Pages:
Author

Topic: Budućnost Ethereuma i ostalih altcoina - page 25. (Read 8585 times)

legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
December 12, 2019, 05:45:54 AM

Da, vidio sam taj članak.  Ali nije mi jasno... Zar nije da se difficulty sam prilagođava količini rudara na mreži? Znam da sam prije čitao da bi čak i kad bi samo jedna osoba rudarila ETH, mreža opet ne bi bila u problemu jer bi se difficulty sam smanjio. Ili sam ja nešto krivo shvatio?
hero member
Activity: 1106
Merit: 534
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
December 11, 2019, 04:09:00 AM
Neznam kako ostali , ali moram priznati da sam se pogubio u svim tim najavama i promjenama oko Ethereuma. Doslo je do te razine da vise ni  ne pokusavam sve to pohvatati, bas su ga zakomplicirali, stalno se nesto mijenja.

A gle... Nije loše da se stalno nešto mijenja jer se onda barem vidi da postoji razvoj. Po meni je jedino loše što najavljuju taj PoS već jako dugo vremena, a na kraju svaki put kad se približi vrijeme prelaska na PoS, oni ga odgode.
legendary
Activity: 1722
Merit: 5937
December 11, 2019, 03:16:17 AM
Neznam kako ostali , ali moram priznati da sam se pogubio u svim tim najavama i promjenama oko Ethereuma. Doslo je do te razine da vise ni  ne pokusavam sve to pohvatati, bas su ga zakomplicirali, stalno se nesto mijenja.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
December 10, 2019, 04:51:20 PM
https://cryptonews.net/253472/?utm_source=CryptoNews&utm_medium=app&utm_campaign=shared

evo neki podatak vise u vezi Istanbul fork-a, odnosno update-a koji idu uz njega
EIP-152 – interoperabilnost sa Zcash platformom
EIP-1108 – unapredjenje performansi i skalabilnosti
EIP-1344 – smanjen uticaj mogucih ljudskih gresaka na chain
EIP-1884 – bolje upravljanje resursima mreze
EIP-2028 – povecanje protoka, odnosno skalabilnosti
EIP-2200 – nove mogucnosti za smart ugovore

cenu je tesko prognozirati, ali ja ne vidim da postoji neka posebna neusaglasenost u razvoju ETH-a, koja ne postoji kod bilo kog drugog coin-a, pa i BTC-a
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
December 10, 2019, 08:42:49 AM
Ja samo čekam break even, sad sam jedno 5% ispod ulazne. Ne dam ni tih 5%, ETH je ipak major - cijena mu neće drastično padati. Bar ne bi trebala trenutno dok je BTC slab.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
December 10, 2019, 08:22:39 AM
Ja ću se riješiti svojeg ETH-a koji je bio za long-term, ne volim nejasne priče. Long-term od sad samo u BTC-u, ionako sam 80% i imao u njemu.

Jos dugo ce sve osim BTC biti HODL promasaj. 
Ne vidim tako brzo da ce ETH dostici ogrome cijene.

Ja isto planiram long-term ETH prebaciti u long-term BTC ali nekako stalno mislim da će cijena ipak malo otići gore pa čekam. Ovo sad je stvarno mala cijena pa nisam pametan što napraviti...
legendary
Activity: 2170
Merit: 1014
Bitdice is scam scam scammmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmmm
December 09, 2019, 05:16:43 PM
Ja ću se riješiti svojeg ETH-a koji je bio za long-term, ne volim nejasne priče. Long-term od sad samo u BTC-u, ionako sam 80% i imao u njemu.

Jos dugo ce sve osim BTC biti HODL promasaj. 
Ne vidim tako brzo da ce ETH dostici ogrome cijene.
legendary
Activity: 2226
Merit: 1571
'Bitcoins are like gold bars with wings' - T.W.
December 09, 2019, 11:50:47 AM
Ja ću se riješiti svojeg ETH-a koji je bio za long-term, ne volim nejasne priče. Long-term od sad samo u BTC-u, ionako sam 80% i imao u njemu.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
December 09, 2019, 10:56:30 AM
da ne quotam sve prethodno, razumem celu problematiku, i iskreno ne pokusavam nikome izvan kripto sveta da objasnim da to postoji, jednostavno mi se cini prekomplikovano da objasnjavam nekome ko nema prethodno interesovanje...

ipak, nadam se da kinezi, japanci i koreanci objasnjavaju jedni drugima, i da ce tamo kripto da se rasiri, a mi da se ogrebemo od mass adoption koji se tamo desi, nasih 10-15 miliona korisnika max. tu nece mnogo promeniti
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
December 09, 2019, 10:29:13 AM
umjesto da imaju jasnu i čvrstu politiku razvoja ovo mi smrdi na takav fork, i ja sam isto mišljenja da ćemo na kraju balade imati još jedan ETH coin u điru

kako da imaš jasnu i čvrstu politiku razvoja u decentralizovanom svetu? svako ima pravo na svoje mišljenje, pa tako i ETH usvaja mišljenje svih developera, ili bar onih koji imaju kakvu-takvu većinu... po meni je to dobro,  a s obzirom

i BTC je imao izlete u BCH, pa posle BTG, pa onda BSV, sve je to posledica decentralizacije, samo mi na to nismo navikli, ali je pravo na mišljenje valjda osnova decentralizovanog sveta
nešto od toga je pozitivno, nešto ne, naravno

Ma jasno. Ali ja to sve gledam iz kuta nekoga tko tek ulazi u kripto. Npr. dođe mi frend i hoće kupiti 1 ETH. Čak i da mu uspijem objasniti sve oko burze, privatnih ključeva, adrese walleta i sličnih pojmova s kojima se nije do sad u životu susreo, kako ću mu objasniti da će nakon hard forka imati dva puta po 1 ETH?

Tu ne mislim da je Ethereum poseban po tom pitanju. Svi ti hard forkovi su totalni bulšit i nepotrebno kompliciraju kripto koji je ionako dosta kompliciran za početnika. Znam, sve je to zbog decentralizacije jer uvijek netko može odlučiti nastaviti koristiti stari chain kod bilo kojeg forka... Ali dobro, kako su se ljudi naučili na pojam SWIFT, IBAN i slično, tako će se i na forkove.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
December 09, 2019, 09:48:09 AM
umjesto da imaju jasnu i čvrstu politiku razvoja ovo mi smrdi na takav fork, i ja sam isto mišljenja da ćemo na kraju balade imati još jedan ETH coin u điru

kako da imaš jasnu i čvrstu politiku razvoja u decentralizovanom svetu? svako ima pravo na svoje mišljenje, pa tako i ETH usvaja mišljenje svih developera, ili bar onih koji imaju kakvu-takvu većinu... po meni je to dobro,  a s obzirom

i BTC je imao izlete u BCH, pa posle BTG, pa onda BSV, sve je to posledica decentralizacije, samo mi na to nismo navikli, ali je pravo na mišljenje valjda osnova decentralizovanog sveta
nešto od toga je pozitivno, nešto ne, naravno
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
December 09, 2019, 05:41:38 AM
Ako se ne varam, nedavno sam čitao neki članak u kojem je pisao da će "stari" ETH chain i "novi" ETH2 chain neko vrijeme (spominje se i par godina) postojati paralelno. Mislim da je čak pisalo da će postojati mogućnost pretvaranja ETH u ETH2 (logično), ali da neće biti moguće ETH2 pretvoriti natrag u ETH.

koliko sam ja upucen, ovo je i sada stanje stvari, bice paralelno dva lanca, pri cemu ce biti moguce preci na ETH2, ali ne i nazad
ocigledno postoji otpor promenama od strane grupe developer-a, pa su promenili nagrade za one koji nastave sa PoW, ali prelazak na ETH2 za sada ide po planu, koliko mogu da primetim - Istanbul hard work je po planu lansiran jutros oko 01:25...

Uopće me ne čudi otpor prelasku na PoS jer ima jako puno ljudi koji (još uvijek) rudare ETH i stvarno je pitanje što će biti sa svim ostalim coinima koji se rudare jednog dana kad ETH rudari svoje mining rigove zaposle na rudarenje nekog drugog coina.

Zapravo bi ja rekao da prelazak na PoS možemo gledati kao hard fork nakon kojeg će nastati nova kripto valuta. Slično je bilo kad je nastao Ethereum Classic. Jedina razlika je što će se i nakon tog prelaska stari ETH moći pretvoriti u novi ETH. A zna li netko koja će biti kratica valute novog chaina? Nadam se da neće biti isto ETH jer će to samo donijeti nove komplikacije i nesporazume.

umjesto da imaju jasnu i čvrstu politiku razvoja ovo mi smrdi na takav fork, i ja sam isto mišljenja da ćemo na kraju balade imati još jedan ETH coin u điru
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
December 09, 2019, 04:00:37 AM
Ako se ne varam, nedavno sam čitao neki članak u kojem je pisao da će "stari" ETH chain i "novi" ETH2 chain neko vrijeme (spominje se i par godina) postojati paralelno. Mislim da je čak pisalo da će postojati mogućnost pretvaranja ETH u ETH2 (logično), ali da neće biti moguće ETH2 pretvoriti natrag u ETH.

koliko sam ja upucen, ovo je i sada stanje stvari, bice paralelno dva lanca, pri cemu ce biti moguce preci na ETH2, ali ne i nazad
ocigledno postoji otpor promenama od strane grupe developer-a, pa su promenili nagrade za one koji nastave sa PoW, ali prelazak na ETH2 za sada ide po planu, koliko mogu da primetim - Istanbul hard work je po planu lansiran jutros oko 01:25...

Uopće me ne čudi otpor prelasku na PoS jer ima jako puno ljudi koji (još uvijek) rudare ETH i stvarno je pitanje što će biti sa svim ostalim coinima koji se rudare jednog dana kad ETH rudari svoje mining rigove zaposle na rudarenje nekog drugog coina.

Zapravo bi ja rekao da prelazak na PoS možemo gledati kao hard fork nakon kojeg će nastati nova kripto valuta. Slično je bilo kad je nastao Ethereum Classic. Jedina razlika je što će se i nakon tog prelaska stari ETH moći pretvoriti u novi ETH. A zna li netko koja će biti kratica valute novog chaina? Nadam se da neće biti isto ETH jer će to samo donijeti nove komplikacije i nesporazume.
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
December 08, 2019, 05:02:35 PM
Ako se ne varam, nedavno sam čitao neki članak u kojem je pisao da će "stari" ETH chain i "novi" ETH2 chain neko vrijeme (spominje se i par godina) postojati paralelno. Mislim da je čak pisalo da će postojati mogućnost pretvaranja ETH u ETH2 (logično), ali da neće biti moguće ETH2 pretvoriti natrag u ETH.

koliko sam ja upucen, ovo je i sada stanje stvari, bice paralelno dva lanca, pri cemu ce biti moguce preci na ETH2, ali ne i nazad
ocigledno postoji otpor promenama od strane grupe developer-a, pa su promenili nagrade za one koji nastave sa PoW, ali prelazak na ETH2 za sada ide po planu, koliko mogu da primetim - Istanbul hard work je po planu lansiran jutros oko 01:25...
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
December 08, 2019, 02:53:05 PM
Ethereum novosti koje čujem je da PoS neće biti još nekoliko godina...
Novi hardfork koji dloazi opet sve to odlaže i podiže se inflacija.

Stvarno? Imaš neki link za to? Nekako sam polagao nade u to da bi prelazak na PoS mogao pozitivno utjecati na cijenu. Ako je istina to što kažeš, mislim da ću zamijeniti ETH za nešto drugo.

EDIT: Evo, pronašao sam članak na Bitcoinist.

difficulty bomb se odnosi na PoW, odnosno povecanje hashrate-a za one koji ostaju na PoW, ali to se odlaze, a PoS Beacon Chain je planiran za Q1 2020, kao sto i u clanku pise...
PoW ce biti ETH, a PoS ETH2, i imaces mogucnost da ostanes na ETH, do sada je to bila nezeljena opcija, sa ovim hardforkom postaje pozeljnija (sami developeri su se odlucili na to, plase se prelaska na ETH2)

izvod iz clanka
According to estimates, the issue of difficulty bomb will next emerge in about 700 days, meaning in about two years. In other words, the bomb will kick in once again in 2021/2022. On the other hand, the PoS Beacon Chain will go through significantly earlier, likely in spring 2020.

Dali cemo imati dva chain-a eth i eth2 kao dva odvojena novcica ili ce to i dalje biti jedan ETH koji ce biti verificiran na dva chain-a
Neznam dali sam bio dovoljno jasan u pitanju, ali malo je reci da sam zbunjen citajuci novosti ethereuma...

Ako se ne varam, nedavno sam čitao neki članak u kojem je pisao da će "stari" ETH chain i "novi" ETH2 chain neko vrijeme (spominje se i par godina) postojati paralelno. Mislim da je čak pisalo da će postojati mogućnost pretvaranja ETH u ETH2 (logično), ali da neće biti moguće ETH2 pretvoriti natrag u ETH. E sad, oni (developeri) svoje ideje mijenjaju pa ne znam vrijedi li još uvijek to ili ne. Čak sam ovdje bio stavio link na članak u kojem sam to pročitao.
hero member
Activity: 1652
Merit: 583
xUSD - The PRIVATE stable coin - Haven Protocol
December 08, 2019, 08:59:39 AM
Ethereum novosti koje čujem je da PoS neće biti još nekoliko godina...
Novi hardfork koji dloazi opet sve to odlaže i podiže se inflacija.

Stvarno? Imaš neki link za to? Nekako sam polagao nade u to da bi prelazak na PoS mogao pozitivno utjecati na cijenu. Ako je istina to što kažeš, mislim da ću zamijeniti ETH za nešto drugo.

EDIT: Evo, pronašao sam članak na Bitcoinist.

difficulty bomb se odnosi na PoW, odnosno povecanje hashrate-a za one koji ostaju na PoW, ali to se odlaze, a PoS Beacon Chain je planiran za Q1 2020, kao sto i u clanku pise...
PoW ce biti ETH, a PoS ETH2, i imaces mogucnost da ostanes na ETH, do sada je to bila nezeljena opcija, sa ovim hardforkom postaje pozeljnija (sami developeri su se odlucili na to, plase se prelaska na ETH2)

izvod iz clanka
According to estimates, the issue of difficulty bomb will next emerge in about 700 days, meaning in about two years. In other words, the bomb will kick in once again in 2021/2022. On the other hand, the PoS Beacon Chain will go through significantly earlier, likely in spring 2020.

Dali cemo imati dva chain-a eth i eth2 kao dva odvojena novcica ili ce to i dalje biti jedan ETH koji ce biti verificiran na dva chain-a
Neznam dali sam bio dovoljno jasan u pitanju, ali malo je reci da sam zbunjen citajuci novosti ethereuma...
newbie
Activity: 6
Merit: 0
December 07, 2019, 02:16:07 PM
https://twitter.com/100trillionUSD/status/1203012308513017856?s=20


Sto kazete na ovo? Uglavnom po ovoj  projekciji altovi bi mogli otići kvragu!?
legendary
Activity: 2156
Merit: 1151
Nil Satis Nisi Optimum
December 04, 2019, 10:37:05 AM
Ethereum novosti koje čujem je da PoS neće biti još nekoliko godina...
Novi hardfork koji dloazi opet sve to odlaže i podiže se inflacija.

Stvarno? Imaš neki link za to? Nekako sam polagao nade u to da bi prelazak na PoS mogao pozitivno utjecati na cijenu. Ako je istina to što kažeš, mislim da ću zamijeniti ETH za nešto drugo.

EDIT: Evo, pronašao sam članak na Bitcoinist.

difficulty bomb se odnosi na PoW, odnosno povecanje hashrate-a za one koji ostaju na PoW, ali to se odlaze, a PoS Beacon Chain je planiran za Q1 2020, kao sto i u clanku pise...
PoW ce biti ETH, a PoS ETH2, i imaces mogucnost da ostanes na ETH, do sada je to bila nezeljena opcija, sa ovim hardforkom postaje pozeljnija (sami developeri su se odlucili na to, plase se prelaska na ETH2)

izvod iz clanka
According to estimates, the issue of difficulty bomb will next emerge in about 700 days, meaning in about two years. In other words, the bomb will kick in once again in 2021/2022. On the other hand, the PoS Beacon Chain will go through significantly earlier, likely in spring 2020.
legendary
Activity: 2422
Merit: 1207
December 04, 2019, 09:06:03 AM
Ethereum novosti koje čujem je da PoS neće biti još nekoliko godina...
Novi hardfork koji dloazi opet sve to odlaže i podiže se inflacija.

Stvarno? Imaš neki link za to? Nekako sam polagao nade u to da bi prelazak na PoS mogao pozitivno utjecati na cijenu. Ako je istina to što kažeš, mislim da ću zamijeniti ETH za nešto drugo.

EDIT: Evo, pronašao sam članak na Bitcoinist.
Pages:
Jump to: