Pages:
Author

Topic: Budućnost Ethereuma i ostalih altcoina - page 23. (Read 8585 times)

legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
February 10, 2020, 09:44:28 AM
Ajde pošto je topic za ostale altcoine, da se "pohvalim". U mjesec dana sam zaradio impresivnih 1.50 BAT na gledanje reklama. Wohooo!!! Lambo, here I come Grin
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
February 04, 2020, 05:23:35 PM
Bome zanimljivo
A pazi scenario ako ETC kojim cudom poveca vrijednost naspram ETH, onda ce kod tog spajanja ETC hodleri dobiti jako puno ETHa, koji bi mogli bit dumpani i time srusili cijenu ETHa, i time ETC postaje must have coin

Nisam baš shvatio ovo što si napisao... Na koji način misliš da bi ETC hodleri mogli dobiti puno ETH-a? Misliš ako bi ETC bio integriran kao jedan od ETH 2.0 shard-ova pa bi onda svi ETC hodleri dobivali staking reward?

Quote
With the current eth PoW, the “soon” eth PoS, arguably having another eth etc is maybe a bit too much. So ETC holders might like it very much if it is merged because according to Buterin they’d get eth on the PoS chain proportional to the value of one ETC.

Say for simplicity ETC is $10 while eth is $100, they’d get 0.1 eth. In addition their entire ecosystem would be ported, making it an acquisition of sorts.

ako ETC poveca vrijednost prema ETH-u, u ovom slucaju ce ETC hodleri dobiti vise nego 10/100, to je bio moj point
a notabene, Vitalik nije nikada rijesio svoje ETC nakon forka  Cool

https://decrypt.co/17437/ethereum-classic-labs-invests-1-million-in-unicef-startups
evo moguceg uzroka raste ETC, ulozice 1 milion USD u tri startapa koji ce razvijati socijalne aplikacije u saradnji sa Unicef-om, mada mi vest deluje dobro, ne verujem da je jedino ona pogurala cenu...
member
Activity: 535
Merit: 43
February 04, 2020, 10:08:15 AM
+Ethereum će samo da se diže i diže vjerovatno jer ima MEW koji je predobar,ima snažnu zaštitu,mnogi ga koriste,podržava mnogo novih tokena.Ja evo podržavam Bitcoin,Ethereum,Litecoin,Stratis i SLT token.SLT token mi se sviđa jer ima svoj vlastiti sajt koji je mnogo kvalitetniji nego GoogleAdsense znači netrebaju verifikacije možeš biti anoniman i kupiti reklame,prihvaća SLT i Bitcoin kao sredstvo plaćanja,ima svoj PTC+TE+Like4like+Revenue Share  stranicu koja je dobra jer se oslobađa još SLT-a kad su ljudi aktivni tamo,njihove stranice dobiju izvrsnu promociju širom svijeta,a i još malo pa će biti lansiran novi ptc koji će biti napravljen preko evolution skripte.Od SLT tima sam dobio informacije da će biti lansirana kasnije i igrica u kojoj će se igranjem moći zaraditi SLT.Rekli su mi i da će napraviti svoj coin pa će biti konverzija SLT=taj novi coin u omjeru 1:1 pa će onda imati svoj vlastiti blockchain tako da super je što imamo nešto kvalitetno sada i sa naših prostora  Smiley Wink

Strasan ti je SLT token, ljudi dobivaju ban na telegramu zbog obicnih pitanja, mrtva slt tema na ovom forumu itd... Jedva cekam tvoj iduci post koji ce ovisiti kojeg ces se iduceg coina uhvatiti ili da se drugacije izrazim koje refferal linkove stavis u potpis i ispod refferala. Prejadno.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
February 04, 2020, 09:35:00 AM
https://bitcointalksearch.org/topic/m.53580023

https://news.bitcoin.com/nba-star-spencer-dinwiddie-just-tokenized-his-own-contract/

evo prvi NBA igrac koji je tokenizovao svoj ugovor sa NBA timom, u pitanju je Bruklin, bice zanimljivo sta ce na kraju NBA da odluci sa tim, plan je da proda 90 tokena, svaki vredan 150 hiljada, da bi pare od ugovora dobio ranije, a tokeni ce se moci trgovati sledece godine...
naravno, podloga je ETH blockchain
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
January 21, 2020, 04:48:07 AM
Bome zanimljivo
A pazi scenario ako ETC kojim cudom poveca vrijednost naspram ETH, onda ce kod tog spajanja ETC hodleri dobiti jako puno ETHa, koji bi mogli bit dumpani i time srusili cijenu ETHa, i time ETC postaje must have coin

Nisam baš shvatio ovo što si napisao... Na koji način misliš da bi ETC hodleri mogli dobiti puno ETH-a? Misliš ako bi ETC bio integriran kao jedan od ETH 2.0 shard-ova pa bi onda svi ETC hodleri dobivali staking reward?

Quote
With the current eth PoW, the “soon” eth PoS, arguably having another eth etc is maybe a bit too much. So ETC holders might like it very much if it is merged because according to Buterin they’d get eth on the PoS chain proportional to the value of one ETC.

Say for simplicity ETC is $10 while eth is $100, they’d get 0.1 eth. In addition their entire ecosystem would be ported, making it an acquisition of sorts.

ako ETC poveca vrijednost prema ETH-u, u ovom slucaju ce ETC hodleri dobiti vise nego 10/100, to je bio moj point
a notabene, Vitalik nije nikada rijesio svoje ETC nakon forka  Cool
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
January 21, 2020, 04:37:57 AM
Ja taj ETC uopće ne razumijem. Izgleda mi kao nešto potpuno besmisleno, kopija ETH-a s skeleton dev timom i bez ikakvih aplikacija koje se vrte preko njega i 0 use casea.

Čudi me da je to još uopće živo, iako moram priznati da fundamentalno slabo pratim. Volio bih da mi netko objasni funkciju ETC-a.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
January 21, 2020, 03:27:19 AM
Bome zanimljivo
A pazi scenario ako ETC kojim cudom poveca vrijednost naspram ETH, onda ce kod tog spajanja ETC hodleri dobiti jako puno ETHa, koji bi mogli bit dumpani i time srusili cijenu ETHa, i time ETC postaje must have coin

Nisam baš shvatio ovo što si napisao... Na koji način misliš da bi ETC hodleri mogli dobiti puno ETH-a? Misliš ako bi ETC bio integriran kao jedan od ETH 2.0 shard-ova pa bi onda svi ETC hodleri dobivali staking reward?
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
January 20, 2020, 07:17:23 PM
Bome zanimljivo
A pazi scenario ako ETC kojim cudom poveca vrijednost naspram ETH, onda ce kod tog spajanja ETC hodleri dobiti jako puno ETHa, koji bi mogli bit dumpani i time srusili cijenu ETHa, i time ETC postaje must have coin
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
January 20, 2020, 04:42:19 PM
https://www.trustnodes.com/2020/01/20/etc-can-be-merged-into-an-ethereum-2-0-shard-says-vitalik-buterin?utm_source=CryptoNews&utm_medium=app&utm_campaign=shared

mozda u gore navedenom linku stoji odgovor na nedavni rast cene ETC-a, postoji mogucnost da ETC bude integrisan u ETH 2.0 kao jedan od shard-ova, sto je kao mogucnost potvrdio i Vitalik

prelazak na PoS bi mogao ostaviti ETC kao PoW prilicno zapostavljenim, pa nije nerealno da je ova varijanta probudila cenu ETC-a
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
December 28, 2019, 09:28:11 AM
A gle... Kad bi takvi dumpovi bili siguran način zarade, onda bi svi tako zarađivali i dumpova ne bi niti bilo. Ovdje se dugo čekalo na taj earndrop i jako puno ekipe je čekalo upravo podjelu NRG-a da kupi po nižoj cijeni. Naravno da nisam znao da će cijena po kojoj sam kupio biti bottom. Ali vrijedilo je riskirati jer sam ionako htio dokupiti.

Naravno, to su super prilike ako vjeruješ u projekt. Samo kažem da kao trejder puno više volim situacije u kojima imam unaprijed definiran R:R setup - ovo mi je više kocka nego trade.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
December 28, 2019, 05:34:55 AM
Zato ja više ne trejdam. Jedino ako naiđe na stvarno dobru priliku kao što je to bio dump Energia nakon earndropa. Samo mi je žao što nisam znao unaprijed kad će podijeliti earndrop pa me uhvatilo nespremnog i nisam imao dovoljno BTC da kupim nakon dumpa.

Sranje s tim je često što nikad ne znaš reakciju na takav dump. Nešto može pasti 20%, ali može i 65%. Ako ti loviš pad za 30% a to padne za 60, od tog dna ti treba x2 da dođeš na nulu.

Nekad napravi i 5x od dna, a nekad tek to uzrokuje daljnji dump i završiš debelo u go...

A gle... Kad bi takvi dumpovi bili siguran način zarade, onda bi svi tako zarađivali i dumpova ne bi niti bilo. Ovdje se dugo čekalo na taj earndrop i jako puno ekipe je čekalo upravo podjelu NRG-a da kupi po nižoj cijeni. Naravno da nisam znao da će cijena po kojoj sam kupio biti bottom. Ali vrijedilo je riskirati jer sam ionako htio dokupiti.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
December 28, 2019, 05:30:50 AM
Zato ja više ne trejdam. Jedino ako naiđe na stvarno dobru priliku kao što je to bio dump Energia nakon earndropa. Samo mi je žao što nisam znao unaprijed kad će podijeliti earndrop pa me uhvatilo nespremnog i nisam imao dovoljno BTC da kupim nakon dumpa.

Sranje s tim je često što nikad ne znaš reakciju na takav dump. Nešto može pasti 20%, ali može i 65%. Ako ti loviš pad za 30% a to padne za 60, od tog dna ti treba x2 da dođeš na nulu.

Nekad napravi i 5x od dna, a nekad tek to uzrokuje daljnji dump i završiš debelo u go...
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
December 28, 2019, 05:03:12 AM
~
Ne znam, možda sam u krivu i cijena ode još dolje... Zapravo, ako sam išta naučio u ove dvije godine, to je da svaki put kad napravim trejd, cijena ode u drugom smjeru.
~

Ima nas jos  Cheesy Cool

Zato ja više ne trejdam. Jedino ako naiđe na stvarno dobru priliku kao što je to bio dump Energia nakon earndropa. Samo mi je žao što nisam znao unaprijed kad će podijeliti earndrop pa me uhvatilo nespremnog i nisam imao dovoljno BTC da kupim nakon dumpa.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
December 28, 2019, 04:40:40 AM
~
Ne znam, možda sam u krivu i cijena ode još dolje... Zapravo, ako sam išta naučio u ove dvije godine, to je da svaki put kad napravim trejd, cijena ode u drugom smjeru.
~

Ima nas jos  Cheesy Cool
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
December 27, 2019, 05:22:44 PM
ETH co-founder dump
Trebaju mu dolari za njegovu novu igru... a što ne proba da 'uloži' ETH direktno?   Grin
https://www.trustnodes.com/2019/12/26/ethereum-co-founder-sells-90000-eth

Ja be vidim ništa loše u tome. Znam kako se u kripto svijetu gleda na to kad netko od glavnih developera proda svoj udio ali mislim da je Ethereum ipak malo preveliki projekt da bi ga ovakav događaj uzdrmao. Čovjek je jednostavno odlučio krenuti drugim putem i za to mu treba novac. Zašto onda ne prodati dio ETH da skupi dovoljno? Bolje to nego da radi ICO Grin

Osim toga, nije prodao sav ETH nego samo koliko mu treba. Da ne vjeruje u budućnost Ethereuma, vjerojatno bi prodao sve. Jedino što je mogao prodati OTC, a new preko burze. Ali onda bi tek bilo sumnjivo, zar ne?

nije u pitanju trenutni glavni developer, u pitanju je covek koji je napustio projekat negde u martu prosle godine, a vest je prilicno senzacionalisticki napisana, jer je imao 400000 ETH, pa dok je prodavao prvih 300000 nije bilo pompe, a eto sad za poslednjih 90000 se napravi frka, rekao bi da neko zeli da udje po nizim cenama, naravno nikad se ne zna...
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
December 27, 2019, 03:20:13 PM
Meni to nije problem, može raditi kako mu volja... ja sam se davno otarasio svog Ethereum-a  Smiley
I pored svih onih drugih ponzija koj još imaju EHT to znači da idemo još na dole u odnosu na BTC

Ma ja nisam prodao svoje, a sad mi je žao kad je cijena u odnosu na BTC tako niska. Ne znam, možda sam u krivu i cijena ode još dolje... Zapravo, ako sam išta naučio u ove dvije godine, to je da svaki put kad napravim trejd, cijena ode u drugom smjeru. Mislim da mi je jedini dobar trejd u zadnjih godinu dana bila kupnja NRG-a sad nedavno nakon dumpa kad su podijelili earndrop.
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
December 27, 2019, 11:03:56 AM
Meni to nije problem, može raditi kako mu volja... ja sam se davno otarasio svog Ethereum-a  Smiley
I pored svih onih drugih ponzija koji još imaju ETH to znači da idemo još na dole u odnosu na BTC
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
December 27, 2019, 10:54:37 AM
Ma da sam ja zaradio tako nešto, prodao bih sve na 500$ i nikad više ne bih maknuo prstom.

Mene čudi da svi nisu prodali, ipak se tu većinom ne radi o poslovnim ljudima i investitorima već o mladim developerima.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
December 27, 2019, 10:39:55 AM
ETH co-founder dump
Trebaju mu dolari za njegovu novu igru... a što ne proba da 'uloži' ETH direktno?   Grin
https://www.trustnodes.com/2019/12/26/ethereum-co-founder-sells-90000-eth

Ja be vidim ništa loše u tome. Znam kako se u kripto svijetu gleda na to kad netko od glavnih developera proda svoj udio ali mislim da je Ethereum ipak malo preveliki projekt da bi ga ovakav događaj uzdrmao. Čovjek je jednostavno odlučio krenuti drugim putem i za to mu treba novac. Zašto onda ne prodati dio ETH da skupi dovoljno? Bolje to nego da radi ICO Grin

Osim toga, nije prodao sav ETH nego samo koliko mu treba. Da ne vjeruje u budućnost Ethereuma, vjerojatno bi prodao sve. Jedino što je mogao prodati OTC, a new preko burze. Ali onda bi tek bilo sumnjivo, zar ne?
legendary
Activity: 2212
Merit: 7064
Cashback 15%
December 27, 2019, 07:13:50 AM
ETH co-founder dump
Trebaju mu dolari za njegovu novu igru... a što ne proba da 'uloži' ETH direktno?   Grin
https://www.trustnodes.com/2019/12/26/ethereum-co-founder-sells-90000-eth
Pages:
Jump to: