Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 540. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 3248
Merit: 1531
btc yatay hareket ederken cogu kişi altcoinlere yoneldi. suan forumda tanıdıgım cogu kişi komple altcoinlerde. cok fazla ico cıktı. herkes birseyler kazanmak icin altlara yöneldi. ondan btc hareketlendiğinde cok fazla buralar senlenmiyor.

Forumda tanıdığım hiç kimse altcoinde değil, hepsinin büyük çaplı yatırımı Bitcoin'de. Çevrenizi değiştirmeniz şiddetle tavsiye edilir.
Sürekli kaybedenlerle mi yoksa sınıf atlayıp sürekli kazananlarla mı takılmak isterdiniz? Smiley

bagholder tarzı yatırımcılar %75 BTC %25 altcoin durumundalar.
üretici yatırımcılar genelde altcoin kazıyorlar ve gelirlerinin %80 ini BTC ye çeviriyorlar %20 sini ise ani dump olur umuduyla ellerinde tutuyorlar.
bitcoin kazanlar ise ROI olana kadar direk satıyorlar ilk zamanlarda, ROI olduktan sonra giderleri karşılayacak kadar satıp kalanını biriktiriyorlar.

Belli alt coinlerde ciddi miktarlarla bekleyen Türk yatırımcılar var. Misal Lisk'te sadece benim bildiğim yarım düzine Türk yatırımcının toplam yatırımı 80BTC civarında ve büyük çoğunluğu ICO dan alıp bekleyenler.
Keza DOGE, XDN, Bitshares, DGB de ciddi miktarlarla bekleyenler var. Bence sizin çevrenizdekiler btc takıntılı Smiley
legendary
Activity: 1424
Merit: 1001
btc yatay hareket ederken cogu kişi altcoinlere yoneldi. suan forumda tanıdıgım cogu kişi komple altcoinlerde. cok fazla ico cıktı. herkes birseyler kazanmak icin altlara yöneldi. ondan btc hareketlendiğinde cok fazla buralar senlenmiyor.

Forumda tanıdığım hiç kimse altcoinde değil, hepsinin büyük çaplı yatırımı Bitcoin'de. Çevrenizi değiştirmeniz şiddetle tavsiye edilir.
Sürekli kaybedenlerle mi yoksa sınıf atlayıp sürekli kazananlarla mı takılmak isterdiniz? Smiley
hero member
Activity: 896
Merit: 519
İki gün takip etmedim uçuşa geçmiş yine, bu artışın bir sebebi var mı veya neye yorumluyorsunuz. 800 doları görecek miyiz acaba.
legendary
Activity: 1568
Merit: 1012
özlemişiz bu hareketleri nereye gidecek bakalım kokusu çıkar iki güne
dolar 4 tl olursa btc 1000 dolar olursa herkesin söylediği 1 btc 10k olacak söylemlerine yaklaşmış oluyoruz Smiley
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
Btc ucuyor suan.
hero member
Activity: 882
Merit: 524
For Rent
3.10 dolar kurunu bir daha rüyanızda görürsünüz. Şu durumda TL'ye geçen parasını kaybetmeye mahkumdur. BTC satacaksanız dolar tutun, TL tutmak otomatik zarar yazar.
aynen katılıyorum hem BTC değer kazanacak, hem tl karşısında dolar yükselecek. bu forumda son zamanlarda birkaç kere daha yazdım tl'nin elinde doları düşürecek hiçbir şey yok. başkanlık tek çare Cheesy

to the moon diyoruz o zaman pozisyonları BTC yapıyoruz!
legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
soyle izliyorum forumu da,

eskiden, aslinda cok once degilken, alti ustu 6 - 10 ay evvel, btc artisinda CIDDI bir hareketlenme oldugunda , forumun bu bolgesi cayir cayir yanar, teknik analizler yapilir, gidisat kestirilmeye baslanilirdi.. simdi ise bakiyorum, herkez bir durmus, ya da cikmis uzaklasmis.. sadece uc bes kisi kalmisiz.  

belki de eglence simdi basliyordur.

yeniden alis noktam 600 TL civari diyen arkadaslar vardi, uzak degil yakin zamanlarda....

su an "o alis noktasina" 4 kat uzaktayiz... 1 senede 4 kat prim...

legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
soyle izliyorum forumu da,

eskiden, aslinda cok once degilken, alti ustu 6 - 10 ay evvel, btc artisinda CIDDI bir hareketlenme oldugunda , forumun bu bolgesi cayir cayir yanar, teknik analizler yapilir, gidisat kestirilmeye baslanilirdi.. simdi ise bakiyorum, herkez bir durmus, ya da cikmis uzaklasmis.. sadece uc bes kisi kalmisiz.  

belki de eglence simdi basliyordur.

yeniden alis noktam 600 TL civari diyen arkadaslar vardi, uzak degil yakin zamanlarda....

su an "o alis noktasina" 4 kat uzaktayiz... 1 senede 4 kat prim...

legendary
Illa ki btcden cikip, park edilecek ise ben de dolara park etmekten yanayim. tlnin guven vermedigini turkiye harici tum finans kurumlari bas bas bagirirken tl de durmak durduk yere parayi eritmek bence.
legendary
Activity: 1863
Merit: 1020
3.10 dolar kurunu bir daha rüyanızda görürsünüz. Şu durumda TL'ye geçen parasını kaybetmeye mahkumdur. BTC satacaksanız dolar tutun, TL tutmak otomatik zarar yazar.
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
dolar 3.32 oldu.

dolar kurunun artması ile BTC nin TL karşısında değerlenmesi söz konusu.
Sizce bu seviyelerden BTC satıp TL ye dönmek doğru bir hareket olur mu?
2500 TL civarından BTC satıp kur 3.1 e çekildiğinde yeniden BTC ye dönebilir myiz?
ama arada BTC dolar bazında yükselirse elimizdeki btc den oluruz gibi.
legendary
go go go, oynayin cocuklar.

5180 yuan ciddi direnc diyorduk,

huobi o nasil hareket yaw, 5250 yuani gosterdiler.  Grin
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
İyi iyi go ahead
legendary
Activity: 1863
Merit: 1020
İnanılmaz bir yükseliş başladı. Huobi 760 doları geçti. Bitfinex 740 dolar ve yakalamaya çalışıyor. Avrupa ve Amerika Çin'e eşlik ediyor. Huobi 5250 Yuan oldu.
legendary
Bitcoin'in ısrarla 700 doların üstünde kalması bana ve piyasaya güven veriyor. Tut pozisyonumu koruyorum ve kendi yöntemlerimle Bitcoin miktarımı artırmaya çalışıyorum. Borsalarda arbitraj fırsatları var ancak iç piyasadan Bitcoin toplamak zorlaştığı için TL'ye geçmek çok riskli görünüyor. Özellikle dolar kurunun durmaksızın artışı BTC/TL paritesini fazlasıyla etkiliyor.

Btc 700 dolarin uzerinde seyrederken, ve yerini saglamlastirirken, dolarda rekor uzerine rekor kiriyor. an itibariyle 3.32 ile rekorunu tazeledi.

isin tuhafi dolar biraz artsa basinda dolar rekor kirdi diye gundem olurdu,hukumet iyi / kotu bir aciklama yapardi vs. simdi hic ses seda yok. televizyonu aciyorsun, abuk subuk konular.
legendary
Activity: 2982
Merit: 1485
Bitcoin'in ısrarla 700 doların üstünde kalması bana ve piyasaya güven veriyor. Tut pozisyonumu koruyorum ve kendi yöntemlerimle Bitcoin miktarımı artırmaya çalışıyorum. Borsalarda arbitraj fırsatları var ancak iç piyasadan Bitcoin toplamak zorlaştığı için TL'ye geçmek çok riskli görünüyor. Özellikle dolar kurunun durmaksızın artışı BTC/TL paritesini fazlasıyla etkiliyor.
legendary
Activity: 1470
Merit: 1024
Hep dolardan bahsedilmiş ama euro artışına dikkat çekilmemiş. kısa sürede, 632 seviyesinden 655 seviyesine yükseldi bitstampta. belki de artık btc kullanıcıları dolar yerine euroyu tercih etmeye başlayacak gibi. Amerikanın içinde bulunduğu durumlar da göz önüne alınınca...

Btc kullanıcıları ne euro ne dolar tercih ediyor. Asıl tavşan yuan.
sr. member
Activity: 300
Merit: 250
Hep dolardan bahsedilmiş ama euro artışına dikkat çekilmemiş. kısa sürede, 632 seviyesinden 655 seviyesine yükseldi bitstampta. belki de artık btc kullanıcıları dolar yerine euroyu tercih etmeye başlayacak gibi. Amerikanın içinde bulunduğu durumlar da göz önüne alınınca...
hero member
Activity: 896
Merit: 519
Bitcoin fiyatının 700 doların altına inmemesi olumlu bir sonuç. Ancak Kasım aylarındaki beklenen yükselişin geldiğini söyleyemeyiz ne yazık ki. Ben bu saatten sonra açıkçası bir düşüş beklemiyorum. Yükselmemesi bile olumlu karşılanabilir sonuç olarak istikrarlı bir davranış sergiliyor daha az dalgalanma açısından düşündüğümde.
Jump to: