Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 463. (Read 1108999 times)

hero member
Activity: 756
Merit: 541
Merhaba;

Bir yerde birşey mi oldu yoksa düzeltme mi geldi? Yurt dışındayım takip edemiyorum.

İyi dileklerimle
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
artık 2500 dolar diyebiliriz. bugun tr borsaları 10bin barajını görürler. 2013 aralık çılgınlığına döndü artık olay. düşmüyor sadece artıyor. Nerede kar realizasyonları başlıcak kestirebilen varmı?
member
Activity: 63
Merit: 10
Allah allah allah nereye gidiyoruz !!!!

newbie
Activity: 1
Merit: 0
Bitcoin'in Dolar ve TL karşısındaki fiyat hareketleri, teknik analiz, kısa/orta/uzun vade tahminler ve yatırım planlamaları...

Kaynaklar
Bitcoinity
BitcoinCharts.com
Bitcoin Wisdom
BlockChain
Trading View

Bitstamp
Btc-e
BtcTürk
Koinim

Moderasyon Seviyesi: Düşük

Uyarı: Bu konudaki mesajlara göre yatırım yapmayın.

Gidişat nereye eger boyle giderse sene sonu 9000 i görecek ah salak kafam 19 mayısta 1 btc alsaydım 2000 tl kardaydim arkadaşlar neler oluyor bilen varsa anlatsın
legendary
Activity: 1890
Merit: 1727
Be A Hope
Şu "ölecez bitecez" mesajı atanlar, arkadaş bi bitmediniz ya!
Ne çok şey biliyorsunuz.

Her zaman borsa şartları geçerlidir.
Önümüzde hep olumlu veriler var.
Bu yüzden fiyatın önü açık.

Olumsuz veriyi bilemezsiniz, kaza kaderdendir.
Çok ciddi olumsuz veri gelene kadar bu fiyat böyle devam eder.
O veri gelecekse bile tekrar btc toplamak için bekleyen milyonlarca dolar var.

Rahat olun biraz cool takılın.
Milleti boşuna paniğe sürüklemeyin.

Bu piyasada risk her zaman şu seviyede olmalı: "Kaybettiğine üzülmeyeceğin miktarda"
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
sunu anladim ki

trade etmek KULLI zarar, cunku komisyon yiyor herseyi

arbitraj yapmak zarar, cunku transferler uzun ve bu uzun surede fiyat alip basini gidiyor sen trene bakip kaliyorsun..

en iyisi, holder olmak. yorulmuyorsun bile.

Deneyimsiz kullanıcılar yada hergun fiyat takibi yapamayacaklar için dediğiniz doğru fakat işin kaymağı alıp satmakta.
Bu arada ters yakaladım Bitcoin fiyatında. Bakalım bu alım furyası nerede patlayacak. Fiyat konusunda deneyim çok önemli. Gaza gelmemek milletin dolduruşuna gelmemek çok önemli.
member
Activity: 63
sunu anladim ki

trade etmek KULLI zarar, cunku komisyon yiyor herseyi

arbitraj yapmak zarar, cunku transferler uzun ve bu uzun surede fiyat alip basini gidiyor sen trene bakip kaliyorsun..

en iyisi, holder olmak. yorulmuyorsun bile.
sr. member
Activity: 518
Merit: 254
kore'de şu anlık fiyatı 3750 dolar.

şaka mı lan bunlar?
legendary
Activity: 2338
Merit: 1070
Artık rahatım full btc deyim.2 sene düşmesini bekledim şimdi dibine kadar artsın diyorum  Grin

sonunda doğru yolu buldun,  Cheesy Cheesy Cheesy
legendary
Activity: 1596
Merit: 1014
Artık rahatım full btc deyim.2 sene düşmesini bekledim şimdi dibine kadar artsın diyorum  Grin
hero member
Activity: 1680
Merit: 529
Ne zaman baksam kademe kademe yükseliyor kapadım artık görmiyim dedim. Cheesy
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
Market çap in 100 milyar olacağını söyleyen bir arkadaş vardı  yıl sonu tahmini,,,,   imkansız deniyordu ama adam haklı çıktı hemde bir ay içinde oldu 85 milyar olmuş
hero member
Activity: 644
Merit: 504
Biraz düzeltme ne zaman gelecek?  Sonsuza kadar çıkacak mı

2016 kırılma çizgisiydi. Arz çok düştü. Block halvingten bugüne katlana katlana geliyor. Arz yok hocam arz. Bitcoin yok piyasada. Kore'de 3500 dolar görülmüş bugün. Ok coin 2600 doları test etti. Deli fiyatlar bunlar. Piyasada bitcoin bulunamıyor. %75 üretilip paylaşılmış bile çok dikkat edin katlana katlana giderken terste kalmayın. Bol kazançlar.
member
Activity: 70
7000 dolarda Wink
sr. member
Activity: 1302
Merit: 264
hero member
Bitstamp: 2460 Usd
Ok Coin: 2530 Usd
Korbit: 3500 Usd

Yarın 9000 deyiz.

sr. member
Activity: 2142
Merit: 418
Bitstamp 2430 oldu. Bitfinex 2380 civarlarinda. Arrik kim onde kim arkada o bile belli degil surekli aliniyor. Bu nerede son bulacak cok merak ediyorum.

garip bir şekilde poloniex usdt olmasına ragmen hepsinden geride kaldı.
sr. member
Activity: 710
Merit: 255
Bitstamp 2430 oldu. Bitfinex 2380 civarlarinda. Arrik kim onde kim arkada o bile belli degil surekli aliniyor. Bu nerede son bulacak cok merak ediyorum.
hero member
Tarih tekerrürden ibarettir. 2013'te olduğu gibi bir dump olası birkaç hafta içinde. Nasıl 2013'ten sonra bitcoin yeni bir taban belirledi ve tabana destek topladı aynı şekilde şimdide böyle bir hareket bekliyorum. Geçen yıl olduğu gibi $300'a bitcoin bulacağımızı sanmıyorum ama şuanki fiyata tutunması iki yönden zor. Bitcoin eğer sıcak para girişinden dolayı arttıysa en ufak bir kırılmada panik satışları gelecektir ( Uzun süredir bu piyasada olan bizler bile bu volatiliteye tam alışamamışken yeni kullanıcıların panik satışı yapmaları kaçınılmaz.) İkinci ihtimal ise bilindik pump-dump hareketleri, insanları belli eşiklerden geçirip ($2000) o seviyelere alışmışken birden kafalarına balyozu vur. Yeniden söylenmeye başlandı, artık ucuz bitcoin yok vs. Ne zaman bir yönde beklentiler odaklansa aksi başımıza geliyor. Benim söylediğim de spekülasyon ama her kelimeyi yazarken içine olasılık-ihtimal katıyorum. Çünkü bu piyasa hepimizi şimdiye kadar çok şaşırtıp ters köşe yaptı, yapacak.

1- Sene 2013 değil. Her 10 dakikada 25 Bitcoin üretilmiyor. 2013 te 2 aylık pump yapıp sonra dump yaptı. 2016 dan itibaren ise istikrarlı yükseliyor.
2- 2016 block halving sebebi ile artık piyasada bitcoin bolluğu yok.  Arz az talep fazla.
3- Küçük madenci zaten piyasada kalmadı büyük madenciler bile karın tokluğuna çalışıyor. İşlem ücreti olmasa belki makineleri kapatacaklar.
4- 2020 de madencilik ödülü bir kez daha yarılanacak. Bunun ne demek olduğunu çok iyi biliyoruz. Kalmış şura 2.5 - 3 sene.
5- Segwit geçerse işlem hızları saniyelere düşerse bırakın 2000 doları 3500 dolardan aşağı bitcoin bulamayacaksınz.
6- Grafiklere bakın nasıl istikrarlı düzeltmeler yaparak ilerlediğini görürsünüz. 2 aşağı 5 yukarı gidiyor. Satan pişman oluyor.
7- Son olarak şuan %44'üne hakim piyasanın buna rağmen duvar gibi. Segwit'le %50 ve üstüne hakim olacağını düşünüyorum bu da fiyatı 3000 üstüne taşıyacak.
member
Activity: 118
Tarih tekerrürden ibarettir. 2013'te olduğu gibi bir dump olası birkaç hafta içinde. Nasıl 2013'ten sonra bitcoin yeni bir taban belirledi ve tabana destek topladı aynı şekilde şimdide böyle bir hareket bekliyorum. Geçen yıl olduğu gibi $300'a bitcoin bulacağımızı sanmıyorum ama şuanki fiyata tutunması iki yönden zor. Bitcoin eğer sıcak para girişinden dolayı arttıysa en ufak bir kırılmada panik satışları gelecektir ( Uzun süredir bu piyasada olan bizler bile bu volatiliteye tam alışamamışken yeni kullanıcıların panik satışı yapmaları kaçınılmaz.) İkinci ihtimal ise bilindik pump-dump hareketleri, insanları belli eşiklerden geçirip ($2000) o seviyelere alışmışken birden kafalarına balyozu vur. Yeniden söylenmeye başlandı, artık ucuz bitcoin yok vs. Ne zaman bir yönde beklentiler odaklansa aksi başımıza geliyor. Benim söylediğim de spekülasyon ama her kelimeyi yazarken içine olasılık-ihtimal katıyorum. Çünkü bu piyasa hepimizi şimdiye kadar çok şaşırtıp ters köşe yaptı, yapacak.

Aynı şeyleri yazmamın anlamı yok. Kesinlikle katılıyorum...
Jump to: