Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 503. (Read 1108999 times)

hero member
Activity: 644
Merit: 504
bence bu seviyeleri geçirmeyi pek düşünmüyorular süreki bu seviyelerden geri dönüyor. zaten hepiniz görüyorsuz ne zaman geçmek için zorlasa ani satışlarda 1000 dolar altına atıyorlar. bence btc yanında başka bir coinde bu seviyelere yaklatırarak btc zorunluluğundan çıkmak için yaplıyor olabilir. ETH gibi yada ZEG gibi çünkü bitcoin artık eski bir teknoloji olduğundan muadil bir coin daha  piyasaya hakim olması gerek kendi adıma öyle düşünüyorum. ama btc salarlarsa 10000 dolar seviyelerine uçtuğunu düşünürsek bu seviyeler bir koin çok yakın zamanda gelebileceğini düşünmüyroum

Benim bitcoin'e güvenim tam. Biraz soru işareti olsada uzun vadede bitcoin' kazandırır. gerileri ise silinir gider.
sr. member
Activity: 784
Merit: 425
bence bu seviyeleri geçirmeyi pek düşünmüyorular süreki bu seviyelerden geri dönüyor. zaten hepiniz görüyorsuz ne zaman geçmek için zorlasa ani satışlarda 1000 dolar altına atıyorlar. bence btc yanında başka bir coinde bu seviyelere yaklatırarak btc zorunluluğundan çıkmak için yaplıyor olabilir. ETH gibi yada ZEG gibi çünkü bitcoin artık eski bir teknoloji olduğundan muadil bir coin daha  piyasaya hakim olması gerek kendi adıma öyle düşünüyorum. ama btc salarlarsa 10000 dolar seviyelerine uçtuğunu düşünürsek bu seviyeler bir koin çok yakın zamanda gelebileceğini düşünmüyroum
sr. member
Activity: 392
Merit: 257
Btc 2 gundur 1070 dolari gecmeye calisiyor. Gecemezse asagi kirdirip soluklandirabilirler
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
koinim su an 3863 tl de. kendi piyasa seviyesine gore biraz altinda, ama zaten son bir aydir boyle.

Satış yapmak isteyenler için fena bir seviye değil. Son birkaç gündür 3700lerdeydi 40 dolar yükselişten sonra 160 TL artması normal görünüyor.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
Bitcoin 1030 dolar oldu Koinimde ucuz BTC var koşun. Cheesy

Geç kaldık galiba ucuz btc için koinime. Gerçi hala koinim hesabımda yok ama. Gene de fırsat fırsattır, ve kaçırdık anlaşılan =)

koinim su an 3863 tl de. kendi piyasa seviyesine gore biraz altinda, ama zaten son bir aydir boyle.
sr. member
Activity: 448
Merit: 250

Geç kaldık galiba ucuz btc için koinime. Gerçi hala koinim hesabımda yok ama. Gene de fırsat fırsattır, ve kaçırdık anlaşılan =)
full member
Activity: 476
Merit: 100

Bi an 1300 oldu sandım Smiley
hero member
Activity: 686
Merit: 501
Blockchain Just Entered The Real World
member
Activity: 93
Merit: 10
fikir versin diye son 24 saattaki BTC işlem hacimlerini önemli kurlara göre sıraladım:

BTC/JPY: 72.85 Million USD      (%31.83)
BTC/USD: 67.69 Million USD     (%29.57)
BTC/CNY: 26.29 Million USD     (%11.48)
Ether/BTC: 21.53 Million USD   (%9.41)
BTC/EUR: 11.53 Million USD     (%5.04)
BTC/Other: 28.98 Million USD   (%12.66)

etki açısından 1 -2 haftalık hacimin pek etkisi yok. Derinlik daha önemli bence. son 1 ay da usd üzerinden 725 bin yuan üzerinden 6 küsür milyon işlem geçmiş ama jpy üzerinden son 1 ayda kaç bin işlem geçtiğine dair istatistik var mıdır?
sr. member
Merit: 271
fikir versin diye son 24 saattaki BTC işlem hacimlerini önemli kurlara göre sıraladım:

Hocam bu belli bir borsanın verisi mi sadece yoksa dünyadaki tüm işlemler falan mı ya?  Smiley

Bu kadar fazla JPY olduğuna göre bir Japon borsasına ait veri diye düşünüyorum.
hero member
Activity: 1655
Merit: 600

hero member
herkes çini konuşuyor, ancak japon exchange sitelerinde de oldukça yüksek işlem hacimleri söz konusu.

bitFlyer, Zaif, Quoine, Coincheck bunlardan bazıları.

bu sitelerin (no fee) oldukları söyleniyor, ve belki de hacimler o yüzden bu kadar yüksek. ama yine de japon sitelerindeki hacim artışı dikkat çekici.

Rakamsal data var mı acaba hiç? Merak ettim de.  Smiley

BTC/JPY

http://coinmarketcap.com/exchanges/volume/24-hour/all/

öyle ahım şahım bi hacim yok gibi hoca. daha çok usd yuan ve de euro ile bitcoin hacimi yapılmaya devam ediyor.
https://bitcoinwisdom.com/

bahsettiğin site sadece belirli exchangelerle sınırlı. bitFlyer, Zaif, Quoine gibi japon exchangeleri bitcoinwisdom'da yok.

coinmarketcap'e göre son 24 saatteki btc/jpy işlem hacmi 73 milyon dolar. son 24 saattaki toplam btc işlem hacmi ise 230 milyon dolar civarı gerçekleşmiş.

yani şu an için bitcoin işlem hacminin yaklaşık üçte biri btc/jpy işlemlerinden kaynaklanıyor.
member
Activity: 93
herkes çini konuşuyor, ancak japon exchange sitelerinde de oldukça yüksek işlem hacimleri söz konusu.

bu sitelerin (no fee) oldukları söyleniyor, ve belki de hacimler o yüzden bu kadar yüksek. ama yine de japon sitelerindeki hacim artışı dikkat çekici.

Rakamsal data var mı acaba hiç? Merak ettim de.  Smiley

BTC/JPY

öyle ahım şahım bi hacim yok gibi hoca. daha çok usd yuan ve de euro ile bitcoin hacimi yapılmaya devam ediyor.
https://bitcoinwisdom.com/
hero member

BTC/JPY

sr. member
Merit: 271

newbie
Activity: 4
Merit: 0
Büyük pazar yapıcı balinaları çin ı  fena yakaladı bence, Yuan için çok fazla satış büyük çökmelere neden olacak!

Şu noktada satamıyorlar, ben olsam başka borsalara kaydırır ( kontroller ile)i Çin BTC yi serbest bırakana kadar BTC yi desteklerdim.

Sonra boşalt gitsin.

Bu nedenle BTC yi kaldraçlı shortladım.

Acaba yanlış mı düşünüyorum? Ne dersiniz, nedir bu çin işi?

hero member

sr. member
Activity: 259
Merit: 250
Bitcoin Freak
Mrb arkadaşlar yeni başlayan birisi için hangi al sat sitesini önerirsiniz. Btcturk mu yoksa poloniex mi yoksa sizce hangisini tercih etmeliyim

Btctürk işlemlere kapanalı aylar oluyor. Poloniex altcoin borsasıdır. BTC/USD için Bitstamp, Bitfinex, Btc-e kullanabilirsiniz.

Bitstamp önderliğinde yükseliş devam ediyor. 1000 doların üstünde uzun süre tutununca Bitfinex de eşlik etmeye karar verdi. Çin artık eskisi gibi piyasaya yön veremiyor. Oradan geldiği söylenen haberlerin de pek bir etkisi olmadı görüldüğü gibi. Flashcrash ile 950 doların altından Bitcoin alanlar çok şanslı, ben o sırada takip etmediğim için yakalayamadım. Çabuk toparlanacağı belliydi.

Olaylardan biraz uzak kaldım. Çin'liler neden piyasadan çekilmiş havası estiriyorlar ? Yorumu ona var mı ?

http://coin-turk.com/cinin-balon-bitcoin-egemenligi-sona-erdi-cinden-son-gelismeler

bu yazıda sanki çin bitcoin egemenliği bitmiş gibi anlatıyor. halbuki halen hashrate'in büyük bir bölümü onların elinde değil mi?
full member
Activity: 476
Merit: 100
Mrb arkadaşlar yeni başlayan birisi için hangi al sat sitesini önerirsiniz. Btcturk mu yoksa poloniex mi yoksa sizce hangisini tercih etmeliyim

Btctürk işlemlere kapanalı aylar oluyor. Poloniex altcoin borsasıdır. BTC/USD için Bitstamp, Bitfinex, Btc-e kullanabilirsiniz.

Bitstamp önderliğinde yükseliş devam ediyor. 1000 doların üstünde uzun süre tutununca Bitfinex de eşlik etmeye karar verdi. Çin artık eskisi gibi piyasaya yön veremiyor. Oradan geldiği söylenen haberlerin de pek bir etkisi olmadı görüldüğü gibi. Flashcrash ile 950 doların altından Bitcoin alanlar çok şanslı, ben o sırada takip etmediğim için yakalayamadım. Çabuk toparlanacağı belliydi.

Olaylardan biraz uzak kaldım. Çin'liler neden piyasadan çekilmiş havası estiriyorlar ? Yorumu ona var mı ?

http://coin-turk.com/cinin-balon-bitcoin-egemenligi-sona-erdi-cinden-son-gelismeler
member
Activity: 91

Jump to: