Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 347. (Read 1109038 times)

hero member
Activity: 1582
Merit: 520
Türk borsalarında fiyatın 2000 tl üzerinde seyrediyor olmasının sadece ülkemizdeki insanların bitcoine talebinden kaynaklandığını düşünmüyorum bence borsalar kendilerine esneme payı bırakıyorlar ve Türk kullanıcılarının uluslararası borsalara kaçmasını engellemeye çalışıyorlar.
sr. member
Activity: 532
Merit: 251
tr borsalarında fiyat halen çok yüksek. bizde fiyat zor iniyor çabuk çıkıyor nedense.

Bunu eskiden düşük işlem hacminden sanıyordum ben ama artık böyle bir durum da yok, günlük 1000 BTC'den fazla işlem hacmi var borsalarda. Anlaşılan tek sebep Türk kullanıcıların Bitcoin'lerini olduğundan fazla değerli görüyor olması. Ani ve yüksek düşüşlerde de dünya kalanındaki fiyatından aşağı düşebiliyor BTC (yüksek olduğundaki %10'ları geçen açıklanamaz farklar olmasa da).

"Duygusal ticaret" olarak isimlendirilip sosyolojik açıdan incelenebilecek bir fenomen olarak literatüre girebilir ama konuyu uzmanlarına bırakıyorum  Smiley

katılıyorum. türk kullanıcıları bitcoin yükselirken "aman kaçıyor, kesin uçacak, arkadaşım söyledi milyon olacakmış" diye düşünerek abanıyorlar, ve fiyat dünya fiyatının 2000 hatta 2500 lira kadar üzerine çıkıyor.

düşüşlerde ise, "battık ölüyoruz, bitcoin balonmuş çakılacakmış" diye düşünerek panik yaparak satıyorlar, dünya fiyatının 1500 lira aşağısından satın aldıgımı bilirim çin fud'ı geldiği zaman.

olay tamamen sosyolojik ve duygusal.
full member
Activity: 182
Merit: 100
The future is your Genome
Türk yatırımcılar bitcoin nasıl olsa çıkıyor mantığında bu zamana kadarda bu mantığı işleten arkadaşlar hep kazançlı çıkmayı başardı bu işten.Bakalım bir süredir 7000 dolar seviyesinde bitcoin durgunlaştı diyebiliriz şu aralar.
full member
Activity: 434
Merit: 107
tr borsalarında fiyat halen çok yüksek. bizde fiyat zor iniyor çabuk çıkıyor nedense.
sr. member
Activity: 672
Merit: 277
CAT.EX Exchange
Kan banyosu geç bile kalmıştı başlasın artık da bir nefes alalım.
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
düşüş başladı, devamı gelirse umarım bu sefer inişi yavaş olur. diğer türlü yine herşey tepetaklak olacak yoksa.
member
Activity: 83
Merit: 10
Btc nin hızlı artışı artık duruldu. Şimdi düzeltme zamanı bana göre. Forku da beklemeyecek gibi bu sefer
sr. member
Activity: 546
Merit: 280
Bugun Paribu'dan kendi banka hesabina para ceken var mi?

Dün yazmışsınız bunu.
Evet, ben çektim, bir sorun yaşamadım...
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
https://coinmarketcap.com/currencies/bt1-cst/
https://coinmarketcap.com/currencies/bt2-cst/

fork gerçekleşirse btc fiyatı ya 6000$ yada 900$ olucak giderekte düşüyor bunlar. sanırım ikisinide verecekler ama toplam fiyat btc fiyatına gelmiş olucak böylelikle btc ye otomatik düzeltme gelmesi olası görünüyor diğer yandan kaybeden grupda hızla değer kaybedeği için btc'nin şuanki fiyatı bayağı düşecek

bence BT2 alt coin olarak kalacak gibi , ancak btc nin transfer ücreti olayına bir çare bulunması lazım, 10.000 dolar olduğunu varsayalım çok yüksek kesinti alıyorlar, koinim.com da 0.010 btc göndermek istediğimde benden şu an için 0.001 btc kesiyor,   btc nin 20 bin dolar olduğunu düşünelim o zaman fiyat daha da artıyor çok yüksek gönderi ücreti var. bu haliyle hiç avantajlı değil.  Artı transfer zamanı baya bir uzun sürüyor.

bu güne kadar transfer yaptığım coinler arasında en hızlı etherium  du  bazen 5 dakikada işlem tamam oluyor. işlem ücreti de şimdilik uygun.

Bu arada Bitshares saniyede onaylanıyormuş, hakan arkadaşımızın söylediğine göre, bu durumda btc nin bu sorunlara bir şekilde  kalıcı çözüm bulması gerekiyor, yoksa bu  kaos ortamı sürüp gidecek, her defasında btc zarar görecek.
full member
Activity: 1176
Merit: 159
https://coinmarketcap.com/currencies/bt1-cst/
https://coinmarketcap.com/currencies/bt2-cst/

fork gerçekleşirse btc fiyatı ya 6000$ yada 900$ olucak giderekte düşüyor bunlar. sanırım ikisinide verecekler ama toplam fiyat btc fiyatına gelmiş olucak böylelikle btc ye otomatik düzeltme gelmesi olası görünüyor diğer yandan kaybeden grupda hızla değer kaybedeği için btc'nin şuanki fiyatı bayağı düşecek
full member
Activity: 1176
Merit: 159
basamak yaparak düşüşüne devam ediyor yerli borsalarda 2500 lira pahalıya satıyorlar. alan zaten direk terse kaldı demektir. düşüş devam ettikçe panik satışları ile birlikte yerli borsalardaki fark yavaş yavaş kapanacaktır ama önce 7k altına inmesi lazım.
sr. member
Activity: 658
Merit: 280

Evet çektim sorunsuz.

Son 3 aydır Ath yapıp o ay içinde %15/%20 civarlarında fiyat geriye esniyor ve tekrar Ath kulvarına oynuyor Btc fiyatı. Biraz düşsün, doğru yerden alım için fırsat kollamak lazım. Bu yüzden hep diyoruz usd veya usdt tutmak önemli borsalarda..

usdt de ayrı bir muamma hiç guvenemiyorum buna.

Ben de güvenmiyorum sürekli usdt basıyorlar bu saçmalık bence. Bu bastıkları usdt nin acaba $ karşılığı var mı? Sürekli bu konu dönüyor her yerde. Eğer yoksa vay halimize. Tether basıp bitcoin almak ne güzel bedavadan.
member
Activity: 380
Merit: 20
Şu an preev 27200 TL paribu 29300 TL.. 2100 TL fark var.Biraz düşsün alalım diyoruz malesef Türkiyede fiyat düşmüyor..Günlük al-sat trade imkansız..Dumplanarak düşünce de Fiyat yurtdışının altına düşüyor..Keşke yutdışında güvenilir bir tanıdığım olsaydı..
sr. member
Activity: 728
Merit: 261
Son 3 aydır Ath yapıp o ay içinde %15/%20 civarlarında fiyat geriye esniyor ve tekrar Ath kulvarına oynuyor Btc fiyatı. Biraz düşsün, doğru yerden alım için fırsat kollamak lazım. Bu yüzden hep diyoruz usd veya usdt tutmak önemli borsalarda..

usdt de ayrı bir muamma hiç guvenemiyorum buna.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
full member
Activity: 188
Merit: 110
legendary
Activity: 1554
Merit: 1000
full member
Activity: 182
Merit: 100
The future is your Genome
Bir ara 7000 doların altına düşmüştü preev kuru şuan 7100 doları görmüş durumda aslında 6900 lerin altına düşerse biraz geriye doğru panik havası başlar mı diye düşünüyorum çünkü bu sıralar çok acemi yatırımcı katıldı sisteme.
newbie
Activity: 16
Merit: 0
ve beklenen düşüs gelir
member
Activity: 138
Merit: 11
Fork öncesi bir düzeltme olur diye beklentim var ardından çıkış yaşar gibime geliyor bu ihtimalin olması büyük bir çoğunluğu bekle gör pozisyonunda olmasını sağlıyor
Jump to: