Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 313. (Read 1109038 times)

sr. member
Activity: 812
Merit: 260
bakma sen herkes arbitraj yapıyorum diyor Smiley adam yurtdışından nasıl alsın tr de yaşarken birde üstüne arbitraj yapsın? Amerikada bile bankaya gönderip btc almak 2 gün sürüyor
full member
Activity: 1176
Merit: 159
bugün 17580$ oldu yani 67800 lira eder tr borsalarında 68500 civarı alınıyor arbitraj yapanlar nasıl yapıyor?

öte yandan dolar faktörü var 3.96 dan 3.82 yaptı ve artacağı bariz. bence şuan borsalarda büyük fark yok ama şimdi bu eth litecoin gibi coinlerden kar satışları gelirse bitcoine geçebilirler ben kısa süre içinde 79 bine kadar geleceğini düşünüyorum doların biraz artması btc'nin 18k yapması yeterli olucaktır.

sr. member
Activity: 854
Merit: 256
Digilira ile doğrudan türk lirası üzerinden waves alsak,bu wavesin fiyatı türkiye borsalarından bitcoin alıp o bitcoinle waves alacağımız fiyattan ucuz olsa sorun bir bakıma çözülmez mi ben de digiliranın bu soruna çözüm olabileceğini düşünüyorum.

Doğru, ancak wavesdex üzerinde hacim çok düşük şu an. Hacim artarsa, TL ile yurtdışı fiyatından BTC alabilir hale geliriz. O zaman arbitraj ile yerli borsaların fiyatları da aşağı gelir zaten.

Ben de bunun olmamasını isteyenlerdenim, arbitrajdan zevklisi yok şu anda çünkü Smiley
legendary
Activity: 1540
Merit: 1016
Digilira ile doğrudan türk lirası üzerinden waves alsak,bu wavesin fiyatı türkiye borsalarından bitcoin alıp o bitcoinle waves alacağımız fiyattan ucuz olsa sorun bir bakıma çözülmez mi ben de digiliranın bu soruna çözüm olabileceğini düşünüyorum.

Doğru, ancak wavesdex üzerinde hacim çok düşük şu an. Hacim artarsa, TL ile yurtdışı fiyatından BTC alabilir hale geliriz. O zaman arbitraj ile yerli borsaların fiyatları da aşağı gelir zaten.
member
Activity: 308
Merit: 10
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Gerçekten türkborsaları uçuk fiyatlarda.Umarım digilara bu sorunu çözer.

Onu digilira çözemez. Çözmek istiyorsa waves leri koyar 100 bin adet uluslararası piyasa fiyatından satışa o zaman çözülür Cheesy
hero member
Activity: 1330
Merit: 533
"digilara" kullanıcıların verdiği yüksek orderları bloklamayı mı vadediyor?
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
member
Activity: 532
Merit: 18
Burda bitcoinin dolar kurunu preev kuru üzerinden tartışıyoruz ama türk borsaları gerçekten yüksekten uçuyor bir bitcoin tamı tamına 70bin türk lirası acaba yıl bitmeden 100.000 Türk lirasını görür müyüz diye merak etmeye başladım.
sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
legendary
Activity: 1792
Merit: 1030
Gıcır gıcır bir ATH ile 70000 TL hayırlı olsun. Kazancınız bol, zararlarınız kârdan olsun. Smiley

Bitfinex yine duracak kadar yavaşladı, Bitstamp de bunun paniği ile 17000 doların altına attı. Şimdi tekrar toparlıyor
member
Activity: 308
Merit: 10
Bitcoin yılbaşına 20.000 doların üstünde girse kimse şaşırmaz burada aynı şekilde 13.000 doların altına düşse yine çok büyük bir şaşkınlık yaşanmaz.Örnek verdiğim iki değer arasında 7000 dolarlık bir fark burdan hareketle şu sonuç ortaya çıkabilir şuan bitcoinin nasıl bir hareket izleyeceğini tahmin etmek çok güç.
sr. member
Activity: 658
Merit: 280
Yılbaşında 17.000$ üzerine rahatlıkla atacak gibi görünüyor kendini. Artık 14.000$ da seyretmesini bekliyorum bir kaç ay. Bu sürede altcoinlerde boğa başlar diye düşünüyorum. Tabi bu geçen yıl böyle olduğu için sadece bir tahmin.
newbie
Activity: 32
Merit: 0
Bitcoin uzun süredir durgundu ama artışlar %20 den aşağı olmuyor son dönemde. Diğer yarılanma için düşünülen 40 bin dolar seviyesi çok daha erken görülebilir bu gidişle.
full member
Activity: 344
Merit: 134
takip etmemiz gereken yeterince borsa yokmuş gibi bir de bu çıktı başımıza  Cheesy

http://cfe.cboe.com/cfe-products/xbt-cboe-bitcoin-futures

en yakın vadeli işlem şu anda 18810 dan işlem görüyor. beklentimin aksine başlangıçta long girilmiş piyasaya.
hero member
Activity: 510
Merit: 500
Vadeli işlemlerin etkisi olsa gerek, $17.000 üstüne atacak mı?
İşin kötü tarafı bitcoin 24 saat açık, işleyen borsalara sahipti. Bu vadeli işlem vs. gibi yeniliklerle hafta içi işlem-hafta sonu tatil yapabilir.
full member
Activity: 398
Merit: 101
Kodamanlar CME futures kontlarına long bastı galiba. Shortcular fena patladı.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
bu defa 17k üstüde gelir inanılmaz sert yükseliyor 16.100$ oldu. böyle ser yükselişlerden sonra hep daha da artıyor. yükselişin habercisi bu sert yükselişler.
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
Bir yükseliyor bir düşüyor yeniden trende girdi btc. Cheesy
Jump to: