Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 309. (Read 1109040 times)

legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Btc nin fiyatının düşeceği geçen haftadan zaten sinyali çakmıştı altcoinlerin yükselmesinden.. Birileri güzel oynuyor. Sanki iki raket var, bir altcoin bir bitcoin ile arda top sürekli bir o tartafta bir diğer tarafta. Paranın altcoinlere geçiş süreci başlamıştır. Hepimize hayırlı uğurlu olsun. Kimsenin aslında para kaybetmesi taraftarı değilim özellikle türkçe forumdaki arkadaşların lakin şu piyasaya yeni giren elemanların çok bilmiş , 1 koyarım 3 alırım diyenlerin güzel bir çarpılmasını istiyorum..
full member
Activity: 1176
Merit: 159
Mesele hızlı ve ucuz işlem olsa en kralı litecoin eth vs olurdu insanlar para transferi için btc almıyor para kazanmak için alıyor. o yüzden bch ben daha iyiyim diyerek bir yere varamayacak. bitcoin 1 aya 30k ben bunu diyeyim zaten düzeltme zamanı gelmişti bu haftayı kırmızı kapatır gelecek 4 5 hafta yeşil olur.

şuan saniyedeki işlem sayısı 276 kesinlikle bir manipülasyon var şuan zaten eğer sistem işlemez hale gelirsede güncelleme illaki gelicektir.
hero member
Activity: 644
Merit: 504
evet yeni bir ATH geldi .

onaylanmamis islem ATH si, 300.000 e dayandi.

transaction fees : orda da bir ATH var 1000 sat/ byte.

bir islem saglikli bir sekilde confirmasyon almasi icin odenmesi gereken fee yaklasik 140.00 TL

ATH!!!!

Grin

140 tl fee verip hala bitcoin cash'e pok atanlara ne demeli. Geçen gün 600 tl lik bir transfer için 30 tl fee vermek durumunda kaldım. Bitcoin core ve madenci ekibi ya bizi onaylanmamış işlemler vasıtası ile kaz gibi yoluyor ya da bir şeyler ters gidiyor zira 2 senedir bir çözüm bulamadılar bu işi sulandırdılar. Bitcoin Core iyi günler beklemiyor gibime geliyor.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
evet yeni bir ATH geldi .

onaylanmamis islem ATH si, 300.000 e dayandi.

transaction fees : orda da bir ATH var 1000 sat/ byte.

bir islem saglikli bir sekilde confirmasyon almasi icin odenmesi gereken fee yaklasik 140.00 TL

ATH!!!!

Grin
legendary
panik baslarsa eger,

orada burada " bu cagin icadi, bunun onu kesilemez, freedom , yeni duzen parasi " diye goy goy yapan son 3-4 ay icinde bu olaya baslayan newbie kerizler gemiyi ilk terkeden olacaktir.
sr. member
Activity: 770
Merit: 268
Helena Helena!
Bence yine hepimizi şaşırtabilir. Birkaç günde tekrar dirilip ayağa kalkarsa hiç şaşırmam. Bitcoin bizi şaşırtmaya devam edebilir.
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
28 Aralık'a kadar düşecek gibi duruyor.
hero member
yine btc düşünce altlarda düşmeye başladı. özellikle bch 4300 den 3000 e geriledi işte balon budur.

Bırakalım da piyasa biraz nefes alsın aylardır aralıksız yükseliyor bırakalım da insanlar sakinleşsin önünü görsün. Bu şekilde yükselen bir piyasanın sonu iyi değil. Eğer düşmezse çok fena patlar. Ama düşer 1-2 ay sakinleşirse daha rahat alan açar kendine dijital paralar. Bırakalım da biraz düşsün şiştik çünkü.

Yorumuma gelirsek : 10.000 dolara kadar düşebilir. Destek orada görünüyor.
member
Activity: 250
Merit: 13
Dextrust.org #Defi
Son günlerde ripple gelen artış cidden şaşırtıcı, ethereum 1000 dolar civarlarını 10 gün içinde göreceğini düşünüyorum. Bitcoinin söylemeye gerek yok zaten
full member
yine btc düşünce altlarda düşmeye başladı. özellikle bch 4300 den 3000 e geriledi işte balon budur.
member
Activity: 213
Merit: 11
Valla iki hafta evveldi sanırım. 3-4 tane olumsuz haber çıktı , düşecek dedim Btc. Ciddi yükselmeye başlamıştı. Bu saatten sonra bakıyorum sanki balinalar Btc yi yükseltecekleri zaman bir bahane bulup bahaneyle yükseltiyorlar ya da düşürüyorlar. Yani sanki bahane olarak kullanıyorlar , gerçek sebep değilde. Yoksa haberlere filan baksan yanıltıyor.

Hocam bu borsa zaten komple spekülasyon.
Bir yerden bir haber atılır ortaya, ya abartılmıştır ya da yalandır. Aynı haber bir anda birçok yerden yayılır ve tam bu sırada btc bitti, balon patladıcılar da twitterdan ve buradan saldırıya geçerler. Birkaç balina da anlık büyük satışlar yapar ve panik dalgası oluşturulur. Bazen haberler devam ettirilir, bazen saatlik olur. Sonuçta iyice dibe iner ve indiği noktadan balinalar alımını yapar. Ve yavaşça aslında haberlerin yalan olduğu yada abartıldığı dedikoduları çıkar, btc yavaş yavaş çıkmaya başlar. Ta ki aynı döngü farklı bir bahane ile tekrar başlayana kadar.

Ama aynı bahane 2-3 defa kullanıldıktan sonra farklı sebepler çıkarılır. Bazen Çin yasaklar, bazen bch şişirilir vs.. Her zaman şaşırtma ve panik ile cepten para toplanır.

Adamlar o kadar güzel çalışıyor ki, insanlar buna alıştığında ve bu defa yüksekten sattım, düşükten toplayacağım, bende balina olacağım diye niyetlendiğinde de son 2 ayda olduğu gibi btc i sağlam bir düzeltme yapmadan yükseltir dururlar. İlla ki zararda olacaksın yani. Şu an birçok tecrübeli arkadaş 7-8 binden beri düzeltme bekliyor, bazıları pes etti. Tam yeter artık, yükselmeye devam edecek, haftaya 25 bin dersin ki bir anda 15-16 binleri görür.

Düşünmemiz gereken, bundan sonra ne yapacaklar ?

Ooo hocam bu nasıl tahmin Smiley valla bravo, şu an yazdığın rakama bak . Birebir dediğin oldu hakkaten tam 15- 16 binde . Ve tespit gibi tespit olmuş hakkaten. Bu da eskirse başka taktik bulacaklar valla...
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
bende anlamadım neye gore geçiyor neye gore geçmiyor.
dün yaptıgım 5 transferden 3 ü geçti 2 si beklemede.
bugun yaptıgım 4 trasnerden 2 si geçti 2 si beklemede.
full member
Activity: 168
Merit: 100
Bitcoin büyük ihtimal işlemlerde olan yavaşlıklardan dolayı düşüşe geçmeye başladı üç saat önce arkadaşıma yolladığım bitcoin hala arkadaşımın hesabına geçmedi.Fork coinleri artarken bitcoin düşmeye başladı bu sıralar. Cry
legendary
bitcoin batıyor ama fiyatı halen 16k zaten 19k tepe noktası şimdi bile böyle direnebiliyorsa rahatlayınca kim bilir nasıl uçacak. ayrıca 2 defa transfer yaptım 30 dakikaya tamamlandı. 265 bin onaylanmamış işlemlerin çoğu spam btcye saldırı var şuan 000001 btc gönderiyor birileri sırf şişsin diye btc.

su ortamda, 30 dakikada yapilan 2 transferin tx id sini merak ettim dogrusu.

500 sat/byte lik transferler su an 8 saatten asagi onaylanmiyor cunku.

Isin korkutucu olan boyutu ise , 200 kusur binlik onaylanmamis islemlerin spam olmamasi, elbet spam vardir ancak fee dagilimina gore spam yuzde 8 i gecmiyor. eskiden 60-70 % olurdu spam.

Nereden anliyoruz, 12.5 btc olan blok odulu son 24 saatte, 20-25 BTC ye cikmis durumda. bu neredeyse yarilanma onceki btc blok odulu. Boyle bir seyi BTC tarihinde ilk kez oluyor.

B-cashi veya baska koini bilmem ama, segwit gelmedigi takdirde , bitcoinin gelecegi buyuk tehlike arz ediyor.
full member
bitcoin batıyor ama fiyatı halen 16k zaten 19k tepe noktası şimdi bile böyle direnebiliyorsa rahatlayınca kim bilir nasıl uçacak. ayrıca 2 defa transfer yaptım 30 dakikaya tamamlandı. 265 bin onaylanmamış işlemlerin çoğu spam btcye saldırı var şuan 000001 btc gönderiyor birileri sırf şişsin diye btc.
hero member
Bitcoin Cash blockchain.info + coinbase de kabul gördü şimdi ise bitshares dex'e geliyor beyler uyanın paribu koinim ? bitcoin core çökmek üzere büyük yatırımcılar bitcoinleri satıp cash alıyorlar. acilen Türk borsalarıda Bitcoin Cash'ı eklemeli. Türk yatırımcı için bir tren yine kaçıyor !

Yakın zamanda bu başlık altında BİTCOİN CASH tahminleri yapacağımıza inanıyorum zira Bitcoin core galiba göçecek.
full member
Activity: 168
Merit: 100
Bitcoin biraz düşmüş şu seviyelerden alalım diye düşündüm paribuya bir girdim fiyat aynı.Türk borsalarında bitcoine hala fazlasıyla bir talep var anladığım kadarıyla.Preev kuru ve türk borsaları arasındaki 11-12 bin liralık fark gerçekten çok fazla.
full member
Activity: 398
Merit: 101
Preev kuru şuanda 16.330 dolar civarında lakin paribuda bitcoin hala 74bin türk lirası.Paribu ile Preev kuru arasında 11bin türk liralık bir fark var gerçekten bitcoin almamız Türkiye'de çok zor.
Bunlar daha iyi günler. Vergi gelirse, sen o zaman gör farkı. Preev kurunun üstüne 1 BTC daha ekleyip alırsın 1 BTCyi.
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
roger ver önce tepeden btc satıyor sonra alttan bch topluyor hem btc dump -bch pump yapmış oluyor daha sonra tepeden bch satıp dipten btc alacak btclerini yine arttıracak.

ben zengin olsam bu herife güzel bir ders verirdim elimdeki bchleri yüksekten satar alttan bch toplardım bu herifde bch aldığı ile kalakalırdı.

bch kumardan farksız her an çakılabilir.
Her ne olursa olsun adam güzel para kaldırıyor ve kaldıracaktırda Smiley Bize de izlemek kalıyor herzaman ki gibi.
full member
roger ver önce tepeden btc satıyor sonra alttan bch topluyor hem btc dump -bch pump yapmış oluyor daha sonra tepeden bch satıp dipten btc alacak btclerini yine arttıracak.

ben zengin olsam bu herife güzel bir ders verirdim elimdeki bchleri yüksekten satar alttan bch toplardım bu herifde bch aldığı ile kalakalırdı.

bch kumardan farksız her an çakılabilir.
Jump to: