Pages:
Author

Topic: Български (Bulgarian) - page 8. (Read 519675 times)

sr. member
Activity: 1026
Merit: 280
🇧🇬 Crypto Since MMXIII
November 09, 2019, 10:05:37 PM
Стига ми писането и по други места... Като новост от мене – ще запускам ДАО на смарт контракти. За сега все още всичко е в тестов режим. Счетоводни отчети тук: https://drive.google.com/open?id=1F5NF3PYC3SNF3-WaRe016Gm4dBunrqcW



Я разкажи за това ДАО, какво можеш с тези контракти?

На кратко, има два вида контракти. Първият вид ти е познат като адрес с мултиподпис, но тук могат да се поставят и куп други ограничения: например да не може да се тегли до еди кога си или да може да се извежда само към определен адрес, да се търгува само на определени валути, максимално количество на ордер и т.н. такива неща – това се води смарт акаунт. А също така имаме друг вид – дапс на който могат да се пишат функции, които се извикват от потребителя на даден сайт чрез своя портфейл – един вид автоматизирана система. Например OTC обмен или игра в която зареждаш кредит и тя осъществява разплащане – примерно така може да се направи табла, в която да има залози и който победи получава наградата автоматично. Плюсът е в това, че коините не седят еди къде си на сайта по топли и студени адреси, както е на борсите, а са заключени в самия дапс контракт и само той може чрез функциите си да осъществи превод по дадени условия...
member
Activity: 762
Merit: 35
November 09, 2019, 10:40:08 AM
Стига ми писането и по други места... Като новост от мене – ще запускам ДАО на смарт контракти. За сега все още всичко е в тестов режим. Счетоводни отчети тук: https://drive.google.com/open?id=1F5NF3PYC3SNF3-WaRe016Gm4dBunrqcW



Я разкажи за това ДАО, какво можеш с тези контракти?
sr. member
Activity: 1026
Merit: 280
🇧🇬 Crypto Since MMXIII
November 08, 2019, 02:46:12 PM
Стига ми писането и по други места... Като новост от мене – ще запускам ДАО на смарт контракти. За сега все още всичко е в тестов режим. Счетоводни отчети тук: https://drive.google.com/open?id=1F5NF3PYC3SNF3-WaRe016Gm4dBunrqcW

Тема тук на форума: https://bitcointalksearch.org/topic/--5197768
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
November 08, 2019, 09:03:59 AM
Жива ли е тая тема? Има ли българи, които ползват Lightning? Интересно ми е колко е познат тук. А колкото до прехода крипто-кеш и обратно, с crypto.bg е доста лесно и също може да е анонимно (купуването) през кештерминал. Продаването също е лесно, получавате кеш на каса на изипей, но там вече се иска лична карта.

То се вижда, колко е жива. Има много българи, които се ровят ама никой не пише тука в тая тема.
Аз се опитвам от време на време да съживявам, имах желание дори собствена секция да направим но пропадна цялата работа. Няма активност.
newbie
Activity: 15
Merit: 0
November 07, 2019, 01:38:53 PM
Жива ли е тая тема? Има ли българи, които ползват Lightning? Интересно ми е колко е познат тук. А колкото до прехода крипто-кеш и обратно, с crypto.bg е доста лесно и също може да е анонимно (купуването) през кештерминал. Продаването също е лесно, получавате кеш на каса на изипей, но там вече се иска лична карта.
hero member
Activity: 1218
Merit: 513
October 18, 2019, 10:37:44 AM
Ще е добре ако споделите кои банки, "пътища" и начини ползвате за обръщане от крипто в левове/долари, който да са на територията на страната.

Дотук споменахте:

1. Local Bitcoins -> чужда Банка (коя е изгодна?) -> SEPA -> БГ банка (коя е изгодна?)

Localbitcoins е лош вариант, понеже е пълен със скамери и маркъп-ът е убийствен.

Ако нямаш нищо против верификацията в Кракен + TransferWise, там се полувача много бързо и евтино.
Kraken > SEPA to TransferWise (немски IBAN) > TransferWise SEPA българска банка (повечето големи са ОК)
Таксите са: Kraken SEPA - 0.09 Euro независимо от сумата, пак са центове.

Ако не теглиш пари в брой, дори не ти и трябва SEPA към българкса банка. TransferWise имат пластика на Мастеркард която си работи навсякъде и обменният курс за Лев е около 0.5%
member
Activity: 762
Merit: 35
October 08, 2019, 02:53:52 AM
Ще е добре ако споделите кои банки, "пътища" и начини ползвате за обръщане от крипто в левове/долари, който да са на територията на страната.

Дотук споменахте:

1. Local Bitcoins -> чужда Банка (коя е изгодна?) -> SEPA -> БГ банка (коя е изгодна?)
hero member
Activity: 2912
Merit: 900
August 25, 2019, 01:09:23 AM
~
То май копането на биткойни не е рентабилно,освен ако не крадеш електроенергия отнякъде.
И аз не съм активен в трейдването на крипто валути.Каквото изкарам го продавам в Localbitcoins.
Иначе блокчейн технологията засега не върви наникъде.
Разни стартъпи и нищо друго...
 

Интересно, тука ме заинтригува. Localbitcoins, face-to-face ли го правите или по банков път с превод. Чисто информативно ме интересува. През Paypal ми взимат fee за превода а Coinbase-a реже глави по-принцип с такси, но пък си е доста стабилен.
Е, радвам се, че посъживихме тая тема. Чудя се колко още хора четат секцията без да пишат, предполагам има поне 2-3ма Smiley

Само по банков път със SEPA transfer.Таксата е 11лв без значение от сумата.
Paypal въобще не го ползам от 3 години поне,защото веднъж ми блокираха акаунта,та се наложи да качвам снимки на лична карта и банкови извлечения,въпреки че акаунта си беше верифициран.
Освен това пейпал таксите май вървят нагоре а е безмислено да получавам суми в пейпал,щом накрая пак трябва да ги тегля от Пейпал към банковата сметка.
То лесен и евтин начин да обърнеш крипто в кеш няма. Undecided
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
August 23, 2019, 03:16:44 AM
~
То май копането на биткойни не е рентабилно,освен ако не крадеш електроенергия отнякъде.
И аз не съм активен в трейдването на крипто валути.Каквото изкарам го продавам в Localbitcoins.
Иначе блокчейн технологията засега не върви наникъде.
Разни стартъпи и нищо друго...
 

Интересно, тука ме заинтригува. Localbitcoins, face-to-face ли го правите или по банков път с превод. Чисто информативно ме интересува. През Paypal ми взимат fee за превода а Coinbase-a реже глави по-принцип с такси, но пък си е доста стабилен.
Е, радвам се, че посъживихме тая тема. Чудя се колко още хора четат секцията без да пишат, предполагам има поне 2-3ма Smiley
hero member
Activity: 2912
Merit: 900
August 23, 2019, 02:30:50 AM
~

Супер, само че поставянето на референтни връзки е забранено, щеше да го знаеш ако беше прочел правилата на форума. Поста ти вероятно ще бъде изтрит.

Виж ти,форумът имал и други членове от БГ.Иска ми се българският борд във форума да е по–активен.
Ако има други хора от БГ,нека да постват тук по–често.Можем да си помагаме по някакъв начин,ще измислим какъв.Имам въпрос към българите във форума.
Какви трейдинг платформи и биткойн портфейли ползвате?


Здравей,

Аз се опитвах да я съживя нашата секция, но ударих на камък. Има доста(силно казано но все пак има) българи тук но почти никой не пише в тая секция, защото просто няма нужда. Всичко, от което човек има нужда, се намира на английски, руски и т.н. затова нашата секция е умряла.
Повечето българи се занимават с копене и са активни само в mining секцията.
Относно твоя въпрос.
Аз лично ползвам Coinbase-a и Trezor. Не се занимавам да трейдвам. По ми е интересно накъде ще тръгне да се развива технологията и дали ще успее да се наложи в световен мащаб. Иначе каквото купих като биткойн на времето, това е. Сега единствено от подписите изкарвам по нещо ама то си за хоби.

То май копането на биткойни не е рентабилно,освен ако не крадеш електроенергия отнякъде.
И аз не съм активен в трейдването на крипто валути.Каквото изкарам го продавам в Localbitcoins.
Иначе блокчейн технологията засега не върви наникъде.
Разни стартъпи и нищо друго...
 
member
Activity: 762
Merit: 35
August 22, 2019, 02:19:15 PM
Портфейл - оригиналния Core портфейл, хостнат на отделна машина.
Хем да върши работа на мрежата, хем винаги да е ъпдейтнат.

Платформи за трейд не ползвам, пробвал съм Кракен - работи си отлично,
освен когато има сериозни размествания в цените, тогава всички лагват.

Досега не съм видял един българин да помага на друг в интернет.
Най-много да ти кажат, че си тъп и да те посъветват да не се занимаваш,
но не и да ти отговорят на въпроса. Камоли в криптото.

Iasenko е прав, трейдърите си трейдват, майнърите си майнват и кервана си върви Cheesy
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
August 22, 2019, 02:35:34 AM
~

Супер, само че поставянето на референтни връзки е забранено, щеше да го знаеш ако беше прочел правилата на форума. Поста ти вероятно ще бъде изтрит.

Виж ти,форумът имал и други членове от БГ.Иска ми се българският борд във форума да е по–активен.
Ако има други хора от БГ,нека да постват тук по–често.Можем да си помагаме по някакъв начин,ще измислим какъв.Имам въпрос към българите във форума.
Какви трейдинг платформи и биткойн портфейли ползвате?


Здравей,

Аз се опитвах да я съживя нашата секция, но ударих на камък. Има доста(силно казано но все пак има) българи тук но почти никой не пише в тая секция, защото просто няма нужда. Всичко, от което човек има нужда, се намира на английски, руски и т.н. затова нашата секция е умряла.
Повечето българи се занимават с копене и са активни само в mining секцията.
Относно твоя въпрос.
Аз лично ползвам Coinbase-a и Trezor. Не се занимавам да трейдвам. По ми е интересно накъде ще тръгне да се развива технологията и дали ще успее да се наложи в световен мащаб. Иначе каквото купих като биткойн на времето, това е. Сега единствено от подписите изкарвам по нещо ама то си за хоби.
hero member
Activity: 2912
Merit: 900
August 22, 2019, 01:48:27 AM
~

Супер, само че поставянето на референтни връзки е забранено, щеше да го знаеш ако беше прочел правилата на форума. Поста ти вероятно ще бъде изтрит.

Виж ти,форумът имал и други членове от БГ.Иска ми се българският борд във форума да е по–активен.
Ако има други хора от БГ,нека да постват тук по–често.Можем да си помагаме по някакъв начин,ще измислим какъв.Имам въпрос към българите във форума.
Какви трейдинг платформи и биткойн портфейли ползвате?
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
August 20, 2019, 09:24:13 AM
~

Супер, само че поставянето на референтни връзки е забранено, щеше да го знаеш ако беше прочел правилата на форума. Поста ти вероятно ще бъде изтрит.
hero member
Activity: 2912
Merit: 900
August 20, 2019, 01:38:52 AM
Hi guys, what is the largest cryptonews site in Bulgaria?

Постове на английски в този борд не се приемат.Ако бях модератор щях да ти изтрия този пост.
Иначе България е прекалено малка страна с малък пазар(криптопазар включително)така че няма много смисъл от новинарски крипто уебсайтове.Приходите от реклами и спонсори ще са прекалено малки за да се поддържа такъв уебсайт.
jr. member
Activity: 122
Merit: 6
Dream. Fulfil. Repeat.
March 08, 2019, 07:31:40 PM
Hi guys, what is the largest cryptonews site in Bulgaria?
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
March 05, 2019, 05:27:50 AM
Здравейте, търся български форуми за криптосите. Използвам преводач, така че бъдете снизходителен Wink
Бих искал да разговарям с български хора, които ме харесват, са страстни за криптосите. Можете да се свържете с мен чрез PM.

Здравей,
Имаш няколко варианта, от които да избереш. Ето ти най- полулярните >

https://bitcoinbg.eu/

https://hash.bg/forum/

http://forum.bitcoin.bg/
member
Activity: 72
Merit: 10
March 05, 2019, 05:23:30 AM
Здравейте, търся български форуми за криптосите. Използвам преводач, така че бъдете снизходителен Wink
Бих искал да разговарям с български хора, които ме харесват, са страстни за криптосите. Можете да се свържете с мен чрез PM.
legendary
Activity: 2184
Merit: 3134
₿uy / $ell
March 01, 2019, 06:51:14 AM
Честита Баба Марта на всички!! Малко да ви събудя от тоя дълъг зимен сън Smiley
member
Activity: 762
Merit: 35
January 10, 2019, 02:08:08 AM
Докато трае зимата, поне загуба няма.
Ако валутата, която си копал не изчезне, цената и в бъдеще само ще се вдига.
 Номера е да не спираш да я добиваш. Било чрез копаене,
наемане на хашрейт от MRR или търгуване.

Други начини са:

Да имаш пуул от който да взимаш %
Да направиш майнър от който да взимаш %
Да направиш борса от която да взимаш %
Да инсталираш майнър на сайта си и със съгласието
на посетителите ти да копаят вместо да зяпат реклами:
JSEcoin
Webchain

Можеш да правиш клипчета като I Mine Blocks и да популяризираш монети.

Блокчейн девелопър е най-търсената професия в момента. Ако имаш познания,
най-високите заплати в IT в момента са там.

Ако имаш безплатен ток, накупуваш евтини S9-ки и къртиш директно биткоини
Или през Найсхаш или през някой пуул.

Ако си админ в дейтацентър и шефа ти не му дреме какво правиш, копаеш монеро,
UPX (който за улеснение на българите лично съм превел на български от сайта до уайтпейпъра) или нещо друго с процесорите.

Ако имаш повече терабайти, можеш да ги шернеш през Storj
още не е доходно кой-знае колко, но все някога ще стане.

Можеш да продаваш стоката/услугите си за крипто на днешни цени
и да спечелиш от евентуалното покачване на курса след време.

можеш да превеждаш теми, портфейли, сайтове и да изпълняваш баунтита
срещу монети на нови валути.

Можеш да си купиш мастърнод.

Кто гледам колко Мерит имаш тук, спокойно можеш да си отдаваш
под наем подпис мястото.

Ако пък Чипмиксера е твой, пусни една referal кампания.

Както виждаш, възможности бол.
Pages:
Jump to: