Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 310. (Read 1109040 times)

member
Activity: 588
Merit: 10
$CYBERCASH METAVERSE
Preev kuru şuanda 16.330 dolar civarında lakin paribuda bitcoin hala 74bin türk lirası.Paribu ile Preev kuru arasında 11bin türk liralık bir fark var gerçekten bitcoin almamız Türkiye'de çok zor.
full member
Activity: 434
Merit: 107
şu an en büyük sıkıntı aktarım ücretleri ve hızı sanırım.
full member
Activity: 1358
Merit: 193
uzun zamandır ufak düşüşlerden hemen sonra çok ciddi yükselişler olduğunu hatırlatmak isterim
full member
Activity: 219
Merit: 109
Valla iki hafta evveldi sanırım. 3-4 tane olumsuz haber çıktı , düşecek dedim Btc. Ciddi yükselmeye başlamıştı. Bu saatten sonra bakıyorum sanki balinalar Btc yi yükseltecekleri zaman bir bahane bulup bahaneyle yükseltiyorlar ya da düşürüyorlar. Yani sanki bahane olarak kullanıyorlar , gerçek sebep değilde. Yoksa haberlere filan baksan yanıltıyor.

Hocam bu borsa zaten komple spekülasyon.
Bir yerden bir haber atılır ortaya, ya abartılmıştır ya da yalandır. Aynı haber bir anda birçok yerden yayılır ve tam bu sırada btc bitti, balon patladıcılar da twitterdan ve buradan saldırıya geçerler. Birkaç balina da anlık büyük satışlar yapar ve panik dalgası oluşturulur. Bazen haberler devam ettirilir, bazen saatlik olur. Sonuçta iyice dibe iner ve indiği noktadan balinalar alımını yapar. Ve yavaşça aslında haberlerin yalan olduğu yada abartıldığı dedikoduları çıkar, btc yavaş yavaş çıkmaya başlar. Ta ki aynı döngü farklı bir bahane ile tekrar başlayana kadar.

Ama aynı bahane 2-3 defa kullanıldıktan sonra farklı sebepler çıkarılır. Bazen Çin yasaklar, bazen bch şişirilir vs.. Her zaman şaşırtma ve panik ile cepten para toplanır.

Adamlar o kadar güzel çalışıyor ki, insanlar buna alıştığında ve bu defa yüksekten sattım, düşükten toplayacağım, bende balina olacağım diye niyetlendiğinde de son 2 ayda olduğu gibi btc i sağlam bir düzeltme yapmadan yükseltir dururlar. İlla ki zararda olacaksın yani. Şu an birçok tecrübeli arkadaş 7-8 binden beri düzeltme bekliyor, bazıları pes etti. Tam yeter artık, yükselmeye devam edecek, haftaya 25 bin dersin ki bir anda 15-16 binleri görür.

Düşünmemiz gereken, bundan sonra ne yapacaklar ?

member
Activity: 213
Merit: 11
Valla iki hafta evveldi sanırım. 3-4 tane olumsuz haber çıktı , düşecek dedim Btc. Ciddi yükselmeye başlamıştı. Bu saatten sonra bakıyorum sanki balinalar Btc yi yükseltecekleri zaman bir bahane bulup bahaneyle yükseltiyorlar ya da düşürüyorlar. Yani sanki bahane olarak kullanıyorlar , gerçek sebep değilde. Yoksa haberlere filan baksan yanıltıyor.
full member
Activity: 344
Merit: 134
çok sudan sebepleri bile dump için kullanıyor adamlar. neymiş coinbase bitcoin cash i eklemiş.

adama sorarlar; so what?
full member
Activity: 398
Merit: 101
Gece gece çekik gözlü BCHciler yine ..nelik peşinde. BCH uçtu BTC çakıldı.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Bu CME group neye girse herşey tepe taklak. Sanırım piyasa bu haberi fiyatlıyordu güzel bir düzeltme bu yaşadıklarımız. %20 Civarı bir düşüş ve tekrar toparlanma geleceğini düşünüyorum...
sr. member
Activity: 387
Merit: 252
Bu nasıl mantık anlamak mümkün değil 14bin dolar 53bin'e düşen btc'nin taban fiyatı 74bin.. şaka gibi.
newbie
Activity: 40
Merit: 0
Bitcoin artarken altcoinlerde aynı anda niye artıyor acaba. Bana ters geldi. Sanki bitcoin arttığı zaman onlar düşecek gibi düşünüyorum. Çünkü biryerde adam btcden cıkıp altcoine giriyor.
full member
Activity: 182
Merit: 100
The future is your Genome
Bitcoin preev kuru olarak filan düşsede paribuda sürekli fiyatı artmaya devam ediyor şuan türk borsaları ile diğer borsalar arasındaki makas gerçekten çok fazla açıldı.Arbitraj yapma imkanı olanlar mutlaka denesinler. Smiley
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
CME borsasından sonra düşüş olması gayet normal.Ellerinde yüklü btc tutanlar ,bitcoinleri satıp CME de işlem yapabilir.
member
Activity: 154
Merit: 10
ARIZN - Tokenised Crowdfunding Platform
Bitcoin yavaş yavaş gerilemeye başladı bakalım altcoinlerdeki bu yükseliş ne kadar devam edecek.Benim aklımdaki soru şu bitcoin biraz daha düşerse altcoinlere geçen kişiler bunu fırsat görüp bitcoine geçerler mi.
newbie
Activity: 23
Merit: 0
yarından sonra btc yükselir gibime geliyor. altlardan btc ye geçişler olması muhtemel
full member
Activity: 252
Merit: 100
The future is your Genome
Bitcoin kısa bir süredede olsa durulduğu için altcoinlerde ciddi anlamda yükselişler başladı zaten altcoin piyasasına sıcak para girişi olduğu gözleniyordu son bir kaç gündür.Altcoinlerdeki bu yükseliş tahmin edilebilir bir olaydı bana göre.Bitcoin hafifte olsa düşmeye başladı bu arada bakalım sonu ne olacak.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
bitcoin böyle yatay eksende bir iki gün seviyesini koruduğu zaman genelde sonrasında sert yükseliyor. bence 24 saate kadar bu seviyesini korursa 20k hatta daha üstü gelicek altlarda kırmızıya dönebilir o zaman.
sr. member
Activity: 574
Merit: 252
20 bin doları görecek miyiz acaba bu hafta?
sr. member
Activity: 506
Merit: 251
19891 USD ATH

Dün saat 15 civarı olan 19891 USD dimi hocam ?
legendary
Activity: 1554
Merit: 1000
hero member
Activity: 882
Merit: 507
Dikkatli olmak lazım yükseliyor diye hemen altcoinlere atlamak bir nevi intihardır. Belli olmuyor piyasaların durumu şu an için bugün yarın btc durumu ne olacağı'da belli değil tam olarak.
Jump to: