Author

Topic: BTC/USD ve BTC/TRY Fiyat Takibi, Spekülasyon, Tartışma Alanı - page 628. (Read 1108999 times)

legendary
Activity: 1498
Merit: 1007
düşen altcoinlere gireyim diyorum bu seferde btc fiyatı yüksek geliyor fiyat düşünce karın yarısını götürüyor kısa vadeli işlemlerde elimizi kolumuzu bağladılar nerdeyse
legendary
Activity: 2310
Merit: 1028
3000 yuan da tutunmuş gibi ama ben tedirginim hala. %100 nakite döndüm seyrediyorum ve bu durum çok sıkıcı.

Bu gibi zamanlarda bir tarafa %100 geçmek hiç mantıklı bir hareket değil. Çok büyük kumar oynamışsınız.

Sıkıcılığa dayanamadım ve üstüne o gece 440 doları görünce alım yaptım . %50 nakit %50 btc deyim. Güzel bir fırsat bekliyorum. 4 5 gündür çok bir oynama yok , dar bir alana şıkıştı. 3000 yuan 3050 yuan arasında zaman zaman 2990lar. 30 - 40 dolar band genişliğini özledim.
full member
Activity: 168
Merit: 100
Algı yorumuna tamamen katılıyorum
Genel eğilim hangi yöndeyse bitcoin tam tersi yöne doğru dönüyor veya döndürülüyor
Büyük balıkların kazanması için küçük balıklar yem olmak zorunda..
newbie
Activity: 10
Merit: 0
Uzun vade yatırım düşünüyorsan hiç fiyat yükseldi diye düşünme hemen almaya başla derim .
sr. member
Activity: 658
Merit: 252
Kesin şöyle olacak böyle olacak diye kimse söz edemez bitcoin konusunda. Zaten düşeceğini yada yükseleceğini biliyosan zenginliğine zenginlik katarsın. Bakarsın algı yaratmışlar diyip almazsın önünde 450 dolardan 600 e çıkar vahlar çekersin tabii bunun tersi de mümkün. Diğer arkadaşın dediği gibi bilgi en büyük silahtır. Yeterli bilgi ve donanıma ulaştığında grafik aşağıda çakılsa yukarıda fırlasa sen bu dalgalanmalarda bir sörfçü gibi kendi işine bakarsın Wink
legendary
Activity: 1848
Merit: 1334
just in case
Yükselebilir de düşebilir de. Bunu marketi yönlendiren büyük spekülatörlerden başka kimse %100 bilemez. Bu işte yeniyseniz ve uzun vadeli Bitcoin alıp saklamayı düşünmüyorsanız trade yapmadan önce marketleri çok sıkı takip edin ve grafikleri çok detaylı şekilde inceleyin. Geçmişte yaptığı hareketleri öğrenin, o hareketleri hangi olaylardan/haberlerden sonra yaptıklarını kontrol edin. Bilgi güçtür. Ne kadar bilgili olursanız hata yapma olasılığınız o kadar düşer.

Çok işe yarıyor mu bilmiyorum gördüğüm çok iyi algı oyunu var ne tarafa isterse oraya yatıyoruz. Mentalist izleyenler anlamıştır dediğimi
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
Yükselebilir de düşebilir de. Bunu marketi yönlendiren büyük spekülatörlerden başka kimse %100 bilemez. Bu işte yeniyseniz ve uzun vadeli Bitcoin alıp saklamayı düşünmüyorsanız trade yapmadan önce marketleri çok sıkı takip edin ve grafikleri çok detaylı şekilde inceleyin. Geçmişte yaptığı hareketleri öğrenin, o hareketleri hangi olaylardan/haberlerden sonra yaptıklarını kontrol edin. Bilgi güçtür. Ne kadar bilgili olursanız hata yapma olasılığınız o kadar düşer.
full member
Activity: 196
Az biraz birikimim var bitcoin almak istiyorum ama zaten fiyatı yüksek çıksa çıksa daha 50 60 dolar çıkar inerse iki katı trene binmekte biraz geç kaldım sanırım.

Şu anda 450$. Yarıya inse 225$ olması lazım. Şu ortamda böyle bir şeyin gerçekleşmesini hiç olası bulmuyorum, ancak panik satışlarıyla anlık olarak sarkabilir ki öyle olsa bile hemen toparlar. Aşağıda 300-330-350 dolarda dirençler var. Yukarıda 500'ü kıramadığı için belki gidecek çok yeri yokmuş gibi görünüyor ama büyük bir düşüş yaşamasını beklememizi gerektirecek bir ortam da yok.
Piyasada biraz yeniyim ama ne bileyim beklenti yaratıp elimize verecekler gibi bir ortam yaratmışlar şuan
sr. member
Activity: 448
Merit: 250
Az biraz birikimim var bitcoin almak istiyorum ama zaten fiyatı yüksek çıksa çıksa daha 50 60 dolar çıkar inerse iki katı trene binmekte biraz geç kaldım sanırım.

Şu anda 450$. Yarıya inse 225$ olması lazım. Şu ortamda böyle bir şeyin gerçekleşmesini hiç olası bulmuyorum, ancak panik satışlarıyla anlık olarak sarkabilir ki öyle olsa bile hemen toparlar. Aşağıda 300-330-350 dolarda dirençler var. Yukarıda 500'ü kıramadığı için belki gidecek çok yeri yokmuş gibi görünüyor ama büyük bir düşüş yaşamasını beklememizi gerektirecek bir ortam da yok.
full member
Activity: 196
legendary
Activity: 1890
Merit: 1037
3000 yuanin uzerine atti yine, 500 dolardan da oteye gider bu trend surerse tabii.

anlik dususler alim icin firsat veriyor sadece, 3-5% civari saliyorlar asagiya, sonra bir kac saat icerisinde kayiplarini topluyor.
legendary
Activity: 1064
Merit: 1000
Yaklaşık 2 gün sonra %20 ye varan zorluk artışı olursa bence direk 500 ü geçer gibi eğer fiyatları madenciler azçok ele aldılarsa...

%20 civarı zorluk artışı kesin ama madencilerin Bitcoin fiyatında bu denli etkisinin olduğunu düşünmüyorum. Fiyat spekülatörleri ne tarafa isterse Bitcoin fiyatı oraya gider.
hero member
Activity: 662
Merit: 501
Yaklaşık 2 gün sonra %20 ye varan zorluk artışı olursa bence direk 500 ü geçer gibi eğer fiyatları madenciler azçok ele aldılarsa...
sr. member
Activity: 350
Merit: 250
500 üstünü denemek için güç topluyor diyebilir miyiz? Smiley
legendary
Activity: 952
Btctürk Bitstamp'in altında geziyor.
Bitstamp 460$
Btctürk 1350 TL
legendary
Activity: 1020
Merit: 1027
Bütün gece uyutmadı yine sağolsun Bitcoin, gece 440$ civarına kadar sert bir düşüş oldu şu anda tekrar 460$ civarına kadar toparladı bakalım.
legendary
Activity: 1498
Merit: 1007
sıkıcı çok sıkıcı dumpların bile tadı kalmadı takibi bıraktım artık -%20 düşüşe alarm kurdum uzun süreceğinide sanmıyorum
legendary
Activity: 952
Merit: 1006
3000 yuan da tutunmuş gibi ama ben tedirginim hala. %100 nakite döndüm seyrediyorum ve bu durum çok sıkıcı.

Bu gibi zamanlarda bir tarafa %100 geçmek hiç mantıklı bir hareket değil. Çok büyük kumar oynamışsınız.
Bende %100 tl ye geçiş yaptım. Kumar haklısınız ama bir de elde tutup satamamak var. Elbet btc düşecek. Ben o zaman tekrar alttan alacağım.
Zz
legendary
Activity: 1820
Merit: 1077
Şu forumda Aralık 1-5 arası yazılan mesajları okuyun, bir de şimdi yazılanlarla kıyaslayın. İnsanlar ya balık hafızalı, ya sürü psikolojisine aşırı meyilli. Bu durumda da marketin bu hareketleri çok normal. Herkes ne beklerse tersini yapıyor. 500 üstü sesleri yükselmeye başladıysa sağlam bir düşüşün gelmesi yakındır.

Çok uzun sürmedi, market beni hiç yanıltmıyor.
legendary
Activity: 1484
gazını aldılar yine
Jump to: