Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 270. (Read 1109040 times)

sr. member
Activity: 710
Merit: 255
10bin altına cok sarkmıyayım ustundede cok kalmayayım diyor resmen. 9k altı 11k ustu hareketler hızlanır. Bugun cuma oldugu icin tr saatiyle 6gibi ya yukarı ya asagı bir hareket olur. Son 1-2 aydır hep bu sekilde gidiyor.
hero member
Activity: 1022
Merit: 535
10000 civarında oyalanması şu durumda pek iyiye işaret değil. Bitcoinwisdom 1w grafiğine bakılırsa 9200'lere gelmesi zor görünmüyor. 3d ve 1d olarak bakınca da bir yerlerden destek çıkar da 11000'i görür müyüz diye kafamı kurcalıyor ama öyle olmayacak sanırım. İşlem yapmak için pek uygun zaman gibi gelmiyor bana, ama elimde BTC olsa satıp düşükten almaya çalışırdım.

Biraz düşüşe geçince 100 doları görür mü diyenler her yerde karşımıza çıkabiliyor  Grin Böyle düşünmeden önce "ne olursa 100 dolar olabilir?" diye sormak lazım. Bitcoinin 100 dolara düşmesi için çok iyi bir neden gerekiyor. Bu ülkelerin yasaklamalarıyla, hatta bitfinex'in çökmesiyle falan olacak şey değil bu. Mesela genesis block'u bulan BTC adresinden (1A1zP1eP5QGefi2DMPTfTL5SLmv7DivfNa) harcama yapılırsa bu büyük bir paniğe yol açabilir. Smiley
Tabi yükselişteyken 1 milyon dolar hedefi koyanları da unutmamak gerek. Onlar da bu hedefleri geçerli bir sebep aramalı, yoksa içi boş bir inanç olur.
Ben tam tersine buralarda biraz maliyetlenmesini olumlu olarak görüyorum. Yani 10 bin dolar civarında maliyetlenmesi demek bir kaç hafta öncesindeki büyük düşüşte diplerden giren kısa vadeli yatırımcıların ellerinden çıkardıkları bitcoinlerin bu noktaları alım fırsatı olarak gören uzun vadeli yatırımcılara geçmesi demek anlamına gelebilir.  Eğer biraz 10 bin dolar üzerinde kalabilirse 12 binlere yelken açabiliriz tekrardan.
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
10000 civarında oyalanması şu durumda pek iyiye işaret değil. Bitcoinwisdom 1w grafiğine bakılırsa 9200'lere gelmesi zor görünmüyor. 3d ve 1d olarak bakınca da bir yerlerden destek çıkar da 11000'i görür müyüz diye kafamı kurcalıyor ama öyle olmayacak sanırım. İşlem yapmak için pek uygun zaman gibi gelmiyor bana, ama elimde BTC olsa satıp düşükten almaya çalışırdım.

Biraz düşüşe geçince 100 doları görür mü diyenler her yerde karşımıza çıkabiliyor  Grin Böyle düşünmeden önce "ne olursa 100 dolar olabilir?" diye sormak lazım. Bitcoinin 100 dolara düşmesi için çok iyi bir neden gerekiyor. Bu ülkelerin yasaklamalarıyla, hatta bitfinex'in çökmesiyle falan olacak şey değil bu. Mesela genesis block'u bulan BTC adresinden (1A1zP1eP5QGefi2DMPTfTL5SLmv7DivfNa) harcama yapılırsa bu büyük bir paniğe yol açabilir. Smiley
Tabi yükselişteyken 1 milyon dolar hedefi koyanları da unutmamak gerek. Onlar da bu hedefleri geçerli bir sebep aramalı, yoksa içi boş bir inanç olur.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
9800 deki destek çalıştı şimdi 10200 deki destek dirence dönüştü daha öncede yazdım 10100-1150 gibi satıp direnci geçmesini beklemek en mantıklısı. direnci geçemez ise tekrar 9800 ü test eder ve 2. denemede %90 bu defa geçilir 9200 gelir.

bakın 10800 10200 ve 9800 de destekler vardı oaralarda basamak oluştu düşerken. teknik analiz işe yarıyor ta çalışın bence çok faydasını gördüm ben şahsen.
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
Ben de artık yönünü yukarı çevirdiğini düşünüyorum.
Arada düşüşler olacaktır. Kar realizasyonu, düzeltme, silkeleme, adına ne derseniz diyin ama sonuçta yönü yukarı bence.
Yarın akşama kadar 9700-10400 bandında oyalanıp, yarın akşama doğru klasik haftasonu yükselişine başlar diye düşünüyorum.
Pazar sabahına kadar tabii. Birkaç haftadır hep bu hareketi yapıyor. Cuma akşamı yükselmeye başlayıp, Pazar sabahından sonra geriliyor...
full member
Activity: 475
Merit: 127
zaten 23e indiğinden beri hiç olumlu açıklama gelmediki 23'ten 45'e çıkmasına anlam veremedim ben zaten bence tekrar gerileyecektir.
sr. member
Activity: 588
Merit: 250
Bi 9100 lere inmeden sağlama alamayacak kendini galiba ama ondan sonra sağlam bi sıçrama gelebilir olumsuz açıklamalar gelmezse
member
Activity: 140
Merit: 13
9679 değdi şu an 9790 civarında geziyor fakat ben hala nedense 9777 civarının dönüş noktası olduğunu düşünüyorum. 9679 hareketindeki hacim fake amaçlı gibi duruyordu. Bakalım sabah 8800-9 k bandında mı uyanacağız 10 k üstünde mi.
sr. member
Activity: 459
Merit: 258
🌟 Blockchain Expert, Miner.
Çin yeni yıl tatili çok konuşuldu. Acaba gerçekten Çin yeni yıl tatili sonrasında piyasalarda talep patlaması yaşanacak mı? Merak ediyorum. Bitcoin fiyatının değer kaybetmesi sonucu alternatif coinlerde erime görüyoruz. Dalgalı piyasanın devam etmesi muhtemel.
Piyasanın şu ara pek tadı tuzu kalmadı açıkcası. Benim gibi arbitraj yapanlar vs. piyasanın durgunluğundan dolayı başka bir yatırımları yoksa eğer şimdiye kadar kazandıklarını harcamaya başladılar. Kısa sürede kendini toparlaması halinde herkes karlı çıkacak gibi gözüküyor. En çok da bugune kadar sabırla elinde BTC tutan sevinecektir. Bu sevincin bir tık üstünü, BTC yükselişinde düşükten Altcoin alıp kısa günün karını yapıp "bozanlar" yaşadılar.
full member
Activity: 336
Merit: 100
Bitcoin 15 bin dolar seviyesine doğru gidiyor derken spekülasyon olmadığı bir dönemde tekrar kar satışlarını gördük. Yatırımcılar Bitcoin fiyatının 20 bin dolara doğru ilerlemeyeceğini düşündüklerinden 10000 dolar sınırından sonra % 20 lik bir büyüme sonrasında satış pozisyonuna geçtiler.
member
Activity: 224
Merit: 23
Life one ! Live it...
Kolay gün yüzü göstermeyecekler gibi  Angry yine 7-8 k bandını göreceğini düşünüyorum.

Alt coinde kalanlara selam olsun Grin ( Bende %50 alttayım)
full member
Activity: 344
Merit: 100
Çin yeni yıl tatili çok konuşuldu. Acaba gerçekten Çin yeni yıl tatili sonrasında piyasalarda talep patlaması yaşanacak mı? Merak ediyorum. Bitcoin fiyatının değer kaybetmesi sonucu alternatif coinlerde erime görüyoruz. Dalgalı piyasanın devam etmesi muhtemel.
newbie
Activity: 14
Merit: 0
Son iki gündür %20 'ye yakın düşüşten sonra şu sıralar 9900-10.000 destek seviyesinde dalgalanıyor. Aşağı yönlü keskin bir düşüş daha gelecek mi bilmem ama Çin'deki yeni yıl tatili dönüşü piyasaların tekrardan ivmelenmesi olası.Göreceğiz.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
8k a kadar inebilir ama sonrası güzel bir ivme yakalayacağını düşünüyorum. Ama 8K nın altını gösterirlerse o zaman bütün güzel tablo gider ve olay 5K da kopar. Altcoinlerde olmakta ayrı can sıkıcı bu bitcoin'in ekşınlı hareketlerıinde.
member
Activity: 322
Merit: 23
9k ya kadar yolu var. Her haber olumsuz etki edebilir. 9k altını görürse ver eline bayrampaşa...
member
Activity: 140
Merit: 13
9777 civarında saatlikte hacimli yeşil bar çekti. Konuşmak için erken ama buradan döndü diye düşünüyorum. Birkaç gündür 11700 den başlayan düşüşte, saatlikte düşüşler hacimli kırmızı barla oldu, tepkilerde ise hacimsiz yeşil barlar vardı. Yani tepki yükselişiydi. 9777 cviarında değişti bu durum, dönüş sinyali emaresi verdi bana. Bu tek başına yeterli değil tabi ama dikkate almakta fayda var. YTD
full member
Merit: 159
10200 deki destek çalıştı bir miktar yükseldi 9800 deki destekte çalışır muhtemelen buradan alım yapılabilir bir miktar artar buradan ama düşüş bitmedi daha. 10250 gibide alım yapıp 10600 gibi satmıştım en kötü ordan gelen parayı geri veririm zaten ama sanmıyorum destek direnç işlerini takip edin çalışıyor..
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
bende 9500 aşağısını cok mümkün görmüyorum cok ekstrem bir haber cıkmazsa.umarım yanılmam.
btc düşüşü devam ederse altkoinler aralık başı degerlerinden daha aşağı bile gidebilirler.
zor dönelerden geçiyoruz allah yardımcımız olsun.
sr. member
Merit: 305
beklenen dusus geldi rahatlikla bitcoin pozisyona gecebilirim artik 9800 dolara kadar duser asagi dusemeez  Grin cok guzel keriz silkeleyecekler bu dusus son keriz silkeleme olarak tarihe gececek ardindan go to moon diyeceguz
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
Şimdi gerçekten 5000 $ geliyor,kemerleri bağlayın Grin
Jump to: