Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 560. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 2912
Merit: 1150
1980den 25btc satmaya calısan cılgın buralardan birimi? gercekten amacı ne? suan kuru 3tl olarak alsak bile guncel fiyat 2020 cıkıyor. yuklu sattıgı icin alttan mı veriyor?
legendary
dolar 3.05

fetö yapılanmasına karşı operasyonların cadı avına dönmesi, piyasalardaki ve ülkedeki güvensizlik, kredi kuruluşlarının türkiye'nin kredi notunun düşüreceğinin sinyalini vermesi gibi faktörler yüzünden iyice firladi.

bugunki iyi haber cok önemli. gidipte sacma sapan toplumu ayrıstırcak akplileri sevindirecek birsey demez umarım. umarım muhalefetle işbirliği icinde olacakları birsey acıklarlar. yoksa o dakika ani bir sıcrama yasanabilir. btcturkte su sıralar nakit tutmak cok mantıklı olacak sanırım.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
dolar 3.05

fetö yapılanmasına karşı operasyonların cadı avına dönmesi, piyasalardaki ve ülkedeki güvensizlik, kredi kuruluşlarının türkiye'nin kredi notunun düşüreceğinin sinyalini vermesi gibi faktörler yüzünden iyice firladi.

hero member
Activity: 510
Merit: 500
Dolar ve Euro'nun eski seyrine devam edeceğini düşünmüyorum. Çünkü başımıza gelenler gelip geçici basit şeyler değildi. Dolayısıyla BTC'de dolar kuruna göre hareket ettiği için Türk Lirası bazında sergilediği hareketler BTC'in dolar karşısındaki değerine göre şekillenecektir. Tahminim kısa vadede döviz kuruna göre BTC'den kar-zarar hesaplanmaması yönünde. Yinede zaman gösterir .
legendary
Activity: 952
Merit: 1000
İş cuma günkü olayla bitmedi, ekonomik faturası çok ağır olacak. Bu yıl doların 4 lira olmasını bekliyorum.
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
legendary
Activity: 2548
Merit: 1519
Dolar için yeterince alım fırsatı yarattılar artık yön tamamen yukarı. Dışarıda Bitcoin 2025 TL. Btctürk 1994 TL.
hero member
Activity: 840
legendary
Merit: 1727
Be A Hope
Türkiye'de Bitcoin'in son günlerde ucuz olması giriş yapanlar için bulunmaz nimet. Kim ne gerekçeyle dünya piyasasından aşağıya satış yapıyor bilmiyorum ama bu fırsat çok güzel şekilde değerlendiriliyor. Bir süre daha böyle devam etmesini umuyorum.
Dolarda artmışken, birde btc artıyorken o kadar nakit ellerinde olmadığı için olabilir belki...
legendary
Activity: 1064
Türkiye'de Bitcoin'in son günlerde ucuz olması giriş yapanlar için bulunmaz nimet. Kim ne gerekçeyle dünya piyasasından aşağıya satış yapıyor bilmiyorum ama bu fırsat çok güzel şekilde değerlendiriliyor. Bir süre daha böyle devam etmesini umuyorum.
hero member
Activity: 882
Merit: 507
Dolar çok fazla yükselmez şu anda ortamda haladaha bir hava var bu onun soluması diyebiliriz dolar için ama bu seviyelerde biraz koşturur sonra yine aynı seviyelere geriler diye düşünüyorum.
sr. member
Activity: 406
Merit: 250
Follow me to the Profitland.
Dolar 3.15'e yükselecek, BTC de artacaktır.
twn
legendary
Activity: 1204
Merit: 1011
borsada zaten yabanci orani 70% seviyesinde,

yabanci cikti mi asil is bitmis demektir. bu ulkede bu korkuyla , ne turist gelir ne enerji yatirimi olur, ne buyuk ihalelere girilir, ne de dogru duzgun yatirim yapilir. dunyada guvenli onlarca ulke varken neden turkiyeye gelinsin

gecen hafta gelen rus turistler bugun ilk ucakla rusyaya geri donmeye basladilar.
Yabancılar cıkamazlar borsadan kolay kolay ama ulkeye nakit akısınıda bırakırlar. Borsadan yabancıların %20 cıkması demek en iyi ihtimalle %30-40 deger kaybı demek. Buda yabancıların isine gelmez.
Bu arada yabancı bir sirkette yonetici olarak calısıyorum. Bugun itibariyle personel alımı durduki suan yogun alım yapıyorduk eksiğimiz vardı. Herkesin izinlerini kullanmasını ve yıllık izni olmayanlarında isteyenlerin ucretsiz izine cıkmak istemeleri halinde operasyonu zayıflatmadan vermemiz gerektiği soylendi. Acil gerekli olan malzeme haricte hicbir alım yapılmayacak. Gelde dolar alma bu duurmda...
sr. member
Activity: 406
Merit: 250
Follow me to the Profitland.
Dolar 2.97'de, 2025 TL ediyor bu da. Ona göre işlem yapmanızı öneririm.
http://finans.mynet.com/doviz/usd-dolar/
legendary
borsada zaten yabanci orani 70% seviyesinde,

yabanci cikti mi asil is bitmis demektir. bu ulkede bu korkuyla , ne turist gelir ne enerji yatirimi olur, ne buyuk ihalelere girilir, ne de dogru duzgun yatirim yapilir. dunyada guvenli onlarca ulke varken neden turkiyeye gelinsin

gecen hafta gelen rus turistler bugun ilk ucakla rusyaya geri donmeye basladilar.
legendary
Activity: 1232
Merit: 1001
amerikalı bir yatırımcısın, çok da büyük yatırımcısın. tr borsasındasın, geçen hafta da artmış oh ne güzel. sonra cuma akşamı haberi alıyorsun. hukumet saksakcisi sabah gazetesi okuyup, a haber izlemediğine göre ny times okuyorsun, cnn izliyorsun pazartesi sabahı ilk işin ne olur? hisseyi satar güvenli liman dolara geçmez misin? sonra inceden ülkeden çıkartmaz mısın doları? ulan burda darbe marbe oluyor , ansizin hic kimsenin beklemedigi bir zamanda meclis bile bombalaniyor, ben bir de diğer emerging marketlerden olan güney afrika'ya mesela geçeyim demez misin?

yıl 2016 ve senin ülkende hala sokaklarda toplanmayı bekleyen tanklar var. bu resimi sabah kahvesini içen amerikalı fon yöneticisi gözünden görmeniz lazım.

velhasil kelam, simdi dolari bir daha degerlendirin bakalim.

dolarin cikisi surecek, ulkede zaten ekonomik bir kriz vardi, baslangic asamasindaydi, bazi sektorler haric pek hissedilmiyordu, simdi iyice ayyuka cikti. bu hukumeti de darbe marbe degil, cikan ekonomik krizde, cok guvendikleri o yandaslar alasagi edecekler.

yabancı çıkışlar çok, şimdilik yerel destekliyor, ama yakın bir zamanda rusya'dan veya arap dünyasından girişler başlayabilir tekrardan, yüzde 100 diye bir şey yok
legendary
amerikalı bir yatırımcısın, çok da büyük yatırımcısın. tr borsasındasın, geçen hafta da artmış oh ne güzel. sonra cuma akşamı haberi alıyorsun. hukumet saksakcisi sabah gazetesi okuyup, a haber izlemediğine göre ny times okuyorsun, cnn izliyorsun pazartesi sabahı ilk işin ne olur? hisseyi satar güvenli liman dolara geçmez misin? sonra inceden ülkeden çıkartmaz mısın doları? ulan burda darbe marbe oluyor , ansizin hic kimsenin beklemedigi bir zamanda meclis bile bombalaniyor, ben bir de diğer emerging marketlerden olan güney afrika'ya mesela geçeyim demez misin?

yıl 2016 ve senin ülkende hala sokaklarda toplanmayı bekleyen tanklar var. bu resimi sabah kahvesini içen amerikalı fon yöneticisi gözünden görmeniz lazım.

velhasil kelam, simdi dolari bir daha degerlendirin bakalim.

dolarin cikisi surecek, ulkede zaten ekonomik bir kriz vardi, baslangic asamasindaydi, bazi sektorler haric pek hissedilmiyordu, simdi iyice ayyuka cikti. bu hukumeti de darbe marbe degil, cikan ekonomik krizde, cok guvendikleri o yandaslar alasagi edecekler.

dolar 2.98 an itibariyle, sabah her sey normale dondu diye dusunen comar surusu bir heyecanla dolarlarini satarken bir kendine gelsin bakalim, hangi pismanlikla nereden alacaklar tekrar. 
legendary
Activity: 1232
Merit: 1001
dolar 2.85'e çekilecek, btc de düşecektir.
legendary
niye doların artacağını düşündünüz ki ?
İstikrar çok daha güçlü hale geldi niye artsın dolar ?
suan herkes yeni hareketler bekliyor. kendileride söylüyor bunu algı yapmaya calısmıyorlar. beklenen bu. bu ortamda doların yukselmesi doğaldır.
söyle dusunelim suan bankada 100bin tl niz olsa, naparsınız?faize devammı edersiniz?yatırımmı yaparsınız?dovizemi geçersiniz?
vallahi ben darbe girişiminin olacağı günün sabahı btc ye geçmiştim zaten, ama olay fos çıktı bu andan itibaren erdoğan yönetimi elini güçlendiriyor, adam bu darbe girişimi bahanesi ile en düşük tehlike olasılığına sahip hasımlarını bile temizliyor bu andan sonra ne olabilir ki ?
eli guclendi gibi gozukuyor ama ben tum olanların öncü oldugunu dusunuyorum. Kapalı kapılar arkasında kimbilir ne pazarlıklar donecek. ben uzun vadede istikrar beklemiyorum. suanki yonetimdekilerle en azından bunu beklemiyorum. resmen adamlara vadeniz doldu uyarısı verdiler.
legendary
Activity: 1484
niye doların artacağını düşündünüz ki ?
İstikrar çok daha güçlü hale geldi niye artsın dolar ?
suan herkes yeni hareketler bekliyor. kendileride söylüyor bunu algı yapmaya calısmıyorlar. beklenen bu. bu ortamda doların yukselmesi doğaldır.
söyle dusunelim suan bankada 100bin tl niz olsa, naparsınız?faize devammı edersiniz?yatırımmı yaparsınız?dovizemi geçersiniz?
vallahi ben darbe girişiminin olacağı günün sabahı btc ye geçmiştim zaten, ama olay fos çıktı bu andan itibaren erdoğan yönetimi elini güçlendiriyor, adam bu darbe girişimi bahanesi ile en düşük tehlike olasılığına sahip hasımlarını bile temizliyor bu andan sonra ne olabilir ki ?
Jump to: