Pages:
Author

Topic: Български (Bulgarian) - page 13. (Read 527832 times)

legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
March 09, 2018, 05:59:43 PM
Мерси колеги, ще се пробваме, пък ще видим Smiley
Ще гледам да пусна резултати тук след това. Дано само имам свободно време.
member
Activity: 443
Merit: 13
March 09, 2018, 08:28:27 AM
Сега аз да задам въпрос, да видим дали ще има кой да ми отговори.
С един приятел взмехме малко видеокарти и копаем, преди беше електронеум за проба сега ще минем на етер.


Ето ги картите>
2х sapphire radeon rx580 nitro + oc, 4GB, elpida memory
1х sapphire radeon rx570 nitro + OC, 4GB, elpida mem
1x sapphire radeon rx570 nitro + oc, 8GB, samsung mem

Той моднал биосите с Поларис биос едитор-а и ползвал инстукциите от тук > Връзка в ютюб.

Преди мода бяха на 17-18Мх/с, сега копаят с 22.1Мх/с, но разни идивиди в нета правят по 28-30Мх/с с тия карти.
Къде да търсим модове за биосите?



Брат, аз като ги взех моите бяха Sapphire Radeon RX580 nitro+ c Micron спешъл едишън и се разцепих да търся модове из нета, въпреки че сток скоростите ми бяха 31мх/с си мислех от лакомия, че ако ги и модна, ще стигна по-високо. В търсенето си намерих един форум - https://anorak.tech/.
Първо те съветвам да си направиш рег, понеже няма да можеш да си свалиш модовете.
Второ, търсачката им е мега изи и удобна. Само пишеш картите, мемори тайпа и ще ти излязат различни теми, в които хората са поствали техните модове/скрийншоти етс етс.
Трето - като си намериш 2-3 теми, се РАЗЧЕТИ хубаво преди да флашнеш нечий БИОС, понеже бях се надънил в една тема, дето един беше постнал грешен биос и около 6-7 човека си бяха брикнали картите заради трола! Виж след като някой е постнал биос дали отдолу няма отговори/скрийншоти на други юзъри, които вече са го пробвали и какви резултати са взели. След като видиш 3-4, поне на мен толкова ми трябваха  Grin , сваляш - флашваш - рестарт - пускаш финикс майнера или който ползваш и с пълна газ!
В момента аз съм на 5 карти и скоростта ми от пуула е 155МН/С.
Но все пак - be mindful Cheesy
Успех!
hero member
Activity: 910
Merit: 1002
March 09, 2018, 06:40:03 AM
Сега аз да задам въпрос, да видим дали ще има кой да ми отговори.
С един приятел взмехме малко видеокарти и копаем, преди беше електронеум за проба сега ще минем на етер.


Ето ги картите>
2х sapphire radeon rx580 nitro + oc, 4GB, elpida memory
1х sapphire radeon rx570 nitro + OC, 4GB, elpida mem
1x sapphire radeon rx570 nitro + oc, 8GB, samsung mem

Той моднал биосите с Поларис биос едитор-а и ползвал инстукциите от тук > Връзка в ютюб.

Преди мода бяха на 17-18Мх/с, сега копаят с 22.1Мх/с, но разни идивиди в нета правят по 28-30Мх/с с тия карти.
Къде да търсим модове за биосите?



Никъде не е нужно да търсите модове за биоси.

Най-полезното, кратко и работещо ръководство за AMD - https://bitcointalksearch.org/topic/m.26800863

Махаш всички драйвъри и действаш точно както е описано, с програмите от линка, точка по точка.

P.S. Не ползвай анорака от долния пост.
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
March 09, 2018, 05:40:02 AM
Сега аз да задам въпрос, да видим дали ще има кой да ми отговори.
С един приятел взмехме малко видеокарти и копаем, преди беше електронеум за проба сега ще минем на етер.


Ето ги картите>
2х sapphire radeon rx580 nitro + oc, 4GB, elpida memory
1х sapphire radeon rx570 nitro + OC, 4GB, elpida mem
1x sapphire radeon rx570 nitro + oc, 8GB, samsung mem

Той моднал биосите с Поларис биос едитор-а и ползвал инстукциите от тук > Връзка в ютюб.

Преди мода бяха на 17-18Мх/с, сега копаят с 22.1Мх/с, но разни идивиди в нета правят по 28-30Мх/с с тия карти.
Къде да търсим модове за биосите?

newbie
Activity: 12
Merit: 0
March 09, 2018, 04:39:44 AM
Напротив, бройката на активните българи в този форум е поне х5, спрямо сбора на активните по всички български форуми взети заедно.
Просто без наша секция, тук няма какво да се пише - пълно е само с преведени анонси, разни глупости, тук-там някой въпрос, и нищо систематизирано като информация и дискусии. И всичко си е глас в пустиня.

Тук няма как да се заформи смислен дискусия, защотото все някакъв друг топик би изместил дадена тема, както колегата казва, при отделна секция най-вероятно ще се вкл. повече хора

Аз не съм ПРО в този форум, но кажето какво да се направи и да опитаме
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
March 08, 2018, 06:04:09 PM
Аз с удоволствие ще помогна с каквото мога за да се съживи нашият форум, въпреки че съм отскоро тук. Давайте идеи, поне да има дискусия.

 
~кръц~

+1
просто както обикновенно сме навсякъде, но не и у нас ... в нашта си кончинка май само се...м
и все някой друг ни е виновен - какво пречи да се открие тема в призволен раздел със заглавие на български ... сигурен съм, че ще се включат хора, ако темата си струва, но ще има и такива които да се изпи... разпишат на поредната стена

Лично според мен, ако има няколко смислени теми в други раздели админите с кеф ще ги прехвърлят в НАШ раздел

Само за информация, вмсто да пишеш "+1" вече има опция "Мерит", горе в десния ъгъл на всеки коментар ще видиш такъв бутон. Така можеш да оцениш с "мерит" съответния коментар. Ако още не знаеш за какво иде реч, ето ти линк да прочетеш.



Относно отделна секция, четейки темата на сръбските ни колеги, едва ли скоро ще достигнем изискванията > https://bitcointalksearch.org/topic/local-thread-that-should-get-its-own-board-2829698
KNK
hero member
Activity: 692
Merit: 502
March 08, 2018, 03:28:21 PM
Напротив, бройката на активните българи в този форум е поне х5, спрямо сбора на активните по всички български форуми взети заедно.
Просто без наша секция, тук няма какво да се пише - пълно е само с преведени анонси, разни глупости, тук-там някой въпрос, и нищо систематизирано като информация и дискусии. И всичко си е глас в пустиня.
+1
просто както обикновенно сме навсякъде, но не и у нас ... в нашта си кончинка май само се...м
и все някой друг ни е виновен - какво пречи да се открие тема в призволен раздел със заглавие на български ... сигурен съм, че ще се включат хора, ако темата си струва, но ще има и такива които да се изпи... разпишат на поредната стена

Лично според мен, ако има няколко смислени теми в други раздели админите с кеф ще ги прехвърлят в НАШ раздел
hero member
Activity: 910
Merit: 1002
March 08, 2018, 10:27:16 AM
Напротив, бройката на активните българи в този форум е поне х5, спрямо сбора на активните по всички български форуми взети заедно.
Просто без наша секция, тук няма какво да се пише - пълно е само с преведени анонси, разни глупости, тук-там някой въпрос, и нищо систематизирано като информация и дискусии. И всичко си е глас в пустиня.
member
Activity: 443
Merit: 13
March 08, 2018, 03:18:57 AM
Няма проблем да пусна една тема там ама предлагам да видим колко са активните българи във форума, за да видя дали има смисъл. То от проба глава не боли Wink
Нека, който чете тук да пусне един отговор, дали има интерес от българска секция.

Някой иска ли да кандидатства за бг Мерит Сорс? Гледам, че има хора с бая опит тук.

Здравейте. като гледам,активността ни е съвсем малка(( може би да е била отделна секция щеше повече да има интерес

И три отделни секции да имаме, няма да има почти никакъв ефект. Просто нашата нация все още спи и/или не и се чете и занимава с блокчейн технологии. Дори и да имаме отделна секция, не мисля, че изведнъж ще се напълни с българи :Д то просто няма ...
member
Activity: 119
Merit: 100
March 07, 2018, 05:51:58 PM
Няма проблем да пусна една тема там ама предлагам да видим колко са активните българи във форума, за да видя дали има смисъл. То от проба глава не боли Wink
Нека, който чете тук да пусне един отговор, дали има интерес от българска секция.

Някой иска ли да кандидатства за бг Мерит Сорс? Гледам, че има хора с бая опит тук.

Здравейте. като гледам,активността ни е съвсем малка(( може би да е била отделна секция щеше повече да има интерес
newbie
Activity: 137
Merit: 0
March 07, 2018, 11:07:02 AM
Здравейте! Макар че не съм много опитна ,все пак исках би да има отделна секция и за нас,но мисля че не е възможно,малко сме тук. дали ще се набере 20-25 човяка
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
March 07, 2018, 08:39:53 AM
Няма проблем да пусна една тема там ама предлагам да видим колко са активните българи във форума, за да видя дали има смисъл. То от проба глава не боли Wink
Нека, който чете тук да пусне един отговор, дали има интерес от българска секция.

Някой иска ли да кандидатства за бг Мерит Сорс? Гледам, че има хора с бая опит тук.
hero member
Activity: 910
Merit: 1002
March 07, 2018, 07:23:21 AM
Няма да стане. Виж другите без отделна секция - украинци и виетнамци например. Десет пъти по-активни са и нямат собствена секция. Ето какво се случва, или по-скоро не се случва - https://bitcointalksearch.org/topic/separate-local-board-2316070
Ако някой пусне подобна тема в Meta - https://bitcointalk.org/index.php?board=24.0 аз съм "за".
newbie
Activity: 12
Merit: 0
March 07, 2018, 04:40:11 AM
Ще имате - естествено, че им плащат. Защо иначе ще им стоят постовете тук. Отдавна да са си ги изтрили, ако не им плащаха. А в този форум няма друго място където да се постват българските преводи на анонсите, та точно тук им е мястото. Същото е и в другите раздели на Other languages/locations.

Колко активни трябва да сме (или какво е нужно), за да си имаме отделна БГ секция?
newbie
Activity: 24
Merit: 0
March 06, 2018, 04:29:27 PM
Коелги, използвам българския форум, за да анонсирам две неща:

1. Безплатен плъгин за WordPress сайтове - Cryptocurrency All-in-One

CRYPTOCURRENCY ALL-IN-ONE FREE VERSION FEATURES:
easily accept orders and payments: Bitcoin (BTC),
display prices and exchange rates (all cryptocurrencies),
cryptocurrency to fiat calculator (all cryptocurrencies),
display candlestick price charts (all cryptocurrencies),
display a list of all cryptocurrencies,
accept donations: Bitcoin (BTC),
Ethereum node support: address balance, view block,
plugin translations: German, Italian, .pot file provided.

PREMIUM VERSION FEATURES (това е платената версия):
all free features, plus:
easily accept orders and payments: Ethereum (ETH), Litecon (LTC), Zcash (ZEC),
custom designs themes: light, dark,
accept donations: Ethereum (ETH), Litecon (LTC), Monero (XMR), Zcash (ZEC),
remove all external links.

Линк за изтегляне: https://wordpress.org/plugins/cryptocurrency-prices/
!!! Промяна - нов линк за изтегляне: https://creditstocks.com/cryptocurrency-one-wordpress-plugin/

2. Малка и сплотена българска крипто група (към момента около 250 човека). Можете да споделите над какво работите или да питате каквото ви вълнува.
https://web.facebook.com/groups/469221573283979/
hero member
Activity: 910
Merit: 1002
March 06, 2018, 04:18:59 PM
Ще имате - естествено, че им плащат. Защо иначе ще им стоят постовете тук. Отдавна да са си ги изтрили, ако не им плащаха. А в този форум няма друго място където да се постват българските преводи на анонсите, та точно тук им е мястото. Същото е и в другите раздели на Other languages/locations.
member
Activity: 119
Merit: 100
March 06, 2018, 11:46:08 AM
сега и аз ми стана интересно) обаче мисля,че няма да имаме отговор) Grin
member
Activity: 443
Merit: 13
March 05, 2018, 04:14:52 PM
Искам да попитам само, не се заяждам - да не кажете, че съм някъв хейтър :Д, просто да питам, като правите тези преводи и ги поствате в тази тема дават ли ви изобщо некви тоукъни/койнчета.
Питам единствено, понеже повечето искат да са ANN threads, за да има коментари от самото общество на техен  език да го обсъждат, а не просто пост, който е преведен и просто постнат :Д
Иначе нямам нищо против, peace out!
newbie
Activity: 133
Merit: 0
March 05, 2018, 04:05:06 PM





         Монетата Трансенд бе стартирана на 5 Февруари 2018. За целта екипът от разработчици първоначално бе избрал алгоритъм lyra2z, но по-късно мнението се промени по посока и в полза на алгоритъма Xevan.
      Този алгоритъм за първи път бе изпълняван от екипът на Bitsend, по-късно и от екипът на Solaris, а сега ще бъде използван от нас.

      Основни характеристики на алгоритъма Xevan са че е ASIC резистентен и че е невъзможно да бъде изполван заедно с услуги за наемане на hashpower като например NiceHash.

      Xevan е уникална модофикация на алгоритъма X17 която разширява криптирането до 128 бита. Ние взехме най-доброто от първоначалният Bitsend и Solaris код:
             - децентрализирана система на управление чрез masternode
             - бърз клас InstaSend транзакции
             - уважавайки анонимността на нашите потребители ние също така изпълнихме ZeroCoin протокол, който ни позволява да проведем анонимността на трансакцията на едно съвсем друго ниво



      Стратегията за разработката на монетата е обяснена по-обстойно в Roadmap секцията. Въпреки че е с изцяло консултативна цел, имаме намерение да се придържаме към този документ. Също така ние като разработващ екип, ще се опитаме да сведем до минимум междинните технически издания с намерението да скъсим максимално времето през което наште басейни и копачи няма да работят с нашата монета.

       Нашата цел е да създадем стабилна общност изградена около монетата и понататък да доразширим обхвата на приложение. В най-близко бъдеще ще бъдат стартирани различни вторични услуги, свързани с нашата монета. Надяваме се на положителна обществена реакция породена от този факт.

       Roadmap секцията не е супер подробна и е възможно най-кратка по предназначение - това ще ни позволи гладко да добавим услуги, които първоначално не бяха планирани.



      Ние не разчитаме да бъдем изброени в много крипто-борси. Предпочитаме поместването на монетата от 1-2 стабилни борси с устойчиви софтуерни и хардуерни характеристики. Това би предотвратило прекомерната децентрализация на емисията на монетата и ще осигури стабилен поток от поръчки за покупка и продажба. В резултат на това ще можем да увеличим броя на двойките за търговия и да стабилизираме обменните курсове, като по този начин осигурим на нашата общност стабилно средство за плащане.

Проекти, финансирани от общността.

      Ние желаем да обърнем специално внимание на системата за бюджетиране и финансиране на странични проекти, която се основава на нашата монета. Всеки би могъл да предложи проект, който изисква финансиране. Специален уеб портал ще бъде домакин на описанието на подобни проекти, а собствениците на мастернодите ще могат да гласуват за проекти, за да ги съживят.
В случай на получаване на необходимите гласове и наличността на средствата, заявителят ще получи необходимото финансиране. Бюджетните средства ще бъдат събрани от всеки монетен блок в съответствие с Whitepaper и таблицата с технически данни, представени в тази публикация. В случай че не се получи необходимия брой гласове, разработчиците могат да финансират проекта от фонда на DevFee.

Проекти, финансирани от разработчика.

      Освен събирането на монети от блока за набиране на средства, се събира и  такса за разработчици от блока. Това е вследствие много малкото количество  на предварително изкопаното. Най-голямата част от таксата ще бъде използвана за създаването на децентрализирана обмяна на крипто-валути. Тя ще вклщчва основните валутни двойки и двойките TSC за основните валути, като по този начин ще осигури безплатно преобразуване въз основа на нашата монета.
      Ползите от притежателите на монети ще бъдат върховни. Безплатно преобразуване на монети. Високи обеми на търговия. Достъпът до търговски продукти въз основава на монетата. Всичко това и много повече ще бъдат интегрирани в една цялостна екосистема, като децентрализираната борба ще бъде в горната част на еволюционната верига. Очакваната дата за начало на обмена е посочена в пътната карта, но може да бъде отложена  в случай на трудности при развитието.


 



Code:
https://pool.transendcoin.com/
member
Activity: 443
Merit: 13
March 05, 2018, 05:09:37 AM
Здравейте! Реших и аз да напиша и да попитам,кажете ,моля, дали има анонси на някакви проекти на български? Сам видяла само неколко все тук. Няма ли отделна тема за анонси на български? Защо сме лишени за една отделна тема, а само в "други езици" Grin

Сигурно защото има 50 българина, които са активни в тоя форум и няма нужда от българска секция  Grin Както винаги сме назад с нещата Smiley
Pages:
Jump to: