Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 273. (Read 1109040 times)

sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
Bitcoin eski ivmesini kazanıp tekrar yatırımcı çekmesi lazım.Buradan tekrar sert bir düşüşle çoğu kişiyi çok korkutup ,küstürecektir.O yüzden artık biraz toparlanması gerek.Ama ben 4800$ bekliyorum hala tehlike geçmedi.
member
Activity: 140
Merit: 13
9-10k arasında bİraz dinlenecek sanırım. Haftasonunu bu aralıkta geçirip dinlenmesi fena olmaz. Bakalım öngüm gerçekleşecekmi ben kısa süreliğine 8800 civarına değmesini bekliyorum.
sr. member
Activity: 392
Merit: 257
Bu seferki 10k bir önceki 10k dan daha çok içime sindi açıkcası. Yılbaşından önceki rallide gerçekten bir balon oluşmuştu. şimdi aşağımı yukarımı tam kestirelemeden yukarı çıkıyor bence bu daha sağlıklı.
full member
Activity: 700
Merit: 134
Uzun zamandır bu değerleri görmüyorduk, nedense bana bi rahatlama geldi (: 12 bin dolar civarına kadar yükseliş olursa bir miktar nakite dönmeyi planlıyorum. Küçük yükselişleri hepimiz bekliyorduk ama uzun vadede bu yükselişin devam edeceğini düşünmüyorum
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Tekrar hosgeldin 5 basamakli degerler

tekrar hosgeldin $ 10.000  Smiley

petahashminer hocam, sizin böyle Btc fiyat artışlarındaki postlarınızı özlemişim.
O zaman yaslanıp yeşil dildoların keyfine bakalım... Umarım bu ivme bu şekilde gider..
full member
Activity: 336
Merit: 100
Balon, çöküş, battı yaygaralarına hiç inanmadım. Piyasada biraz deneyim sahibi olan korkup kaçmadan servetine sahip çıkar. Forumun bile havası değişti, ısındı. Cheesy
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
Tekrar hosgeldin 5 basamakli degerler

tekrar hosgeldin $ 10.000  Smiley
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Gelecek günler için artık umutlu konuşabilirim. 8000 Dolara düşecek tezimi ısrarla savunurken 6000 e kadar düşen bitcoini gördük. Bitcoin sert düşüş yapacağına inansak bile 12.000 dolar seviyesine gelmeden düşeceğini sanmıyorum. Ben artık düşüşten ziyade yükseliş ve yeni hedefleri koyacağımızın yakın olduğunu söyleyeceğim. Benim için ilk Hedef 12.000 daha sonra 28.000 Dolardır.

YTD.
legendary
Activity: 1288
Merit: 1110
~snip

~snip

Şaka sanırım bu Smiley

İnsanlar 1100 lira maaş için 30 gün, emekli olmak için 40-50 yıl bekliyorlar. Bekliyor derken de oturup bağdaş kurup denizi seyretmiyorlar. Çalışıyorlar.
Dünyanın gerçeği bu, bir farkına varmak lazım önce.

Görüyorum ki üye olmanızdan bu yana 1 yıl bile geçmemiş, sabrınız tükenmiş. Size göre bir yerde olduğunuzdan emin misiniz?
member
Activity: 138
Merit: 12
Anlamıyorum niye kendinizi hayal dünyasında hissediyorsunuz hemen ? Ne yükselmesi arkadaş asıl crash daha gelmedi.İnsanları kusturmadan,bıktırmadan,aha bu sefer öldü bitti gitti 10 yıl kendine gelmez dedirtmeden sizce yükseltirler mi ? Gerekirse 5 yıl sürsün,o lafları dedirtmeden doyma noktasına ulaşmaz bu piyasanın belirleyicileri.Çünkü bir denetleme yok,hesap soran yok,isteyen istediği gibi at koşturuyor.Bakınz;

2013'de ki sert yükselişi bile 1 kişi yapmış.Ordan yola çıkın ne ile uğraştığımızı farkedin.300-500 $ satılmayan şey şuan 10.000$ alıcı buluyor.Bence fazla iyimser olmayın ama benim gibi de karamsar olmayın Grin

Ben sağlam bir crash daha görmeden tamam bitti demem ! Bu seferki crash da hedef 4800 $,  YTD ..

Geçen hafta bir miktar 12500 den alım emri girdim paribu kabul etmedi.15000 den girmek zorunda kaldım.Düşebilirmi ,düşebilir..
full member
Activity: 344
bir coinin fiyatının aşırı düşmesinden bahsediyorsak bence btc ye değil eth a (yada diğer alt lara) bakmak lazım. yaklaşık 4 yılda bu ikisi ne kadar değer kazanmış bir karşılaştırmak gerekirse;

Eth ın ico fiyatı aşağıdaki gibidir,

22 July to 5 August 2014: 2000 ETH = 1 BTC = 572-632 USD
6 August to 2 September 2014: 1999-1337 ETH = 1 BTC = 592-471 USD

bu durumda eth yaklaşık en düşük 0.28$ en yüksek 0.35$ a satılmış. ortalama 0.30$ dan hesaplarsak bugünkü fiyatla (900$) 3000 kat yükselmiş. tepe noktasında (1300$) bu rakam 4300 kat.

aynı tarihlerde ki ortalama btc fiyatını da 500$ dan hesaplarsak bugünkü fiyatla (10k) 20 kat yükselmiş. tepe noktasında (20k) bu rakam 40 kat

bu hesaba göre asıl balonun btc de olmadığı kanısındayım.

karşılaştırma dışında, "aslında hiçbiri bu kadar etmez" de diyebilirsiniz. buna da serbest piyasa deniyor.

sr. member
Activity: 710
Merit: 255
10k psikolojik sınır geçilecekmi merak ediyorum. 9900lerden döndürdüler şimdilik ama cok aşağıda salmıyorlar. Bu arada altcoinler yine tepetaklak olabilir. Ether bile sanki sallanıyor.
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
Anlamıyorum niye kendinizi hayal dünyasında hissediyorsunuz hemen ? Ne yükselmesi arkadaş asıl crash daha gelmedi.İnsanları kusturmadan,bıktırmadan,aha bu sefer öldü bitti gitti 10 yıl kendine gelmez dedirtmeden sizce yükseltirler mi ? Gerekirse 5 yıl sürsün,o lafları dedirtmeden doyma noktasına ulaşmaz bu piyasanın belirleyicileri.Çünkü bir denetleme yok,hesap soran yok,isteyen istediği gibi at koşturuyor.Bakınz;

2013'de ki sert yükselişi bile 1 kişi yapmış.Ordan yola çıkın ne ile uğraştığımızı farkedin.300-500 $ satılmayan şey şuan 10.000$ alıcı buluyor.Bence fazla iyimser olmayın ama benim gibi de karamsar olmayın Grin

Ben sağlam bir crash daha görmeden tamam bitti demem ! Bu seferki crash da hedef 4800 $,  YTD ..
member
Activity: 294
Merit: 10
Bugünkü ani artış ( %11lik ) insanlarda bir umuda neden oldu . Aklıma takılan soru ise o kadar olumlu habere rağmen kendisini aynı değerde koruyan BTC nasıl oldu da bı anda bu kadar artış oldu. O yüzden fazla bir ümit baglayamadim.

Gözümden kaçan bir olay mi oldu gündem de henüz fark edemedim
full member
Activity: 588
Merit: 104
Panikleyip 6k lardan cikanlar simdi pisman olup bu seviyeden geri alirlarmi acaba  Grin ozellikle ekside 15k lardan alip 6klarda balon diyerek satan cok adam var. daha dususun uzerinden birkac hafta gecmeden 2 haneleri gorecek gibiyiz  Cheesy
full member
10k ya geldik sayılır. sağlam bir direnç bekliyorum buralarda. bunun üzerindeki kapanışlar olumlu olacaktır. takip etmekte fayda var.

YTD
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Orta direk hocam heryere yaz ama şu başlığa yazma Allasen 🤣🤣
full member
@OrtaDirek kardeşim,

yazdıklarında çok fazla pişmanlık, sabırsızlık, umutsuzluk var. pişmanlığın kardayken satmamandan, sabırsızlığın bir an önce tekrar karlı hale gelmek istemenden, umutsuzluğun da bu düşüşün ardından tekrar o seviyelere gelemeyeceğini düşünmenden. bütün bunlar kayıp psikolojisi içindeki duygular ve insanı hataya zorlayan temel sebepler. maalesef piyasa kendi halinde devam ederken senin bu duyguların sürekli büyüyor. eğer böyle piyasalarda işlem yapıp kazanç sağlamayı istiyorsan öncelikle duygularını kontrol etmeyi öğrenmelisin çünkü en büyük düşmanın duyguların.

yazılabilecek çok şey var ancak duygusal kontrolü sağlamakta zorlandığını düşünen tüm arkadaşlar için kişisel tavsiyem, iyi bir fırsatta piyasadan çıkmaları. bu piyasada hiç bir düzenleme yok, kimse yatırımcıyı koruyamaz kimse manipülasyonun hesabını soramaz. en önemlisi sağlıktır. belki de yatırımlarınızı daha az riskli piyasalarda yapmalısınız.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
ayrıca attığın grafikler hiç iç açıcı değil senin grafiklerden yola çıkarsakta btc'nin daha düşeceği ortaya çıkıyor çünkü benim attığım o grafik kendini senin attığın grafiklerdede kendini göstermiş birkaç kez ve dibi iyice gömeden toparlayamamış. can sıkıcı kısım bu değil ama sürecin epey uzun sürmesi benim artık bekleyecek sabrım kalmadı artık canlıları elime almak istiyorum. 79k satmadığım için pişmanım siz 2 3 seneyi göze alabilirsiniz bilemem ama, bende sabır tükendi özellikle 6k ya düşerkendi süreçte çok üzüldüm ve bunaldım 17 bozacaktım buradan döner diye bozmadım vs her seferinde daha büyüdü zarar ve sabrım tükendi 2 3 aydır böyleyim sene sonunu bile bekleyecek halim yok.

sabreden muradına erer demişler zamanında sabrettik satmadık ama fırsat bir kere geliyormuş işte 20k dan satacaktım şimdi bekle dur bakalım.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
koyduğun grafiklerde minimum 3 yılda toparlama görünüyor. üsttekine hiç değinmiyorum 10 yıla kadar çıkıyor. 10 yıla kim öle kim kala hayat geçiyor 10 bitcoinin toparlamasını mı bekleyecez? inş bu sene 30 40k olurda hepimiz güzel kazanaırız ama ben düşeceğini hissediyorum. zaten tahminlerim tutmuyor diyorsunuz neyi tartışıyoruz Cheesy ben fikrimi söyledim düşersede ben demiştim demem burada fikir alışverişi yapıyoruz sadece siz ne düşünüyorsunuz diye fikrimi belirtiyorum ona göre bende etkilendiğim için gözden geçriyorum kendime göre.
Jump to: