hareket etti. Ons altın da borsaların tersi bi hareketteydi. Bitcoin de her zamanki gibi global borsalarla hareket etmedi. Altını takip etti bu defa. Bana kalırsa bu umut verici bi hareket. Bitcoin'i en çok eleştirdiğim konulardan bir
Pages:
Jump to: