Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 274. (Read 1109040 times)

hero member
Activity: 644
Merit: 504
Günlük al sat çı değilseniz borsadan uzak kalın. Bitcoin de düşüşün dibi yoktur yükselişin tavanı daha hiç yoktur. %50 zarar yazar aylarca sabırla beklersiniz yükselir satar oh zarardan kurtuldum derken x2 yapar sattığınıza pişman olursunuz. Sayısı üretimi belli bir şey alıp tutun elbet yükselecek. YTD.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
~snip

Ortadirek, bu grafik neden korkuyucu geliyor size? Bugünden yarına astronomik bir kazanç elde etmek içinde bulunduğumuz ekonomik sistemde çok zor. Ya da şansınız iyi olacak sürekli şans oyunlarında kazanacaksınız. Varsın böyle olsun ne olur? Şunu mu düşünüyorsunuz, aynı grafikte olanlar yaşanacak ve chart burada sona erecek. Yarın artık olmayacak? Bir şey söylüyorum ve 3 grafik gönderiyorum size, ilaç niyetine Smiley

1. grafik grafiğe benzer Smiley
2. Sırasıyla, Asx, S&P ve DJ grafiklerine uzaktan bakış. Bu grafiklerin içinde sizin bubble grafiklerinden 10'larca var Smiley

full member
Activity: 398
Merit: 101
10kya az kaldı. 10kya ulaşınca kar satışları gelir, dump yiyip tekrar 8,5kyamı iner.
Yoksa 10kyı geçti ralli başladı, hadi alalım artık diyenler 12kya kadar fiyatı yükseltirmi.
Tecrübeli arkadaşlar ne düşünüyo bu konuda?
full member
Activity: 1176
Merit: 159
sıkten boktan grafıklere ınanmaya devam edenler ılerde mutlak aaglayacaktır.sız grafıklere bakmaya devam edın .
ayrıca ortadırek kardesım ışın gucun btc yı dusurmek .dusmuycek arkadas 6 ooo nın altına bosa hayal kurma ok.
amk 19 k yaparken kraldı 6 bıne dusdugu zaman zavallı oldu btc .

uzun vadede bitcoin 100k olucak deseler inanırım ama ne kadar uzun vadede kaç sene? bence daha yolu uzun bitcoinin. düşmesini istemiyorum aksine elimde her türlü bir miktar btc tutyorum. hatta 20k 6k düştüğünde bile satmadan bekledim ama anladımki hodl da bir yere kadar.

bence 4k fln olucak birkaç ay içinde açıkça söylüyorum inş de düşerde btc miktarını arttırırız. ha olurda düşmez artmaya devam ederse trene bir yerden atlarız sorun yok ama sürekli hodl pozisyonda kalmak saçmalık başka birşey değil.

full member
Activity: 672
Merit: 110
sıkten boktan grafıklere ınanmaya devam edenler ılerde mutlak aaglayacaktır.sız grafıklere bakmaya devam edın .
ayrıca ortadırek kardesım ışın gucun btc yı dusurmek .dusmuycek arkadas 6 ooo nın altına bosa hayal kurma ok.
amk 19 k yaparken kraldı 6 bıne dusdugu zaman zavallı oldu btc .
full member
20k dan 6k yapan 9k dan 3k neden yapmasın? 2 sene kenara çekilir demiyorum zaten 1 btc alan adam artık gider 4 btc alır. 5 ay öncesine kadar zaten 4k flndı 5 6 ayda ne değişti kripto piyasasında? hiçbirşey sadece güven azaldı ve engellemeler artmaya başladı. önü giderek kesilmeye başladı. market hacmi 600 milyar iken btc 20k oldu ama market hacmi 830 milyara ulaştığında btc 13 14k arası takılıyordu. buda kripto piyasasının bitcoinden ibaret olmadığının kanıtıdır. piyasa büyümeye devam ederken bitcoin düşüşe gayette devam edebilir veya market yerinde sayarken bitcoin düşmeye devam edebilir. zaten market hacmi %30 lara kadar gerileyen sürekli kan kaybeden bir bitcoinden söz ediyoruz.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
@kingofrogues07

Tek kelime ile bravo!!
member
Activity: 140
Merit: 13

şuan belkide anxiety yazan yerdeyizdir. grafik halende tutuyor birkaç aya belli olucak artık izinden mi gidecek yoksa başka yöne mi gidecek göreceğiz.

Ben bu söylediğinize felaket bir haber olmadıkca yüzde 20'den fazla ihtimal vermiyorum. 6k daki hacim bence farklı bir şeyler anlatıyor. Fakat bazen yüzde 1, yüzde 99 dan büyük olabilir bunu da unutmamak gerekir.

bence %80 tablodaki gibi ilerleyecek artık tekrar ath yapması birkaç seneyi bulur. bence şuan gemiyi terk etmek için son fırsatlar. grafikleri birebir aynı bak benziyor demiyorum tıpatıp aynısı. yani bak bu grafik forumda daha btc 2k iken dolanıyordu kimse iplemedi bende iplemedim ama sonrasında ne olmuş zinden devam etmiş.

peki şimdi sana soruyorum bunca zaman aynı yoldan giden btc şimdi neden farklı bir yola girsin? neden tamda şimdi?

Bu sadece bir grafik. Buna uymayan yüzlerce finansal enstrüman grafiği gösterebilirim. Yada bir yere kadar uyup bir yerden sonra uymayan grafikler çok rahat bulunur.

Ek olarak crypto currency piyasası insan psikolojisi benzer olsada dinamikleri klasik finansal piyasadan farklı çok daha dinamik bir piyasa öyle senelerce süründürme şimdilik söz konusu değil bana göre. Epi topu  yüksek hacimlie trade yapılabilen global bir adet currency var o da BTC. Finansal piyasalarda farklı farklı ülkelerde yüzlerce adet, milyar dolarlık hisseler finansal enstrümanlar var. Adamlar bir ülkede operasyonu yapıp nadasa bırakıp diğer ülkelere geçebiliyorlar. Her gittikleri yerde yüksek hacimli trade edebilecekleri enstrümanlar bulabiliyorlar. Fakat crypto currency dünyasında adam gibi yüksek hacimde trade edebildikleri bir tane currency var o da BTC. Öyle 2-3 sene nadasa bırakma şimdilik imkansız görüyorum ben.

Bu arada önceki yorumlarınızı da görmüştüm bence bakış açınızı değiştirmelisiniz. Artarken korkmalı, düşerken cesur olmalısınız ve acele etmemelisiniz. Zamanında borsada çok çok yüksek meblağlar kaybetmiş birisi olarak söylüyorum bunları. Sizin bakış açınız balina denilen kesimin tam istediği gibi. Fiyat dipleri gördüğü zaman karamsarlığın zirvesine geliyorsunuz. Fiyat zirvedeyken en iyimser moda geçiyorsunuz. Bu bakış açısı sadece zararı katlar.
full member

şuan belkide anxiety yazan yerdeyizdir. grafik halende tutuyor birkaç aya belli olucak artık izinden mi gidecek yoksa başka yöne mi gidecek göreceğiz.

Ben bu söylediğinize felaket bir haber olmadıkca yüzde 20'den fazla ihtimal vermiyorum. 6k daki hacim bence farklı bir şeyler anlatıyor. Fakat bazen yüzde 1, yüzde 99 dan büyük olabilir bunu da unutmamak gerekir.

bence %80 tablodaki gibi ilerleyecek artık tekrar ath yapması birkaç seneyi bulur. bence şuan gemiyi terk etmek için son fırsatlar. grafikleri birebir aynı bak benziyor demiyorum tıpatıp aynısı. yani bak bu grafik forumda daha btc 2k iken dolanıyordu kimse iplemedi bende iplemedim ama sonrasında ne olmuş zinden devam etmiş.

peki şimdi sana soruyorum bunca zaman aynı yoldan giden btc şimdi neden farklı bir yola girsin? neden tamda şimdi?
member

full member

full member
tradingview sitesinde çoğunluk long diyor ama short diyenlerde az değil. wall street in meşhur grafiği ile bitcoinin haftalık grafiği birbirine çok benziyor. eğer o grafiğin yolundan gitmeye devam ederse 4k fln gelmesi lazım. yani short diyenlerin grafiği tutar bu hafta belkide düşüşün düzeltmesi gibi birşey olabilir. bilemiyorum halende güvenim yok kısa vadede bitcoine buradan tekrar düşeceğini düşünüyorum 10k fln gelmez bu hafta bence 9500 ü bile kıramadı daha zaten.

member
Activity: 94
Merit: 10
Sanırım ilerleyen dönemde kar satışları daha çok göreceğiz. Bundaki sebep Bitcoin fiyatının tekrar 20 bin dolara gideceği yönündeki beklentilerin düşük olması. Ben birkaç ay içerisinde fiyatın çok yukarıya çıkacağını düşünüyorum.
member
Sanki böyle adım adım, üstüne basa basa, test ede ede geliyor gibi. Bu seviye önemli.
Eğer bu turda kıramazsa bir tur daha atıp ikinci denemede kıracak gibi görünüyor.

Ben 6400 den aldıklarımı 9310 dan verdim sizinde çizdiğiniz o bir turu bekleyeceğim 1-1.2 civarı bir in çık daha yapmasını bekliyorum(para çok kısa vadede ihtiyacım olan bir para olduğu için çok riske edemiyorum karı sık sık realize ediyorum, 6k da dahi girerken epey korktum zaten, düşüş evresinde az biraz 10k civarından alıp yakalandığım btc'ler de vardı onları uzun dönemlik gelecek vaad eden 5 alt coine çevirip cüzdana atıp unuttum). Hatta birkaç tur daha bile olabilir. Bu günlerde zikzak yapa yapa ilerliyor yukarı doğru. Korkum şurda ayı tuzağı yapıp 8 binin altında 7,5 civarlarına değdirmeleri stopları patlatmaları. Kazımadan çıkarmaya niyetleri yok gibi, spekülasyonu bir kenara bırakırsakta btc güven oyu arıyor diyebiliriz.

6k da inanılmaz bir hacim yaptığı için oraya tekrar değdireceklerini çok sanmıyorum zaten değdirilerse geçmiş olsun 5 altına kadar salarlar muhtemelen. Fakat sabahı akşamına uymayan bir piyasa olduğu için herşeye hazırlıklı olunmalı felaket bir habere bakar.

Günün sonunda ise şu şekilde bakabiliriz bu hareketler hold'erlar için iyi haber bence, saman alevi tarzı roket yükselişler yerine böyle çıkışlar her zaman kalıcıdır. Eğer gerçekten bir yükseliş trendine girdiysek bir sonraki ath sonrasındaki yeni çöküş senaryosunda 9k-10k civarı dip olarak izlenebilir.
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
Yavaş yavaş çıta yükselmesi lazım çok gerilerde kaldı artık kendisini yukarı atması gerekiyor altcoinleri bozmadan tabi.
sr. member
Activity: 588
Merit: 250
9000  üstü 2-3 gün kapatabilirse ani düşüşler olmadan hedef 11.000 oralarda kar satışları başlar gibi biraz düşüş gelebilir 10-11 aralığında gezer. 11000 de satmayı düşünüyorum yarısını.
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
Simdi 10 u gecirir nakitte bekleyenlere kitler ordan dumplarlar. Sonra siz kufredip satarsınız ordan gazlarlar vol. 376 durduk yere 20k gosterttiler ordan durduk yere 6k ya düşürdüler. Bence hakkı suan 10-12k aralıgı. Oralarda nefes alırız biraz
full member
Activity: 196
Merit: 100
9000usdnin ustunde tutunmayi basardi gibi gorunuyor su anda. biraz daha buralarda seyir ederse 2 haftaya 10k uzerine atacaktir. nisanda yeni ath gelebilir.
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
Bence sağlam bir düzeltme daha olacak ondan sonra önü açık.Ama ne olacağını bilemez kimse !
legendary
Activity: 1877
Merit: 1396
The Last Cryptocoin Burner
paribu piyasadan 200 usd daha ucuz şaka gibi.
turkler dış borsalara hiç bakmazlar arkadaş ben anlamıyorum.

Türkler dış borsalara deli gibi bakıyorlar ama mevzu şu "Hacmi düşük borsa hacmi yüksek borsayı geriden takip eder"
TR borsaları yabancılar çıkarken onlarından ardından çıkıyor düşerken de onların ardından düşüyor. Btc stabilken ise arz local lerde yüksek olduğu için TR de yurtdışına göre yüksek olur.
Btc yükselişte o yüzden bir süre TR yurtdışının altında seyredecektir. Volatilite olursa yukarıdaki kural geçerli.
Jump to: