Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 263. (Read 1109040 times)

sr. member
Activity: 658
Merit: 280
beyler dün 11599 a stoploss emri girdiğim halde sabah bir baktım 11300 olmuş emir hala duruyor. site binance böyle birşey başına gelen oldu mu? zararı telafi ederler mi?

Binance bilmiyorum fakat stoploss her zaman çalışacak diye bir kural yok. Sert düşüşlerde çalışmayabiliyor. Stop koyduğunuz miktar satmak istediğiniz miktardan biraz fazla olursa iyi olur.

Örneğin; 11599 da satmak isterseniz stop 11610 limit 11599 yaparsınız.

11610'a gelince sizin teklifinizi 11599 olarak işleme koyar. Herkes satarken siz sell order açtığınız için birilerinin de o sırada alım yapıyor olması gerekiyor ki sizin teklifiniz satılsın. Yoksa daha düşük tekliflerde (mesela 11597) hızlı bir şekilde girilince sizin teklifiniz arkalarda kalmış olabiliyor.

Anlatım kafa karıştırabiliyor bu yüzden deneme yapıp gözlemleyerek mantığını öğrenebilirsiniz.

Not : Örneği Poloniex üzerinden verdim. Ama genel mantık hepsinde aynıdır.

Burada olcaytu anlatmış detaylı.
https://bitcointalksearch.org/topic/al-sat-emri-991226
full member
Activity: 1176
Merit: 159
beyler dün 11599 a stoploss emri girdiğim halde sabah bir baktım 11300 olmuş emir hala duruyor. site binance böyle birşey başına gelen oldu mu? zararı telafi ederler mi?
full member
Activity: 588
Merit: 104
İşte böyle dostlar herkes gider mersine yatırımcımız gider tersine 4000 dolar olacak diye bitcoin satanlar vardı bakın türk borsaları kan ağlıyor 2000 tl fark oluştu bitcoin 45 bin tl bizde 43 bin tl satan satana. eylem cülcüloğlu bey hariç hiç bir yatırımcıya analizciye güvenmeyin o da bugün 17.000 dolar demiştur. lolll hodl diyorum hodl

Birisinin televizyona çıkıp bitcoin 17000 dolar olacak deyip üzerine birde bu kısa vadede değil ama 2 3 hafta içerisinde olacak demesi  Grin. Uzun vadesi 3 hafta olan adamın dediğine inanacağıma zar atarım gelen sayıya göre alım yaparım daha iyi.
member
Activity: 140
Merit: 13
Şu an tam bıçak sırtında btc fiyatı. Destekten al sat yapayım kar edeyim derken genelde tren kaçırılır. Eğer fiyat yukarı giderse ki öyle umuyorum canlı bir örneğini izlemiş olacağız.
hero member
Activity: 1330
Merit: 533
İşte böyle dostlar herkes gider mersine yatırımcımız gider tersine 4000 dolar olacak diye bitcoin satanlar vardı bakın türk borsaları kan ağlıyor 2000 tl fark oluştu bitcoin 45 bin tl bizde 43 bin tl satan satana. eylem cülcüloğlu bey hariç hiç bir yatırımcıya analizciye güvenmeyin o da bugün 17.000 dolar demiştur. lolll hodl diyorum hodl

Eylem Hocayı bende takip ediyorum.Genel anlamda kendileri çok pozitif bir kişilik. Fakat fiyat konusunda çok teknik yorumlama yapması bence çok sağlıklı değil. Sonuçta bu ortam bambaşka reflekslere sahip. Tek bir haberle yıkım yaşanacağı gibi tek bir haberlerle tüm indikatörlerin tersine hareket edebiliyor.
,
Dip not düşeyim, Eylem hoca Nexpara'nın pazarlama direktörüymüş. Eylem Hoca umarım başarılı olur.. Sektörün başarı hikayelerine ihtiyacı var.

Nereden takip edebiliriz kendisini, detay paylaşır mısınız.

Teşekkürler
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028

Eylem Hocayı bende takip ediyorum.Genel anlamda kendileri çok pozitif bir kişilik. Fakat fiyat konusunda çok teknik yorumlama yapması bence çok sağlıklı değil. Sonuçta bu ortam bambaşka reflekslere sahip. Tek bir haberle yıkım yaşanacağı gibi tek bir haberlerle tüm indikatörlerin tersine hareket edebiliyor.
,
Dip not düşeyim, Eylem hoca Nexpara'nın pazarlama direktörüymüş. Eylem Hoca umarım başarılı olur.. Sektörün başarı hikayelerine ihtiyacı var.
sr. member
Activity: 658
İşte böyle dostlar herkes gider mersine yatırımcımız gider tersine 4000 dolar olacak diye bitcoin satanlar vardı eylem cülcüloğlu bey hariç hiç bir yatırımcıya analizciye güvenmeyin o da bugün 17.000 dolar demiştur. lolll hodl diyorum hodl

Hocam artık kendinize güvenmeyi öğrenseniz ne güzel olur. O öyle dedi bu böyle dedi deyip yatırım yapıyorsunuz sonra pişman oluyorsunuz. 20.000 $'dan düşüşe geçtiğinde neredeydi acaba bu yüce kahin? Ayrıca ''Bitcoin fiyatında büyük düşüşe hazır olun'' diye 6 Kasım tarihinde yayınlanmış bir videosu var ki evlere şenlik. Bu videodan sonra Bitcoin 3'e katlamış neredeyse.
member
Activity: 1011
Merit: 65
full member
halende ustd deyim ben 11 den dönmeseydi keşke şimdi alsan terse kalmak var almasan 12 yapabilir. bilemedim yani düşer gibi sanki yine düzetme zamanı geldi biraz
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
btcturk suan 1500 tl altında global piyasanın eminim diger turk borsalarıda öyledir. Birazdan havalelerin geçmesiyle 44bini görebilir.

tr piyasalarda nakit akışı azaldı herhalde genelde ucu ucuna zor yakalamaya başladı global piyasaları. genelde altında kalıyor tüm borsalar usd paritesini anlık takip ederek fiyatlara bakıldığında
sr. member
Activity: 710
Merit: 255
btcturk suan 1500 tl altında global piyasanın eminim diger turk borsalarıda öyledir. Birazdan havalelerin geçmesiyle 44bini görebilir.
sr. member
Activity: 546
Artış hızlı değil, yedire yedire yükseltiyorlar bu güzel.
Ama satıcı bulduklarında da kaçırmıyorlar.
Az önce Bitstamp'da birisi 150 btc lik duvar koymaya çalıştı, anında aldılar.
full member
Activity: 588
Merit: 104
Güzel. hafta sonunu kazasız belasız atlattık. hafta içi gene bir tık yukarı atarsak dip noktamızı yükseltmiş oluruz. bence bu dolaylarda bir süre durması yani 11k üzerinde çok önemli. eskisi gibi hızlı artışı artık kimse istemiyor zaten. ortalığı duman etti.
member
Activity: 202
Merit: 17
Adamlar 20k da toplayamadıkları BTC leri 10-15k arasında toplayacaklar.
sr. member
Activity: 560
Merit: 255
Düne kadar piyasanın düşeceğini düşünüyordum ama bu herifler çaktırmadan yükseltti fiyatı. Şu an fiyat $11.5 k seviyelerinde ki $5.9k'ya kadar düşüş yaşamıştık bu gizliden gizliye 2x yapıldığı anlamına geliyor ve insanlar yavaş bir çıkış olduğu için ha düştü ha düşecek diyip btc satın almadı.. herifler topladı şimdi de yükseltecek gibi.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
İnceden inceden çaktırmadan piyasayı pompalıyorlar. Sanırım bu gidişle sessiz sedasız 14K ları görürsek şaşırmam. Ama yatırımcı fena tırstı özellikle 19k civarından alan yeni kullanıcılar biraz Btc kafasını kaldırınca hemen zararın neresinden dönülürse kardır mantığıyla satışa geçiyorlar sanki. Ama bu inceden başlayan ivme böyle sürerse rahat 14 k yı görürüz bu ay içinde..
jr. member
Activity: 198
Merit: 2
Merhaba ben Korkunç Hortlak 2 gün sürecek sert yükseliş dalgasına Bitcoin girmiş olabilir. Önceki grafiklerim geçerlidir. Haziran ayı için en az 25.000 dolarlık fiyat beklentim mevcuttur.
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
Buradan tekrar 10.850 e kadar salabilir.Genel durum yükselişi gösteriyor fakat mart ayı içerisinde tekrar 8k$ altı bekliyorum.. !!YTD!!
full member
11800 büyük direnç seviyesi. 12000 psikolojik sınır. hacim çok düşük ve 12 üzerinde aşırı short emirleri var. 11500 den çıkarak iyi yaptım şimdi ise btc kararsız görünüyor hacim yine yetersiz yukarıya gözünü dikse bile başaramaz düşüş daha olası şimdilik.

Bu piyasada alt üst direnç falan yoktur. Aralıkta nasıl 20.000 dolar yaptılarsa Şubatta 6000 dolar yaptılar. Altcoinlerin dibi de yoktur. Büyük balinaların peşinden gidin onların dediğine göre Martta Bitcoin %30 değer kazanabilir. Bol kazançlar.

trade yapmıyorsan zaten direnç destek salla gitsin. hodl yapıyorsan btc nin yükseleceğine inanıyorsun demektir. kısa vadede alt üst direnç çalışır sen uzun vadede yaptığı hakeketleri söylüyorsun. uzun vadede hiçbir gösterge tahmin işlemez ama kısa vadede işe yaradığı çok kez gördüm.
full member
Activity: 406
Merit: 189
bitcoin klasik hareketini yapıyor şahsi fikrim bir süre daha bu seviyelerde enerji toplayacak , tekrardan 20k üstü seviyeleri kısa dönemde beklemiyorum, belki sonbaharda bir pump hareketi gelebilir.
onun dışında 10-15 k arasında gider gelir en fazla
Jump to: