Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 611. (Read 1108999 times)

hero member
Activity: 616
Merit: 503
@coaex - LBMA certified Gold & Silver
fiyat takip edenlere soru: core'cu musunuz, classic'ci mi? bitcoin yakında ikiye ayrılacak gibi de.. neye yatırım yapacağınızı bilin diye soruyorum.

Bu başlıkta altcoinler konuşulmuyor. Bitcoin tektir, farklı yollara sapanlar yanlış işler yapıyorlar.
Devler ölmez, Bitcoin bölünmez.

Ciddi bir soru sordum ama işin dalgasındasınız. Neyse, zamanla hangi Bitcoin'i kullanacağınızı size söylerler ya da bir tercih yaparsınız artık.

Ben de ciddi cevap verdim. Bitcoin'i yıkmaya, bölmeye, ayrıştırmaya çalışanlar başarılı olamayacaklar. Bitcoin tektir, altcoinlerle ilgilenmiyoruz.

Peki, buradan tercihinizin Bitcoin Core olacağını tahmin ediyorum öyleyse. Bununla ilgili bilgilendirici bir yazıyla beraber bir anket çalışması yapılsa iyi olur.
Bugünlerde fiyatı etkileyecek en önemli olay bu çünkü.
sr. member
Activity: 448
Merit: 250
fiyat takip edenlere soru: core'cu musunuz, classic'ci mi? bitcoin yakında ikiye ayrılacak gibi de.. neye yatırım yapacağınızı bilin diye soruyorum.

Bu başlıkta altcoinler konuşulmuyor. Bitcoin tektir, farklı yollara sapanlar yanlış işler yapıyorlar.

Ciddi bir soru sordum ama işin dalgasındasınız. Neyse, zamanla hangi Bitcoin'i kullanacağınızı size söylerler ya da bir tercih yaparsınız artık.

Ben de ciddi cevap verdim. Bitcoin'i yıkmaya, bölmeye, ayrıştırmaya çalışanlar başarılı olamayacaklar. Bitcoin tektir, altcoinlerle ilgilenmiyoruz.
hero member

sr. member
Activity: 448
Merit: 250

hero member
full member
Activity: 210
Merit: 100
Bitstamp 421
BTC-e 419.99
Bitfinex 420.91
Huobi 431.50

Yine yatay seyre girdi. Bitcoin toplamak için güzel zamanlar, 2-3 ay sonra bu fiyatlar hayal olacak.
Size katılıyorum fiyatlar çok dalgalı sanki bir çıkış habercisi gibi bir anda yükselişe geçebilir gibi bir hava var bende elimden geldiğince alım yapmaya çalışıyorum .
hero member
Activity: 739
Merit: 500
Bitstamp 421
BTC-e 419.99
Bitfinex 420.91
Huobi 431.50

Yine yatay seyre girdi. Bitcoin toplamak için güzel zamanlar, 2-3 ay sonra bu fiyatlar hayal olacak.
hero member
Activity: 490
Merit: 500
Bu son yükseliş Steam haberlerinin etkisinden oldu diye düşünüyorum.
Azalarak durulacaktır. (Bazıları vurgun yapmak için şişirmeyi denerse bilemem elbette)

Steam haberinin Bitcoin fiyatına hiçbir etkisi olmadı. Spekülatörlerin umurlarında bile değil diyebilirim.
legendary
Activity: 2436
Merit: 1362
Bu son yükseliş Steam haberlerinin etkisinden oldu diye düşünüyorum.
Azalarak durulacaktır. (Bazıları vurgun yapmak için şişirmeyi denerse bilemem elbette)
full member
Activity: 182
Bitstamp 422 USD yi gördü yükseliş devam ediyor.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Bir miktar btctürkte nakit vardı yükseleceğini ön görerekten 1227 den yaklaşık 8 BTC aldım, bitstamptada 370-380 Dolar civarından aldığım hatrı sayılır bir miktar BTC'm var şuan pusudayım bakalım ne kadar yükseliş devam edecek Smiley

Şuan BtcTurk 1260TL dayanmış durumda. Hacimli bir alım söz konusu. Az biraz satışlar olsa da gelen alımlar bir hayli fazla.
Daha yüksekte olabilir normalde btc-e den hep yukarıda olurdu şuan 420*2,97=1246 ~ 1260 düşününce fark çok değil.Ama btcturk e sabahtan beri bakıyorum global çapta piyasa 10$ yükselirken btcturk geriden geliyordu yakalayan ucuza götürdü btc leri. Ben geçen zararla almıştım.
Aynı seviyede almışız ama ben bozdurdum pusudan çıktım toplasan 10$ kar var bozdurmaz olaydım biraz short takılayım demiştim. Pusuda yatmaya alışamadım gözüm kayıyor hep cüzdana Cheesy
sr. member
Activity: 588
Merit: 251
Yine birşeyleri-haberleri kaçırdık... Hissettirmeden yükseldi yine bitcoin. Ama ben yarılanma öncesi sert bir düşüş ve arkasından rekor yükseliş düşünüyorum.
full member
Activity: 182
Bir miktar btctürkte nakit vardı yükseleceğini ön görerekten 1227 den yaklaşık 8 BTC aldım, bitstamptada 370-380 Dolar civarından aldığım hatrı sayılır bir miktar BTC'm var şuan pusudayım bakalım ne kadar yükseliş devam edecek Smiley

Şuan BtcTurk 1260TL dayanmış durumda. Hacimli bir alım söz konusu. Az biraz satışlar olsa da gelen alımlar bir hayli fazla.
Daha yüksekte olabilir normalde btc-e den hep yukarıda olurdu şuan 420*2,97=1246 ~ 1260 düşününce fark çok değil.Ama btcturk e sabahtan beri bakıyorum global çapta piyasa 10$ yükselirken btcturk geriden geliyordu yakalayan ucuza götürdü btc leri. Ben geçen zararla almıştım.
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
Yakın zamanda 435$ ve üzerini görecek diye bir öngörüm var.
hatta şöyle bir grafik yorumu yaptım:

Smiley Uçmayın arkadaşlar. Daha geçen hafta Bitcoin öldü ne varsa elinizdekileri satın diyenler vardı :DD Bir miktar daha yükselip, bu yükselişe neden olanların karlarını realize etmek için her ay olduğu gibi dump da gelecektir. Bir arkadaş demişti forum yükselir diyorsa çakılma yaklaşmıştır diye biran aklıma o geldi.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
2800 yuanda gecilmis durumda, gelecek hafta 3000 yuan tekrar denenebilir, ve denenirse 3 uncu kez denenen bu nokta teknik olarak da gecilmesi olasi gozukuyor.
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
sr. member
Activity: 672
Merit: 251
full member
Activity: 168
Yakın zamanda 435$ ve üzerini görecek diye bir öngörüm var.
hatta şöyle bir grafik yorumu yaptım:
sr. member
Activity: 658
Merit: 252
Bitstamp 413.68
BTC-e 416.3
Bitfinex 414.8
Huobi 426.17/2776.31

Gayet stabil sekilde yükseliyor fiyat. Ay içerisinde tekrar 450$ leri görecek gibiyiz.
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
kontrollu ve saglikli bir saglikli bir yatay yukselis var son 15 gundur, yeni bir yukselis trendi icin umut veriyor gibi, haftaliklar da tam ala gecmedi ancak eli kulaginda.
Jump to: